pouria7777

سوال در مورد بک آپ گیری

6 پست در این موضوع قرار دارد

سلام

یه سوال در مورد بک آپ گیری داشتم .

من با روش برون ریزی از پنل خود وردپرس یه بک آپ گرفتم (قسمت "هر محتوایی" رو انتخاب کردم) . فایل دانلود شده حدود 6 مگابایت حجم داشت . ولی یادمه که با افزونه که بک آپ گرفتم بالای 30-40 مگ بود.

در کل سوالم اینه که با این روش برون ریزی که تو خود پنل مدیریت هست میشه خیالم راحت باشه از همه چی؟ اگر خدایی نکرده اتفاقی افتاد و مطالب و برگه ها و عکس ها پریدن با این فایل 5-6 مگی همه چیز بر میگرده؟

اگر برمیگرده پس دلیل حجم بالای اون بک آپ تو افزونه چی بود؟ اگرم بر نمیگرده به درد چی میخوره این روش؟ من بالای 1000 تا عکس دارم تو برگه ها و مطالب . چجوری با 6 مگ همه رو بک آپ گرفته؟

ببخشید دیگه طولانی شد :)

ویرایش شده در توسط pouria7777
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این حالت که در پنل خود وردپرس هست برون ریزی گفته میشه بهش اطلاعات بیشتر آموزش برون بری در وردپرس که فقط محتوا رو در اختیارتون قرار میره یعنی فقط نوشته ها / برگه ها حتی فایل های رسانه , که نحوه درون ریزی هم می تونید در لینک آموزش درون ریزی در وردپرس رو بخونید . اما در کل برای بک آپگیری پیشنهاد نمیشه شما برای بک آپ گرفتن از سایت جمله لینک شده رو ببینید می تونه مفید و کارساز باشه براتون که کلا از فایل های هاست مطالب و همه چی بک آپ میگیره و بهترین روش هست.

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این حالت که در پنل خود وردپرس هست برون ریزی گفته میشه بهش اطلاعات بیشتر آموزش برون بری در وردپرس که فقط محتوا رو در اختیارتون قرار میره یعنی فقط نوشته ها / برگه ها حتی فایل های رسانه , که نحوه درون ریزی هم می تونید در لینک آموزش درون ریزی در وردپرس رو بخونید . اما در کل برای بک آپگیری پیشنهاد نمیشه شما برای بک آپ گرفتن از سایت جمله لینک شده رو ببینید می تونه مفید و کارساز باشه براتون که کلا از فایل های هاست مطالب و همه چی بک آپ میگیره و بهترین روش هست.

ممنون . حجم تقریبی بک آپ ها چقدره تو روش بک آپ از پنل هاست؟ الان مثلا من اگر یک گیگ عکس داشته باشم چطورری میتونه در صورت حذف همه رو برگردونه؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب حجمش به همون اندازه ای خواهد بود که فایل دارید مثلا اگر 1 گیگ فایل داشته باشید با بک اپ گرفتن یه فایل به حجم 1 گیگ ایجاد میشه یعنی فضای هاست میشه 2 گیگ برای برگردوندن هم آموزش آپلود فول بک آپ در هاست سی پنل رو مطالعه کنید.

البته اگر از شرکت خوبی هاست خریده باشید خودشون مرتب از سایت بک آپ میگیرن

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوب حجمش به همون اندازه ای خواهد بود که فایل دارید مثلا اگر 1 گیگ فایل داشته باشید با بک اپ گرفتن یه فایل به حجم 1 گیگ ایجاد میشه یعنی فضای هاست میشه 2 گیگ برای برگردوندن هم آموزش آپلود فول بک آپ در هاست سی پنلرو مطالعه کنید.

البته اگر از شرکت خوبی هاست خریده باشید خودشون مرتب از سایت بک آپ میگیرن

ببخشید سوال میکنم . یعنی مثلا یک سال دیگه که من 7-8 گیگ اطلاعات دارم تو سایت باید هر چند روز یک بار 8 گیگ بک آپ بگیرم و دانلود کنم؟؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بله دقیقا همین طور هست , البته مجدد عرض میکنم اگر هاستتون خوب باشه خودشون بک اپ میگیرن و روی یه هاست دیگه نگه داری می کنن که کاملا امنیت رو بالا میبره این عمل

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط nokte
      با سلام.
      بنده یک سایت فروشگاهی روی ورد پرس داشتم و میخواهم الان یک قالب دیگر روی آن نصب کنم و ابتدا قالب جدید را از قسمت قالب ها طبق روال عادی آپلود و نصب کردم ولی متاسفانه قسمتی از قالب قبلی باقی مانده است و سایت به صورت ترکیبی از دو قالب لود می شود و در اصل پوسته درست نصب نمی شود . تصمیم گرفتم قالب فارسی جدید را یک بار دیگر از ابتدا نصب و دمو را دروی یک هاست جدید درون ریزی کردم و سایت جدید کامل لود شد . حالا باید محصولات را انتقال دهم . قبلا محصولات را از ووکامرس برون ریزی کرده بودم و حالا می خواهم درون ریزی کنم ولی متاسفانه تصاویر وارد نمی شود تنظیمات زیادی هم دارد که اکثر آنها نوشته درون ریزی نشود . 

مشکل من این است که افراد حرفه ای چگونه محصولات را منتقل می کنند و با چه افزونه یا روشی درون ریزی کنم؟

فکر کنم اگر از طریق دیتابیس مشکل من را حل کنید بهتر است. برای مثال تصاویر محصول که روی هاست من جوجود هست فقط باید دیتابیس را جابجا کنم ولی نمدانم کدام جدول ها را جابجا کنم و چگونه؟

خلاصه که روش دقیق و درست را نمی دانم لطفا راهنمایی کنید از کدام روش و دقیقا چگونه سایت قدیم را به قالب جدید بیارم بدون هیچگونه مشکلی؟

با تشکر
    • توسط Rezasafari
      با سلام بنده بخاطر اینکه سورس سایتم پاک شده بود مجبور شدم سایتو به بک آپ پنج روز قبل برگردونم.و چون سایت من خبری هست و هر روز پنج خبر گزاشته میشه.آیا الان من باید اقدامی کنم که توسط گوگل جریمه نشم یاخیر؟؟
    • توسط stanesti
      با سلام
      من به تازگی یک سایت با وردپرس راه اندازی کردم و الان به مشکل خوردم و هر کار کردم نتونستم حلش کنم و برای همین هم این مطلب رو ارسال می کنم

حالا شرح سوال:
      وب سایت من علاوه بر بخش نوشته ها، از بخش نمونه کار ها، تیم ما، نظرات کاربران و .... نیز برخوردار هست.

من می خواستم که نوشته هام در پوشه blog/ به نمایش در بیان مثل لینک زیر:
      https://stanesti.ir/blog/how-to-create-gravatar-account/
      برای این منظور اومدم و در داشبورد سایت به "تنظیمات > پیوندهای یکتا" رفتم و این تنظیمات رو اعمال کردم:

پس از انجام این تنظیمات، نوشته ها به درستی کار می کنن اما نمونه کار ها نیز به پوشه blog/ منتقل شدن مانند لینک زیر:
      https://stanesti.ir/blog/portfolio/argon-dashboard-html-template/
      در حالی که من فقط می خواستم پست هایی که در بخش نوشته ها ارسال می کنم به blog/ منتقل بشن و بقیه پست های بخش های دیگه تغییری نداشته باشن و مثل لینک زیر باشن:
      https://stanesti.ir/portfolio/argon-dashboard-html-template/

حالا به نظرتون چه کار باید بکنم؟ چه راهکاری پیشنهاد میدین؟

ممنون میشم سریع تر جوابم رو بدید چون عجله دارم.
      سلام وقتتون بخیر دوستان
      یک مساله خیلی غیر معمول برام پیش اومده اونم اینکه در بخش افزودن پست میخوام ۷ هزارو خورده ای کلمه پیش نویس کنم نمیزاره و بیشتر از  ۵ هزارتا ذخیره نمیشه کسی میدونه از چی هستش؟
    • توسط soshiant
      سلام
      دوستان یه کمک خیلی مهم ازتون میخوام
      به طور پیش فرض تو سایت وقتی کاربر میخواد یه فایل خریداری کنه، به صفحه پرداخت که edd به صورت پیش فرض ساخته میره (همون صفحه ای که رسید و فاکتور و مبلغ کل رو داره و از مشتری ایمیل و مشخصات رو میخواد)

من میخوام تغییری تو این روند بدم. جوری که وقتی کاربر میخواد فایل رو بخره (تصویر 1)
      فاکتور و رسیدی که بعد از زدن روی دکمه پرداخت (تو سایت من اسمش دکمه بفرمایید هست) تو صفحه بعد میده رو میخوام تو همون صفحه و به صورت آژاکس نشون بده (تصویر 2 - با فتوشاپ درست کردم)

ینی منظورم اینه که بعد از زدن رو دکمه، بجای این که صفحه رسید و پرداخت تو یه پنجره جدید باز بشه، میخوام همونجا و به صورت آژاکس فاکتور رو نشون بده و با زدن رو دکمه پرداخت به بانک وصل بشه
      لطفا راهنماییم کنید خیلی مهمه برام