رفتن به مطلب

جلوگیری از کپی مطالب توسط سایت مسخره rssnews.ir

omid0098i

پست های پیشنهاد شده

استاد مثلا سایت بیتوته میاد بیشتر نوشته هاشو از سایت های دیگه میزنه - زیرش هم فقط میزنه منبع مثلا تاپ ناب ( تازه بدون لینک )

چرااین قوانین بخصوص

‌ماده 23 - هر کس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به

نام خود یا به نام پدیدآورنده بدون اجازه او و یا عالماً عامداً به‌نام شخص دیگری

غیر از پدیدآورنده نشر یا پخش یا عرضه کند به حبس تأدیبی از شش ماه تا 3 سال محکوم

خواهد شد.

براش اجرا نمیشه؟

بعد یکی میخواد یک ای فریم بزنه که باعث میشه به سایت اصلی رجوع داده بشی هزار نفر بلا سرش میارن؟

لینک به ارسال

طرف که بیکار نیست، ترافیکش هم مفت نیومده که بخواد تو سایتای فید خوان شما دور بزنه و تبلیغات رو مشاهده کنه.

گفتم که برای کاربرا میخوان برخورد کنن نه برای حق کپی رایت وب مسترا.

حالا هی بگید منبع منبع.

حالا اگه شما راضی هستی پس آدرس چندتا سایتتو بده ما بذاریم تو فیدخوان.

خب بفرما من همونطور که گفتم تمامی لینکهام از خبرگزاریهای بزرگ هستش...میتونید برین و ببینین...

بعد یکی میخواد یک ای فریم بزنه که باعث میشه به سایت اصلی رجوع داده بشی هزار نفر بلا سرش میارن؟

واسه اینکه تجربه ثابت کرده هیچوقت نمیتونن به کله گنده هاش گیر بدن...شده حکایت بقال و مامور بهداشت :rolleyes:

لینک به ارسال

ماده 23 - هر کس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به

نام خود یا به نام پدیدآورنده بدون اجازه او و یا عالماً عامداً به‌نام شخص دیگری

غیر از پدیدآورنده نشر یا پخش یا عرضه کند به حبس تأدیبی از شش ماه تا 3 سال محکوم

خواهد شد.

دقت کنید قانون می گه اثری که مورد حمایت این قانونه و در ماده قبلش هم به صراحت می گه اگر اثری یکبار منتشر بشه دیگه در حمایت این قانون نیست

من وقتی یک مقاله رو منتشر می کنم خیلی ها ممکنه ازش کپی برداری کنند

و یا حتی بخونندش و حفظش کنند و برند توی یک جای دیگه مطرحش کنند من که دیگه نمی تونم برم به خواننده هام بگم مطالب سایت من را بخونید ولی حفظشون نکنید

اگر مطلبی دارم که برام ارزش معنوی یا مادی خاص داره نباید منتشرش (یعنی تا زمانیکه منتشرش نکردم اگر کسی از روی دست نوشته های شخصیم یا مثلا مطالب در انتظار تایید سایتتم سرقتشون کرد و به نام خودش یا حتی به نام من ولی بی اجازه من منتشر کرد می تونم بر علیه اش اقامه دعوی کنم

خب بفرما من همونطور که گفتم تمامی لینکهام از خبرگزاریهای بزرگ هستش...میتونید برین و ببینین...

واسه اینکه تجربه ثابت کرده هیچوقت نمیتونن به کله گنده هاش گیر بدن...شده حکایت بقال و مامور بهداشت :rolleyes:

لطفا وارد حاشیه نشید بحث سر اختیارات مجاز قانونیه که ما به عنوان تولید کننده یا مصرف کننده مطلب در نت باید بدونیم

در مورد وظایف دیگران نه ما صاحب نظریم و نه این انجمن محل مناسب برای بحثش

و یک نکته

اخبار در مجموع اثر هنری حساب نمی شه که با سایتهای باز نشر خبر کسی بخواد برخورد کنه

ذکر منبع خبر برای ادای کپی رایت نیست برای اینه که مسئولیت صحت و سقم خبر از دوش باز نشر کننده برداشته بشه

لینک به ارسال

ممنون استاد - شما همیشه کامل و خوب پاسخ ادم رو میدید - متشکرم از شما

سوال اخر -

قانونی هست که با سایت های باز نشر کننده ی هر مطلبی از جمله خبر و .....

مشکلی داشته باشه و این حق رو بده به مدیرهای سایت هایی که مطالب

ازشون باز نشر میشه بده که از سایت باز نشر کننده شکایت کنند؟

لینک به ارسال

متوجه اصل سئوالتون نشدم

در کل باز نشر مطالب جرم نیست

عدم رعایت حقوق کپی برداری جرمه

درخواست باز نشر نکردن مطلب مثل این می مونه که مطلبی آموزشی بگذاریم و به خواننده بگیم حق یادگیری مطلب رو نداشته باشه! چون ممکنه بعد از یادگیری بیاد در سایت خودش چیزی که یاد گرفته رو منتشر کنه و این باز نشر مطلب ماست

اخبار از اسمشون مشخصه که ماهیت عمومی دارند و هیچ ارگان و سایت و محلی نمی تونه بگه من دلم می خواد اخبار اختصاصی منتشر کنم

وظیفه خبر نقل شدنه و نقل کنندگان هر خبری به منبع خبر دارند لطف می کنند چون منبع خبر هدفش معرفی خبرنگارش نیست هدفش اشاعه خبره که بازنشرها بهش کمک می کنند

ولی مسئولیت خبر همیشه با منبعه در نتیجه اگر کسی خبری دروغ را از سایتی باز نشر داد و نام منبع را قید نکرد و به جرم تشویش اذهان عمومی و یا شایعه پراکنی باهاش برخورد شد نمی تونه ادعا کنه مسئول خبرش نیست و به همین خاطر همیشه خبر را به نقل از خبرگزار باز نشر می کنند

لینک به ارسال

ممنون استاد - تا حدودی متوجه شدم

اما سوالم این بود

تا الان ( تااین تاریخ ) ایا قانونی یا تبصره ای هست که مخالف باسایت های ارسال خودکار مطلب باشه؟

چه از طرف پلیس فتا و چه غیره

ممنون ازتون استاد فخار

لینک به ارسال

دوستان بحث رو کش ندید همونطور که آقا ایمان گفتند اینکه وب سایت ها منبع رو ذکر میکنن فقط به خاطر اینه که مسئولیت خودشون رو مشخص کنند

در مورد قانون هم که در هیچ جای دنیا بازنشر کردن یک خبر جرم نیست با ذکر منبع حتی در بیشتر اوقات بدون مبنبع هم مشکلی نداره

در مورد سایت ها هم دقیقا همینه گوگل نه تنها با کپی کننده ها دشمن نیست بلکه از اونا استقبالم میکنه چون به گفته خودش اشتراک گذاری یا همون کپی کردن با ذکر منبع باعث میشه افراد بیشتر مطلع بشن و خیلی مزایای دیگه که همه اینا با ذکر منبع هست

در مورد پلیس فتا و .. که اینو یادتون نره اینجا ایرانه کلاه برداری هایی انجام میشه که میلیاردی هست و پلیس فتا هیچ رسیدگی نمیکنه چه برسه به اینجور مسائل ( تجربه شخصی خودم بوده )

با خیال راحت کارتونو کنید از نظر قانونی مشکلی نداره اما به درست یا درست نبودن کار فکر کنید که آیا سایت فلا از این جکار راضی هست یا خیر که اگر دقت کنید تمام سایت های فیدخوان دکمه حذف سایت دارن چون تنها راهش هم همینه

اون سایت های کلیک دزدی هم که میگید همون اسکریپت معروف میهن روبوت بود که حدود 2 سال پیش بود که پلیس فتا ایناواخر یادش افتاده بود اطلاعیه بده

در کل کار اگر درست و به جا باشه مشکلی نداره در مورد خبرخوان ها نه تنها ضرری نداره بلکه مفید هم هست !

لینک به ارسال

هشدار پلیس فتا: همکاری با سایتهای "پاپ آپ" و "کلیک دزد" شریک شدن در جرم است

سه شنبه 28 مرداد 1393

البته به طور مستقیم به سایت های فیدخوان اشاره نکرده. ولی کلیک دزد رو عنوان کرده.

----------------------------------------------------------------------------------------------

رئیس پلیس فتا به کسانی که با گردانندگان سایت‌های «پاپ آپ» و «کلیک دزد» همکاری می‌کنند هشدار داد.

سردار هادیانفر ضمن هشدار به کاربرانی که از پاپ آپ بازدید می‌کنند گفت: اینگونه کاربران باید هوشیار باشند که خطر کلاهبرداری رایانه‌ای نزدیک گوش افراد بازدید کننده از این سایت‌ها قرار دارد.

او گقت: در سال‌های اخیر بسیاری از مالکان سایت‌های فروشگاهی تلاش دارند تا در معرض دید بیشتر قرار گیرند، از این رو با استفاده از کاربران و ترفند کسب درآمد، بسیاری از کاربران را با خود همراه کرده و با ایجاد سایت و وبلاگ‌های متنوع و گوناگون و حتی فریبنده تلاش دارند تا درآمد خود را افزایش دهند و در مقابل گاهی اوقات رقم ناچیزی هم از این افزایش درآمد را به این کاربران پرداخت می‌کنند.

او ادامه داد: این کاربران با تنظیم کدهای پاپ‌آپ و کلیک‌دزدی در صفحات خود کاربران را به سایت‌های فروشگاهی هدایت می‌نمایند و در برخی موارد حتی این فروشگاه‌ها تقلبی است و کاربران بازدید کننده از این سایت‌ها در دام کلاهبرداران اینترنتی قرار می‌گیرند.رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا تصریح کرد: متأسفانه خلاء قانونی در خصوص صفحات کلیک دزد، پاپ آپ و ایمیل‌های ناخواسته باعث می‌شود تا برخورد جدی و قانونی با این دست سایت‌ها و کاربران صورت نگیرد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا با اشاره به اطلاع‌رسانی این پلیس تخصصی در خصوص پاپ‌آپ، کلیک دزدی و ایمیل‌های ناخواسته در سال‌های گذشته گفت: به کاربران فضای مجازی توصیه می‌کنیم همکاری خود با گردانندگان سایت‌های کلیک دزد، پاپ‌آپ و ایمیل‌های ناخواسته را قطع کنند، چرا که در صورت کلاهبرداری، سرقت آنلاین و دیگر موارد مجرمانه آنها نیز مسئول هستند.

سردار هادیانفر همچنین در توصیه به کاربران گفت: یکی از شگردهای پاپ‌آپ تبلیغات فریبنده است. بنابراین کاربران در مواجه با این صفحات که به طور خود کار با باز کردن صفحات دیگر باز می‌شود، توجه نکنند و خریدهای اینترنتی خود را از فروشگاه‌های دارای نماد اعتماد الکترونیکی انجام دهند.

منبع:

http://khabaronline.ir/detail/370737/society/Police

ویرایش شده توسط majids
لینک به ارسال

هشدار پلیس فتا: همکاری با سایتهای "پاپ آپ" و "کلیک دزد" شریک شدن در جرم است

سه شنبه 28 مرداد 1393

البته به طور مستقیم به سایت های فیدخوان اشاره نکرده. ولی کلیک دزد رو عنوان کرده.

رئیس پلیس فتا به کسانی که با گردانندگان سایت‌های «پاپ آپ» و «کلیک دزد» همکاری می‌کنند هشدار داد.

سردار هادیانفر ضمن هشدار به کاربرانی که از پاپ آپ بازدید می‌کنند گفت: اینگونه کاربران باید هوشیار باشند که خطر کلاهبرداری رایانه‌ای نزدیک گوش افراد بازدید کننده از این سایت‌ها قرار دارد.

او گقت: در سال‌های اخیر بسیاری از مالکان سایت‌های فروشگاهی تلاش دارند تا در معرض دید بیشتر قرار گیرند، از این رو با استفاده از کاربران و ترفند کسب درآمد، بسیاری از کاربران را با خود همراه کرده و با ایجاد سایت و وبلاگ‌های متنوع و گوناگون و حتی فریبنده تلاش دارند تا درآمد خود را افزایش دهند و در مقابل گاهی اوقات رقم ناچیزی هم از این افزایش درآمد را به این کاربران پرداخت می‌کنند.

او ادامه داد: این کاربران با تنظیم کدهای پاپ‌آپ و کلیک‌دزدی در صفحات خود کاربران را به سایت‌های فروشگاهی هدایت می‌نمایند و در برخی موارد حتی این فروشگاه‌ها تقلبی است و کاربران بازدید کننده از این سایت‌ها در دام کلاهبرداران اینترنتی قرار می‌گیرند.رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا تصریح کرد: متأسفانه خلاء قانونی در خصوص صفحات کلیک دزد، پاپ آپ و ایمیل‌های ناخواسته باعث می‌شود تا برخورد جدی و قانونی با این دست سایت‌ها و کاربران صورت نگیرد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا با اشاره به اطلاع‌رسانی این پلیس تخصصی در خصوص پاپ‌آپ، کلیک دزدی و ایمیل‌های ناخواسته در سال‌های گذشته گفت: به کاربران فضای مجازی توصیه می‌کنیم همکاری خود با گردانندگان سایت‌های کلیک دزد، پاپ‌آپ و ایمیل‌های ناخواسته را قطع کنند، چرا که در صورت کلاهبرداری، سرقت آنلاین و دیگر موارد مجرمانه آنها نیز مسئول هستند.

سردار هادیانفر همچنین در توصیه به کاربران گفت: یکی از شگردهای پاپ‌آپ تبلیغات فریبنده است. بنابراین کاربران در مواجه با این صفحات که به طور خود کار با باز کردن صفحات دیگر باز می‌شود، توجه نکنند و خریدهای اینترنتی خود را از فروشگاه‌های دارای نماد اعتماد الکترونیکی انجام دهند.

منبع:

بقول کسری بهتر نیس بیشتر کشش ندید؟!!

اصلا ربطس هم به این موضوع نداشت!!

لینک به ارسال

:

چه ربطی به سایت های فیدخوان داشت؟

من خودم تماس گرفتم گفتند سایت هائی که تبلیغات میزارن و مطلب ندارن و فقط تگ هستند همونی که استاد فخار گفتند

من خودم قبل از زدن سایت فیدخوان هرکسی که میگفت نزن فلانه و فلان یه دفعه دیدی خودش مدیر سایت فیدخوان هست برای اینکه دست زیاد نشه این شایعات را میگه و میسترسونه

تازه پلیس فتا بیاد این همه گند کاری دیگرو جمع میکنه نه سایت های فیدخوان !!!

لینک به ارسال

سایت هائی که تبلیغات میزارن و مطلب ندارن و فقط تگ هستند همونی که استاد فخار گفتند

این درست ولی قانونش مال دو سال پیش بوده.

http://khabaronline.ir/detail/213419/root/others

لینکی قبلی که گذاشتم مال چند روز پیش هست.

.

ویرایش شده توسط majids
لینک به ارسال

این درست ولی قانونش مال دو سال پیش بوده.

http://khabaronline.ir/detail/213419/root/others

لینکی قبلی که گذاشتم مال چند روز پیش هست.

.

دقیقا باز هم منظورش همون سایت های بی محتوا هستند که به عنوان کلیک دزد شناخته میشن

من حتی سایتم تو ساماندهی هم ثبت شده و چون توی ساب دامنه فروشگاه زدم نماد اعتماد هم دارم و هیچی نگفتند

لینک به ارسال
این سایت ها برای سایت های منبع مفیدهم هستند چون بازدیدبرای شما میاد در اصل

بله ولی مفید به چه قیمت؟

که خودشون از طریق بنر ها تبلیغ کنند؟

به این قیمت که کاربر ها رو به خاطر نا درست نشون دادن سایت (عوض کردن سایز بندی های سایت + تبلیغات اضافی) مجبور به پرداخت هزینه اضافی کنه؟

که الکسای خودشون به نادرست بره بالا؟

که سایت خودشون به جای سایت ما شناخته بشه؟

این اشتباهه که اون ها مفیدن!

به نظر من که اینا هم انگل های اینترنت هستن!

لینک به ارسال

بله ولی مفید به چه قیمت؟

که خودشون از طریق بنر ها تبلیغ کنند؟

به این قیمت که کاربر ها رو به خاطر نا درست نشون دادن سایت (عوض کردن سایز بندی های سایت + تبلیغات اضافی) مجبور به پرداخت هزینه اضافی کنه؟

که الکسای خودشون به نادرست بره بالا؟

که سایت خودشون به جای سایت ما شناخته بشه؟

این اشتباهه که اون ها مفیدن!

به نظر من که اینا هم انگل های اینترنت هستن!

اون کاربرائی که میگی تشخیص نمیدنسایت اصلی کدومه ببخشیدا یعنی خنگ تر از خنگ تشریف دارند و همون بهتر که نیان توسایت ما !

این سایت ها انگل از نظر شما هستند اگر ارزشنداشتندگوگل این همه بالا نمیوردشون !

این سایت ها بهترین منابع برای گوگل هستند مثل دایرکتوری ها فقط مشکل اینجاست که تو ایران هرچیزی که تازه میاد مثل قارچ رشدمیکنه از بس بی جنبه تشریف داریم !

لینک به ارسال
اون کاربرائی که میگی تشخیص نمیدنسایت اصلی کدومه ببخشیدا یعنی خنگ تر از خنگ تشریف دارند و همون بهتر که نیان توسایت ما ! این سایت ها انگل از نظر شما هستند اگر ارزشنداشتندگوگل این همه بالا نمیوردشون ! این سایت ها بهترین منابع برای گوگل هستند مثل دایرکتوری ها فقط مشکل اینجاست که تو ایران هرچیزی که تازه میاد مثل قارچ رشدمیکنه از بس بی جنبه تشریف داریم !

اتّفاقاً برعکس اینطور جاها که خیلی هامون از اینترنت سر در میاریم و جزو سطح بالاهاش حساب میشیم هستند کسانی که هنوز نحوه وارد کردن سایت رو یاد ندارن!

اینترنت برای استفاده همگانی هست!

یادتون باشه که گوگل خودش ابزاری هست برای استفاده آسون ما از اینترنت و خودش نیاز نداره که باز یه همچین سایت هایی با این سبک که در واقع دارن کلاه برداری میکنن این همه در آمد کسب کنند!

این سایت ها بدون هیچ گونه زحمتی کسب درآمد میکنن!

این درسته که یه نویسنده یک مطلب رو تحقیق کنه و کلّی زحمت بکشه براش و اونوقت یه نفر دیگه بیاد سودش رو ببره؟

نه دوست عزیز اشتباهه!

اگر این سایت ها صرفاً یه سری موتور جستجو بودند درست بود!

یا مثل سایت های خارجی درواقع فقط سایت رو معرفّی میکردند و کاربر باید بازم به خود سایت اصلی مراجعه میکرد درست بود!

ولی اگر به این سایت ها برین همه اش تبلیغاته که صرفاً برای درآمد یه سری افراد سود جویه و نه هیچ!

یادمون نره که گاهی اوقات کپی رایت خوبه که متأسفانه در ایران به هیچ عنوان رعایت نمیشه.

(باید اصولی و درست از یه همچین سایت هایی استفاده کرد نه برای سودجویی)

لینک به ارسال

اتّفاقاً برعکس اینطور جاها که خیلی هامون از اینترنت سر در میاریم و جزو سطح بالاهاش حساب میشیم هستند کسانی که هنوز نحوه وارد کردن سایت رو یاد ندارن!

اینترنت برای استفاده همگانی هست!

یادتون باشه که گوگل خودش ابزاری هست برای استفاده آسون ما از اینترنت و خودش نیاز نداره که باز یه همچین سایت هایی با این سبک که در واقع دارن کلاه برداری میکنن این همه در آمد کسب کنند!

این سایت ها بدون هیچ گونه زحمتی کسب درآمد میکنن!

این درسته که یه نویسنده یک مطلب رو تحقیق کنه و کلّی زحمت بکشه براش و اونوقت یه نفر دیگه بیاد سودش رو ببره؟

نه دوست عزیز اشتباهه!

اگر این سایت ها صرفاً یه سری موتور جستجو بودند درست بود!

یا مثل سایت های خارجی درواقع فقط سایت رو معرفّی میکردند و کاربر باید بازم به خود سایت اصلی مراجعه میکرد درست بود!

ولی اگر به این سایت ها برین همه اش تبلیغاته که صرفاً برای درآمد یه سری افراد سود جویه و نه هیچ!

یادمون نره که گاهی اوقات کپی رایت خوبه که متأسفانه در ایران به هیچ عنوان رعایت نمیشه.

(باید اصولی و درست از یه همچین سایت هایی استفاده کرد نه برای سودجویی)

کار گوگل چیه ؟

کراول کردن و این سایت ها هم بهترین جا برای معرفی سایت به موتورهای جستجو

الان مشکل شما چیه که داری تاپیک را منجرف میکنی؟

لینک به ارسال

تاپیک به جایی که باید نرسیده

بخواد همینطور ادامه پیدا کنه قفل میشه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...