رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

میتونید این تاپیک رو نخونید و افزونه رو دانلود کنید ولی ضررکردین !!

imdbi.zip

نگارش:1.5

مقدمه

سلام دوستان، قبل از هرچیز بابت تاخیری که توی انتشار نگارش جدید پیش اومد عذرخواهی میکنم. (کنکور داشتم دیگه :D )

خدمت دوستانی که در جریان نیستن عرض کنم، این نگارش جدید "افزونه دریافت خودکار اطلاعات از imdb.com" هست.

حالا چرا تاپیک جدا زدم؟ چون دوستان مرحمت نمودن تاپیک قبلی رو سوال بارون کردن برای همین گفتم نگارش جدید توی دید باشه (لطفا از این به بعد سوالی بود برام پیام خصوصی ارسال کنید)

لُپ مطلب

نگارش قبلی مشکلات زیادی داشت، منم سعی کردم با توجه به بازخورد های ارسالی مشکلات رو برطرف کنم و همچنین امکانات جدیدی اضافه کنم.

توجه: توابع به کلی دست خوش تغییرات شده پس حد اقل از اینجا به بعد رو خوب بخونید.

توضیحاتی درباره افزونه

خب اول با توابع افزونه شروع میکنم، یه دوتا مثال بزنم قشنگ شیرفهم میشین :P

توابع:

<?php imdbi($action,$poster_callback); ?>
=
<?php IMDBI($action,$poster_callback); ?>

کد های کوتاه:

[imdbi action='parameter']
=
[IMDBI ACTION = 'parameter']

شکل کلی توابع و کد کوتاه (shortcode) به این صورته که در بالا ذکر شده.

• پارامتر action (الزامی - رشته)

1. title (عنوان)
  2. year (سال تولید)
  3. rated (رده سنی)
  4. Released (تاریخ دقیق انتشار به میلادی)
  5. Runtime (مدت زمان به دقیقه، مثلا 120 دقیقه)
  6. Genre (ژانر یا همون موضوع، البته خروجیش انگلیسیه)
  7. Director (اینم که اظهر من الشمس است، کارگردان)
  8. Writer (نویسنده)
  9. Actors (گل درشتایی که نقش آفرینی کردن)
  10. Plot (خلاصه داستان به انگلیسی)
  11. Language (زبان)
  12. Country (کشور ساخت)
  13. Metascore (امتیاز منتقدین از 100)
  14. imdbRating (رتبه فیلم از 10)
  15. imdbVotes (تعداد آرا و رای دهندگان)
  16. imdbID (شناسه imdb)
  17. Type (نوع، مثلا: فیلم، بازی، سریال)
  18. Poster (پوستر)

توضیحات: پارامتر runtime خودش عبارت "دقیقه" رو تولید میکنه لازم نیست شما اضافه کنید یعنی مثلا میزنه "120 دقیقه"، که جایگزین عبارت "min" در نگارش قبلی شده.

همچنین پارامتر poster خودش خروجی html تولید میکنه دقیقا مثل تابع تصویر شاخص. درصورتی که پارامتری خروجی نداشته باشه عبارت "نامعلوم" توی مقدارش قرار میگیره که جایگزین عبارت "N/A" توی نگارش قبلی شده.

• پارامتر poster_callback (بولین - پیشفرض true)

1. true
  2. false

توضیحات: اگه مقدار true باشه (که پیشفرض هست) پوستر فیلم رو نمایش میده به صورت تگ html که خود این کار چند تا شرط داره.

1. اگه تیک ذخیره پوستر در هاست فعال باشه، تصویر توی هاست آپلود میشه (که پیشفرض این تیک غیرفعاله باید توی تنظیمات فعالش کنید)
  2. اگه تیک ذخیره پوستر غیر فعال باشه، آدرس اصلی پوستر به صورت base64 کد گذاری میشه که زبونم لال آدرس هیلتر نشه (چون آدرس اصلی هیلتره و من از هیلتر شکن استفاده کردم تا آدرس رو تغییر بدم در نتیجه اگه آدرس لو بره هیلتر شکنم لو میره)
  3. اگه اصلا پوستر وجود نداشت چی؟ خب میره تصویر شاخصی که شما آپلود کردین رو نمایش میده.

اگر این مقدار false باشه بازم میره تصویر شاخصی که شما آپلود کردین رو نمایش میده.

مثال ها

مثال 1: نمایش عنوان

<?php imdbi('title'); ?>

مثال 2: نمایش تصویر شاخص

<?php imdbi('poster',false); ?>

توجه: کد کوتاه یا همون shortcode های این افزونه هم دقیقا مثل توابع پارامتر دهی میشن، به مثال زیر توجه کنید

[imdbi action='title']

سوال کاربران: چطوری میتونم افزونه رو با مطالب قبلی (زمینه دلخواه پست های قبلی) هماهنگ کنم؟

جواب: سوال بسیار به جایی بود، به مثال زیر توجه کنید.

<?php if(imdbiCheck()) {IMDBI('title');} else{echo 'درصورتی که شناسه ی فیلم موجود نباشد پیغام دلخواه شما نمایش داده می شود';} ?>

خب به نظر میاد یه تابع جدید استفاده شده [وای حالا چی میشه؟ تو که اینو توضیح ندادی] ضمن حفظ خونسردی دنباله مطلب رو بخونید. :blink:

تابع imdbiCheck() همونطوری که از اسمش پیداست میاد چک میکنه ببینه زمینه دلخواه imdbID مقدار داره یا نه، اگه داشت شرط اول اجرا میشه یعنی تابع IMDBI() اگه نبود پیغام دلخواه شما نمایش داده میشه. حالا پیغام دلخواه نه، هر چیزی که دلتون میخواد مثلا کد زمینه دلخواه قبلیتون.

سوال کاربران: کمک کمک کمک، آقا توابع رو کجا قرار بدم ؟

جواب: در قسمت ادامه مطلب (یا فایل ادامه مطلب)، حالا single.php یا هر اسمی که داره. [دوستان حرفه ای، اقدام به هرگونه خودزنی در این تاپیک شرعا و قانونا حرام می باشد !!]

تنظیمات افزونه

تنظیمات خاصی نداره فقط همونطور که گفتم تیک ذخیره تصویر در هاست به صورت پیشفرض غیر فعاله.

imdbi.zip

ویرایش شده توسط مهمان
لینک به ارسال

ممنون و خسته نباشید و ایشالاه کنکورم موفق باشی

من که کلا نفهمیدم چجوری از افزونه اسنتفاده کنم ، قبلی یه چیز بالای ادیتور مطالب میومد راحت میشد به مطلب اضافه اش کرد

الان نسخه جدید نداره همچین چیزی

من اونجا که زده :: ثبت اطلاعات براساس شناسه IMDB ، شناسه رو وارد میکنم ، خوب بعدش چی؟ دکمه ای چیزی؟ اینتر بزنم؟ چیکار کنم؟ :D

چجوری مشخصات imdb میاد توی متن

لینک به ارسال

من اونجا که زده :: ثبت اطلاعات براساس شناسه IMDB ، شناسه رو وارد میکنم ، خوب بعدش چی؟ دکمه ای چیزی؟ اینتر بزنم؟ چیکار کنم؟ :D

چجوری مشخصات imdb میاد توی متن

زیرش توضیح دادم توی خود افزونه، شما شناسه IMDB رو وارد میکنید (اگه میدونید شناسه چیه) بعد دیگه پست رو ارسال کنید اطلاعات ذخیره میشه. به همین سادگی :)

اگرم نمیدونید، اسم فیلم رو جستجو کنید لیستی از موارد مشابه براتون نمایش داده میشه فیلم رو انتخاب کنید بعد ثبت اطلاعات رو بزنید :D

لینک به ارسال

برای انتشار این نسخه کلی صبر کردیم برای انتشار قالبهایی که قولش رو دادید هم صبر میکنیم ، چون واقعا از توانایی من یه نفر خارجه کار با این افزونه :(

برای وبسایت شما باید یه فکر اساسی تر بکنم تا صرفا چند تا قالب ولی در هر صورت تمام تلاشم رو میکنم که انتشار نگارش جدید وقفه چندانی نداشته باشه

لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

سلام

توی فایل راهنما نوشته بودید که برای کار کردن افزونه باید حتما وردپرس روی روت هاست نصب شده باشه!

وردپرس من داخل یه پوشه نصب شده و نمیتونم منتقلش کنم به روت هاست،چون روی روت یه وردپرس دیگه نصبه!

الان یعنی من این افزونه رو نصب کنم نمیتونم ازش استفاده کنم؟! :(

لینک به ارسال

سلام

توی فایل راهنما نوشته بودید که برای کار کردن افزونه باید حتما وردپرس روی روت هاست نصب شده باشه!

وردپرس من داخل یه پوشه نصب شده و نمیتونم منتقلش کنم به روت هاست،چون روی روت یه وردپرس دیگه نصبه!

الان یعنی من این افزونه رو نصب کنم نمیتونم ازش استفاده کنم؟! :(

این مشکل توی نگارش 1.3 برطرف شد، تازه این نگارش 1.5 هست

پس مشکلی نیست ;)

لینک به ارسال
  • 4 هفته بعد...

خب شما که اینو نوشتی دستت درد نکنه

آیا میشه همونجوری که کلمه min رو به دقیقه replace میکنیم مثلا dram را به درام replace کنیم ؟

اگه میشه کدشو بده خودم میدونم کجا فراخوانی کنم

ممنون

دوست عزیز منتظر نگارش بعدی باشین؛ بازخورد های دیگه ای هم مبنی بر "فارسی سازی ژانر و نام کشور ها" دریافت کردم منتها فعلا بهتره از سوی کاربران تغییری انجام نشه راستش فرصت پاسخگویی و رفع اشکال برای تک تک کاربران رو ندارم. لطفا کمی صبر کنید

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

سلام خسته نباشید بنده شناسه رو باید کجای افزونه وارد کنم و برای دریافت شناسه فقط کافیه تو imdb ثبت نام کنم ؟

دوست عزیز شناسه توی آدرس imdb هست مثلا: http://www.imdb.com/title/tt0367339/ الان قسمت قرمز رنگ میشه شناسه اون مطلب توی imdb.com

لینک به ارسال
  • 2 ماه بعد...

سلام

خیلی ممنون بابت این افزونه

ولی چرا هرکاری میکنم هیچ چیزی تو نوشتم اضافه نمیشه ؟؟

سلام دوست عزیز omdbapi بروزرسانی شده و دیگه با افزونه سازگار نیست ! از طرفی ممکنه ای پی سرور شما هم جز یک میلیون ای پی باشه که ساسپند شده باشه. شایدم یه افزونه ای نصب کردین که با افزونه من تداخل ایجاد می کنه

لینک به ارسال

یه پیش نمایش زنده از افزونه میذاشتی خوب ... ضمن اینکه میشه عناوین و تغییر داد و مثلا تو سایتهای بازی یا سخت افزار ازش استفاده کرد؟

لینک به ارسال

یه پیش نمایش زنده از افزونه میذاشتی خوب ... ضمن اینکه میشه عناوین و تغییر داد و مثلا تو سایتهای بازی یا سخت افزار ازش استفاده کرد؟

برای سایت بازی هم تقریبا میشه استفاده کرد (چون imdb یه خورده درباره بازی هام اطلاعات ذخیره می کنه) اما سخت افزار !!!؟ بعید میدونم چون منبعی که استفاده کردم همچین اطلاعاتی رو دریافت نمیکنه !!

به هر حال وب سرویس پاپ کورن قراره جایگزین omdbapi بشه و آپدیت جدیدی هم برای این افزونه منتشر نمیشه ! قراره افزونه دیگه ای بسازم

لینک به ارسال

برای سایت بازی هم تقریبا میشه استفاده کرد (چون imdb یه خورده درباره بازی هام اطلاعات ذخیره می کنه) اما سخت افزار !!!؟ بعید میدونم چون منبعی که استفاده کردم همچین اطلاعاتی رو دریافت نمیکنه !!

به هر حال وب سرویس پاپ کورن قراره جایگزین omdbapi بشه و آپدیت جدیدی هم برای این افزونه منتشر نمیشه ! قراره افزونه دیگه ای بسازم

نمیشه منیع و تغییر داد؟ مثلا شما زدی IMDB.COM .. ما تغییرش بدیم به منبع دلخواه .. که اطلاعات و از اونجا بگیره واسه تغییرات سفارشی ... راستی پیش نمایش بذار .. قابلیت تغییرات سفارشی هم اضافه کن

لینک به ارسال
  • اضافه کردن...