رفتن به مطلب

بازدیدکنندگان چینی از کجا به سایت من می آیند؟

پست های پیشنهاد شده

سلام، من در سایتم مطلب که میذارم، بعد از گذاشتن مطلب شاهد حضور آی پی هایی از کشور چین هستم. و گاهی نیز از سایر کشورها، برای من جای سوال است کهاین آی پی ها با لینک مستقیم آدرس سایت، از سایت من بازدید می کنند، مگر وردپرس هم مانند سیستم های وبلاگ نویسی سایت های به روز شده رو جایی نمایش میدهد؟ این برای من جای سوال است که این بازدیدکنندگان از کجا می آیند.

لینک به ارسال

قدرت سایتتون در چه حدی هست ؟ یعنی این احتمال رو نمیدید پست هایی رو زدید که توی گوگل به نوعی خاص باشه ؟ موضوع سایتتون چیه ؟

لینک به ارسال
قدرت سایتتون در چه حدی هست ؟ یعنی این احتمال رو نمیدید پست هایی رو زدید که توی گوگل به نوعی خاص باشه ؟ موضوع سایتتون چیه ؟

سایت من کمتر از 50 پست دارد و تازه افتتاح شده است، و موضوعات عمومی و به زبان فارسی دارد. و آی پی های چینی از جایی به سایت من ارجاع داده نمی شود و با لینک مستقیم وارد می شوند. و این نوع ورود مرا یاد وبلاگ ها می اندازد که وبلاگ هایی که پست جدید می گذارند در صفحه اول سیستم ارائه وبلاگ به نمایش در میاد و از اون طریق بازدیدکنندگان مستقیم وارد میشن. حالا برام جای سواله این آی پی های چینی از کجا میان؟

لینک به ارسال

اتفاقا برای منم میان...

مشکل اینجاست که کسی که از چیز پی ان چین استفاده کنه چه فایده ای براش داره؟ چون وضعیت چیلتر در چین که بدتر از ایران هست... حتی نتایج جستجو توی گوگل برای یک کاربر چینی فرق میکنه با نتیجه جستجو کاربران سایر کشور ها... یعنی ممکنه یه عبارتی رو با ای پی چین جستجو کنیم و بگه موردی یافت نشد و همون عبارت رو با یه ای پی دیگه جستجو کنید و چند میلیون نتیجه داشته باشه...

لینک به ارسال

آی پی های چینی الزاما شخص نیستند اکثرشون اسپمرهای تبلیغاتی هستند که برای پیدا کردن مسیر ورود برای ثبت آگهی های تبلیغاتی در قسمت نظرات و از این قبیل از سایت می گذرند تعدادی هم اسپایدرها و رباتهای آنالیز کننده هسیتند که برای موسسات مختلف کار می کنند

اتفاقا برای منم میان...

مشکل اینجاست که کسی که از چیز پی ان چین استفاده کنه چه فایده ای براش داره؟ چون وضعیت چیلتر در چین که بدتر از ایران هست... حتی نتایج جستجو توی گوگل برای یک کاربر چینی فرق میکنه با نتیجه جستجو کاربران سایر کشور ها... یعنی ممکنه یه عبارتی رو با ای پی چین جستجو کنیم و بگه موردی یافت نشد و همون عبارت رو با یه ای پی دیگه جستجو کنید و چند میلیون نتیجه داشته باشه...

البته وضعیت فیلترینگ در چین دقیقا برعکس ایرانه یعنی سایتهای مذهبی و دینی توی چین مسدود می شند در نتیجه اینکه یک چینی علاقه مند به مطالعه مطلبی مذهبی وارد یک سایت فارسی بشه اتفاق غیر منتظره ای نیست مخصوصا که مترجم گوگل کار ترجمه را هم راحت کرده

نکته : وی پی ان ها تونل های یک طرفه هستند و اغلب اونها آی پی اصلی را تغییر نمی دهند اگر با وی پی ان وارد wordpress.org بشید می بینید که پیام معرفی سایت فارسی وردپرس رو براتون نمایش می ده این یعنی ای پی اصلی شما را می بینه نه آی پی تونل رو

لینک به ارسال

همینطور که استاد گفتن اکثراً به خاطر تبلیغات وارد سایت های ما میشن.

من خودم یه بار روی این نکته کنجکاو شدم و رفتم سراغ تحقیق.

این اتفّاق (که البتّه مثبت هم هست) بیشتر روی دامنه های .com اتفاق میفته یا سایت هایی که به هر دلیل (از ارائه اطلاعات سایت توسط هاستینگ گرفته تا ثبت سایت در برخی سایت های غیراستاندارد) اتفّاق میفته.

معمولاً توی این سایت ها تبلیغات ایمیلی بسیار دیده میشه (مثلاً سایت خود من قبل از اینکه بعضی از آیپی ها و ایمیل آدرس ها رو بلاک کنم روزانه بیش از 20-30 ایمیل تبلیغاتی براش میومد با وجود اینکه هنوز 1 روز بود راهش انداخته بودم)

البتّه باید گفت که خیلی اوقات ممکنه آیپی های ناشناس از کشور های اروپایی و کلاً بگیم خارجی توسط هکر ها برای مقاصد نادرست استفاده میشه و دلیلش اینکه قیمت تمام شده توی کشور های خارجی در برابر ایران ناچیزه.

و بعضی اوقات هم ممکنه که سایت شما از لحاظ اسم به یکی از واژه های کشور های خارجی شباهت داشته باشه.

یه دلیل دیگه اش هم میتونه افزونه های مترجم باشه.

ولی خب زمانی که آیپی ها به صورت مستقیم وارد سایت شما میشن به احتمال 99% یا تبلیغاتی هستن یا برای مقاصدی چون هک دارن استفاده میشن.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...