رفتن به مطلب

اجازه ایندکس کردن برچسب ها

S A J J A D

پست های پیشنهاد شده

سلام

در چند سایت های آموزشی خوندم که چندین ساله گوگل به برچسب ها اهمیت خاصی نمیده و برای اینکه بیشترین اهمیت را به مطالبی که منتشر می کنیم بده بهتره تا از ایندکس شدن دسته بندی ها و برچسب ها جلوگیری کنیم، ذکر کنم که از افزونه وردپرس سئو استفاده میکنم و در قسمت طبقه بندی این افزونه ( دسته ها و برچسب‌ها ) رو تیک noindex, follow رو زدم گوگل هم اینارو ایندکس نمیکنه ، سوال بنده اینه که آیا این کار خوب هست یا خیر ؟ مشکلی در ورودی گوگل خواهم داشت یا خیر ؟!

پایدار باشید

لینک به ارسال

درود.بهترین حالت اینه:

صفحات ایندکس , آرشیو , برگه ها , برچسب ها , دسته بندی ها ایندکس نشن ولی follow باشن.البته تجربه می گه برگه ها nofollow بشن.

تنها مطالب ایندکس بشن و فالو هم باشن.

لینک به ارسال

تشکر فراوان افشین جان

بنده هم همین حالتی که شما گفتین ( برگه‌ها + رسانه + دسته‌ها + برچسب‌ها + ساختار + بایگانی های نویسنده + بایگانی تاریخ ) noindex, follow قرار دادیم فقط مطالب ایندکس میشن

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...
در در August 22, 2014 at 23:03، A-fshin گفته است :

درود.بهترین حالت اینه:

صفحات ایندکس , آرشیو , برگه ها , برچسب ها , دسته بندی ها ایندکس نشن ولی follow باشن.البته تجربه می گه برگه ها nofollow بشن.

سلام میشه به من بگید چجوری این کار رو انجام بدم یعنی از ایندکس کردنشون جلوگیری کنم؟ یک سوال دیگه هم داشتم صفحه اصلی سایت من برگ هست نه نوشته بنظرتون ایرادی که نداره ؟

ممنون

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Spring گفته است :

سلام میشه به من بگید چجوری این کار رو انجام بدم یعنی از ایندکس کردنشون جلوگیری کنم؟ یک سوال دیگه هم داشتم صفحه اصلی سایت من برگ هست نه نوشته بنظرتون ایرادی که نداره ؟

ممنون

سلام

برای اینکه بیشترین توجه گوگل و موتورهای جستجو به نوشته ها و برگه ها جلب بشه باید کارهای زیر رو از طریق یواست انجام بدید

به منوی افزونه یواست برید ، عنوان ها و متاها » گونه های فرسته » فقط بخش رسانه تیک noindex , follow رو بزنید

سپس بالای صفحه روی تب طبقه بندی کلیک کنید ، در این صفحه هر سه تا تیک noindex , follow رو بزنید ، اینجوری دسته ها ، برچسب ها و ساختار رو noidex,follow کنید

سپس از تب بالای صفحه بایگانی ها رو انتخاب کنید ، تیک گزینه ' افزودن noindex,follow به بایگانی های تاریخ محور رو بزنید 

سپس روی ذخیره تغییرات کلیک کنید

از منو وردپرس » سئو » نقشه های xml سایت 

تب گونه های فرسته » فقط تیک رسانه رو بزنید

تب طبقه بندی تیک سه گزینه دسته ها ، برچسب ها و ساختار رو بزنید 

تمام

ویرایش شده توسط nazanin123
لینک به ارسال
در 13 دقیقه قبل، nazanin123 گفته است :

سلام

برای اینکه بیشترین توجه گوگل و موتورهای جستجو به نوشته ها و برگه ها جلب بشه باید کارهای زیر رو از طریق یواست انجام بدید

به منوی افزونه یواست برید ، عنوان ها و متاها » گونه های فرسته » فقط بخش رسانه تیک noindex , follow رو بزنید

سپس بالای صفحه روی تب طبقه بندی کلیک کنید ، در این صفحه هر سه تا تیک noindex , follow رو بزنید ، اینجوری دسته ها ، برچسب ها و ساختار رو noidex,follow کنید

سپس از تب بالای صفحه بایگانی ها رو انتخاب کنید ، تیک گزینه ' افزودن noindex,follow به بایگانی های تاریخ محور رو بزنید 

از منو وردپرس » سئو » نقشه های xml سایت 

تب گونه های فرسته » فقط تیک رسانه رو بزنید

تب طبقه بندی تیک سه گزینه دسته ها ، برچسب ها و ساختار رو بزنید 

تمام

ممنون از راهنمایی شما، یک سوال دارم تنظیمات دیفالت سئو جور دیگه ای هست، چرا سئو خودشو با بهترین حالت سرچ اپتیمایز نمی کنه ؟

ببخشید این موقع دارم این همه مزاحم شما میشم فقط می خوام اطلاعاتم بالا بره و وب سایتم بهینه سازی بشه

یک دنیا تشکر

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، Spring گفته است :

ممنون از راهنمایی شما، یک سوال دارم تنظیمات دیفالت سئو جور دیگه ای هست، چرا سئو خودشو با بهترین حالت سرچ اپتیمایز نمی کنه ؟

ببخشید این موقع دارم این همه مزاحم شما میشم فقط می خوام اطلاعاتم بالا بره و وب سایتم بهینه سازی بشه

یک دنیا تشکر

سلام

ببینید سایت ها باهم فرق میکنه ، مثلا ی سایت گالری عکس هیچوقت رسانه رو نوایندکس نمیکنه ،

سایت ها باهم متفاوته ، وبمسترها فکراشون باهم فرق داره ، مثلا یکی از دوستان من برچسب ها رو برای ایندکس باز میذاره ، 

بنظر من تنظیماتی که من دادم بهترین حالت برای ی سایت خبری هست ، ولی مثلا ی سایت که انجمن داره تنظیماتش فرق داره

وردپرس با اینکار داینامیک بودن خودش رو در هر زمینه ای اثبات میکنه و دست شمارو باز میذاره

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، nazanin123 گفته است :

سلام

ببینید سایت ها باهم فرق میکنه ، مثلا ی سایت گالری عکس هیچوقت رسانه رو نوایندکس نمیکنه ،

سایت ها باهم متفاوته ، وبمسترها فکراشون باهم فرق داره ، مثلا یکی از دوستان من برچسب ها رو برای ایندکس باز میذاره ، 

بنظر من تنظیماتی که من دادم بهترین حالت برای ی سایت خبری هست ، ولی مثلا ی سایت که انجمن داره تنظیماتش فرق داره

وردپرس با اینکار داینامیک بودن خودش رو در هر زمینه ای اثبات میکنه و دست شمارو باز میذاره

سلام

ممنونم بابت این همه وقتی که میگذارین، من همه کارهایی که گفتید انجام دادم با امید به اینکه وضعیتش از اینی که هست بهتر بشه فقط متوجه اینکه یکی از دوستان فروم گفتن اگه از تگ یکبار استفاده شده باشه در آینده مشکل ساز خواهد بود نشدم و راه حلش هم نمی دونم که حذف این تگ ها هست یا نوشتن مطالبی که باعث استفاده از این تگ ها بشه .

خیلی ممنون

لینک به ارسال
در 32 دقیقه قبل، Spring گفته است :

سلام

ممنونم بابت این همه وقتی که میگذارین، من همه کارهایی که گفتید انجام دادم با امید به اینکه وضعیتش از اینی که هست بهتر بشه فقط متوجه اینکه یکی از دوستان فروم گفتن اگه از تگ یکبار استفاده شده باشه در آینده مشکل ساز خواهد بود نشدم و راه حلش هم نمی دونم که حذف این تگ ها هست یا نوشتن مطالبی که باعث استفاده از این تگ ها بشه .

خیلی ممنون

باسلام

باحتمال قوی منظورشون این بوده که از یک برچسب در بیشتر مطالبشون استفاده کردن که در اینصورت اگر برچسب ها باز باشه و گوگل ایندکس کنه برای سئو خوب نیست ..

اگر در سایتتون مطالب زیر سه هزارتا هست پیشنهاد میکنم

بعد از کارهایی که من گفتم دیگه کاری نکنید و فقط مطلب مفید بذارید ، داخل مطالبتون به مطالب مرتبط دیگه لینک بدین و بذارید موتورهای جستجو هم کار خودشونو بکنن

لینک به ارسال

ببینید اساس تگ در وردپرس بر اینه که شما بتونید بکجور دسته بندی جدا دسته بندی اصلی ایجاد کنید . یجور کلمه کلیدی برای برخی مطالب . مثلا اگر شما یک دسته بندی برای "کامپیوتر" دارید  . 3 تا مطلب هم در این دسته بندی دارید . دو تا در مورد کرافیک و یکی در مورد رم

حالا اگه بیاید تو تا مطلب گرافیکی رو با تگ گرافیک به هم ربط بدید یک صفحه تگ درست میشه که دو تا مطلب با موضوع گرافیک داخلشه و این خیلی خوبه و امتیاز مثبتی داره

ولی اگر شما بیاید برای مطلب رم 3 تا تگ به این شیوه اتخاب کنید : رم کامپیوتر - رم مناسب - رم 4 گیگ

در این جا شما یک 3 صفحه تگ دارید که محتوای یکسانی داره . این حالت برعکس قبلی میتونه برای شما ضرر داشته باشه و محتوای تکراری محسوب میشه .

حالا این بستگی به شما داره که بخواید این صفحات ایندکس بشن یا نه . اگر از تگ ها به شیوه درستی استفاده میکنید پس بهتره ایندکس بشن ولی اگر فکر میکنید نمیتونید حواستون به صورت دقیق به تگ ها باشه پس بهتره ایندکس نشن تا از محتوای تکراری جلوگیری بشه

لینک به ارسال
در 4 دقیقه قبل، مهندس فا گفته است :

ببینید اساس تگ در وردپرس بر اینه که شما بتونید بکجور دسته بندی جدا دسته بندی اصلی ایجاد کنید . یجور کلمه کلیدی برای برخی مطالب . مثلا اگر شما یک دسته بندی برای "کامپیوتر" دارید  . 3 تا مطلب هم در این دسته بندی دارید . دو تا در مورد کرافیک و یکی در مورد رم

حالا اگه بیاید تو تا مطلب گرافیکی رو با تگ گرافیک به هم ربط بدید یک صفحه تگ درست میشه که دو تا مطلب با موضوع گرافیک داخلشه و این خیلی خوبه و امتیاز مثبتی داره

ولی اگر شما بیاید برای مطلب رم 3 تا تگ به این شیوه اتخاب کنید : رم کامپیوتر - رم مناسب - رم 4 گیگ

در این جا شما یک 3 صفحه تگ دارید که محتوای یکسانی داره . این حالت برعکس قبلی میتونه برای شما ضرر داشته باشه و محتوای تکراری محسوب میشه .

حالا این بستگی به شما داره که بخواید این صفحات ایندکس بشن یا نه . اگر از تگ ها به شیوه درستی استفاده میکنید پس بهتره ایندکس بشن ولی اگر فکر میکنید نمیتونید حواستون به صورت دقیق به تگ ها باشه پس بهتره ایندکس نشن تا از محتوای تکراری جلوگیری بشه

مرسی از توضیحات کامل ، مخصوصا مثال خوبتون

لینک به ارسال

سلام؛

ظاهرا تاپیک به نتیجه رسیده ولی خوب ...:D

اینکه موارد مختلف رو جوری تنظیم کنیم که رنک اصلی به پستها داده بشه خوبه ولی اینکه به قول شما گوگل دیگه به تگ ها اهمیت نمیده؛ تا اونجایی که من یادمه دو سه ساله اینو میگن ولی خیلی واقعی به نظر نمی رسه:ph34r:

من سایت خودمونو مثال نمی زنم چون هنوز خیلی کار داره ولی شما برین سایتای با رنک بالا و سابقه چندین ساله رو نگاه کنین؛ حتی اونایی که اوایل تگ نداشتن(یا حداقل مخفی بود) هم الان به مطالبشون تگ اضافه کردن

لینک به ارسال
در در 8/22/2014 at 11:33، A-fshin گفته است :

درود.بهترین حالت اینه:

سلام من از روزی که سایت زدم نزدیک سه سالی میشه و تو این مدت هیچ کدوم از این کارایی که گفتید رو انجام ندادم اما سئوی سایتم 95% هست اما نزدیک سه چهار ماهی میشه که ورودی گوگلم اومده زیر دو هزار تا و مطالبم اصلا ایندکس نمیشن تو گوگل و رتبه الکسا سایتمم هر روز داره میاد پایین به نظرتون چیکار کنم که مثل قبل بشه ؟

لینک به ارسال
در در 1/7/2016 at 12:42، مهندس فا گفته است :

سلام سایت تفریحی و سرگرمیه مثلا اگه یه مطلب بذارم در مورد اس ام اس عاشقانه و نزدیک ده پونزده تا برچسب بهش بزنم به این صورت پیامک عاشقانه-استاتوس عاشقانه-حملات عاشقانه و...اینکار برای مطلبی که گذاشتم خوبه یا نه ؟ یا اصلا برچسب نزنم بهتره ؟

لینک به ارسال
در 29 دقیقه قبل، HOSEEIN گفته است :

سلام سایت تفریحی و سرگرمیه مثلا اگه یه مطلب بذارم در مورد اس ام اس عاشقانه و نزدیک ده پونزده تا برچسب بهش بزنم به این صورت پیامک عاشقانه-استاتوس عاشقانه-حملات عاشقانه و...اینکار برای مطلبی که گذاشتم خوبه یا نه ؟ یا اصلا برچسب نزنم بهتره ؟

اگر این 15 تا تگ رو برای همه اس ام اس ها استفاده میکنید خوب اونو باید تبدیل به دسته بندی کنید وگرنه صفحاتش با دسته بندی هاتون همسان میشه . اما اگر در چند مطلب استفاده میشه مثلا 4 تا مطلب میشه اس ام اس عاشقانه - 3 تا مطلب میشه استاتوس عاشقانه و . . . اینطوری به شیوه مناسبی استفاده کردید .

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، مهندس فا گفته است :

اگر این 15 تا تگ رو برای همه اس ام اس ها استفاده میکنید خوب اونو باید تبدیل به دسته بندی کنید وگرنه صفحاتش با دسته بندی هاتون همسان میشه . اما اگر در چند مطلب استفاده میشه مثلا 4 تا مطلب میشه اس ام اس عاشقانه - 3 تا مطلب میشه استاتوس عاشقانه و . . . اینطوری به شیوه مناسبی استفاده کردید .

برای هر مطلب 15 تا برچسب مربوط به خودش رو میزنم مثلا برای اس ام اس خنده دار 15 تا برچسب مربوط به همین موضوع رو میزنم یا برای اس ام اس غمگین 15 تا برچسب مربوط به موضوع غمگین ...... با این روش یعنی دارم درست استفاده میکنم از برچسبها ؟

توی سایت من موضوع خیلی زیاده و برای هر موضوع برچسب خودش رو میزنم میخوام بگم که برچسب زدن برای هر موضوع روی بازدید سایت تاثیر منفی نمیذاره ؟ اخه چند وقتیه مطالب جدید که میذارم توی گوگل نمیاد در صورتی که من نه تعداد مطالب روزانه ایی که میذارم کم شده نه روش مطلب گذاشتن نه برچسب همه کارها رو مثل سابق انجام میدم اما نمیدونم چرا بازدید کم شده

لینک به ارسال
  • 3 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...