رفتن به مطلب

نمایش اطلاعات پست در سایدبار

پست های پیشنهاد شده

سلام

شاید عنوانی که انتخاب کردم زیاد درست نباشه اما عنوان دیگه ای به ذهنم نرسید

من میخوام ببینم چطوری میشه برخی فاکتور های پست رو در صفحه اصلی یا مثلا در سایدبار نشان داد مثلا

یه سایت فیلمه که در پستای ارسالی اطلاعاتی از جمله امتیاز imdb نوشته شده

حالا در صفحه اصلی یا در سایدبار قسمتی که مثلا ده مطلب اخر و یا هر موضوعی دیگه مثل پست های که بیشترین رای رو اوردن و غیره وجود داره... حالا میخوام وقتی پست هام در اینجا نمایش داده بشه، تصویر شاخص و اسم پست در کنار هم باشه و زیرش هم برای مثال همون امتایاز imdb نوشته بشه حالا برای انجام اینکار باید از چه روش یا راهی استفاده کنم؟ به برنامه نویسی یا چیزه دیگه ای احتیاجه؟

اگه بد توضیح دادم ببخشید پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

لینک به ارسال

بله باید یکم html و php بلد باشین.

و راهی که به ذهنم میرسه فقط استفاده از افزونه advanced custom fields هستش.

http://forum.wp-parsi.com/topic/13455-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%84%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-advanced-custom-fields/

لینک به ارسال

html و php حدودا بلدم

اما این افزونه دقیقا چطوری اینکارو میکنه؟

در ضمن سایتایی هستن که اصلا اول از هیچ چیزی استفاده نمیکردن اما بعدا که اومدن سایتو حرفه ای تر کنن همچین کاری کردن و اون مثلا اطلاعات imdb یا هرچیز دیگه رو در خود پست به صورت عادی بوده و در جایی به صورت تابعی ثبت نشده اما بعدا به این شکلی که گفت در اوردن و ازش استفاده کردن اونا چطوریه؟

لینک به ارسال

لینک آموزش کار با این افزونه رو گذاشتم. و نحوه هم به اینصورته که شما یه زمینه برای مثلا: امتیاز فیلم درست میکنی٬ و زمانی که میخوای یه فیلم بفرستی یه فیلد به قسمت افزودن نوشته اضافه میشه که امتیاز رو تو اون وارد میکنی. و تابع اون فیلد رو تو قالب میذاری که نمایش داده بشه.

اکثر سایت های فیلم به این روش عمل میکنن.

یه پلاگین هم هست که میتونی اطلاعات کامل یه فیلم رو تو پست بزاری ولی اطلاعات انگلیسی هستن. و نمیتونی مثلا امتیاز رو به تنهایی فراخوانی کنی. دقیقا متوجه سوال نشدم ولی امیدوارم جواب درست باشه

لینک به ارسال

لینک آموزش کار با این افزونه رو گذاشتم. و نحوه هم به اینصورته که شما یه زمینه برای مثلا: امتیاز فیلم درست میکنی٬ و زمانی که میخوای یه فیلم بفرستی یه فیلد به قسمت افزودن نوشته اضافه میشه که امتیاز رو تو اون وارد میکنی. و تابع اون فیلد رو تو قالب میذاری که نمایش داده بشه.

اکثر سایت های فیلم به این روش عمل میکنن.

یه پلاگین هم هست که میتونی اطلاعات کامل یه فیلم رو تو پست بزاری ولی اطلاعات انگلیسی هستن. و نمیتونی مثلا امتیاز رو به تنهایی فراخوانی کنی. دقیقا متوجه سوال نشدم ولی امیدوارم جواب درست باشه

ممنون از راهنمایی

اما این روشی که شما گفتی نیازه که از همون اول تاسیس سایت به این روش عمل کرد اما سیت هایی رو میشناسم که 2 سال فعالیتشون گذشته و تازه اومدن قالب رو حرفه ایتر کردن و نمیدونم با چه روشی اومدن اطلاعات پست رو فراخوانی کردن ... بدون استفاده از افزونه و توابع دادن از قبل ... یعنی میشه گفت اینکار به صورت خودکار انجام میشه نمیدونم شاید با برنامه نویسی...

میخواستم بدونم کاری اونها کردن دقیقا چه روش هایی میتونه باشه؟

لینک به ارسال

من هیچ سایتی رو نمیشناسم که به صورت خودکار اطلاعات رو فراخوانی کنه. نمیدونم شاید هم بشه. اینو نگاه کن:

http://forum.wp-parsi.com/topic/21383-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-imdbcom/

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

دوستان یه سوالی دارم ... دیدم که بعضی از سایت ها دسته بندی هایی دارن که در داخل خود وردپرس همچین دسته بندی هایی ندارن اما این دسته بندی هارو توی سایت ازش استفاده میکنن...

برای مثال یه قسمتی هست به عنوان سال تولید و بر اساس سال تولید فیلم ها وقتی روی یک دسته کلیک میشه، فیلم هایی که مثلا محصول 2005 هستن نمایش داده میشه ... یه مقدار تحقیق کردم انگار که این دسته بندی ها از روی تگ ها انجام میشه کسی اطلاعی داره؟

احساس کردم به این تایپک مرتبط هست تا حدودی برای همین تایپک دیگه ای نزدم

ویرایش شده توسط dark master
لینک به ارسال

پاسخ سئوال اولتون : از ژنراتور کوئری ساز استفاده کنید

پاسخ سئوال آخرتون:

[sharedmedia=tutorials:tutorials:627]

لینک به ارسال

پاسخ سئوال اولتون : از ژنراتور کوئری سازاستفاده کنید

پاسخ سئوال آخرتون:

ممنون از راهنماییت اما در مورد سوال اول چطوری باید با استفاده از اون ژنراتور چیزی که ساختمو بسازم؟ اگه میشه راهنمایی کنید چون متجه نشدم ...

باید چه تنظیماتی انجام بدم تا فراخوانی کنه مثلا اون امتیاز imdb رو؟

لینک به ارسال

به ژنراتور مراجعه کنید تب آخر تب تنظیمات خروجیه زمینه دلخواه را انتخاب کنید و imdb را در فیلدش وارد کنید باقی تنظیمات کاملا فارسی و مشخصندبعداز ساخت کوئری لینک راهنمای استفاده از کدهاتون رو هم می تونید ببینید هم آموزش ویدئویی داره و هم آموزش نوشتاری

لینک به ارسال

به ژنراتور مراجعه کنید تب آخر تب تنظیمات خروجیه زمینه دلخواه را انتخاب کنید و imdb را در فیلدش وارد کنید باقی تنظیمات کاملا فارسی و مشخصندبعداز ساخت کوئری لینک راهنمای استفاده از کدهاتون رو هم می تونید ببینید هم آموزش ویدئویی داره و هم آموزش نوشتاری

ممنون فقط دیگه نیازی به ساخت زمینه های دلخواه برای imdb در خوده وردپرس نیست؟

لینک به ارسال

کوئری برای نمایش مطالبه ربطی به ساختشون نداره زمینه دلخواه imdb را باید موقع ارسال پست بسازید

لینک به ارسال

کوئری برای نمایش مطالبه ربطی به ساختشون نداره زمینه دلخواه imdb را باید موقع ارسال پست بسازید

موضوع اصلی همینه ... اگه زمینه دلخواه ساخته بشه که کارینداره نمایش دادن مقدار ... اما بدون زمینه دلخواه چطور بعضی سایتا اینکارو کردن؟

لینک به ارسال

یعنی زبان php بتونه خودش تشخیص بده فیلمی که شما گذاشتید مثلا نشانی imdb اش چیه؟؟؟

باید برای هر کدوم از اطلاعاتی که می خواهید لیستشون کنید post_meta ساخته بشه حالا یا با استفاده از زمینه دلخواه که متا ساز خو.د وردپرسه یا با کد نویسی و نوشتن متاباکس و الا تا جایی که من خبر دارم تکنولوژی چنین پیشرفتی رو نکرده که اطلاعات یک مطلب را بتونه خودش تشخیص بده

لینک به ارسال

یعنی زبان php بتونه خودش تشخیص بده فیلمی که شما گذاشتید مثلا نشانی imdb اش چیه؟؟؟

باید برای هر کدوم از اطلاعاتی که می خواهید لیستشون کنید post_meta ساخته بشه حالا یا با استفاده از زمینه دلخواه که متا ساز خو.د وردپرسه یا با کد نویسی و نوشتن متاباکس و الا تا جایی که من خبر دارم تکنولوژی چنین پیشرفتی رو نکرده که اطلاعات یک مطلب را بتونه خودش تشخیص بده

من الان رفتم نگاه کردم ... انگار اونجوری که من فکر میکردم نبود ... در این سایت یه قسمتی هست که فیلم ها براساس امتیاز دسته بندی شدن ... وقتی روش کلیک میکنی به این صفحه میره ...

http://www.nightmovie105.in/?filmyab=true&fy_rate=7

این صفحه با بقیه قسمت های سایت فرق داره و میدونم که پست ها در وردپرس این سایت به این شکل نوشته نمیشن ... چطوری به این شکل در امده؟ مطمئنم که در این سایت از زمینه های دلخواه استفاده نمیشه ...

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...