رفتن به مطلب

یک مهندس IT واقعی چگونه است؟

پست های پیشنهاد شده

من دانشجو رشته آی تی هستم و میخوام یه مهندس واقعی بشم

1- لطفا ده تا از زبان های برنامه نویسی پرکاربرد و پر درآمد رو بهم معرفی کنید

2- ده تا از پرکاربرد ترین نرم افزار ها که باید به صورت حرفه ای مسلط باشم رو بهم معرفی کنید

روی تایپ 10 انگشتی با سرعت بالا + زبان انگلیسی هم دارم کار میکنم تا مسلط بشم

بجز موارد بالا، به چه چیز دیگه ای باید مسلط باشم؟

لینک به ارسال

یک متخصص اون کسی هست که تو چیزی که بلده بهترین باشه

یعنی 10 تا زبون برنامه نویسی بلد نباشه بلکه یه زبون رو بلد باشه و روی همون متمرکز بشه

متاسفانه ما همیشه میخوایم همه چی بلد باشیم و آچار فرانسه

تیم رو برای این ایجاد می کنن چون که هر کسی در یک بخش تخصصی داره و از اون تخصصش به بهترین نحو استفاده می کنن و این دلیل پیشرفتشون میشه

شما هم از همین الان بجای تایپ 10 انگشتی بهتره دنبال استعداد خودتون باشید تا بتونین پرورش بدین و تا چند سال بعد غولی بشین برای خودتون

دنبال یک تخصص باشین اما اون تخصص رو مثل یک دانشمند بزرگش کنید نه مثل آچار فرانسه که نه میشه پیچ ریز رو باهاش باز کرد نه پیچ درشت رو

هر کسی تخصص خاص خودشو داشته باشه بهترین مهندسه

لینک به ارسال

به به قبول شدید مبارکه

اول همه ی حرفای آقا فرهاد را طایید میکنم با ط دسته دار :))

یه زبان بلد باشید بهتره الان همه جا دنبال تخصصی کار هستتند همرو با هم یاد بگیرید خودتون قاطی میکنید در ضمن مطمعنا تو هیجکدومl ماهر نیستید.بعد سعی کنید یه نیم نگاهی هم به چندتا زبان دیگه هم داشته باشید تا جایی کم نیارید نه به صورت حرفه ای. بهتره اون زبانی که بهش علاقه دارید را برید دنبالش تا خودتون وسط کار دل زده نشید ازش . حالا چه php باشه چه #C چه چه چه ...

میخواید تایپیست بشید مگه :) لزومی نیست از نظر من ولی اگه علاقه دارید یاد بگیرید چه بهتر

یه چیز ی : مهندس ای تی باید همیشه بروز باشه از نظر اخبار روز فناوری و تکنولوژی های روز دنیا بیشتر تو اینترنت باشید یهو 24 ساعت نشینید پای نت . یا به قول خودتون مهندس it باید 12 ساعت پشت سیستم بشینه و تمرین کنه :D هر چیزی حدی داره :)

موفق باشید/.

لینک به ارسال

میخوام زبان PHP رو به صورت حرفه ای یاد بگیرم

اما بقیه زبان ها رو هم به صورت سطحی یاد بگیرم (چون بعضی از شرکت ها واسه استخدام 4-5 زبان رو ازت میخوان...)

تایپ 10 انگشتی باعث میشه که خیلی سریعتر و با خطای کمتر تایپ کنم (بدون اینکه به کیبورد نگاه کنم) که این کار توی برنامه نویسی خیلی بهم کمک میکنه

اما نمیدونم چه نرم افزار هایی رو باید به صورت حرفه ای یاد بگیرم

لطفا 10 نرم افزار رو که همه جا بهش نیاز دارن بهم معرفی کنید

لینک به ارسال

فکر می کنم جواب تمام سوالات شما تو این مجله باشه.من این مجله را خریدم.فوق العاده است.

http://webmagazine.mft.info/12/Fa/DynamicPages/Page.aspx?nwsId=1181

لینک به ارسال

سرعت تایپ که یکم بشه به خودی خودی بالا میره...

یه سوال، چرا باید در شرکتی ثبت نام کرد که نیاز به چندین زبان برنامه نویسی باشه؟ تا جایی که من میدونم اکثریت شرکت ها به یک زبان نیازمند هستند و تازه اگه برای وب باشه هم نهایتش اینه که html&css&js رو هم بخوان که بازم اینها رو نمیشه زبان برنامه نویسی خیلی خاصی دونست که میشه با یکم وقت سره یه ماه یاد بگیرد هر سه تا رو...

لینک به ارسال

یه سوال، چرا باید در شرکتی ثبت نام کرد که نیاز به چندین زبان برنامه نویسی باشه؟ تا جایی که من میدونم اکثریت شرکت ها به یک زبان نیازمند هستند و تازه اگه برای وب باشه هم نهایتش اینه که html&css&js رو هم بخوان که بازم اینها رو نمیشه زبان برنامه نویسی خیلی خاصی دونست که میشه با یکم وقت سره یه ماه یاد بگیرد هر سه تا رو...

درسته میشه یاد گرفت ولی اینها زبان برنامه نویسی نیستن بهشون میگن زبان نشانه گذاری ولی الگوریتم همه چیزه نه فقط دونستن یک زبان !! :) مثلا من اگر به دو زبان برنامه نویسی Asp.net و PHP مسلط باشم چه فایده داره وقتی نتونم الگوریتم پیاده سازی کنم ؟؟ !! مثلا کسی که به فتوشاپ مسلطه معنیش اینکه یک گرافیست حرفه ای و همه کارست ؟؟

در کل همه چیز یاد گیری نیست یادگیری مرحله اوله در صورتی که ایده پردازی از یادگیری خیلی خیلی سخت تره !! ;)

لینک به ارسال

من تازه 19 سالمه و جای پیشرفت دارم

به این نتیجه رسیدم که توی دانشگاه هیچ چیز رو به من یاد نمیدن و خودم باید دست به کار بشم

به همین دلیل بهترین زبان های برنامه نویسی رو انتخاب کردم که بتونم در کنار هم یاد بگیرم

میدونم یادگیری همه زبان های برنامه نویسی غیر ممکنه!

اما من ممکنه تا 30 سال آینده بخوام یاد بگیرم (حتی سرگرمی من شده برنامه نویسی چون واقعا علاقه دارم)

میخوام بعضی از زبان ها رو مانند php و python به صورت حرفه ای یاد بگیرم. بعضی ها رو به صورت سطحی و بعضی ها رو هم به صورت مرور...

اولین هدف من از برنامه نویسی تحت وب اینه که چند سایت بزرگ با امکاناتی مثل آپارات و... بسازم

برنامه نویسی های تحت ویندوز هم واسه ساختن نرم افزار های مورد نیاز

استارت کار رو هم دارم کم کم میزنم و فعلا دارم مهارت های خودم رو در یه صفحه میزارم (صفحه رو به زودی به یه سایت دیگه انتقال میدم و کاملش میکنم...)

http://balyan.ir/skill/

سعی میکنم هر هفته 0.1 مهارت خودم رو توی اون صفحه بالا ببرم

البته همشون به هم وابسته هستن. مثلا اگه من بخوام زبان برنامه نویسی رو یاد بگیرم، مجبورم که انگلیسی رو هم یاد بگیرم و اینجوری با نرم افزار هایی مثل ویژوال استودیو و دریم ویوور و مرورگر ها آشناتر و حرفه ای تر میشم و سرعت تایپ من بالا میره

سعی میکنم نمرات رو هم بر اساس نمره مدرک فنی و حرفه ای قرار بدم... (واسه هر کدوم که مدرک میگیرم)

حتی اگه موفق هم نشم، در آینده حسرت نمیخورم. چون مهم اینه که تلاش خودم رو میکنم

ویرایش شده توسط سیدرضا بازیار
لینک به ارسال

من پرسیدم میگن بودجه it تمام شرکت ها را کاهش دادند برای همین وقتی قبلا قرار بود 20 مهندس ای تی متخصص در رشته های مختلف استخدام کند الان 7 الی 8 نفر به جای آن 20 نفر استختدام میکنند.خوب معلوم است هر نفر باید کار دو نفر را انجام دهد.

لینک به ارسال
  • 3 سال بعد...

سلام من سال اخر دبیرستان هستم خیلی به رشته it علاقه دارم اما نمیدونم برای اینکه بتونم در حد یه مهندس از کامپیوتر و این چیزا سر دربیارم باید چه کتابی بخونم یا چه کاره دیگه ای باید بکنم میشه راهنمایی کنین

ویرایش شده توسط pariisa faridi
لینک به ارسال

سلام

شما میخواید بصورت کاربردی یاد بگیرید یا آکادمیک؟

لینک به ارسال
  • 2 سال بعد...
در در ۱۳۹۳/۷/۶ در 12:15، سیدرضا بازیار گفته است :

من دانشجو رشته آی تی هستم و میخوام یه مهندس واقعی بشم

1- لطفا ده تا از زبان های برنامه نویسی پرکاربرد و پر درآمد رو بهم معرفی کنید

2- ده تا از پرکاربرد ترین نرم افزار ها که باید به صورت حرفه ای مسلط باشم رو بهم معرفی کنید

روی تایپ 10 انگشتی با سرعت بالا + زبان انگلیسی هم دارم کار میکنم تا مسلط بشم

بجز موارد بالا، به چه چیز دیگه ای باید مسلط باشم؟

1 _ پایتون و جاوا هست البته بستگی داره چه برنامه یا ... بنویسید مثلا اگر میخاهید وب بنویسید باید جاوا اسکریپ یاد بگیرید اگر میخاهید برنامه بنویسید باید جاوا یا c# یاد بگیرید . زبان های زیادی هست باید هدفتون رو دقیق تر بیان کنید تا بهتر راهنمایتون کنم

2_ اول فوتوشاپ دوم لینوکس سوم کار با خود ویندوز چهارم محیطی که میخاهید کد نویسی کنید پنجم Excel ششم  هفتم هشتم نهنم هم برنای های دیگر خیلی زیاد برنامه هست من خودم همین برنامه هارو یاد گرفتم با چنتا دیگه

تایپ 10 انگشتی بهترین انتخاب برای سرعت در کد نویسی است اگر یاد گرفتین یک قدم بزرگ ورداشته اید

داخل مدرسه به شما همه این موارد رو توضیح خواهند داد نگران نباشید با حمت و تلاش همچی شدنیست .

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...