رفتن به مطلب

مشکل Leverage browser caching در آنالیز سایت

پست های پیشنهاد شده

سلام

در سایت آنالیزگر GTmetrix سایتم رو چک کردم (Page Speed Grade: B (86 و (YSlow Grade: B (83% زده در قسمت Leverage browser caching چندتا مشکل هستش که یکم سرچ کردم میشه با افزونه W3 Total Cach حلش کرد ، سوال بنده اینه که آیا بدون افزونه میشه حل کرد یا خیر ! راه حلش چیه

* خطا های که در قسمت Leverage browser caching نمایش داده :

The following cacheable resources have a short freshness lifetime. Specify an expiration at least one week in the future for the following resources:

لینک به ارسال

مرسی افشین جان ، تو گوگل داشتم سرچ میزدم اتفاقا همینو پیداش کردم :D

یه سوال دیگه : وقتی از افزونه

W3 Total Cach استفاده میکنم قسمت view page source که نگاه میکنم کد های قالب فشرده شده ، ایا این تاثیری بدی در خواندن روبات گوگل که نداره ؟

ویرایش شده توسط S A J J A D
لینک به ارسال

کلا اگر پوسته درست و اصولی کدنویسی شده باشه دیگه نیازی نیست از افزونه های کش استفاده کرد و نباید نگران سرعت لود بود.

افزونه های کش برای سایت هایی کاربرد داره که بازدیدکننده بالایی دارند و به خاطر حجم بالای درخواست ها باعث فشار به سرور می شن و معمولا اخطاری هم برای این مورد دریافت می کنن.

در حالت عادی نیازی نیست افزونه ی کش استفاده بشه با .htaccess میشه کار رو راحت تر کرد.نمونه آموزش که در پاسخ قبل گذاشتم.

لینک به ارسال

داداش ظاهرا که اصولی کد نویسی شده بدونه افزونه رتبه B میگیره سایت و قالب هم ولید شده هستش

* طبق آموزش کارو انجام دادم خوشبختانه به A رسید

ما که داریم اینجوری میریم بالا بزار رو قسمت YSlow Grade هم کار کنیم ببینیم چی میشه :D

Use a Content Delivery Network (CDN) و Configure entity tags (ETags) جفتشون صفر هستش ، راه حلی برای اینا داری عزیز ؟ :wub:

ویرایش شده توسط S A J J A D
لینک به ارسال

تو گوگل یکم سرچ کردم گفتم همینجا بگم تا بقیه دوستانی که به این تایپک اومدن در مورد مزییت CDN بدونن

اونجوری که من متوجه شدم شبکه توزیع محتوا (CDN) تمامی سرورهای شبکه جهانی اینترنت را پوشش میده و زمانیکه CDN رو در سایت خودتون فعال میکنید اطلاعات سایت شما بر روی تمامی این سرورها ذخیره میشه و وقتی بازدیدکننده به سایت شما وراد میشه محتوای سایت شما رو که شامل عکس و متن هست رو را از نزدیکترین سرور دریافت میکنه و این کار باعث میشه موجب بهبودی سرعت سایت شما باشه و باعث افزایش رضایت بازدیدکنندگان شما بشه، چند تا مزییت دیگه هم داره :

اول - رتبه بهتر در نتایج گوگل

دوم - برای اونایی هست که بازدید بالای دارن چون با CDN می تونید مصرف پهنای باند و ترافیک هاست کاهش بدین

و ... چندین مزییت خیلی عالی ، تنها مشکلی که CDN داره رایگان نیستش :D:P

اگه هم پیدا کردین به منم بگین :)

پایدار باشید

لینک به ارسال

تو گوگل یکم سرچ کردم گفتم همینجا بگم تا بقیه دوستانی که به این تایپک اومدن در مورد مزییت CDN بدونن

اونجوری که من متوجه شدم شبکه توزیع محتوا (CDN) تمامی سرورهای شبکه جهانی اینترنت را پوشش میده و زمانیکه CDN رو در سایت خودتون فعال میکنید اطلاعات سایت شما بر روی تمامی این سرورها ذخیره میشه و وقتی بازدیدکننده به سایت شما وراد میشه محتوای سایت شما رو که شامل عکس و متن هست رو را از نزدیکترین سرور دریافت میکنه و این کار باعث میشه موجب بهبودی سرعت سایت شما باشه و باعث افزایش رضایت بازدیدکنندگان شما بشه، چند تا مزییت دیگه هم داره :

اول - رتبه بهتر در نتایج گوگل

دوم - برای اونایی هست که بازدید بالای دارن چون با CDN می تونید مصرف پهنای باند و ترافیک هاست کاهش بدین

و ... چندین مزییت خیلی عالی ، تنها مشکلی که CDN داره رایگان نیستش :D:P

اگه هم پیدا کردین به منم بگین :)

پایدار باشید

من فک میکنم اگر از سایت cloudflare استفاده کنید بتونید از امکان CDN هم بهرمند بشید.

لینک به ارسال

من فک میکنم اگر از سایت cloudflare استفاده کنید بتونید از امکان CDN هم بهرمند بشید.

اتفاقا پی اونم رفتم ، میگن بخاطر تحریم ایران ، خیلی سخته یشه سایت رو نگه داشت اونجا

لینک به ارسال

انتخاب سرویس‌های CDN وقتی کارایی داره که شما چگالی ویزیتورها رو داشته باشید. یعنی بدونید از منطقه آسیا 25 درصد ویزیتور دارید - در اینصورت از CDN سنگاپور استفاده کنید - یا مثلاً 47 درصد از آمریکایی شمالی ویزیتور دارید پس برید از آمریکا CDN مشترک بشید. و ...

ویزیتورهای شما از کدوم نقاط دنیا هستند؟ آیا CDN‌ اصولاً در ایران سرور داره؟ و ....

پس مسئله صرفاً نصب یک سرویس نیست - مسئله کارایی سرویس هست و اینکه ویزیتورهای شما بتونن از سرویس شما استفاده کنند.

لینک به ارسال

اتفاقا پی اونم رفتم ، میگن بخاطر تحریم ایران ، خیلی سخته یشه سایت رو نگه داشت اونجا

اگه هاست ایران باشه جواب نمیده سایت دچار قطعی میشه ولی اگر سرور خارج باشه مشکلی پیش نمیاد.

لینک به ارسال

کلا

cloudflare مناسب سرورهای ضعیف نیست !

متوجه منظورت نشدم ، یعنی چی مناسب سرور ضعیف نیست ؟

انتخاب سرویس‌های CDN وقتی کارایی داره که شما چگالی ویزیتورها رو داشته باشید. یعنی بدونید از منطقه آسیا 25 درصد ویزیتور دارید - در اینصورت از CDN سنگاپور استفاده کنید - یا مثلاً 47 درصد از آمریکایی شمالی ویزیتور دارید پس برید از آمریکا CDN مشترک بشید. و ...

ویزیتورهای شما از کدوم نقاط دنیا هستند؟ آیا CDN‌ اصولاً در ایران سرور داره؟ و ....

پس مسئله صرفاً نصب یک سرویس نیست - مسئله کارایی سرویس هست و اینکه ویزیتورهای شما بتونن از سرویس شما استفاده کنند.

کاملا موافقم ، فکر نکنم در ایران چنین چیزی وجود داشته باشه

لینک به ارسال

از کد زیر استفاده کردم برای بالا بردن درصد Leverage browser caching فقط یه مشکلی پیش اومده هرموقع پست جدید میزارم باید کش مرورگر( Ctrl F5) رو خالی کنم تا پست جدید رو ببینم

<IfModule mod_expires.c>
# Enable expirations
ExpiresActive On
# Default directive
ExpiresDefault "access plus 1 month"
# My favicon
ExpiresByType image/x-icon "access plus 1 year"
# Images
ExpiresByType image/gif "access plus 1 month"
ExpiresByType image/png "access plus 1 month"
ExpiresByType image/jpg "access plus 1 month"
ExpiresByType image/jpeg "access plus 1 month"
# CSS
ExpiresByType text/css "access 1 month"
# Javascript
ExpiresByType application/javascript "access plus 1 year"
</IfModule>

لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

از کد زیر استفاده کردم برای بالا بردن درصد Leverage browser caching فقط یه مشکلی پیش اومده هرموقع پست جدید میزارم باید کش مرورگر( Ctrl F5) رو خالی کنم تا پست جدید رو ببینم

<IfModule mod_expires.c>
# Enable expirations
ExpiresActive On
# Default directive
ExpiresDefault "access plus 1 month"
# My favicon
ExpiresByType image/x-icon "access plus 1 year"
# Images
ExpiresByType image/gif "access plus 1 month"
ExpiresByType image/png "access plus 1 month"
ExpiresByType image/jpg "access plus 1 month"
ExpiresByType image/jpeg "access plus 1 month"
# CSS
ExpiresByType text/css "access 1 month"
# Javascript
ExpiresByType application/javascript "access plus 1 year"
</IfModule>

نباید این مشکل رو داشته باشید آدرس سایتتون رو بدید تا بررسی کنم ( احتمال داره این مشکل از افزونه توتال کش باشه و از کش سرور استفاده میکنه وگرنه کش کلاینت مشکلی با پست جدید نخواهد داشت)

لینک به ارسال

نباید این مشکل رو داشته باشید آدرس سایتتون رو بدید تا بررسی کنم ( احتمال داره این مشکل از افزونه توتال کش باشه و از کش سرور استفاده میکنه وگرنه کش کلاینت مشکلی با پست جدید نخواهد داشت)

roozsms.com

والا از افزونه توتال کش استفاده نمیکنم

لینک به ارسال

الان اخرین پست شما http://roozsms.com/1393/06/26/sms-romanic-asheghane.html هست درسته؟

لینک به ارسال

عذر می خوام ولی امروز که پست جدید زدم با این حال که کد هارو برداشتم بازم باید

کش مرورگر( Ctrl F5) رو خالی کنم تا پست جدید رو ببینم

لینک به ارسال

پس مشکل از سایت نیست

مشکل احتمالا از شرکتی هست که ازش اینترنت میگیرید و اون سایت ها رو کش میکنه با Ctrl+F5 درخواست صفحه کش نشده میدید و درست میشه (با یک اینترنت دیگه سایتتون رو تست کنید ببینید بازهم همین مشکل رو دارید؟)

لینک به ارسال

از پارس آنلاین استفاده میکنم فکر نکنم همچین کاریو کرده باشن، اخه این مشکل چطور فقط رو سایت من هستش

لینک به ارسال

بنده مشکلی تو سایت شما نمی بینم

بله ظاهرا مشکل از کروم سیستم بنده بوده با فایرفاکس تست کردم بدون مشکلی پست های جدید بنمایش اومد

ممنون دوست عزیز که وقت گذاشتی :wub:

لینک به ارسال
  • 2 ماه بعد...

با سلام

من سایتم همین مشکل رو داره ولی هیچی بلد نیستم نمیدونم باید چه کار کنم میشه خیلی مبتدیانه راهنمایی کنین ؟ :rolleyes:

یک سوال دیگه اینکه این سایت الان انجمنش بی بی پرس هست یا چیز دیگه ای که با ورد پرس اینطوری مچ شده ؟

The following cacheable resources have a short freshness lifetime. Specify an expiration at least one week in the future for the following resources:

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...