رفتن به مطلب

تگ main در یک قالب html5

پست های پیشنهاد شده

سلام.یه سوال در مورد تگ main دارم که آیا این تگ باید تگ مادر ستون مطالب درنظر گرفته بشه یا نه باید تگ مادر ستون مطالب و سایدبارها و دیگر المنت ها باشه؟؟

امیدوارم منظورم رو فهمیده باشید

لینک به ارسال

تگ main در برگیرنده بخش میانی صفحه یعنی بعد از header و قبل از footer

محتویات این تگ اولویت اول جستجوگر ها هستند (البته محتویات تگ article که در تگ section درون این تگ قرار گرفته باشه)

لینک به ارسال

بله بعد از فوتر و هدر هست اما ایهام اصلی من این هست بیشتر سایت اومدن و برای ستون وسط پست ها و ستون های کناری سایدبار این تگ Mian رو مادر کردن به صورت زیر

<main>
<section class="entry">
<article>
</article>
</section>
<aside>
</aside>
<aside>
</aside>
</main>

اما خیلی کم دیدم که اینجوری هم بوده

<main class="entry">
<article>
</article>
</main>
<aside>
</aside>
<aside>
</aside>

کدومشون درست تر هست؟؟

ویرایش شده توسط mrwppars
لینک به ارسال

این درسته

<header>
<hgroup>
</hgroup>
</header>
<main>
<section class="entry">
<article>
</article>
</section>
<aside>
</aside>
<aside>
</aside>
</main>
<footer>
</footer>

البته این هم مشکلی نداره

<main class="entry">
<article>
</article>
</main>
<aside>
</aside>
<aside>
</aside>

چون جستجوگر نهایتا با داخل article در section کار داره

لینک به ارسال

ممنون یه تاپیک هم بود اگه شما هم راهنمایی کنید ممنون می شم.مربوط به همین تگ ها html5 هست

http://forum.wp-parsi.com/topic/22957-%DA%A9%D8%AF%D9%88%D9%85-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D8%9F/

لینک به ارسال

الان role های مخصوص هر تگ حتما باید یکبار استفاده بشن و مخصوص تگ ها html5 هست؟

واضح تر بگم من مثلا اومدم یه پوسته سه تونه درست کردم که دو ستون اون سایدبار هست.مثل پوسته ی 2014 عمل کردم و سایدبار با تگ div جداسازی کردم و داخل این تگ div هم هر بلاک سایدبارم با aside نوشته شده و برای این div مادر این role رو گذاشتم complementary دقیقا مثل 2014 . البته اینو بگم این role رو برای div مادر هر دو سایدبارم گذاشتم.آیا این روش درست هست؟

لینک به ارسال

role رو برای رباتهایی می گذارند که تگ های html5 را نشناسند و گذاشتنش واجب و ضروری نیست

لینک به ارسال

ممنون یه سوال دیگه داشتم در مورد تگ article آیا این تگ باید برای مطالب استفاده بشه یا نه میشه به عنوان یه تگی عمل کنه که درونش کلی لینک مطلب باشه؟؟

واضح تر بگم شما سایت زیر رو ببنید در بخش مطالب مشابه پایین مطلب تگ article به کار برده.این درسته؟ یا یهتر بود از section استفاده می کرد؟

http://www.farsroid.com/dragon-warlords-android/

ویرایش شده توسط mrwppars
لینک به ارسال

برای مطالب مشابه تگ aside مناسب تره article اسمش روشه ساخته شده برای مقالات و نوشته های اصلی سایت

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...