رفتن به مطلب

فروشگاه های فارسی وردپرس

پست های پیشنهاد شده

با سلام و خسته نباشید

خواستم اینجا یه سوال رو مطرح کنم که ذهن خود رو تا حدود مشغول کرده.

چرا هر پلاگین یا افزونه ای که توی فروشگاه های وردپرس ایرانی هستش نسخه نالش هم هستش و نسخه های غیر نال وجود نداره

و در آخر تبلیغات محصول مینویسن این محصول اورجینال بوده و بروز رسانی رایگان دارد.

مثلا قیمت یک پوسته حرفه ای 58 دلار هستش که به دلاری 3500 میشه 203.000 هزار تومن چطوری اینو میدن 45 تومن خودشم نسخه اورجینال

فقط جالبیش اینه اگه نالش تو نت باشه حتما نسخه فارسی اورجینال برای فروش هم هستش اگه نباشه اصلا فارسی که هیچ سایت های وارز هم معرفی نکردن

لینک به ارسال

سلام

سایت های خارجی اکثر پلاگین ها و پوسته های پولی رو برای دانلود گذاشتن. خیلی از سایت های ایرانی هم اونا رو دانلود و ترجمه می کنن و به اسم اورجینال میفروشن(به جز سایت های معتبر).

البته اونایی هم که میخرن به مرور اون هزینه ای که کردن رو راحت بدست میارن چونکه همین رو به 40/50 نفر دیگه میفروشن.

لینک به ارسال

علی جان بنده توی همه سایت های معتبر و غیز معتیر فارسی سر زدم و متاسفانه به همین شکل میرن جلو شاید از 100 محصول فقط یک محصول اورجینال باشه

لینک به ارسال

سلام

متاسفانه اکثرا همین هستن و حتی اونهایی که به اصطلاح خریداری میکنن بازهم نقض کپی رایت هست و مسلما عملاشون با دزدی فرقی نداره!

همون طور که بارها هم اعلام شده.

چون خیلی ساده بخوام توضیح بدم به شما هیچوقت هیچ لایسنی از محصول اصل از سمت فروشگاه های ایرانی ارائه نمیشه. که لایسنس برای اکثر محصولات کدکنیون و تم فارست برای اکیتو شده محول نیاز هست.

برای مثال اگر شما از فروشگاه های ایرانی خرید کنین از سمت نویسنده اصلی محصول هیچ پشتیبانی ندارن! چرا؟ ساده هست چون شما نمیتونید به صفحه اصلی محصول برید و بگید چرا فلان جا کار نمیکنه چون در بخش پشتیبانی و صحبت در انوتو برچسب خریدار روی کامنتر نمایش داده نخواهد شد چون خریدار اصلی محصول فروشنده به شما بوده!

لینک به ارسال

متاسفانه برخی از سایت های معروف وردپرس فارسی هم دارن به همین روش جلو میرن در ظاهر اعلام میکنن که ما قانون کپی رایت رو قبول میکنیم ولی در فروشگاه هر محصولی رو برای فروش قرار دادن و اعلام میکنن که همه مسولیت ها بر عهده فروشنده هستش

لینک به ارسال

البته مشکل فقط فروشگاه های ایرانی نیست ، خیلی از سایت ها با توسعه نسحه های نال و کرک برنامه ها و اسکریپت ها دارن در ملا عام دزدی میکنن که سایت های پشتیبانی ویبولتین و آی پی بی که موجودند نمونه بارز هستند.

در این میان کاربران ایرانی بشدت مورد ظلم قرار میگیرند مخصوصا برنامه نویسان و طراحان ، آقا افشین هم نمونه بارز این قضیه هست که کارشون طراحیه قالب هست و خیلی از سایت ها بدون اجازه قالب های ایشون را به فروش میزارن

لینک به ارسال

کاملا درسته برای نمونه سایتی یه یه زمانی وردپرس 98 نام داشت الان برین تو فروشگاهش هر پوسته و یا افزونه های که اونجا برای فروش هستش نسخه نالش هم هستش و در توضیحات میزنن نسخه اورجینال.

و شعار این سایت رعایت کپی رایت هستش بنده از سیاست این سایت خیلی خوشم میاد اونم اینه که واقعا کپی رایت رو رعایت میکنن ولی بعضی ها فقط شعار میدن و وقتی بحث پولش میاد وسط خام میشن

لینک به ارسال

محصول حتی اگر هم اورچینال باشه و اون فروشنده هم اون رو واقعا خریداری کرده باشه ، برای فروش باید اون رو نال کنه چون درخواست اکتیو میخواد . پس عملا چیزی به نام ارجینال وجود خارجی نداره و استفاده تبلیغاتی هستش .

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

Usrapid واقعا به جای خوبی اشاره کردین

خیلی خوشم اومد

ویرایش شده توسط saeid
لینک به ارسال

حدود 99.99% این سایت ها که میگن اورجیناله دروغه چون به گفته خود شما هر چیزی که نالش باشه اینا دارنو اگه تو نت پیدا نکنید اینا هم ندارن

همیار وردپرس که دیگه شورشو در آورده برای اینکه مشتری نفهمه خودش میاد لایسنس میزاره بعد لایسنسی که میده به مشتری اولش کلمه سایت های معروف مثلا تم فارست توش هست!!!

لینک به ارسال

ما کلا دزدیم !! ی سری به نرم افزارات بزن ! نه خودت همه (حتی خودم) همش کرک هستن بحث سر وردپرس و پلاگین و پوسته نیست توی دنیای مجازی متاسفانه خیلی قانون کپی رایت مورد بی توجهی قرار گرفته ! راه چاره چیه ؟! کی میاد بره نرم افزار بخره ؟ شما میری بر فرض 40 تومن بدی بابت ی لایسنس IDM ؟ بدتر از این اینه که بری یه قالبو یا هرچی رو بدزدی بعد به اسم ارجیناللللللل ! (به همین شدتی که نوشتم) بفروشی ! ولی راه چاره چیه واقعا ؟ کدوم یکی مون پول لایسنس میده ؟

لینک به ارسال

قبول میکنیم که این موراد رو رعایت نمیکنیم ولی قرار نیست که ویندزو رو بیان نسخه کپی شدش رو 50 تومن بدن ویندوز رو میدن 5 تومن.

حال یه پوسته که کاملا اماده هستش و برخی از پوسته ها از rtl پشتیبانی میکنن یکی میاد به اسم اورجینال میده 50 تومن.

جدیدن تو یه سایتی دیدم لیسانس یکی از پلاگین های معروف وردپرس رو میفروشن به قیمت 20 تومن در حالی که همون لیسانس قیمتش 75 دلار هستش. به طرف میگم چه شکلی این کار رو میکنی میگه ما یکی خریدیم داریم به بقیه میفروشم.

نه خدا وکیلی حرف آخر رو بخون کلاه برداری در سطح تیم ملی

لینک به ارسال

خود تم فارست هم مقصر هست

پیگیر این موارد نیستن. براحتی میتونه شکایت کنه و هاست و دامنه موردنظر رو بلاک کنه. اما این براشون به نوعی تبلیغ حساب میشه. مثل ویندوز!

یک طرف دیگه بحث هم رعایت کپی رایت از سمت خود شخص براساس عقل و درک و وجدان هست. بهرحال این نوع موارد هر چی بیشتر رعایت بشه جامعه سالم تری بوجود میاد که دست کلاهبردارها کوتاه میشه که متاسفانه خودمون داریم این کلاهبرداری ها رو رواج می دیم اونهم چون مقابله نمی کنیم.

تشکیل کمپین های مختلف برای اطلاع رسانی خیلی مهمه.

ارسال پست و تاپیک و بحث های مختلف توی سایتهای بزرگ هم موثره.

ما تا جاییکه میتونیم داریم این فرهنگ رو جا میندازیم. از همین گروه شروع کردیم :)

لینک به ارسال

مرتضی جان مطمئنن یکی باید این حرکت رو انجام بده

دیشب تو یکی از فروشگاه های وردپرسی یه پوسته زیبا دیدم نسخه اصلی 1.5 بود ولی نسخه که برای فروش بود 1.2 بود زیبایش این بود که هرچی تو نت گشتم از نسخه 1.2 دیگه نال نشده بود

متاسفانه همیار وردپرس و قالب چپ چین نمونش هستش که در صفحه اصلی خود میگن با کپی رایت رو رعایت میکنیم ولی پشتر سر هزار تا کار انجام میدن

لینک به ارسال

در درجه اول تقصیر قوانین کشورمونه ! الان یک کشور اروپایی باشه دستبند زده میان میبرنش بخدا ، خودمونم موثریم ، خودمون داریم استفاده میکنیم ولی همش شعار میدیم !

لینک به ارسال

خوب درسته ولی من حرفام به اون سایت ها مثل همیار هستش که در ظاهر میگن اپن سورسن ولی در باطن یه چیزی دیگن. به فکر پولا

لینک به ارسال

خوب درسته ولی من حرفام به اون سایت ها مثل همیار هستش که در ظاهر میگن اپن سورسن ولی در باطن یه چیزی دیگن. به فکر پولا

اون که دیگه نمونه بارزشه :) با افتخار هم میگه ! دزدی محض هستش ، حق کسی رو بیای به نام خودت ، باز بفروشیش ! پولشم تو جیب خودت بره ! ما فک میکنیم دزدی فقط از دیوار مردم بالا رفتنه .

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

حرف زیبای گفتی

حیف دلم نمیاد شیطونه میگه همه ان افزونه ها و پوسته ها رو رایگان منتشر کنیم و بگم نسخه اورجینال هستش فقط پول زیادی خخخخخخ

ویرایش شده توسط S@eid
لینک به ارسال

ما کلا دزدیم !! ی سری به نرم افزارات بزن ! نه خودت همه (حتی خودم) همش کرک هستن بحث سر وردپرس و پلاگین و پوسته نیست توی دنیای مجازی متاسفانه خیلی قانون کپی رایت مورد بی توجهی قرار گرفته ! راه چاره چیه ؟! کی میاد بره نرم افزار بخره ؟ شما میری بر فرض 40 تومن بدی بابت ی لایسنس IDM ؟ بدتر از این اینه که بری یه قالبو یا هرچی رو بدزدی بعد به اسم ارجیناللللللل ! (به همین شدتی که نوشتم) بفروشی ! ولی راه چاره چیه واقعا ؟ کدوم یکی مون پول لایسنس میده ؟

ما کلا دزدیم !!!!! عزیزم شما خودتو با کسی جمع نزن !

بنده تموم برنامه هایی که استفاده میکنم اوپن سورس و رایگان اند (تنها برنامه ای که کرک شده من Camtasia هست اونم دارم براش لایسنس میخرم)

FlareGet برنامه رایگان مشابه IDM هست که من استفاده میکنم.

لینک به ارسال

ما کلا دزدیم !!!!! عزیزم شما خودتو با کسی جمع نزن !

بنده تموم برنامه هایی که استفاده میکنم اوپن سورس و رایگان اند (تنها برنامه ای که کرک شده من Camtasia هست اونم دارم براش لایسنس میخرم)

FlareGet برنامه رایگان مشابه IDM هست که من استفاده میکنم.

من کلیت قضیه رو گفتم ! منظورم اون کسایی هستش که اینکارو میکنن ! شما خودتو ناراحت نکن :) شرمنده ! :blink:

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...