رفتن به مطلب

کاهش حجم پایگاه داده و مدیریت آن

پست های پیشنهاد شده

سلام و عرض ادب

این اولین موضوع من هست در این انجمن

سایت وردپرسی دارم که دو سه ماهه راه انداختمش ، با کمال تعجب 300 میگ حجم پایگاه داده ( دیتابیس ) هست !!!!!!!!!!

چرا ؟؟؟

در موردش ی چیزایی خوندم ، مثلا اینکه میگن وردپرس اتوماتیک روزنوشت برمیداره بعد از ویرایش و غیره

منم توو هاستم محدودیت حجم پایگاه داده دارم ،،،

لطفا راه های دستی و افزونه ای مطمئن بگین انجام بدم

راستی بنظرتون برای ی سایت که هنوز سی تا مطلب نداره این حجم منطقیه؟؟؟؟؟؟

البته من مرتب پست هام رو ویرایش میکنم چون شرکتیه و مجبورم هی تغییر بدم توو نوشته هام

ممنونم

لینک به ارسال

در هاست خود ، در قسمت phpMyAdmin وارد دیتابیس خود شوید ، سپس Table ها را Select All کنید و آن ها را Optimize کنید .

موفق باشید .

لینک به ارسال

با سلام :)

سایت وردپرسی دارم که دو سه ماهه راه انداختمش ، با کمال تعجب 300 میگ حجم پایگاه داده ( دیتابیس ) هست !!!!!!!!!!

حجیم بودن دیتابیس رو بر مبنای تعداد پست ها و اطلاعات ذخیره شده می سنجن و بر اساس اینکه مثلا دو روز راه اندازی شده و یا دو ماه راه اندازی شده مورد سنجش قرار نمی دن. یکی ممکنه در یک روز صد پست داشته باشه یک دیگه ممکنه در دو ماه تا صد تا پست داشته باشه.

راه های مختلفی برای بهینه سازی هست که اون افزونه معرفی شده انجام میده ولی اول باید دید که بیشترین حجم اشغال شده مربوط به کدوم جدول هست. بعد دید که آیا حجمش منطقی هست یا نه. معمولا رونوشت ها خیلی فضا اشغال می کنند.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...