رفتن به مطلب

نظر شما در مورد ایجاد "ابزارک" در قالب من

site

پست های پیشنهاد شده

سلام و عرض خسته نباشید خدمت همگی

قالب سایت من ، 3 ستونه است !

حالا میخواهم سایدبار سمت راست و چپ رو تبدیل به ابزارک کنم !!

اما یک سوالی ذهن منو مشغول کرده !!

عکس زیر را نگاه کنید :

27911142730359835996_abzarak.png

در بلاک اول یعنی "دسته بندی" ، استایلش فرق میکنه !!

بلاک دوم و سوم نیز همینطور هست !!

حالا سوال من این هست که کدوم یکی از این بلاک ها رو حذف کنم و کدومشان به به ابزارک تبدیل کنم ؟!؟

میخواهم یک ابزارک به نام " سایدبار سمت راست" ایجاد کنم و هر کدام از بلاک ها ، قابلیت جابجایی داشته باشند

لینک به ارسال

سلام ، اگه میخواین همین شکلی بمونن که نیازی به ابزارک نیست!

ولی در هر حال میتونین هر سه رو حذف کنید و برای ابزارک هاتون استایل خاص خودشون رو تعریف کنین

لینک به ارسال

این سلیقه ای هست. در کل هرجی ابزارک بیشتر باشه یعنی دادن امکانات بیشتر به کاربر

ولی در هر حال میتونین هر سه رو حذف کنید و برای ابزارک هاتون استایل خاص خودشون رو تعریف کنین

سلام

بله همینطوری هست ولی مثلا میخوام قابلیت جابجایی (drag and drop) داشته باشم !!

آخه استایلش رو طراحی کردم .

منظورتون از استایل خاص ابزارک چست ؟

من میخواهم با استفاده از باکس html در قسمت ابزارک ، کدهای php قسمت های مذکور رو داخلش بزارم .

یعنی :

1- یه ابزارک درست کنم به نام "ابزارک سمت راست"

2- بعد از اینکه درست شد ، سه باکس html رو به "ابزارک سمت راست" اضافه کنم

3- کدهای php قسمت های مذکور رو داخل بزارم

لینک به ارسال
سلام بله همینطوری هست ولی مثلا میخوام قابلیت جابجایی (drag and drop) داشته باشم !! آخه استایلش رو طراحی کردم . منظورتون از استایل خاص ابزارک چست ؟ من میخواهم با استفاده از باکس html در قسمت ابزارک ، کدهای php قسمت های مذکور رو داخلش بزارم . یعنی : 1- یه ابزارک درست کنم به نام "ابزارک سمت راست" 2- بعد از اینکه درست شد ، سه باکس html رو به "ابزارک سمت راست" اضافه کنم 3- کدهای php قسمت های مذکور رو داخل بزارم

ببینین برای اینکاری که شما میخواین انجام بدین معمولاً میان یه ابزارک خاص تعریف میکنن (نمونه هاش توی اینترنت زیاده اگه نیاز به توضیح بود بگید) : منظور اینکه شما به جای باکس HTML بیاین و یه ابزارک خاص درست کنین به نام باکس دسته بندی ها.

امّا اگر میخواین با HTML کار کنین میتونین 2 تا ابزارک توی سایدبار راست بذارین با سرمنو های متفاوت یا اینکه از استایل دسته بندی ها استفاده کنید (هرچند اون شکل ماله منویه ولی نسبت به استایل اخبار جدید ظاهر بهتری داره)

لینک به ارسال

ببینین برای اینکاری که شما میخواین انجام بدین معمولاً میان یه ابزارک خاص تعریف میکنن (نمونه هاش توی اینترنت زیاده اگه نیاز به توضیح بود بگید) : منظور اینکه شما به جای باکس HTML بیاین و یه ابزارک خاص درست کنین به نام باکس دسته بندی ها.

امّا اگر میخواین با HTML کار کنین میتونین 2 تا ابزارک توی سایدبار راست بذارین با سرمنو های متفاوت یا اینکه از استایل دسته بندی ها استفاده کنید (هرچند اون شکل ماله منویه ولی نسبت به استایل اخبار جدید ظاهر بهتری داره)

سلام

کاملا متوجه منظورتون نشدم

الان من قسمت " دسته بندی" رو تبدیل به ابزارک کردم.

عکس :

8948142745673941140_amir1589.png

اما عکس بالا رو نگاه بفرمایید

"جدید ترین مطالب" و "پیام مدیر سایت" داره از استایل دسته بندی استفاده می کنه !! در صورتی که من جداگانه برای هرکدومشون استایل جداگانه نوشته ام !

شما راه حلی سراغ دارید که بشه کلاس های css هرکادر درست کار کنه ؟

مثلا میشه برای عکس بالا 3 تا ابزارک بسازم که id هر سه ابزارک ، یکی باشند ؟؟ اونوقت تو قسمت ابزارک قالب ، مثلا فقط 1 ابزارک نمایش داده بشه

لینک به ارسال
سلام کاملا متوجه منظورتون نشدم الان من قسمت " دسته بندی" رو تبدیل به ابزارک کردم. عکس : 8948142745673941140_amir1589.png اما عکس بالا رو نگاه بفرمایید "جدید ترین مطالب" و "پیام مدیر سایت" داره از استایل دسته بندی استفاده می کنه !! در صورتی که من جداگانه برای هرکدومشون استایل جداگانه نوشته ام ! شما راه حلی سراغ دارید که بشه کلاس های css هرکادر درست کار کنه ؟ مثلا میشه برای عکس بالا 3 تا ابزارک بسازم که id هر سه ابزارک ، یکی باشند ؟؟ اونوقت تو قسمت ابزارک قالب ، مثلا فقط 1 ابزارک نمایش داده بشه

اگه شما ابزارک رو بدون هیچ استایلی بذاری (تأکید میکنم هیچ استایلی) اون موقع یه باکس HTML درست کنی و توش مثلاً بنویسی <div class="category"> خب کلاس دسته بندی هایی که تعریف کردید میاد.

امّا مشکل اینکار اینکه شما باید باکس دسته بندی ، جدید ترین مطالب یا پیام مدیر سایت رو به صورت HTML بدید به ابزارک

ولی اگر میخواین یه کار حرفه ای بکنین (ّبرای فروش قالب نه برای خودتون ، برای خودتون نیازی نیست اصلاً به ساخت ابزارک...) بهتره مثل قالب صحیفه چندین ابزارک تعریف کنین!

ببینید این ابزار هایی که شما تعریف میکنین با ابزار های خود وردپرس فرق میکنن!

قالب های واقعاً حرفه ای فقط از این نوع ابزار ها میسازن برای خودشون که توی پوشه های widgets هم معمولاً نگه داری میشه (شما اینجا ایجاد محل ابزارک کردی! من منظورم اینکه خود ابزارک رو بسازی)

اگرم کار سختی هست براتون میتونین محل ابزارک رو بدون هیچ استایلی بذارین تا به وسیله خود ابزارک بعداً بهش استایل بدید...

(شاید راه های دیگه ای هم باشند مثل تعریف استایل nth-child ولی خب حرفه ای ترین کار ساخت خود ابزارک هست)

لینک به ارسال

اگه شما ابزارک رو بدون هیچ استایلی بذاری (تأکید میکنم هیچ استایلی) اون موقع یه باکس HTML درست کنی و توش مثلاً بنویسی <div class="category"> خب کلاس دسته بندی هایی که تعریف کردید میاد.

امّا مشکل اینکار اینکه شما باید باکس دسته بندی ، جدید ترین مطالب یا پیام مدیر سایت رو به صورت HTML بدید به ابزارک

ولی اگر میخواین یه کار حرفه ای بکنین (ّبرای فروش قالب نه برای خودتون ، برای خودتون نیازی نیست اصلاً به ساخت ابزارک...) بهتره مثل قالب صحیفه چندین ابزارک تعریف کنین!

قالب های واقعاً حرفه ای فقط از این نوع ابزار ها میسازن برای خودشون که توی پوشه های widgets هم معمولاً نگه داری میشه (شما اینجا ایجاد محل ابزارک کردی! من منظورم اینکه خود ابزارک رو بسازی)

اگرم کار سختی هست براتون میتونین محل ابزارک رو بدون هیچ استایلی بذارین تا به وسیله خود ابزارک بعداً بهش استایل بدید...

(شاید راه های دیگه ای هم باشند مثل تعریف استایل nth-child ولی خب حرفه ای ترین کار ساخت خود ابزارک هست)

خیلی خیلی ممنون بابت توضیحات

برای راه اول که گفتید توی کادر ابزارک که مثلا از کلاس <div class="category"> استفاده کنم ، میشه از افزونه زیر استفاده کرد ؟

https://wordpress.or...et-css-classes/

مثلا تو ابزارک وردپرس، کادر "دسته بندی" رو درگ کنم بیارم تو ابزارک خودم ، اونوقت با امکانی که پلاگین بالا به من میده ، اسم کلاس رو وارد کادر کنم

---------------------------------------

منظورتون از چندین ابزارک اینه که هرکدوم از کادر های ( دسته بندی - مطالب جدید - سخن مدیر سایت ) توی ابزارک های جداگانه قرار بگیره ؟!

در مورد جمله ی زیر متوجه نشدم :

یعنی خودم از قبل تو پوشه ی قالب ، ابزارک ها رو بسازم تا دیگه نیازی به ساخت دستی ابزارک تو فانکشن و ... نباشه ؟

ویرایش شده توسط site
لینک به ارسال
خیلی خیلی ممنون بابت توضیحات برای راه اول که گفتید توی کادر ابزارک که مثلا از کلاس

استفاده کنم ، میشه از افزونه زیر استفاده کرد ؟ https://wordpress.or...et-css-classes/ مثلا تو ابزارک وردپرس، کادر "دسته بندی" رو درگ کنم بیارم تو ابزارک خودم ، اونوقت با امکانی که پلاگین بالا به من میده ، اسم کلاس رو وارد کادر کنم --------------------------------------- منظورتون از چندین ابزارک اینه که هرکدوم از کادر های ( دسته بندی - مطالب جدید - سخن مدیر سایت ) توی ابزارک های جداگانه قرار بگیره ؟! در مورد جمله ی زیر متوجه نشدم : یعنی خودم از قبل تو پوشه ی قالب ، ابزارک ها رو بسازم تا دیگه نیازی به ساخت دستی ابزارک تو فانکشن و ... نباشه ؟

با این افزونه کار نکردم ولی اگه توضیحاتش درست باشه فکر کنم کارتون رو راه بندازه...

اون مورد ساخت ابزارک یه کار سخته که بهتره بی خیالش شین...

درواقع خود وردپرس یه سری ابزارک ها داره (مثل آخرین مطالب ، باکس HTML) حالا یه سری ابزارک ها شما میتونین براش تعریف کنین ، مثل افزونه ها (که مثلاً ابزارک پربازدید ترین مطالب رو افزونه های بازدید اضافه میکنن یا اینطور چیزا دیگه...)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...