رفتن به مطلب

css اختصاصي براي مرورگر هاي ie !!!

پست های پیشنهاد شده

سلام به همه ي دوستان .

سايت من متاسفانه در مرورگر پيشفرض ويندوز (اينترنت اكسپلورر) خيلي بد نمايش داده ميشه . حالا نصف بازديد سايت هم از اين مرورگره ، كه بعد از بازديد هيچ كدوم بر نميگردن !!!

حالا چند تا سوال دارم :

1- واسه تمام ie ها همينطوره يعني يا فقط واسه ie 6 اينطوريه ؟!

2- اصول نوشتن css اختصاصي براي ie چيه ؟! كتابي ، مقاله اي هست بخونم ياد بگيرم ؟! كار سختيه ؟!

3- اگه برام بنويسن حدودا چقدر ميشه هزينش ؟!

4-واسه هر ie يه سي اس اس جدا لازمه ؟! يعني واسه ie6 و ie7 دو تا css بايد بنويسم ؟!

لینک به ارسال

من کتاب و مقاله ندیدم ولی چند تا نکته ی اساسی داره

تا قبل از ie8 پیکسل را برای اندازه گیری به درستی تشخیص نمی ده و % و em را بهتر می شناسه مگر اینکه بهش zoom:1 را توجیه کنید

تا قبل از 9 کدهای ردیف css3 را نمی شناسه

در انتخاب موقعیت خودکار لالیه در حالات ابسولوت و فیکسد از قوانینی که موزیلا و گوکل پیروی می کنند تبعیت نمی کنه مثلا دولایه ابسولوت را اگر display:block داشته باشند (حتی یکیشون) در کنار هم می آره مگر z-index متفاوت برای هر کدوم قید بشه و با عکس پس زمینه ی png مشکلاتی داره یعنی باید عکس در فتوشاپ برای web و در کیفیت 64 یا 128 رنگ ذخیرذه شده باشه تا درست بشناسه

بهتره اگر لایه ای با پوزیشن های خاص داریم تمام لایه های قبلی و بعدی اون که در دل همند دارای پوزیشن مشخص باشند یعنی

<div id=1>
<div id=2>
<div id=3>
<div id=4>
<div id=5>
<div style="position:absolute">
<div id=6>

ماتن
</div></div></div></div></div></div></div>

به این صورت استایل بگیره

#1,#6 {
position:static;
zoom:1;
}

و بزرگترین مشکلی که توی نه هم وجود داره اینه که اگر برای لایه های p و div محدوده ی دقیقی تعریف نشه معیارش جملات داخل اونهاست در نتیجه یک کلمه ی طولانی در آخر لایه می تونه اون لایه را بزرگتر از معمول کنه و کل قالب رو به هم بریزه

لینک به ارسال

اقا ايمان خيلي ممنون واسه توضيحاتتون ولي من كلا دو ماهه با وردپرس اشنا شدم قطعا اينايي كه ميگيد براي من خيلي سخته !!!

فك ميكند اگه واسم انجام بدن چقدر ميشه هزينش؟!

لینک به ارسال

معمولا یک طراح یک کم بهش بر می خوره اگر بگید بیا برام قالبی را که دیگری ساخته برای ie تنظیم کن من که حس می کنم غذای دست خورده رو بهم تعارف می کنند

ولی اگر هم انجام بده حقشه که دستمزد قابل توجهی بگیره چون همین چند قلم + چندین قلمی که قطعا من یادم نیومده) به مراتب از طراحی سخت تر و خسته کننده ترند

لینک به ارسال

من نهايتا 20 تومن فكر ميكردم بشه كه از قرار معلوم ... :D

حالا ميشه براي كسايي كه با ie ميان يه قالب ديگه بارگزاري بشه ؟!

لینک به ارسال

بله می تونید از افزونه ی t2b استفاده کنید که چند دقیقه ی دیگه لینکش رو هم می گذارم

من در مورد قیمت نمی تونم چیز مشخصی بگم بعضی از قالب ها در 5 دقیقه اصلاح می شوند و طبیعتا هزینه ی چندانی هم نمی برند

فقط خودم احساس بدی می کنم و به طراحی دیگران حتی المقدور دست نمی زنم ولی طرح خودم رو معمولا رایگان درست می کنم که دیگران هم فکر کنم به همین گونه عمل می کنند

http://wordpress.org/extend/plugins/theme-to-browser-t2b-control/

لینک به ارسال
حالا ميشه براي كسايي كه با ie ميان يه قالب ديگه بارگزاري بشه ؟!

چرا قالب سایت تو اینترنت اکسپلورر بهم ریخته؟

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...