رفتن به مطلب

یک سوال در مورد رتبه الکسا و پیج رنک

pouria7777

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

من در مورد یکی از سایت ها تحقیق کردم . میخواستم ببینم چطور ممکنه سایتی از مهر 92 شروع به کار کرده باشه و 90 درصد مطالبش از روز اول تا حالا برداشت شده از سایت های خبری مطرح مثل ایسنا و فرارو و ... هست , دارای الکسای 3500 ایران باشه؟ و پیج رنک سایتش هم N/A- باشه؟

و میخواستم بدونم کدوم یکی از ملاک های بالا ارزش بیشتری داره؟

لینک به ارسال

غیر مستقیم جواب میدم

شما با پاپ آپ یا تبلیغات میتونید الکسای تک رقمی بگیرید ولی پیج رنک N/A باشه ... مثل https://www.clickyab.com/

شما میتونید پیج رنک 7 داشته باشید ولی رتبه الکسای شما مث کارت شارژ ایرانسل باشه مثلاش تو ذهنم نیست :D

بستگی داره به هدفتون بعضی اوقات رتبه بندی الکسا مهمه بعضی اوقات پیج رنک ...

لینک به ارسال

غیر مستقیم جواب میدم

شما با پاپ آپ یا تبلیغات میتونید الکسای تک رقمی بگیرید ولی پیج رنک N/A باشه ... مثل https://www.clickyab.com/

شما میتونید پیج رنک 7 داشته باشید ولی رتبه الکسای شما مث کارت شارژ ایرانسل باشه مثلاش تو ذهنم نیست :D

بستگی داره به هدفتون بعضی اوقات رتبه بندی الکسا مهمه بعضی اوقات پیج رنک ...

ممنون . سردرگم بودم بدتر شدم :P

هدف من رقابت با سایتای مرجع تو زمینه وبسایت خودم و کسب درآمد هست! :rolleyes:

لینک به ارسال

برای اینکه مرجع بشی (محل رجوع) باید رتبه یک جستجوگر بشی پس -> پیج رنک

برای کسب در آمد باید آمار باید بره بالا پس -> الکسا

باید هر دو رو کنار هم داشته باشی

لینک به ارسال

پیج رنک که دیگه مدت زیادیه بروز نشده ، طبق گفته یکی از مسئولان گوگل دیگه هم بروز نمیشه و کلا از ملاک مقایسه سایت ها حذف شد

رتبه الکسا هم هیچ ربطی به کپی بودن مطالب نداره ؛ الکسا به موارد زیر مربوط میشه :

- تعداد کاربرانی که در روز سایت شما را بازدید میکنند

- مدت زمانی که کاربر یک صفحه از سایت شما ملاحظه میکند

- مدت زمانی که کاربر در کل سایت شما سپری میکند

- داشتن بک لینک مفید از سایت های معتبر

و...

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

پیج رنک که دیگه مدت زیادیه بروز نشده ، طبق گفته یکی از مسئولان گوگل دیگه هم بروز نمیشه و کلا از ملاک مقایسه سایت ها حذف شد

رتبه الکسا هم هیچ ربطی به کپی بودن مطالب نداره ؛ الکسا به موارد زیر مربوط میشه :

- تعداد کاربرانی که در روز سایت شما را بازدید میکنند

- مدت زمانی که کاربر یک صفحه از سایت شما ملاحظه میکند

- مدت زمانی که کاربر در کل سایت شما سپری میکند

- داشتن بک لینک مفید از سایت های معتبر

و...

خب اینطوری که نمیشه! پس سایتهایی که شب و روز کپی میکنن رتبه ی الکساشون هم هر روز بهتر میشه چجوری تنبیه میشن؟ همه هم که الان فقط به الکسا نگاه میکنن . تو حوزه ی فعالیت وبسایت خودم میتونم 5 تا سایت نام ببرم که حتی یک مطلب تولیدی هم ندارن. اما الکساشون عالیه و بازدید بالا...

لینک به ارسال

توصیه میکنم این مقاله رو بخونید:

http://mandegarweb.com/wordpress/wordpress-seo/%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%BA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A6%D9%88-%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A2%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AA%D8%A7-%D8%A7%D9%85%D8%B1/

لینک به ارسال

توصیه میکنم این مقاله رو بخونید:

http://mandegarweb.com/wordpress/wordpress-seo/%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%BA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A6%D9%88-%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A2%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AA%D8%A7-%D8%A7%D9%85%D8%B1/

مطلب رو خوندم . نقد خوبی بود به تفکر ظاهرا اشتباه و رایج امروز تو دنیای وب فارسی.

خب... الکسا که گزینه خوبی برای معیار نیست چون یه شبه میشه با یکی دو میلیون پاپ آپ راه صد ساله رو رفت.

پیج رنک گوگل هم که چند سالیه که آپدیت نمیشه و طبیعتا دیگه این مورد هم ملاک خوبی نیست.

سایت های بسیار زیادی تو زمینه فعالیت سایت من ( و در هر زمینه دیگه ای) با کپی برداری محض و اتکا به رتبه الکسای خودشون دارن از راه تبلیغات و غیره کسب درآمد قانونی! میکنند.

ظاهرا داور گوگل هم دیگه واسه هیچ سایتی پنالتی نمیگیره! چون من تقریبا همیشه الکسا و ایندکس این سایت ها رو بررسی میکنم ولی تغییری ایجاد نشد و فقط به تعداد مطلبهای کپی سایت ها اضافه شده.

شما هم فرض کنید میخواید تو سایتی محصولتون رو تبلیغ کنید یا از بازدید های اون سایت به نفع فروش محصول استفاده کنید. چه ابزار دیگه ای جز الکسا تو دستتونه؟

آخر از همه هم سوال اینه که فرق سایتی که با زحمت و ترجمه و تحقیق مطلب منتشر میکنه و سایتی که کپی میکنه و اتفاقا تو جستجو ها بالاتر از سایت اول هم نمایش داده میشه کی و کجا میخواد مشخص شه؟

لینک به ارسال

عزیز همونطور که دوستان گفتند پیج رنک گوگل دیگه معیاری برای سنجیدن نیست. N/A یعنی این سایت بعد از آخرین آپدیت ایجاد شده و دلیل نمیشه که نتونن توی نتایج جستجو رقابت کنند و آمار سالم بگیرن.

اینم که میگید کپی کرده و الکساش خوب شده دیگه مشکل از ضعف موتورهای جستجوه که نمیتونن به درستی تفاوت میان سایت خوب و بد رو تشخیص بدن.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...