رفتن به مطلب

تغییر فایل shortcodes.css در پوسته فرزند (child theme)

koroush

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت شما

در پوسته والد بنده فایلی به نام shortcodes.css واقع در پوشه css موجود است.

بنده در پوسته فرزند پوشه ی css رو ایجاد کردم و فایلی هم نام با فایل اصلی ایجاد کردم اما زمانی که تغییراتی در فایل css فرزند می دم تغیرات اعمال نمیشه.

همین مشکل رو بنده با فایل css مربوط به قسمت مدیریتی وردپرس نیز دارم.(admin.css )

زمانی هم که فایل مورد نظر رو با نرم افزار notepad++ جستجو کردم( برای اینکه بفهمم فایل مورد نظر از کجا فراخوانی میشه) به نتایج زیر رسیدم ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنید.

wp-content\themes\aks2aks\framework\php\avia_shortcodes\preview-shortcode-external.php

Line 18: $shortcode_css = AVIA_BASE_URL.’css/shortcodes.css';

wp-content\themes\aks2aks\framework\php\avia_shortcodes\tinymce\dialog.php

Line 7: $shortcode_css = AVIA_BASE_URL.’css/shortcodes.css';

wp-content\themes\aks2aks\framework\php\avia_shortcodes\tinymce\js\table-control.js

Line 74:var style = jQuery(”).prependTo(thickbox),

wp-content\themes\aks2aks\functions.php

Line 291: wp_enqueue_style( ‘avia-scs’, $template_url.”/css/shortcodes.css”, array(), ‘2’, ‘all’ );

پیششاپیش از راهنمایی شما تشکر می کنم.

لینک به ارسال

شما اگر بهتر بگین می خواین چیکار کنید بهتر میشه بهتون راهنمایی کرد

من به شخصه متوجه سوال شما نشدم

لینک به ارسال

با سلام خدمت شما

بنده می خوام تغییراتی در پوسته بدم. وقتی inspect element کردم با فایلی به نام shortcodes.css مواجه شدم. و موقعیت اون رو پیدا کردم.

اما من پوسته فرزند دارم و نمی خوام به پوسته والد دست بزنم.

حالا وقتی فایل shortcodes.css رو در پوسته فرزند ایجاد می کنم (با رعایت پوشه بندی ) و تغییر مورد نظرم رو درش می دم.

تغییر مورد نظر اعمال نمیشه.

یه خورده بررسی کردم به این نتیجه رسیدم که فایل مورد نظر باید از جایی فراخوانی شده باشه. البته نمی دونم این مورد درسته یا خیر؟

بنابراین فایل مورد نظر رو در پوسته والد جستجو کردم و به نتایج زیر رسیدم که از این فایل در این قسمت ها اسم برده شده. اما دیگه از این به بعدشو سر در نمیارم باید چیکار کنم. رو همین حساب از دوستان راهنمایی می خواستم تا مشکلم حل بشه.

wp-content\themes\aks2aks\framework\php\avia_shortcodes\preview-shortcode-external.php

Line 18: $shortcode_css = AVIA_BASE_URL.’css/shortcodes.css';

wp-content\themes\aks2aks\framework\php\avia_shortcodes\tinymce\dialog.php

Line 7: $shortcode_css = AVIA_BASE_URL.’css/shortcodes.css';

wp-content\themes\aks2aks\framework\php\avia_shortcodes\tinymce\js\table-control.js

Line 74:var style = jQuery(”).prependTo(thickbox),

wp-content\themes\aks2aks\functions.php

Line 291: wp_enqueue_style( ‘avia-scs’, $template_url.”/css/shortcodes.css”, array(), ‘2’, ‘all’ );

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

لینک به ارسال

شما می خواین تغییراتی در قالب بخش ادمین وردپرس اعمال کنید ؟

و اینکه می خواین استایل مد نظر خودتون رو به head قالب بخش ادمین اضافه کنید؟

درست منظور شما رو متوجه شدم ؟

لینک به ارسال

با سلام خدمت شما

هم در استایل ادمین می خوام تغیرات بدم. (قسمت مدیسریت خود پوسته نه خود وردپرس)

و هم در فایل shortcodes.css که استایل مربوط به یک بخش خاص از پوسته هست.

البته از طریق پوسته والد می تونم این کار رو صورت بدم. اما می خوام از طریق پوسته فرزند باشه که به مشکل بر خوردم.

با احترام

ویرایش شده توسط koroush
لینک به ارسال

اگر می خواید بخش تنظیمات قالب رو تغییر بدین خب در فایل قالب حتما فولدری برای قالب ادمینش هست که بتونید استایل دوم خودتون رو به head قالبش اضافه کنید

لینک به ارسال

با سلام خدمت شما

شاید با یک دید ، شما اگر بخوایید تغییرات در قالب بدید از طریق خود قالب مشکل نیست که مد نظر من نیست.

موردی که مد نظر من هست تغییرات در پوسته ؛ از طریق پوسته فرزند هست.

شما تجربه کار با پوسته فرزند رو داشتید؟

من می خوام تغییرات در فایل shortcodes.cssبدم نه طریق پوسته والد بلکه از طریق پوسته فرزند.

با احترام

لینک به ارسال

بله به پوسته فرزند ( child theme ) واقف هستم

شما به چه صورت پوسته فزرند رو ساختید؟

وردپرس الحاقاتی هم داره برای تنظمیات پوسته فزرند

لینک به ارسال

با سلام خدمت شما

تا اونجایی که بنده در جریان هستم یک روش بیشتر نداره.

اون هم ایجاد پوشه ای به نام child_theme که در اون child نام پوسته مورد نظر هست و قرار دادن فایل استایل اصلی style.css و در ج کد های مورد نظر در فایل مربوطه.

کدهای موجود در فایل استایل اصلی رو می تونم با موفقیت تغییرات درش بدم.

حالا مشکل اینجاست وقتی قسمتی که می خواهیم تغییرات بدیم رو inspect می کنیم. کد موجود رو در فایل shortcodes.css معرفی می کنه.

حال ممنون میشم بگید من باید چیکار کنم.

با احترام

ویرایش شده توسط koroush
لینک به ارسال

روشی که گفتید درست ولی ندید نمیشه گفت درست هست یا نه

یه ابزار الحاقی برای تنظیم پوسته فزرند بهتون معرفی می کنم Child Theme Configurator

لینک به ارسال

با سلام خدمت شما

بنده الان پوسته فرزند ایجاد کردم. افزونه معفرفی شده اون رو شناسایی می کنه؟

پوسته فرزند فعلی رو کامل م کنه یا یکی دیگه می سازه؟

بدون استفاده از افزونه نمیشه کار دیگه ای صورت داد؟

با احترام

لینک به ارسال

این پلاگین جهت تنظیم پوسته فرزند هست که بنا به نیاز خودتون م یتونید تنظیمش کنید ، کامل کردن پوسته فرزند توسط خودتون و ساخت فایلهای قالب میشه

پلاگین برای راحتی کار بود که اگر روند کار اشتباهی انجام داده باشید بتونه کمک کنه

راه دیگه هم همون بود که عرض شد

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...