رفتن به مطلب

سئو

آرشام . رادمهر

پست های پیشنهاد شده

با سلام . چندوقتی بود که دنبال یک انجمن خوب و کارآمد بودم که بتونم سوالات و مشکلاتم در خصوص وردپرس و سایتم رو بیان کنم که بالاخره به پیشنهاد یکی از دوستانم با اینجا آشنا شدم و امروز تونستم ثبت نام کنم ، الته مدتی بود که در انجمن وردپرس فارسی عضو بودم ولی اونجا دیگه آنچنان که باید و شاید پاسخی داده نمی شد .

به هر حال امیدوارم بتونم اینجا و در این انجمن مشکلاتم را برطرف کنم.

اولین مشکلی که دارم درخصوص کلیدواژه ی کانونی هست.

بنده درحال حاضر یک سایت پورتالی را مدیریت میکنم و از افزونه ی wp seo by yoast برای سئوی سایت استفاده می کنم که یک مشکلی دارم . در حالت عادی اگه تعداد کلیدواژه ی کانونی بدون تکرار باشه که هیچ مشکلی نیست ولی اگه از دوتا کلیدواژه تکراری استفاده بشه نرم افزار yoast خطای زرد میده و اگه بیش از دوتا بشه به رنگ قرمز درمیاد. این درحالیه که در یک سایت پورتالی نمیشه هیچ کلیدواژه ای تکراری نباشه چون تنوع مطالب و تعدادشون زیاده . به نظر شما چیکار کنم که این مشکل پیش نیاد ؟

دومین مشکلم اینه که میخوام لینک ( نامک ) و نام یک دسته رو به یک نام دیگه تغییر بدم و ساختار پیوند یکتام هم %postname% هست ، به نظر شما با این تغییر به خطای 404 برخورد میکنم و آیا راهی نیست که بشه بدون برخورد به خطای 404 این تغییرات رو انجام داد؟

سومین مشکلم هم اینه که اگه دسته بندی یک مطلب رو ببرم در یک دسته بندی دیگه . ( مثلا قبلا بوده در دسته اخبار و حالا ببرمش در دسته سرگرمی ) ایجاد خطای 404 میکنه و سئو رو به مشکل میاندازه؟

و چهارمین مشکل اینه که میخوام سایت من هم مثل برخی از سایتها ( مثلا ایرانسل ، ورزش3 یا نمونه ی وردپرس مثل دانلودها ) وقتی کاربر اسم سایت رو در گوگل سرچ میکنه یک لینک نیاد و چندین لینک بیاد . این به نظر شما تنظیم خاصی داره و باید چکار کنم که سایت منم مثل اونا بشه ؟

لطفا عکس رو مشاهده کنیدpost-9984-0-98580800-1430407888_thumb.pn

لینک به ارسال

با سلام

در مورد تغییر نام لینک و حذف لینک و... باید بگم خدمت که اگر اونها در گوگل ایندکس شده باشن صد در صد شک نکن به ضرر سئوت تموم میشه و جالب که بدونی گوگل کاملا تغییر محتوا در آدرس و یا ریدایرکت رو تشخیص میده پس تا جایی که میتونی تغییر نده و حذف نکن

در مورد سوال "کاربر اسم سایت رو در گوگل سرچ میکنه یک لینک نیاد و چندین لینک بیاد" باید بگم بعد از فعالیت موثر سایت خود گوگل لینک های اصلی ترش رو تشخیص داده و و اون لینکهایی که شما میگی رو زیر سرچ ها میاره

سوال اولت رو هم از کلیدواژه کانونی متوجه نشدم بیشتر و واضح تر توضیح بده که یا من یا سایر دوستان جواب بدیم یاعلی

لینک به ارسال

در مورد تغییر نام لینک و حذف لینک و... باید بگم خدمت که اگر اونها در گوگل ایندکس شده باشن صد در صد شک نکن به ضرر سئوت تموم میشه و جالب که بدونی گوگل کاملا تغییر محتوا در آدرس و یا ریدایرکت رو تشخیص میده پس تا جایی که میتونی تغییر نده و حذف نکن

فکر کنم منظورم رو بد رسوندم . منظور من ، حذف و یا تغییر در عنوان و لینک مطالب نیست . من میخواستم نام و لینک یکی از دسته بندی هام رو تغییر بدم ( مثلا نام دسته ی " آموزش " رو به دسته ای با عنوان " خبر " تغییر بدم ) در اینصورت هم به خطای 404 می خورم و ضرر داره برای سئو ؟

در مورد سوال "کاربر اسم سایت رو در گوگل سرچ میکنه یک لینک نیاد و چندین لینک بیاد" باید بگم بعد از فعالیت موثر سایت خود گوگل لینک های اصلی ترش رو تشخیص داده و و اون لینکهایی که شما میگی رو زیر سرچ ها میاره

این توضیحتون رو زیاد متوجه نشدم ، میشه بیشتر توضیح بدید ؟ بسیار سپاسگزار

سوال اولت رو هم از کلیدواژه کانونی متوجه نشدم بیشتر و واضح تر توضیح بده که یا من یا سایر دوستان جواب بدیم یاعلی

اگر از افزونه ی سئوی yoast استفاده کرده باشید می دونید که یه تب داره که خطاهای نوشته رو نشون میده . سوال من این بود که چکار کنم در یک سایت پورتالی که تعداد مطالب و تنوعشون زیاده ، کاری کنم که کلیدواژه ی کانونی که برای مطالب ، در فیلد مخصوص این افزونه می نویسیم تکراری نباشه ؟ چون اگه تکراری باشه خطا میده این افزونه !

سومین مشکلم هم اینه که اگه دسته بندی یک مطلب رو ببرم در یک دسته بندی دیگه . ( مثلا قبلا بوده در دسته اخبار و حالا ببرمش در دسته سرگرمی ) ایجاد خطای 404 میکنه و سئو رو به مشکل میاندازه؟

اگر به سومین مشکلم هم پاسخ بدید بسیار سپاسگزارم .

لینک به ارسال

سلام ، به انجمن خوش اومدید.

در مورد مشکل اوّل تجربه ای ندارم ، یعنی زمانی که 2 تا پست با کلیدواژه های تکراری ارسال میکنین زرد میشه؟ یا اگر توی خود پست 2 بار کلید واژه رو ارسال کنین زرد میشه؟

مشکل دوم:

پس از تغییر نامک دسته بندی به یه نامک دیگه از طریق ریدایرکت 301/303 بازدید ها رو به آدرس جدید ریدایرکت کنین. (به نظرم خود یوآست تنظیماتش رو داره)

مشکل سوم:

نه تغییر دسته بندی ربطی به تغییر آدرس پست نداره.

شما توی هر دسته بندی هم که قرار بدید پستتون رو به شکل زیر خونده میشه آدرستون (آدرس پیشفرض):

http://site.com/post-name

حالا میخواد توی دسته بندی اخبار باشه یا سرگرمی

سؤال چهارم:

به اون لینک هایی که در نتایج گوگل مشخّص میشن سایت لینک گفته میشه.

سایت لینک های به صورت خودکار توسط گوگل شناسایی و ساخته و نمایش داده میشن و وبمستر تنها کنترلی که روشون داره میتونه بگه فلان صفحه ها تبدیل به سایت لینک نشن.

عضو گوگل وبمستر و گوگل پلاس بشین و از ساخت صفحه گوگل پلاس فراموش نکنین ، به گوگل review بدید تا توی نتایج سایتتون ظاهر بهتری داشته باشه.

لینک به ارسال

آقای علی زینلی بسیار سپاسگزار از کمکی که کردید . خیلی خوب بود توضیحتون

پس با توجه به راهنمایی شما :

در مورد مشکل دوم : تغییر نامک دسته بندی به یه نامک دیگه ، باعث ایجاد خطای 404 می شه و تنها راه واسه اینکه به خطای 404 نخوریم ، ریدایرکت 301 یا 303 است . فقط یه سوال : اگه ریدایرکت کنیم برای سئو ضرر نداره ؟

در مورد مشکل سوم : نتیجه اینکه ، تغییر دسته بندی مطالب ضرر نداره و باعث خطای 404 نمیشه

در مورد مشکل چهارم هم که فرمودید : به صورت خودکار ، اینکار توسط خود گوگل انجام میشه و کاربر نقشی در اون نداره و فقط باید صبر کرد که خود گوگل اینکارو انجام بده .

و اما در مورد مشکل اولم : منظور بنده 2تا پست با کلیدواژه های تکراری بود .

لطفا به عکسهای زیر توجه کنید تا شاید متوجه منظورم بشید و بتونید راهنمایی کنید .

post-9984-0-55180300-1430488371_thumb.pn

post-9984-0-19118800-1430487889_thumb.pn

ویرایش شده توسط آرشام . رادمهر
لینک به ارسال

یه تذکر بدم

از نظر گوگل ریدایرکت (به خاطر یه سری مسائل که حوصله تایپش نیست :) ) سم برای سایت محسوب میشه پس حدالامکان دست به آدرس ها نزنین

راستی داداش ببخش دفعه قبل ورودت رو تبریک نگفتم خوش اومدی :)

لینک به ارسال

آقای علی زینلی بسیار سپاسگزار از کمکی که کردید . خیلی خوب بود توضیحتون

پس با توجه به راهنمایی شما :

در مورد مشکل دوم : تغییر نامک دسته بندی به یه نامک دیگه ، باعث ایجاد خطای 404 می شه و تنها راه واسه اینکه به خطای 404 نخوریم ، ریدایرکت 301 یا 303 است . فقط یه سوال : اگه ریدایرکت کنیم برای سئو ضرر نداره ؟

در مورد مشکل سوم : نتیجه اینکه ، تغییر دسته بندی مطالب ضرر نداره و باعث خطای 404 نمیشه

در مورد مشکل چهارم هم که فرمودید : به صورت خودکار ، اینکار توسط خود گوگل انجام میشه و کاربر نقشی در اون نداره و فقط باید صبر کرد که خود گوگل اینکارو انجام بده .

و اما در مورد مشکل اولم : منظور بنده 2تا پست با کلیدواژه های تکراری بود .

لطفا به عکسهای زیر توجه کنید تا شاید متوجه منظورم بشید و بتونید راهنمایی کنید .

post-9984-0-55180300-1430488371_thumb.pn

post-9984-0-19118800-1430487889_thumb.pn

اگر تعداد ریدایرکت ها زیاد نشه نه مشکلی ایجاد نمیکنه...

درمورد کلیدواژه ها اطلّاعی ندارم... تا به حال تمامی مطالبم رو با کلیدواژه های تکراری گذاشتم (افزونه all seo in one pack برچسب ها رو به صورت خودکار تبدیل به keyword میکنه و گوگل مشکلی با این مسئله تا به حال نداشته ، در مورد تکراری بودن description (توضیحات داده) ضرر داره ، ولی توی گوگل گزینه ای به نام duplicate keywords ندیدم تا به حال...

بازم شاید دوستان تجربه بیشتری دارن در این مورد ولی خب میگم من کلیدواژه هام همه تکرارین و گوگل خطایی راجع به این مسئله نداده...

اصلاً کلیدواژه ها باید تکرار داشته باشن توشون ، خود گوگل هم یه بخش برای سنجش میزان تکرار کلیدواژه ها داره.

لینک به ارسال

اگر تعداد ریدایرکت ها زیاد نشه نه مشکلی ایجاد نمیکنه...

تعدادشون که زیاد نیست ، یعنی اصلا تا به حال هیچ لینکی در سایت رو ریدایرکت نکردم ، به جز دامنه ی سایت ، که هم .ir ثبت کردم و هم .com و فقط .ir رو به .com ریدایرکت کردم ، تا سایت با دو دامنه در دسترس نباشه و گوگل همه ی ترافیک رو به یک دامنه بفرسته ، در این مورد خونده بودم و شنیده بودم که اینکار برای سئو خوبه و تأثیر مثبت داره .

البته دامنه بدون www رو هم ، به دامنه با www ریدایرکت کردم و به جز دو موردی که گفتم هیچ ریدایرکتی واسه سایتم انجام ندادم .

الانم که می خوام نام و نامک یکی از دسته بندی هام رو تغییر بدم واسه اینه که مجبورم اینکارو کنم و باید نام دسته بندیم تغییر کنه و این مورد ، اولین موردیه که باید ریدایرکت کنم ( البته به جز دو مورد بالا )

درمورد کلیدواژه ها اطلّاعی ندارم... تا به حال تمامی مطالبم رو با کلیدواژه های تکراری گذاشتم (افزونه all seo in one pack برچسب ها رو به صورت خودکار تبدیل به keyword میکنه و گوگل مشکلی با این مسئله تا به حال نداشته ، در مورد تکراری بودن description (توضیحات داده) ضرر داره ، ولی توی گوگل گزینه ای به نام duplicate keywords ندیدم تا به حال...

بازم شاید دوستان تجربه بیشتری دارن در این مورد ولی خب میگم من کلیدواژه هام همه تکرارین و گوگل خطایی راجع به این مسئله نداده...

اصلاً کلیدواژه ها باید تکرار داشته باشن توشون ، خود گوگل هم یه بخش برای سنجش میزان تکرار کلیدواژه ها داره.

ببخشید ولی منظور من ، کلیدواژه ( یا به عبارتی برچسب های مطلب ) نبود . منظورم ، کلیدواژه ی کانونی بود که در تصویر هم مشخص کردم و در افزونه ی yoast یک فیلد مخصوص این کار داره .

مطمئنا بهتر از بنده می دونید که کلیدواژه ی کانونی ، کلمه ایه که بیشترین تکرار رو در مطلب داشته باشه و مرتبط ترین کلمه با عنوان ، توضیحات داده و متن باشه.

اگه منظورم رو کامل متوجه شدید ممنون میشم که راهنمایی کنید .

لینک به ارسال
تعدادشون که زیاد نیست ، یعنی اصلا تا به حال هیچ لینکی در سایت رو ریدایرکت نکردم ، به جز دامنه ی سایت ، که هم .ir ثبت کردم و هم .com و فقط .ir رو به .com ریدایرکت کردم ، تا سایت با دو دامنه در دسترس نباشه و گوگل همه ی ترافیک رو به یک دامنه بفرسته ، در این مورد خونده بودم و شنیده بودم که اینکار برای سئو خوبه و تأثیر مثبت داره . البته دامنه بدون www رو هم ، به دامنه با www ریدایرکت کردم و به جز دو موردی که گفتم هیچ ریدایرکتی واسه سایتم انجام ندادم . الانم که می خوام نام و نامک یکی از دسته بندی هام رو تغییر بدم واسه اینه که مجبورم اینکارو کنم و باید نام دسته بندیم تغییر کنه و این مورد ، اولین موردیه که باید ریدایرکت کنم ( البته به جز دو مورد بالا ) ببخشید ولی منظور من ، کلیدواژه ( یا به عبارتی برچسب های مطلب ) نبود . منظورم ، کلیدواژه ی کانونی بود که در تصویر هم مشخص کردم و در افزونه ی yoast یک فیلد مخصوص این کار داره . مطمئنا بهتر از بنده می دونید که کلیدواژه ی کانونی ، کلمه ایه که بیشترین تکرار رو در مطلب داشته باشه و مرتبط ترین کلمه با عنوان ، توضیحات داده و متن باشه. اگه منظورم رو کامل متوجه شدید ممنون میشم که راهنمایی کنید .

بله عزیزم منم منظورتون رو فهمیدم همون اوّل ، گفتم که افزونه all seo in one pack اینکار رو به صورت خودکار انجام میده.

و در کل اروری در این مورد ندیدم که نباید تکراری باشن و همونطور که بالا گفتم حتّی خود گوگل به میزان تکرار اون ها اهمیّت میده.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...