رفتن به مطلب

مشکل لینک دسته ها و صفحه Not Found

پست های پیشنهاد شده

سلام

وقتی از درون سایت روی لینک کلیک میکنم بدون مشکل دسته بندی و محتویات درون اون رو نشون میده، ولی وقتی از جای دیگه لینک میشه (مثل گوگل، یا مثلا همینجا اگر لینک بذارم) صفحه 404 ظاهر میشه و میگه برگه مورد نظر پیدا نشد!

چطوری می تونم حلش کنم؟

پ.ن: از افزونه Yoast استفاده میکنم برای سئو ولی غیرفعالش هم کردم اتفاقی نیافتاد :(

ممنون از راهنمایی

لینک به ارسال

دوست عزیز ظاهرا شما مطلب نوشتید و توی گوگل ایندکس شده - بعد اومدید و پیوند یکتا رو تغییر دادید! خب با اینکار تمامی صفحه های ایندکس شده توی موتورهای جستجوگر ارور 404 میدن! غیر از اینه ؟

لینک به ارسال
amoozesh98.com مهمان

دوست من این مشکل بستگی به چندین عامل داره به قول دوست خوبمون آیا شما پیوند های یکتا رو دست کاری کردین ؟ یا اینکه دسته بندی هاتون رو تغییرات دادین یعنی لینکشو ویرایش کردین ( نامک ) و... به همین علت باید mark as fixed بدین تا مدت ها هم این خطا ها هست سئو خیلی مسئله حساسیه ! با یه افزونه عملا نمیشه گفت سایت رو سئو کردیم ! با تشکر.

اردتمند : مسلم فلاح نیت

لینک به ارسال

دوست عزیز ظاهرا شما مطلب نوشتید و توی گوگل ایندکس شده - بعد اومدید و پیوند یکتا رو تغییر دادید! خب با اینکار تمامی صفحه های ایندکس شده توی موتورهای جستجوگر ارور 404 میدن! غیر از اینه ؟

بله غیر از اینه :)

چون وقتی از هر سایت دیگه ای (حتی غیر گوگل) لینک میشه با این که نشانی درسته ولی با این پیغام صفحه یافت نشد مواجه میشیم. پیوندهای یکتا رو هم همین دیروز واسه امتحان موقت تغییر دادم و وقتی نتیجه نگرفتم روی همون حالت بر گردوندمش.

درضمن ایندکس خود گوگل آپدیت شده و نشانی دقیق به همین شکل رو داره.

دوست من این مشکل بستگی به چندین عامل داره به قول دوست خوبمون آیا شما پیوند های یکتا رو دست کاری کردین ؟ یا اینکه دسته بندی هاتون رو تغییرات دادین یعنی لینکشو ویرایش کردین ( نامک ) و... به همین علت باید mark as fixed بدین تا مدت ها هم این خطا ها هست سئو خیلی مسئله حساسیه ! با یه افزونه عملا نمیشه گفت سایت رو سئو کردیم ! با تشکر.

شما الآن روی لینک زیر کلیک کن. میخوری به صفحه 404

http://waterportal.i...نگ/آب-در-ادیان/

حالا بی زحمت لطفا برو به خانه، سپس پایین اسلایدر و شعار (کادر رنگ آبی) سمت راست نقشه، زیر عبارت فرهنگ روی آب در ادیان کلیک کن. خیلی قشنگ میبینی که باز میکنه. به آدرسش هم نگاه کنی دقیقا همین آدرسه ولی وقتی از جای دیگر لینک میشه مشکل داره برای نمایش

بالا هم گفتم پیوندهای یکتا رو وقتی به مشکل خوردم برای امتحان تغییر دادم ببینم برطرف میشه یا نه و دوباره به حالی که قبل بود برگردوندم.

چطور این مشکل رو برطرف کنم ؟

ممنون از راهنمایی

ویرایش شده توسط DariushGreat
لینک به ارسال

در ابتدا بررسی می کنیم دسته بندی اصلی یعنی فرهنگ باز میشه فرهنگ

و جالبی این مسئله برای زمانی هست که وقتی همون آدرسی که از داخل خود دسته ها توسط صفحه اصلی باز کردیم رو کپی می کنیم و تو تب دیگری در مرورگر باز می کنیم خطای 404 میده البته در تب کناریش همون آدرس بازه ! :D خدایا توبه استغفرالله :D بیشتر فکر کنم ببینم چی میتونه باعث همچین کاری شده باشه میشه لطف کنید یوزر پسورد وردپرستون رو پیام خصوصی کنید تا بررسی دقیق تری انجام بشه در مورد اعتماد سازی هم می تونید در موردم تو گوگل تحقیق کنید با تشکر.

لینک به ارسال

خب تا به این جا متوجه شدم مشکل مربوط به حذف کردن کلمه category از اول لینک هست

http://waterportal.ir/category/%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF/%D8%A2%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D9%86

الان این لینک رو هر چند بار باز کنید و رفرش بدین باز میشه مشکلی هم نیست ولی وقتی که تو وردپرس سئو تیک میزنید که عبارت category از ابتدای لینک ها برداشته بشن این مشکل به وجود میاد احتمال میدم که این مشکل مربوط به سمت سرور باشه و اللخصوصی با مد URL Rewrite باشه که البته خاطر نشان می کنم بنده هم این مشکل رو دارم در واقع الان متوجه شدم که من چون خودم هم از این افزونه استفاده می کنم این مشکل رو دارم کم کم به این نتیجه میرسم که بهتره استفاده از این افزونه رو ترک کنم ! تنضیمات شما رو به حالت اولیه بر می گردونم علت دقیق به وجود اومدن این مشکل رو متوجه شدم به همراه روش حلش یا به صورت فیلم آموزشی یا توضیح در انجمن در همین تاپیک قرار میدم فقط در حال حاظر باید بدونید اگر کتگوری رو از اول لینک ها تیک حذف شدنشو تو وردپرس سئو نزنید درسته ! با تشکر.

لینک به ارسال

در جریان این هم باشید این مشکل زمانی رخ میده که شما از کلمات فارسی استفاده کرده باشید اگر از عبارات انگلیسی برای لینکتون استفاده کنید ! این مشکل رخ نمیده و عبارت بی معنی category رو هم میتونید بر دارید از اول لینک !واقعا متاسفم که وردپرس سئو و خود وردپرس همیشه یه سری مشکلات با زبان فارسی داشتن شاید اساتید از این نظرم نارحت بشن ولی بعضی وقتا یه سری از بچه ها حرفه ای ترن مشکلشون رو هر طوری شده حل می کنن یه سری هایی که حرفه ای نیستن چی ؟ یه فکری باید برای این مسئله برداشت ایرانی با زبان فارسی بدخت :(

لینک به ارسال

دست شما درد نکنه

الآن هم که غیر فعال کردید مشکل کماکان پا برجاست :(

با سرور هم مکاتبه کردم گفت گفت که mod_rewrite فعاله.

یعنی هیچ راهی وجود نداره که این مشکل رو حل کنم؟

لینک به ارسال

نه خیر کی گفته غیر فعالش کرده بودم شما پلاگین دیگه ای نصب داری داداش گلم FV چیه برو ببین ! یه پلاگین دیگه با توجه به این که وردپرس سئو این امکان رو داشته نصب کردین میدونید از کجا به ذهنتون رسیده ! زمانی که وردپرس سئو رو تنظیم می کردین تو همون صفحه تنظیم نمایش ندادن کتگور در لینک ها یه توضیح مختصر در مورد استفاده همون افزونه FV داده بوده که شما هم از هر دو مورد استفاده کردین اونم غیر فعال و حذف کنید یه بار پیوند های یکتا رو به یه حالت دیگه و بد به حالتی که بود تغییر بدین نتیجه رو تست کنید خواهید دید درست میشه و این طوری مشکلی نیست البته بهتون هم گفتم کافیه به جای عبارات فارسی از عبارات انگلیسی در آدرس ها استفاده کید یعنی در لینک که من الان خودم برای سایت خودم همین کارو کردم اما اون لینک هایی که فارسی بودن بررسی کردم این مشکل رو دارن و الان نمیدونم این مورد رو غیر فعال کنم تا کتگوری تو دسته ها دیده بشه یا نه باید با یه متخصص حرفه ای سئو مشورت کنم چون این طوری ممکنه بهم لطمه بدی بخوره با تشکر.

ارادتمند : مسلم فلاح نیت

لینک به ارسال

آهان شرمنده ببخشید حواسم نبود!

این پلاگین FV رو دیشب نصب کردم گفتم شاید مشکل حل بشه ولی نشد. مشکل از قبل از نصب این پلاگین بود.

میدونی چیه، یه سایت دیگه ساختم با همین پلاگین سئوش کردم فارسی رو به راحتی جواب میده حتی از گوگل و جاهای دیگه هم لینک میشه این کتگوری رو هم نداره. اما نمیدونم چرا اینجا اینجوریه :( البته اون سایت سی پنل بود این دایرکت ادمینه حالا نمیدونم به اینش ربط داره یا نه، هر دو هم mod_rewrite فعاله :huh:

خسته شدم

گول انعطاف وردپرس رو خوردم وگرنه همون جوملا میموندم اینقدر دردسر هم نمیکشیدم :(:unsure:

بازم ممنون از کمکتون

لینک به ارسال

ببین آقا داریوش قرار باشه به این سریعی ناراحت بشی و پشیمون که فایده نداره داداش من باید صبر داشته باشی و تحمل و در مقابل سختی ها تلاش کنی عزیزم . منم دارم بررسی می کنم به نتیجه برسم سریع بهت اعلام می کنم ناراحت نباش داداش

لینک به ارسال

ممنونم

لطف میکنی

با توجه به اون چیزی که در مورد کتگوری گفتی تونستم یه راه حل موقت و جالب پیدا کنم که هم کتگوری باشه و لینک سالم بمونه هم مشکل سئوی فارسی نداشته باشه :)

کاری که کردم:

1. تیک حذف category در بخش پیوندهای یکتای سئو Yoast رو برداشتم. به طور معمول یه category به نشانی اضافه میشه

2. در تنظیمات مربوط به پیوندهای یکتا، در بخش اختیاری، در جلوی کادر مبنای دسته اون نامی رو که دلم خواست به جای category باشه به فارسی وارد کردم (در اینجا من نوشتم درگاه ملی آب ایران). اینجوری آدرس ها بدون مشکل باز میشن :D

http://waterportal.i...نگ/آب-در-ادیان/

آقا مسلم خیلی کمک کردی ممنون :wub:

لطفا اگر راه حل بهتری پیدا کردی ما رو بی نصیب نذار چون ممکنه مشکل برای خیلیا باشه و ازش بی خبر باشن و بعدا بفهمن (من چه شانسی آوردم که زود فهمیدم :blink: )

بازم ممنون

ویرایش شده توسط faraso0
لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...
  • 2 هفته بعد...

سلام

اقا من کلا پیوند رو عوض کردم؟

چکار کنم؟

با کذشت زمان درست میشه ؟

چقدر طلول مییکشه؟

پبوند يكتا رو روي چي گذاشتيد؟

واسه منم این مشکل پیش اومده

دقيقا چي شده؟ اگر مشكل من رو داريد كه ترجيحا تيك حذف دسته بندي رو اصلا نزنيد. پيوند يكتاي دلخواه رو گزينش كنيد و سپس ذخيره بزنيد. اين باگ وردپرسه.

لینک به ارسال
  • 5 هفته بعد...
در در 9/3/2014 at 23:45، DariushGreat گفته است :

آهان شرمنده ببخشید حواسم نبود!

این پلاگین FV رو دیشب نصب کردم گفتم شاید مشکل حل بشه ولی نشد. مشکل از قبل از نصب این پلاگین بود.

میدونی چیه، یه سایت دیگه ساختم با همین پلاگین سئوش کردم فارسی رو به راحتی جواب میده حتی از گوگل و جاهای دیگه هم لینک میشه این کتگوری رو هم نداره. اما نمیدونم چرا اینجا اینجوریه :( البته اون سایت سی پنل بود این دایرکت ادمینه حالا نمیدونم به اینش ربط داره یا نه، هر دو هم mod_rewrite فعاله :huh:

خسته شدم

گول انعطاف وردپرس رو خوردم وگرنه همون جوملا میموندم اینقدر دردسر هم نمیکشیدم :(:unsure:

بازم ممنون از کمکتون

سلام منم با این مشکل مواجه شده ام ( که از همون تیک حذف کلمه کتگوری هست ) الان سوال من اینه تو کدوم درست عمل می کرد   cpanel و با  دایرکت ادمین ؟ من هاستم الان cpanel هست... نمی خوام کلی صفحه که تو گوگل ایندکس شده رو از دست بدم و اگر با تغییر هاست مشکل حل بشه یک هاست دایرکت هم دارم که بهش انتقال بدم سایت رو:unsure::unsure:

لینک به ارسال
در در 1/3/2016 at 19:08، hermes گفته است :

سلام منم با این مشکل مواجه شده ام ( که از همون تیک حذف کلمه کتگوری هست ) الان سوال من اینه تو کدوم درست عمل می کرد   cpanel و با  دایرکت ادمین ؟ من هاستم الان cpanel هست... نمی خوام کلی صفحه که تو گوگل ایندکس شده رو از دست بدم و اگر با تغییر هاست مشکل حل بشه یک هاست دایرکت هم دارم که بهش انتقال بدم سایت رو:unsure::unsure:

کسی نیست برای راهنمایی ؟!!!!

لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...
در در 1/3/2016 at 19:08، hermes گفته است :

سلام

ربطي به هاست نداره اين چالش خود وردپرس هستش كه با يونيكد مشكل داره.

اگر مي‌دوني همه پيوندها دستخوش دگرگوني مي‌شن پيشنهاد مي‌دم از افزونه‌هاي كوچ پيوند يكتا (migrate permalink) بهره بگيري تا در انديس شدن پيوندهاي سايتت دچار دردسر نشي.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...