رفتن به مطلب

جابجایی لینک

narci

پست های پیشنهاد شده

سلام

سوالی دارم من میخواهم یک مطلبی را لینکش را در منو عوض کنم یعنی مسیر لینکش الان رو منوی یک هست میخواهم روی منوی دو بذارم خوب اینکار را که براحتی می توانم انجام بدم حالا سوالم اینه که مطلبم چون روی منوی یک ایندکس شده بوده ممکنه گوگل ارور بده

حالا باید اول لینک را از گوگل وب مستر حذف کنم بعد جابجایی را انجام بدم یا برعکس؟؟؟

و بعد هم در گوگل وب مستر عنوانی به اسم

Remove URLs

Use robots.txt to specify how search engines should crawl your site, or request removal of URLs from Google's search results ( have you read our removal requirements? ). Only site owners and users with full permissions can request removals.

هست این دقیقا جایی است که باید مسیر قدیمی را برای حذف بزنم؟؟

لینک به ارسال

سلام

سوالی دارم من میخواهم یک مطلبی را لینکش را در منو عوض کنم یعنی مسیر لینکش الان رو منوی یک هست میخواهم روی منوی دو بذارم خوب اینکار را که براحتی می توانم انجام بدم حالا سوالم اینه که مطلبم چون روی منوی یک ایندکس شده بوده ممکنه گوگل ارور بده

حالا باید اول لینک را از گوگل وب مستر حذف کنم بعد جابجایی را انجام بدم یا برعکس؟؟؟

و بعد هم در گوگل وب مستر عنوانی به اسم

Remove URLs

Use robots.txt to specify how search engines should crawl your site, or request removal of URLs from Google's search results ( have you read our removal requirements?). Only site owners and users with full permissions can request removals.

هست این دقیقا جایی است که باید مسیر قدیمی را برای حذف بزنم؟؟

درود

احتیاجی به حذف نیست، کافی ریدیرکت دائم 301 به لینک جدید کنید،‌

گوگل خودش تشخیص میده که مسیر لینک عوض شده.

لینک به ارسال

درود

احتیاجی به حذف نیست، کافی ریدیرکت دائم 301 به لینک جدید کنید،‌

گوگل خودش تشخیص میده که مسیر لینک عوض شده.

میشه توضیح بدید چطوری ریدایرکت را انجام بدم ؟

لینک به ارسال

میشه توضیح بدید چطوری ریدایرکت را انجام بدم ؟

در خط اول فایل htaccess. نمونه کد زیر رو وارد کنید :

Redirect 301 /old-page.html http://example.com/new-page.html

اگه صفحه در داخل کتگوری قرار داره :

Redirect 301 /old-cat/old-page.html http://example.com/new-cat/new-page.html

لینک به ارسال

در خط اول فایل htaccess. نمونه کد زیر رو وارد کنید :

Redirect 301 /old-page.html http://example.com/new-page.html

اگه صفحه در داخل کتگوری قرار داره :

Redirect 301 /old-cat/old-page.html http://example.com/new-cat/new-page.html

پیوند یکتا من بصورت /%post_id%/%postname%/ هست حالا باید این آدرس url صفحه مورد نظر که در browser هست را کپی کنم ؟

بعد هم اینکه این کد همیشه تو فایلم باقی بمونه یا وقتی گوگل ایندکس را حذف کرد منم این کد را پاک کنم؟؟

لینک به ارسال

پیوند یکتا من بصورت /%post_id%/%postname%/ هست حالا باید این آدرس url صفحه مورد نظر که در browser هست را کپی کنم ؟

بعد هم اینکه این کد همیشه تو فایلم باقی بمونه یا وقتی گوگل ایندکس را حذف کرد منم این کد را پاک کنم؟؟

بله، به همون فرمت پیوند یکتا، url رو قرار بدید(به همون صورتی که در Browser دیده میشه).

در htaccess. باشه بهتره چون اگر لینکی برای این صفحه درست کردید،‌

به صفحه جدید انتقال داده بشه و این که کاربران با صفحه 404 مواجه نشن.

لینک به ارسال
  • 5 ماه بعد...

بله، به همون فرمت پیوند یکتا، url رو قرار بدید(به همون صورتی که در Browser دیده میشه).

در htaccess. باشه بهتره چون اگر لینکی برای این صفحه درست کردید،‌

به صفحه جدید انتقال داده بشه و این که کاربران با صفحه 404 مواجه نشن.

لطفا برای جابه جایی لینک من را راهنمایی کنید. من آدرس پیوند یکتا مطالب را در پست بالا قرار داده ام حالا تو دستور ریدایرک که من می آیم آدرس جدید و آدرس قدیم را بذارم هر دو آدرس یکی هست چون عنوان مطلب و post-id که عوض نشده فقط من فهرست مطلب(category) را عوض کردم که فهرست هم در url آدرس من نیست.پس با این توضیحات آیا باز من باید دستور ریدایرکت 301 را انجام بدهم یا نه؟؟؟

لینک به ارسال

لطفا برای جابه جایی لینک من را راهنمایی کنید. من آدرس پیوند یکتا مطالب را در پست بالا قرار داده ام حالا تو دستور ریدایرک که من می آیم آدرس جدید و آدرس قدیم را بذارم هر دو آدرس یکی هست چون عنوان مطلب و post-id که عوض نشده فقط من فهرست مطلب(category) را عوض کردم که فهرست هم در url آدرس من نیست.پس با این توضیحات آیا باز من باید دستور ریدایرکت 301 را انجام بدهم یا نه؟؟؟

خیر ، شما در صورتی ریدایرکت میکنی که پیوند رو تغییر داده باشی به پیوند جدید. تغییر دسته بندی در صورتی که پیوند یکتای شما اختیاری و بر اساس کتگوری هم باشه در پیوند یکتای این پست تغییر و خطای 404 اینجاد نمیشه و این پست با کتگوری که قبلا داشته پیوند شده.

حالا شما اگه نمیخواید پیوند رو تغییر بدید ، تغییر دسته بندی نیازی به ریدایرکت نداره

ویرایش شده توسط شهاب
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...