رفتن به مطلب

گوگل یک پله پایین آمد

پست های پیشنهاد شده

دیروز بود که نگاهی به برترین سایت ها از نظر آلکسا انداختم با یک اتفاق عجیب روبرو شدم در یک حرکت غیر منتظره رتبه گوگل با این همه بازدیدکننده به رتبه دوم و بعد از فیسبوک قرار گرفت.

post-412-0-15444400-1348047375_thumb.png

شما دلیل افت رتبه گوگل را چه می دانید؟

لینک به ارسال

پیشنهاد می کنم بیشتر در خصوص رتبه دهی آلکسا تحقیق کنید

قطعا تغییر رتبه ی گوگل نمی تواند ارتباطی به سئو داشته باشد

لینک به ارسال

پیشنهاد می کنم بیشتر در خصوص رتبه دهی آلکسا تحقیق کنید

قطعا تغییر رتبه ی گوگل نمی تواند ارتباطی به سئو داشته باشد

به سئو که می دونم مربوط نمیشه.

به نظر بنده دلیل عمدش کاهش کاربران گوگل پلاس باشه.

لینک به ارسال

آلسکا خیلی هم صادق نیست به عنوان مثال رتبه ی فیسبوک مرتبا در ایران در حال رشده در حالی که با آی پی ایران اصلا باز نمی شه و تنها راه دیدنش استفاده از آی پی واسطه و ابزار مربوطه اشه

لینک به ارسال

به نظر من الکسا با سایت هایی همچون گوگل و فیسبوک مشارکت داره و اطلاعات دقیقتری رو از منابع داخلی این سایت ها بدست می آورد.

لینک به ارسال

دوست عزيز اگه گوگل بخواد دامين‌هاي تمامي كشورهاش رو روي google.com دايركت كنه فيس‌بوك عمرا نميتونه به پاش برسه ، اين اتفاق دقيقا براي facebook.com داره مي‌افته ، يعني الكسايي كه از گوگل تو رتبه‌ي دوم هست صرفا براي google.com هست ولي فيس‌بوك نه ..

موفق باشيد ../.

لینک به ارسال

دوست عزيز اگه گوگل بخواد دامين‌هاي تمامي كشورهاش رو روي google.com دايركت كنه فيس‌بوك عمرا نميتونه به پاش برسه ، اين اتفاق دقيقا براي facebook.com داره مي‌افته ، يعني الكسايي كه از گوگل تو رتبه‌ي دوم هست صرفا براي google.com هست ولي فيس‌بوك نه ..

موفق باشيد ../.

با نظر شما کاملا موافقم اگر گوگل الکسال تمامی دامین ها و محصولاتش رو کنار هم بگذاره هرگز هیچ سایتی به پای اون نمیرسه ولی مسئله اینجاست چرا رتبه الکسای گوگل دات کام از فیس بوک پایینتر اومده؟(شاید به دلیل محلی تر شدن صفحات سرچ گوگل باشه)

لینک به ارسال

منظوره من كنار هم گذاشتن الكسا‌ها نبود ، الان شما ببينيد وقتي اين آدرس رو باز ميكنيد

http://www.google.fr/

گوگل فرانسه روي خود دامين لود ميشه و به جايي دايركت نميشه .. پس الكسا فقط به دامين .fr تعلق ميگيره و به google.com ربطي نداره ،

در عوض وقتي آدرس

http://www.facebook.fr/

رو فرا ميخونيد ميبينيد كه به

http://fr-fr.facebook.com/

كه يكي از ساب‌دامين‌هاي facebook.com هستش دايركت ميشه ، پس الكسا هم به Facebook.com تعلق ميگيره .. اين براي تمامي منطقه‌ها و دامين‌هاي بومي صادق هستش و براي الكسا هم همين ملاكه و همين هم دليل اين اتفاق هستش .. مسلمه كه تعداد بالايي دامين از ساير نقاط دنيا با آمار بالا ميتونن به سادگي با 1 دامين رقابت كنند ..

موفق باشيد ../.

لینک به ارسال

فکر کنم برای گوگل راحتی کاربران مهم تر بوده تا کسب رتبه در سایت های دیگه مثل الکسا

و برای هر کشور آدرس دامین جدا اختصاص داده تا مجبور نباشید مثل

facebook از صفحه اصلی سایت دنبال زبان مورد نظر باشید.

ولی با این حرف ها چرا گوگل بر روی دامنه google.ir فعال نیست ؟

ویرایش شده توسط سعید
لینک به ارسال

رتبه‌ي الكسا و حتي گوگل ديگه ارزشي از نظر جايگاهي ندارند و خيلي وقته كنار رفتند و مهم هم نيستند ..

ولی با این حرف ها چرا گوگل بر روی دامنه google.ir فعال نیست ؟

سعيد جان ايران در وضعيت تحريم قرار گرفته و از طرفي هم از همون ابتدا رابطه‌ي خوب با ايران نداشت ، نمونه‌ش هم بسته شدن گوگل آناليز براي آي‌پي ايران بود .. تا اونجايي كه من ميدونم طبق يه قانوني گوگل و شركت‌هاي مارك و بزرگ و امثالش ميتونن ادعاي مالكيت تمامي دامين‌ها حتي دامين‌هاي بومي نام شركت‌شون رو داشته باشند ، حتي اگه قبلا با اسم و توسط شخص ديگه‌اي ثبت شده باشه .. ولي خب اين قانون فكر نكنم توي اينجا صادق باشه همچنين خود گوگل هم تمايلي براي اينكار نداره .. ولي خب زبان فارسي توي مخزنش وجود داره ..

لینک به ارسال

چون بحث آزاده اینو بگم اگه سری به این صفحه بزنید :

http://www.alexa.com/topsites

میبیند از بیست دامین 5 تاشون مال گوگله یعنی 25 درصد از 20 دامین برتر دنیا مال گوگله .

لینک به ارسال

منظوره من كنار هم گذاشتن الكسا‌ها نبود ، الان شما ببينيد وقتي اين آدرس رو باز ميكنيد

http://www.google.fr/

گوگل فرانسه روي خود دامين لود ميشه و به جايي دايركت نميشه .. پس الكسا فقط به دامين .fr تعلق ميگيره و به google.com ربطي نداره ،

در عوض وقتي آدرس

http://www.facebook.fr/

رو فرا ميخونيد ميبينيد كه به

http://fr-fr.facebook.com/

كه يكي از ساب‌دامين‌هاي facebook.com هستش دايركت ميشه ، پس الكسا هم به Facebook.com تعلق ميگيره .. اين براي تمامي منطقه‌ها و دامين‌هاي بومي صادق هستش و براي الكسا هم همين ملاكه و همين هم دليل اين اتفاق هستش .. مسلمه كه تعداد بالايي دامين از ساير نقاط دنيا با آمار بالا ميتونن به سادگي با 1 دامين رقابت كنند ..

موفق باشيد ../.

منظور من هم از کنار هم گذاشتن دامین ها و محصولات گوگل همین بود دیگه

لینک به ارسال

سعيد جان ايران در وضعيت تحريم قرار گرفته و از طرفي هم از همون ابتدا رابطه‌ي خوب با ايران نداشت ، نمونه‌ش هم بسته شدن گوگل آناليز براي آي‌پي ايران بود .. تا اونجايي كه من ميدونم طبق يه قانوني گوگل و شركت‌هاي مارك و بزرگ و امثالش ميتونن ادعاي مالكيت تمامي دامين‌ها حتي دامين‌هاي بومي نام شركت‌شون رو داشته باشند ، حتي اگه قبلا با اسم و توسط شخص ديگه‌اي ثبت شده باشه .. ولي خب اين قانون فكر نكنم توي اينجا صادق باشه همچنين خود گوگل هم تمايلي براي اينكار نداره .. ولي خب زبان فارسي توي مخزنش وجود داره ..

جناب Saeed Fard عزیز بله همه تحریم ها و محدودیت ها درسته و وجود داره ولی همونطوری که همه میدونید گوگل فارسی از آدرس

www.google.com/intl/fa قابل دسترسی هست و زحمت های فارسی سازیش انجام شده و

آدرسی نیست که بگیم تحریمه و مسدود کردند و به گفته شما دامنه ir هم در اختیار گوگل است.

چرا باید www.google.com/intl/fa به زبان شیرین فارسی در دسترس باشه ولی www.google.ir نه ؟؟!!

جناب گوگل, شما که تا این مرحله خدمت رسانی پیش رفتید چرا ؟؟

لینک به ارسال

سیاست های گوگل منطبق با سیاست های کشور آمریکا هست.

نباید انتظار داشته باشید گوگل (که در کشور ما به عنوان ابزار جاسوسی ازش نام برده میشه) بیاد و روی دامنه ملی ir ثبت کنه.

لینک به ارسال

شايد هم اين ها نباشد

كاربران خسته شدند از بس :

1-كه هر چي مينويسند يه عالمه چرت و پرت تبليغاتي مياد اما خود اون مطلب نه

2-گوگل پرشده از وبلاگ هايي كه مطالب آن ها سال ها است تكان نخورده

لینک به ارسال

گوگل بخش فارسی رو فقط برای ایرانی ها که نگذاشته بلکه برای فارسی زبانان دیگر کشور ها گذاشته.

لینک به ارسال

ads خم شامل متن جستحو ميشه؟

نه نميشه اما گوگل اول بسم داره

به هر حال اين شركت هزينه هاي فوق العاده اي داره بايد يه جوري تامين كنه ديگه !

لینک به ارسال

از بحث اصلی خارج شدیم.

بهتره در مورد موارد جانبی بحث نکنیم. ;)

لینک به ارسال

دوست عزيز من كه واستون كامل توضيح دادم ، مثال هم زدم ، دليلش تنها و تنها همين ميتونه باشه ، چون الكسا هيچ ملاك ديگه‌اي جز اين نداره .. دوست عزيز عبدالماجد هم گفت براتون .. الان اگه گوگل فقط 2 تا از دامين‌هاش رو :

google.co.in
google.co.uk

رو روي .com خودش دايركت كنه فيس‌بوك بايد سالها دنبالش بدوِ ، با ساير دامين‌هاي ديگه‌اش كار نداريم .. فيس‌بوك دقيقا همين‌كار رو انجام داده ، بايد بدونيد كه الكسا‌ي ساب دامين به دامين اصلي تعلق ميگيره .. اين سياست فيس‌بوك بوده .. ديگه جايه بحثي باقي نميمونه و همه چيز مشخص هست ..

پ.ن : اين اصلا چيز مهمي نيست و به هيچ وجه از ارزش‌هاي گوگل كم نميكنه ..

موفق باشيد ../.

لینک به ارسال

کسی آخر نفهمید دلیل کاهش رتبه گوگل چی هست؟

یه جوری پیگیری شما هر کی ندونه فکر می کنه رتبه ی سوم شمایی و رقابتت با گوگل و فیس بوک بالا گرفته

دلیل اصلیش می تونه مثلا این باشه که فیس بوک می خواد یک قرار داد تبلیغاتی بزرگ ببنده و این نمایشنامه برای راحت شدن خیال مشتری لازمه در نتیجه فیس بوک یک دستی به سر و گوش ماشین گوگلی ها کشیده و برای الکسایی ها هم یه بستنی خریده همین

به ما کاری ندارند اونها کار خودشون رو می کنند

لینک به ارسال
دوست عزيز من كه واستون كامل توضيح دادم ، مثال هم زدم ، دليلش تنها و تنها همين ميتونه باشه ، چون الكسا هيچ ملاك ديگه‌اي جز اين نداره .. دوست عزيز عبدالماجد هم گفت براتون .. الان اگه گوگل فقط 2 تا از دامين‌هاش رو :
 google.co.in google.co.uk 

رو روي .com خودش دايركت كنه فيس‌بوك بايد سالها دنبالش بدوِ ، با ساير دامين‌هاي ديگه‌اش كار نداريم .. فيس‌بوك دقيقا همين‌كار رو انجام داده ، بايد بدونيد كه الكسا‌ي ساب دامين به دامين اصلي تعلق ميگيره .. اين سياست فيس‌بوك بوده .. ديگه جايه بحثي باقي نميمونه و همه چيز مشخص هست .. پ.ن : اين اصلا چيز مهمي نيست و به هيچ وجه از ارزش‌هاي گوگل كم نميكنه .. موفق باشيد ../.

بله این ها رو خود من هم می دونم. من می گم چرا تا حالا گوگل با همین دامین .com که فقط بخشی از دامینهای گوگل است در صدر بوده ولی یک مرتبه به رتبه دوم نزول کرده است.

لینک به ارسال

حرف آقا ايمان عزيز كاملا درسته يا همون طور كه داداش رضا هم گفتند "سياست‌هاي پشت پرده كه ما خبر نداريم" ..

دليل منطقي و رقابت سالمش هم اينه كه به مرور زمان استفاده از دامين‌هاي بومي متداول‌تر و رايج‌تر شده به دليل به خود بالندگي و ارق ملي .. اين باعث شده كه حجم زيادي از ترافيك google.com به دامين‌هاي ملي هر منطقه منتقل بشه و از .com كم بشه .. از طرفي اين مسئله براي فيس‌بوك تفاوتي نداشته .. پس گوگلي كه تا اينجا در ابتدا بوده به دليل كم شدن ترافيك دامين google.com حالا در جاي دوم قرار گرفته ..

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...