رفتن به مطلب

گوگل آنالیز و کد مخرب(مهم)

پست های پیشنهاد شده

سلام.من تو سایتم پاپ آپ استفاده نمی کنم اصلا امروز یکی دو تا از نویسندگانم خبر دادن تو سایت پاپ آپ باز میشه که آدرس سایت مستهجن هست.با کلی بررسی دیدم تو کد جاوای گوگل آنالیز آیفریم گذاشته شده و به این سایت آدرس داده شده.فایل جاوایی که در کد گوگل آنالیز هست بازش کنید و در انتها عبارت "adultcamera" رو سرچ کنید من تعجب کردم گوگل اینو چرا گذاشته تو سرورش؟ یعنی هک شده و هر اینکارو کرده؟ برای شما این مورد هست یا فقط برای ما اینطوریه؟؟

//www.google-analytics.com/analytics.js

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز.

کد گوگل مشکل نداره. سایت شما به هر دلیلی هک شده و حمله کننده تونسته کد رو به سایتتون اضافه کنه. در مورد امنیت و پاک کردن کدهای مخرب جستجو کنین مطالب زیادی تو انجمن و سایتای دیگه پیدا میکنین.

لینک به ارسال

سلام.من با سیستمی که این اتفاق برام افتاده در همه سایت ها مخصوصا اینجا به انتهای کد آنالیز کد پاپ آپ اون سایت هست :(

با سیستم سالم تست کردم نه سایت ما و نه هیچ سایت دیگه ای مشکلی نداشت.ویندوز عوض کردم همه ی درایوهام رو هم پاک کردم با اخرین آپدیت nod32 هم سیستم رو کامل اسکن کردم اما مشکل وجود داره؟ عکس زیر رو نگاه کنید این کدها اضافه شدن به کد گوگل انالیز چیکار کنم؟؟ :(

با فایرفاکس و کروم هم چک کردم باز هم کدها نشون داده میشن و پاپ آپ باز میشه و هر سایتی که گوگل انالیز داشته باشه این مشکل هست

http://upload7.ir/uploads//91387a8d41462c1cbc7d3ce694d693ba2f4b1468.png

لینک به ارسال

اینطور که من متوجه شدم یک ویروس هستش

شما همون عبارت رو در گوگل سرچ کنید روش های مختلف برای حذف این ویروس رو گفتند

اگر هم مشکل از سیستم خودتون نبود , کدهای آنالیز رو حذف و یک بار دیگه از خود گوگل دریافتو جایگزین کنید

همینطور به مدیر سرور بگین که سرویستون رو اسکن کنه

http://www.antivirusgateway.com/remove-adultcameras-info-the-safest-way-to-perform-adultcameras-info-removal/

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

سلام. امروز برای ما هم این اتفاق افتاد اما تنها سایت ما نیست بسیاری از سایتهایی که از گوگل آنالیز استفاده می کنن اینجوریه. جالبه اگر آدرس زیر رو هم در مرورگر باز کنید باز هم انتهاش کد مخرب مربوطه وجود داره. تنها احتمالی که می مونه اینه که یا سیستم آلوده باشه یا ISP این کد مخرب رو برمی گردونه که از نظر من منتفی است چند من رو چند تا سیستم دیگه و همچنین روی یک سرور خارج از کشور هم تست کردم و همین مشکل وجود داره. البته رو بعضی سیستمها هم اینجوری نیست که واقعا عجیبه.

www.google-analytics.com/analytics.js
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...