رفتن به مطلب

افزایش سرعت سایت

پست های پیشنهاد شده

دوستان چگونه می توانم سرعت لود سایت را بالا ببرم.از افزونه های W3 Total Cache و Lazy Load استفاده کردم ولی اولیش را که بلد نبودم چه جوری باید باهاش کار کرد دومی هم که نصب کردم تصاویر سایت را نشان نمی داد.

خوب شما چه چیزی پیشنهاد می کنید؟شنیدم سئو سازی خیلی تاثیر داره جریان این سئو سازی چیه؟آیا افزونه خاصی داره یا کدنویسی است.

فقط یادتان نرود من تو قسمت آموزش تایپیک زدم می خواهم علاوه بر معرفی افزونه(اگر وجود دارد) آموزس هم به من بدهید.

ویرایش شده توسط alireza1375
لینک به ارسال

دوست عیز در بخش آموزشی ارسال کردید!

منتقل شد/.

---

بحث سئو و سرعت جدا از هم هست.

چون عنوان شما سرعت هست به این مورد فعلا میپردازیم.

مطالعه کنید:

سرعت لود صفحات در یک سایت ورد پرسی

لینک به ارسال

برای بالا بردن سرعت لود باید در نظر داشته باشید که چه چیز ها و عواملی باعث صرف وقت ددر زمان لودند

لود هر صفحه ارتباط داره با

1. ترافیک (دقیقا یک اتوبان را فرض کنید خلوتی + سلامت جاده + پهنای اتوبان عواملی هستند که از ترافیک می کاهند و باعث می شوند سریعتر به مقصد برسید همین عوامل در نت هم وجود دارد سلامت امکگانات چه امکانات سرور چه تجهیزات گیرند خلوت بودن مسیر داد و ستد اطلاعات و پهنای باند بالا اولین و موثرترین عوامل لود هر سایتند)

2. طراحی سایت

که در دو شاخه می شه دید

2-1 کوئری ها (پرسش و پاسخ ها)

2-2 گرافیک و حجم تصاویر

کوئری ها عبارتند از گزینه هایی که به شکلی از دیتابیس پرسیده می شند و سایت باید بعد از اعمال محاسباتی پاسخ مد نظر را به دست بیاره و هنگام لود صفحه تحویل بده

مثال

فرض کنید کادری در ابزارک دارید که می خواهید 10 مطلب آخر را نمایش دهد

در هنگام لود وردپرس به سراغ دیتابیس رفته در در جدول مطالب ده ردیف اول را جدا کرده و برای نمایش عنوان محتوای ستون عناوین را بر می گرداند

حالا اگر بخواهیم ده مطلب از یک دسته ی خاص را نمایش دهد وردپرس مجبور می شود یک جدول فرضی از تمام نوشته های آن دسته تهیه کند و بعد باقی مراحل سری قبل را ادامه دهد

حالا می خواهیم از یک دسته خاص ده مطلب آخری را که برایشان نظر ثبت شده بیاورد

ابتدا تمام مطالب حاوی نظر را می چیند و از بینشان مطالب دسته را جدا می کند و باقی مراحلی که قبلا گفته شد پی می گیرد

....

و حالا فرض کنید این اتفاق قرار است برای ده ابزارک ما ده بار در هنگام لود هر صفحه بیافتد که زمان بسیار زیادی را به خود اختصاص می دهد

افزونه های کش اینجا به کمک وردپرس آمده و از پرسش و پاسخ های هر صفحه ای که لود می شود برای زمان معینی کپی می گیرند و آنرا به بازدیدکنندگان بعدی تحویل می دهد

این زمانبندی اولین تنظیم افزونه ی کش است

مثلا اگر وبلاگ شما در هر ساعت 50 بازدیدکننده به طور معمول دارد می توانید این زمان را برای یک ساعت (3600s) تنظیم کنید تا 49 نفر با سرعت خوبی صفخات را می بینند ولی اگر در هر ساعت یک بازدیدکننده دارید این تنظیم شاید کار بازدیدکننده شما را سخت تر هم بکند چون مدت زمان ساخت کش ها هم به مشکلات دیگر اضافه می شود در این وبلاگ بلهتر است کش را برای یک روز (86400s) یا حتی بیشتر زمان بندی کنید

و اگر از افزونه کش استفاده نمی کنید تا حد ممکن از منوهای اضافی و هر گزینه ای که سیستم برای یافتنش ملزم به پرس و جو و محاسبه است بکاهید

تا چند سال پیش و حتی سالهای اول ورود وردپرس عرف بود که برای صفحات داخلی منو نمی گذاشتند و فقط مطلب را نمایش می داد با دو پیوند به مطلب قبلی و بعدی (مثل اولین نمونه قالب دیفالت وردپرس)

و در مرحله بعد هم که عکس های سایت

پیشنهاد من برای عکس ها اینه:

1.عکس ها در فتوشاپ ادیت شوند (حداقل تا امروز من نرم افزاری با قابلیت های فتوشاپ ندیدم)

2.رزولیشن تصاویر باید 72 پیکسل در اینچ باشد (این اندازه خیلی با 72 پیکسل در سانتیمتر متفاوت است)

3.عکس ها برای صفحات اصلی که قرار است چندین تصویر را در خود جا دهند باید در حدود 400px×400px باشند (حداکثر)

و برای صفخات داخلی 600×600

4. تمامی عکس ها باید با استفاده از گزینه Save for Web & Devices... در فتوشاپ ذخیره شوند

5.

عکس های jpg با کیفیت Medium و حداکثر Qualitly = 30

تصاویر png ترجیحا PNG-8 و با استفاده از حداکثر colors:128

طرحهای gif هم دقیقا با تعداد رنگ مورد نیاز یعنی اگر یک طرح 6 رنگ داشت نیازی نیست ما 256 رنگ را به کار بگیریم و از گزینه ی انتخاب رنگ می تونیم 6 رو براش انتخاب کنیم و اگر 6 رنگ پیشنهادی فتوشاپ رنگ های مدنظر ما نبود با کلیک کردن روی هر رنگ پنجره ای برای انتخاب رنگ جدید و جایگزینیش باز می شه

----

بعد از همه ی اینها یک مورد دیگه که در ایران خیلی شایعه اینه که سایت در پشتیبانی یک سایت باشه که یا ترافیکش جوابگوی تقاضاش نیست مثل وبگذر و یا به دلایلی که همه می دونیم مسدود باشه مثل (فعلا) گوگل که همین مسئله ها باعث می شه صفحه منظر پاسخ پرسشی که برای اونها مطرح کرده بمونه و لودش طولانی بشه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...