رفتن به مطلب

دانلود درگاه های ایرانی افزونه Restrict content pro

پست های پیشنهاد شده

با سلام .

بی شک یکی از بهترین افزونه های ایجاد سایت VIP افزونه Restrict Content Pro هست .

این افزونه بسیار قوی و فوق العاده هست و برای ایجاد یک سایت فروش اشتراک ویژه یا همون vip جز 3 الی 5 پلاگین برتر هست .

این افزونه پولی است و رایگان نیست . ولی در صورتی که نسخه اصلی این افزونه رو از سایت اصلی افزونه خریداری کردید و مشکل اتصال به درگاه های ایرانی آن را دارید میتوانید درگاه زرین پال و پارس پال آن را که توسط پرشین اسکریپت نوشته شده به رایگان دانلود و استفاده نمایید . این درگاه ها رایگان هستند ولی گاها مشاهده شده برخی دوستان دقیقا همین درگاه ها رو برای فروش گذاشته اند .

درگاه پارسپال :

https://www.parspal....nt/?Development

دانلود درگاه زرین پال :

https://ir.zarinpal....ict_content_pro

آموزش استفاده و نصب درگاه ها :

جهت استفاده بهینه از افزونه به نکات و راهنما های زیر توجه فرمایید :

بعد از خرید لایسنس اصلی از سایت نویسنده افزونه و نصب افزونه Restrict Content Pro و نصب پلاگین درگاه پرداخت به قسمت تنظیمات افزونه بروید و از تب General ( عمومی ) :

قسمت currencies (ارز) واحد پولی تومان یا ریال رو انتخاب کنید ( این واحد های پولی توسط درگاه های پرداخت اضافه خواهند شد) . در صورتی که از قبل از واحد پولی ریال ایران یا RIAL استفاده میکردید هم مجددا واحد پولی رو تنظیم کنید . چون واحد پول ریال قبلی به صورت RIAL نمایش داده میشد و با "ریال" جایگزین شد .

کمی پایین تر ؛ قسمت Gateways (درگاه ها) تیک درگاه پرداخت پارس پال یا زرین پال را بزنید و کمی پایین تر اطلاعات حساب پرداخت نظیر مرچنت و پسورد درگاه را وارد نمایید .

سپس یک برگه برای قسمت ثبت نام بسازید و از شورت کد [register_form] داخل برگه استفاده کنید . سپس یک برگه دیگر بدون محتوی بسازید تا پس از بازگشت از بانک نتیجه تراکنش و کد رهگیری در آن نمایش داده شود .

دو باره از قسمت تنظیمات افزونه و تب Signup Form (فرم ثبت نام) این دو برگه را انتخاب نمایید .

بهتر است تیک مربوط به CSS و JS هم زده شود .

برای اینکه کاربر بتواند در حساب خود جزییات حساب خود را مشاهده نماید ، میتوانید از شورت کد [subscription_details] در برگه دلخواه استفاده کنید .

سایر شورت کد ها و مستندات را نیز در لینک زیر مطالعه نمایید :

http://docs.pippinsp.../38-short-codes

با توجه به عدم پشتیبانی کارت های بانکی ایرانی از سیستم IPN امکان Auto Renew را بر روی Never قرار دهید و در هنگام ساختن پلن های اشتراک مقدار fee را هم که برای اولین billing cycle است را خالی بگذارید .

توضیحات بیشتر رو توی پست بعدی میذارم تا تاپیک شلوغ نشه .

آموزش شخصی سازی منو های سایت (فهرست ها) برای سطوح اشتراک مختلف :

ابتدا افزونه زیر رو از مخزن نصب کنید :

WordPress › Menu Item Visibility Control � WordPress Plugins

حالا به قسمت نمایش >> فهرست ها برید . به هر کدوم از منو هاتون یک فیلد Visibility: اضافه شده . مثل تصویر زیر :

EFMyTz.png

حالا کافیه داخل اون فیلد از کد های زیر استفاده کنید :

مشاهده منو توسط کاربران پرداخت کرده و فعال :

rcp_is_active()

مشاهده منو توسط کاربران منقضی شده :

rcp_is_expired()

مشاهده منو توسط کاربران فعال نشده یا غیر فعال :

! rcp_is_active()

مشاهده منو توسط کاربران فعال سطوح اشتراک خاص :

rcp_is_active() && rcp_get_subscription_id( $GLOBALS['user_ID'] ) == 4

بجای 4 آیدی سطح اشتراک رو بذارید و برای غیرفعال از کد زیر استفاده کنید :

!rcp_is_active() && rcp_get_subscription_id( $GLOBALS['user_ID'] ) == 4

ویرایش شده توسط hannanstd
  • امتیاز 6
لینک به ارسال

فرض کنید شما چند سطح اشتراک ساختید : رایگان ، برنزی ، نقره ای ، طلایی .

هر سطح اشتراک دارای یک آیدی هست که از داخل افزونه قابل رویت هست .

فرض میکنیم که آیدی سطح طلایی برابر 4 باشد .

برای محدود کردن کاربر ها به مطالب 3 روش وجود داره :

1 - استفاده از باکسی که زیر هر پست اضافه میشه . اینجا اگه شما فقط تیک کاربران طلایی رو بزنید همه کاربران طلایی چه فعال چه غیر فعال میتونند به محتوا دسترسی داشته باشند . ولی اگه میخواید که فقط کاربران فعال دسترسی داشته باشند باید تیک فقط پرداختی ها یا Paid رو هم بزنید که اینجوری فقط کاربران طلایی فعال میتونند به مطلب دسترسی داشته باشند .

اگه از این روش استفاده میکنید کلا اون پست برای کاربرانی که دسترسی ندارند مخفی میشه .

2 - استفاده از شورت کد ها :

وقتی از شورت کد ها برای محدود کردن قسمت های مختلف استفاده میکنید ، باید از طریق paid=true داخل شورت کد قید کنید که کاربران طلایی ِ (پرداخت کرده) بتونن استفاده کنن . به صورت دیفالت برروی false است . یعنی بعنوان مثال بنده سطح اشتراکم طلایی هست ولی تاریخ اشتراکم تموم شده . خب از دید وردپرس بنده هنوز کاربر طلایی هستم ولی وضعیتم active نیست و در حالت pending هستم . پس شما باید توی شورت کد بهش بگید که کاربر طلایی که وضعیتش پرداخت شده هست ...

حالا یه نمونه کد میذارم که دستتون بیاد :

فرض کنید سطح اشتراک طلایی دارای آیدی 4 باشه که این آیدی به راحتی توی لیست سطوح اشتراک قابل مشاهده هست : (برای چندین سطح اشتراک هم آیدی ها رو با کاما جدا کنید .. مثل 3,4

[restrict paid=true message='برای مشاهده این قسمت باید کاربر طلایی باشید' subscription= '4' ]
محتوایی که فقط کاربران طلایی فعال باید ببینند را اینجا وارد کنید .
[/restrict]

3 - استفاده از توابع : برای استفاده تو قالب هم باید از کد زیر استفاده بشه ...

if( rcp_is_active() && ( rcp_get_subscription_id() == 4 ) ) {
// do some thing
}

یک نکته : هر وقت میخواید به صورت دستی کاربری رو غیرفعال کنید یا از pending یا expired استفاده کنید و از cancell استفاده نکنید اصلا . cancel برای کاربران پی پال هست . تو پی پال اگه کاربری کنسل بشه بقیه پولش به حسابش برمیگرده . اما تو درگاه های ایرانی بجز درگاه ملت و شاید یکی دو تا دیگه این امکانش نیست و تا الان هم کسی متد refund رو پیاده سازی نکرده .

دوستان بعد از نصب افزونه کافیه به این لینک سایتتون برید و کامل توضیح داده + فیلم آموزشی هم داره :

/wp-admin/admin.php?page=rcp-help#shortcode-ref

همچنین میتونید از فیلتر هوک ها هم استفاده کنید که توی لینک بالا که از مدیریت ورپرس سایت خودتون هست کامل توضیح داده .

مثلا میخواید اون message که به کاربرانی که سطح دسترسی ندارند رو به رنگ قرمز نشون بدید میتونید از کد زیر توی فانکشن قالب استفاده کنید :

function sample_change_restricted_message($message) {
return '<span style="color: red;">' . $message . '<span>';
}
add_filter('rcp_restricted_message', 'sample_change_restricted_message', 100);

این کد اون پیغام رو قرمز نشون میده ...

البته توی همون شرت کد هم میتونید از این دستورات html استفاده کنید ولی باید هر سری این کار رو بکنید . اما از طریق هوک بالا یکبار برای همیشه هست .

ویرایش شده توسط hannanstd
  • امتیاز 4
لینک به ارسال
  • 4 ماه بعد...
  • 2 هفته بعد...

سلام

ممنون از مطلبی که گذاشتین من الان یه مشکل دارم با افزونه Menu Item Visibility Control

این افزونه نصب کردم ولی فیلد Visibility به من نشون نمیده باید چیکار کنم

لطفا من راهنمایی کنید.

عکس پیوست شد

06181853765059691995.jpg

لینک به ارسال
  • 2 ماه بعد...

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما . من پلاگین پرداخت رو از سایت خودشون دانلود کردم ولی اموزشی برای نصب درگاه پرداخت داخلش نبود خودمم هرکاری کردم نشدش . چطوری باید نصب کنم در گاه پرداخت رو ؟

لطفا کمک کنید استاد .

------------------------------------------

حل شد . ممنون

ویرایش شده توسط rajasoftiran
لینک به ارسال
  • 4 ماه بعد...
  • اضافه کردن...