رفتن به مطلب

جمع آوری اطلاعات و قرار دادن در جدول

پست های پیشنهاد شده

سلام به همه دوستان.

یک سوال و راهنمایی.

من روی سایتم قبلا از افزونه پرداخت به ازای دانلود پی لاین نصب کرده بودم و محصولاتم (فایل های pdf) رو میفروختم.

الان مدتی هست که از افزونه edd استفاده می کنم و میفروشم.

البته هنوز از افزونه قبلی هم توی سایتم استفاده می کنم.

الان من می خوام یه جدول در دیتابیس بسازم که اطلاعات فروش از جدول پی لاین و edd رو بگیره و توی خودش ذخیره کنه. همچینن این کار به صورت خودکار انجام بشه.یعنی هر وقت خریدی از طریق هر کدام از افزونه ها انجام شد، اطلاعاتش رو بگیره و ذخیره کنید. خوب این تا اینجا...

حالا اطلاعاتی که من می خوام اینا هستش.آی دی محصول، ایمیل کاربر (اینا توی افزونه پی لاین مشخص هست. همینا هم می خوام توی جدول جدید ثبت بشه)

توی افزونه Edd هم می خوام ایمیل مشتری و آی دی محصولی که خرید کرده رو بگیره و بفرسته تو جدول.

الان من چه کدی بنویسم؟

جستجو کردم.فقط تونستم یه جدول بسازم.ولی نتونستم اطلاعات رو جمع آوری و توی جدول بریزم.

ممنون.

لینک به ارسال

شما باید از تریگر(trigger) استفاده کنید که هر زمان insert ی درون جداول edd یا peyline شما اتفاق افتاد نام محصول و ایمیل در جدول جدید insert بشه

لینک به ارسال

شما باید از تریگر(trigger) استفاده کنید که هر زمان insert ی درون جداول edd یا peyline شما اتفاق افتاد نام محصول و ایمیل در جدول جدید insert بشه

الان من یه جدول ساختم با چند تا ستون.

global $wpdb;

$ss = "CREATE TABLE IF NOT EXISTS `".$wpdb->prefix."wpshop_orders` (
`id` bigint(20) NOT NULL auto_increment,
`pid` bigint(20) NOT NULL,
`uid` bigint(20) NOT NULL,
PRIMARY KEY (`id`)
) ENGINE=MyISAM ;";

$wpdb->query($ss);

بعد یه فانکشن ساختم به این صورت :

function add_order($pid='', $uid=''){
$tm = current_time('mysql');
global $wpdb;
$s = "insert into ".$wpdb->prefix."wpshop_orders (pid,uid) values('$pid','$uid')";
$wpdb->query($s);
}

تا اینجاش درسته یا نه؟

حالا من چطوری بگم که برو توی جدول pfd_transactions ( مربوط به افزونه پی لاین) و product_id و payer_email رو انتخاب کن و بریزش توی pid و uid جدول؟

ویرایش شده توسط Bonfire
لینک به ارسال

کسی خو جواب نمیده کوکا.

در کنار مطلب بالایی، من اگه بخوام یه سری اطلاعات افزونه easy digital download را از دیتابیس یا خود افزونه بگیرم باید چه کار کنم؟

اطلاعاتی که من می خوام : ایمیل خریدار، شناسه (آی دی) محصول (آی دی محصول نه آی دی و شماره سفارش)، وضعیت خرید (کامل)

مثلا من یه فانکشن برای افزونه payline نوشتم.به این صورت می خوام.(طوری دیگه هم باشه مشکل نیست).

function is_already_purchased($payer_email,$product_id) {
global $wpdb;
$s = "select * from ".$wpdb->prefix."pfd_transactions where product_id='$product_id' AND payer_email='$payer_email'";
$r = $wpdb->get_results($s);
if($r) { return true; }else{ return false;}
}

لینک به ارسال

مهندس شما 3 راه داری

1.از هوکهای پلاگینهای easy digital download و پی لاین استفاده کنی

2.یه کرون جاب بنویسی که وقتی رکورد جدید اضافه شده به جداول easy digital download و پیلاین اطلاعات مورد نظر شما رو به جدول wpshop_orders منتقل کنه

3.استفاده از trigger خود mysql

استانداردش استفاده از روش اول هست که باهاش تابع is_already_purchased خودتونو به این پلاگینها هوک کنید

لینک به ارسال

پلاگین پی‎لاین که هیچ هوکی نداره متأسفانه و باید یا از تریگر استفاده کنید یا خودتون یه هوک بزنید.

پلاگین EDD هم یه هوک داره که الان خاطرم نیست، ولی میتونید توی مستندات سایت easydigitaldownloads.com پیدا کنید.

موفق باشید.

لینک به ارسال

حالا مشکل افزونه پیلاین با همون فانکشن که نوشتم حل شد.

حالا مشکل در گرفتن اطلاعات edd هست...

من می خوام کسانی که در قسمت دیدگاه های محصول، دیدگاه خودشون رو ارسال می کنند، یک برچسب خریدار بزنم.

مثلا من توی یک نوشته، محصولی را برای فروش قرار دادم که شماره خرید پی لاینش، مثلا 22 هست.حالا هر کسی که این محصول رو خرید می کنه، ادرس ایمیل و شماره محصولش توی دیتابیس ثبت میشه.با استفاده از فانکش، من چک می کنم که اگر ایمیل کسی که دیدگاه ارسال کرده، درون نوشته ای باشه که شماره پی لاینش 22 هست و مطابقت کنه با اطلاعات دیتابیس که ایمیل ارسال کننده دیدگاه با شماره خرید پلاین در یک ردیف باشه، سپس برچسب خریدار کنار دیدگاهش نمایش پیدا کنه. (این تا اینجا مشکل حل شده اگه توی کد نویسی مشکلی نباشه)

همین کار رو می خوام برای edd انجام بدم.مثلا بگم که اگر ایمیل ارسال کننده دیدگاه، و شماره خرید edd توی نوشته، با ایمیل ثبت شده در edd برای شماره محصول مثل هم باشه و وضعیت خرید ایمیل کامل باشه، برچسب رو بزنه.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...