رفتن به مطلب

"بسته پارسی ساز" نسخه 2.0.0 آلفا منتشر شد!

پست های پیشنهاد شده

سلام به همه دوستان

نگارش 2.0.0 آلفا افزونه‌ی پارسی‌ساز WP-Parsidate منتشر شد، افزونه تغییرات و بهبود کارایی زیادی داشته. همچنین سرعت افزونه نسبت به نسخه قبل بالاتر رفته و فشار افزونه کمتر و استفاده منابع بسیار بهینه تر شده.

http://wordpress.org/plugins/wp-parsidate

مهمترین تغییرات نسخه جدید:

- بخش آرشیو ریکد و بهینه شده.

- بخش تقویم شمسی هم بصورت ابزارک به افزونه اضافه شده.

- بخشی از ناهماهنگی ها با افزونه ووکامرس حل شده.

تا قبل از نسخه نهایی بهبود ها و تغییرات دیگه ای هم روی افزونه اعمال خواهد شد.

لطفا مشکلات افزونه رو در تاپیک های جداگانه در همین بخش مطرح کنید.

موفق باشید

گروه وردپرس پارسی

لینک به ارسال

در پی صحبت‌های Morteza،

حتماً دقت داشته باشید که در این نسخه، فایل‌های زبان مربوط به وردپرس به طور کامل حذف گردیده و شما پس از نصب این افزونه، نیازمند به دانلود فایل‎های زبان هستید.

برای دانلود و نصب فایل‌های زبان مربوط به سیستم وردپرس وارد قسمت Updates (بروزرسانی‎ها) شوید و در قسمت ترجمه‎ها (Translations) روی گزینه آپدیت کلیک کنید (در صورتی که قسمت Translations را نمی‌بینید روی دکمه‌ی Check again کلیک کنید یا در قسمت Settings > General زبان وردپرس را به فارسی تغییر دهید)

هم‌چنین به دوستان توصیه می‌گردد که این نسخه صرفاً برای تست کاربران عرضه شده و استفاده از آن روی سایت عمومی پیشنهاد نمی‌شود.

موفق باشید.

لینک به ارسال

با سلام

میشه دلیل حذف فایل‌های زبان مربوط به وردپرس رو بفرمایید؟

اینکار باعث افزایش سرعت میشه؟

با تشکر

لینک به ارسال

سلام به همه دوستان

نگارش 2.0.0 آلفا افزونه‌ی پارسی‌ساز WP-Parsidate منتشر شد، افزونه تغییرات و بهبود کارایی زیادی داشته. همچنین سرعت افزونه نسبت به نسخه قبل بالاتر رفته و فشار افزونه کمتر و استفاده منابع بسیار بهینه تر شده.

منم این مورد و تایید میکنم .... تصاویر تستش موجوده ... تا قبا از این نسخه، میزان مصرف منابع سرور بسته پارسی 39% بود که تو این نسخه (تازه نسخه نهایی نیست) این مورد به 10% کاهش داشته!!! یعنی 29% کاهش مصرف منابع سرور که رقم فوق العاده ای تو رخ بهینه سازی محسوب میشه ..... احتمالا با انتشار نهایی بسته وردپرس پارسی شاهد 2 تا 3% دیگه کاهش منابع از همون 9% باشیم که عالی میشه .....

از همه دوستانی که برای این بسته زحمت کشیدن تشکر ویژه ای دارم ..... خسته نباشید ... خدا قوت ....

در پی صحبت‌های Morteza،

حتماً دقت داشته باشید که در این نسخه، فایل‌های زبان مربوط به وردپرس به طور کامل حذف گردیده و شما پس از نصب این افزونه، نیازمند به دانلود فایل‎های زبان هستید.

برای دانلود و نصب فایل‌های زبان مربوط به سیستم وردپرس وارد قسمت Updates (بروزرسانی‎ها) شوید و در قسمت ترجمه‎ها (Translations) روی گزینه آپدیت کلیک کنید (در صورتی که قسمت Translations را نمی‌بینید روی دکمه‌ی Check again کلیک کنید یا در قسمت Settings > General زبان وردپرس را به فارسی تغییر دهید)

هم‌چنین به دوستان توصیه می‌گردد که این نسخه صرفاً برای تست کاربران عرضه شده و استفاده از آن روی سایت عمومی پیشنهاد نمی‌شود.

موفق باشید.

قسمت Updates (بروزرسانی‎ها) کجاست؟ من اصن چنین چیزی نمیبینم!

دوم اینکه من از این نسخه رو سایت عمومی استفاده کردم!!! چیکار کنم؟! ممکنه مشکلی پیش بیاد؟

لینک به ارسال

منم این مورد و تایید میکنم .... تصاویر تستش موجوده ... تا قبا از این نسخه، میزان مصرف منابع سرور بسته پارسی 39% بود که تو این نسخه (تازه نسخه نهایی نیست) این مورد به 10% کاهش داشته!!! یعنی 29% کاهش مصرف منابع سرور که رقم فوق العاده ای تو رخ بهینه سازی محسوب میشه ..... احتمالا با انتشار نهایی بسته وردپرس پارسی شاهد 2 تا 3% دیگه کاهش منابع از همون 9% باشیم که عالی میشه .....

از همه دوستانی که برای این بسته زحمت کشیدن تشکر ویژه ای دارم ..... خسته نباشید ... خدا قوت ....

قسمت Updates (بروزرسانی‎ها) کجاست؟ من اصن چنین چیزی نمیبینم!

دوم اینکه من از این نسخه رو سایت عمومی استفاده کردم!!! چیکار کنم؟! ممکنه مشکلی پیش بیاد؟

در عکس مشخص شده است

post-4576-0-26969700-1417781911_thumb.jp

لینک به ارسال

با سلام

خسته نباشید خدمت همه ما عزیزان

پس از آپدیت پارسی دیت به مشکل زیر برخوردم، همونجور که تو عکس مشخصه

اعداد یه جوری شدن دلیلی داره؟

trwkjubl1fvnkyg0a0rc.png

در ضمن با ووکامرسم هنوز مشکل داره

، سفارش رو به فرمت تقویم شمسی نمیخونه و ایاد میگیره.

ioj1f8jg96odp7tlnejo.png

9wl0vykqgs6505vuqwsk.png

ویرایش شده توسط nsm1000
لینک به ارسال

دوستان عزیزی که استفاده کردن و مشکل خاصی نداشتن یعنی مشکلی نخواهند داشت!

چون از هسته استفاده میکنن و نیاز به موارد اضافه افزونه ندارن.

در مورد مشکلی که با ووکامرس باقیمونده بله حل خواهد شد.

اگر کسی مشکلی با نسخه جدید داره به نسخه قبل برگرده تا نسخه نهایی بدیم.

افزونه رو حذف و نسخه قبلتر رو نصب کنه:

https://wordpress.org/plugins/wp-parsidate/developers/

لینک به ارسال

دوستان عزیزی که استفاده کردن و مشکل خاصی نداشتن یعنی مشکلی نخواهند داشت!

چون از هسته استفاده میکنن و نیاز به موارد اضافه افزونه ندارن.

در مورد مشکلی که با ووکامرس باقیمونده بله حل خواهد شد.

اگر کسی مشکلی با نسخه جدید داره به نسخه قبل برگرده تا نسخه نهایی بدیم.

افزونه رو حذف و نسخه قبلتر رو نصب کنه:

https://wordpress.org/plugins/wp-parsidate/developers/

سلام

خسته نباشین، تو عکس اول مشکل از چیه اعداد بعضیاشون بالاترن؟

لینک به ارسال

اگه بتونید ادرس بفرستید تا بررسی کنم شاید بشه مشکل رو پیدا کرد

چون تا الان همچین مشکلی بوجود نیومده بود

لینک به ارسال

اگه بتونید ادرس بفرستید تا بررسی کنم شاید بشه مشکل رو پیدا کرد

چون تا الان همچین مشکلی بوجود نیومده بود

درود

این مشکل از قالب بنده بودش، با غیر فعال کردن تنظیمات پارسی سازی اعداد

در تمام قسمتهای قالب مشکل برطرف گردید، در مورد مشکلی که با وو کامرس هنوز پابجاست

مثل قبل، آدرس سایت:

سایت

اگه خودتون بتونین یک تستی رو ووکامرس بزنین بهتر میفهمین.

ویرایش شده توسط nsm1000
لینک به ارسال

بله مشکل ووکامرس رو میدونیم

تا نسخه نهایی حل می کنیم

لینک به ارسال

سلام

اخیرا بعد از فعالسازی پلاگین وردپرس فارسی این پیام ظاهر میشه ، نمیدونم فقط مشکل برای من هست یا کلی :

ویرایش ... حل شد

ویرایش شده توسط koolak
لینک به ارسال

به نظرم خیلی خوب شده ُ‌ فقط با ووکامرس مشکل داره حل بشه عالی میشه

لینک به ارسال

به نظرم اومد زدن دکمه تشکر، کافی نیست! و باید یه پست تشکر جداگانه برای تهیه این افزونه ارسال کرد.

"از تمام عزیزانی که در تهیه این افزونه همکاری دارند، نهایت تشکر رو می کنم"

موفق باشید.

لینک به ارسال

در پست اول گفته شده که اگر مشکلی مشاهده شد، در یک تاپیک جداگانه مطرح بشه. اما موردی که من میخوام بگم، در حد اشکال نیست.

A ) یه Notice کوچیک است که اگه حالت Debug در وردپرس فعال باشه، مشاهده میشه. که بهتره برطرف بشه.

Notice: Undefined index: conv_page_title in XXXXXXX\wp-content\plugins\wp-parsidate\includes\fixes-misc.php on line 13

B ) پیشنهاد میشه در فایل readme.txt پلاگین، حتماً قید بشه که فایل زبان باید جداگانه دانلود بشه (حتی اگه بتونید لینک صفحه دانلود فایل زبان وردپرس رو هم داخل فایل readme قرار بدید دیگه بهتره). چون در این حالت خیلی از کاربران تازه کار، فکر می کنند که افزونه به درستی کار نمی کنه! و در نتیجه ممکنه این بهترین افزونه فارسی ساز رو نصب نکنند!

الآن در فایل توضیحات این موارد درج شده:

== Installation ==

1. Upload plugin folder to the `/wp-content/plugins/` directory
2. Activate the plugin through the 'Plugins' menu in WordPress
3. To use the widget, go to 'Widgets' and choose 'بایگانی تاریخ خورشیدی'
4. To use the widget, go to 'Widgets' and choose 'گاه‌شمار تاریخ خورشیدی'

ویرایش شده توسط ahmad20
لینک به ارسال

با سلام این افزونه در صورت آپدیت پیوند یکتا رو خودکار عوض میکنه و فارسی می شه میخواستم هشدار بدم که آپدیت نکنید تا مشکلش رو رفع کنن شاید کسی نخواد اینجوری بشه که بعدش مشکل ریداکت پیش میاد

این رو گفتم جهت اطلاع مشکلات رو هم یه تاپیک می زنم میگم

لینک به ارسال

آقا من یچیزی رو نفهمیدم .

این افزونه تاریخ رو از دیتابیس میگیره و به اندازه آفست منطقه زمانی بهش کم و زیاد میکنه .

خوب مشکل اینجاست که تو افزونه ها خودشون موقع ثبت در دیتابیس به اندازه آفست تغییر میده و بعد ذخیره میکنه حالا دو باره موقع فراخونی این عمل انجام میشه و دوبار مثلا +3.5 بهش اعمال میشه .

؟!

لینک به ارسال

آقا من یچیزی رو نفهمیدم .

این افزونه تاریخ رو از دیتابیس میگیره و به اندازه آفست منطقه زمانی بهش کم و زیاد میکنه .

خوب مشکل اینجاست که تو افزونه ها خودشون موقع ثبت در دیتابیس به اندازه آفست تغییر میده و بعد ذخیره میکنه حالا دو باره موقع فراخونی این عمل انجام میشه و دوبار مثلا +3.5 بهش اعمال میشه .

؟!

تغییر در زمان و تاریخ براساس منطقه زمانی با وردپرس هست و افزونه فقط خروجی تاریخ وردپرس رو برگردان به شمسی میکنه

لینک به ارسال

خب من یه افزونه نوشتم که اطلاعات رو تو دیتابیس به صورت شمسی ذخیره میکنه . از طریق jdf.php . چطور میتونم از اعمال تغییرات پارسی دیت فقط روی افزونه خودم جلوگیری کنم ؟ آیا تابع خاصی براش تعریف کردین یا باید از remove action و remove filter استفاده کنم ؟

پ.ن :

فک کنم هوک زیر کارم رو راه بندازه :

add_filter( 'wpp_plugins_compability_settings', array( $this, 'add_settings' ) );

ویرایش شده توسط hannanstd
لینک به ارسال

خب من یه افزونه نوشتم که اطلاعات رو تو دیتابیس به صورت شمسی ذخیره میکنه . از طریق jdf.php . چطور میتونم از اعمال تغییرات پارسی دیت فقط روی افزونه خودم جلوگیری کنم ؟ آیا تابع خاصی براش تعریف کردین یا باید از remove action و remove filter استفاده کنم ؟

پ.ن :

فک کنم هوک زیر کارم رو راه بندازه :

add_filter( 'wpp_plugins_compability_settings', array( $this, 'add_settings' ) );

ببخشید که من پاسختون رو میدم. چون من کاربر تازه وارد هستم!

به نظر من شما باید پلاگینتون رو تغییر بدید! چون این روش شما که تاریخ رو به صورت شمسی در دیتابیس ذخیره می کنید، زیاد جالب نیست. شما باید تاریخ رو به صورت میلادی ذخیره کنید و فقط هنگام نمایش، هر بار توسط تابع، تاریخ میلادی رو به شمسی تبدیل و به نمایش بذارید.

ویرایش شده توسط ahmad20
لینک به ارسال

فکر نکنم لازم باشه میلادی ذخیره بشه . خب این افزونه من کاری با سایر افزونه های دیگه نداره و فقط ارتباطش داخلی هستش . منم از طریق

remove_action( 'date_i18n', 'wpp_fix_i18n', 10, 3 );

تاثیر پارسی دیت رو فقط از روی همین افزونه حذف کردم .

لینک به ارسال

سلام

هم با روشی که انجام دادید میشه و هم میشه روی تابعتون هوک فعال کنید.

البته همونطور که اشاره شد بهترین حالت همون ذخیر همیلادی هست که مثلا اگر نیاز به گزارش گیری بود مستقیم بشه انجام داد.

لینک به ارسال

آقا یه سوالی دارم .

من با ساعت درگیر هستم . برای استفاده از پارسی دیت باید زمان محلی روی utc 0 باشه یا utc 3.30 ؟

اگه روی 3.30 باشه تو بعضی قست ها 7 ساعت میره جلو .

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...