رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

سلام

قبل از این که این تاپیک را ارسال کنم ، تمام تاپیک هایی که در مورد امنیت ، داخل انجمن بود را دیدم. ^_^

هدفم از این تاپیک ، شناخت تمام راه هایی هست که برای امنیت وب سایت لازمه و باید انجام بشه. ( + مواردی که میتونه کمک بیشتری کنه )

نمیخوام آموزش داده بشه ، فقط عنوانش هم مطرح کنید کافیه ( مثلا sqlinjection )

از تمامی دوستان ، استادان ، همیاران ، مدیران و ... تقاضا دارم هر چه در مورد امنیت وب سایت میدونید و خودتون هم استفاده میکنید ، مطرح کنید.

با تشکر فراوان :wub:

لینک به ارسال

اگر هدف داد و ستد اطلاعات مهم شرکتی و از این قبیله و کاری با مخاطب عام ندارید ایمن ترین کار تبدیل پروتکل سایت به ssl است

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA_%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%87_%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84

که باید پروتکلش را اجاره کنید و گواهیش را هم بخرید به سرورتون بگید راهنماییتون می کنه

لینک به ارسال

علاوه بر پرتکول SSL که استاد فخار فرمودند، با یه مقدار سرچ میتونید اطلاعات بیشتری درمورد این حملات پیدا کنید و سایتتون رو در برابر اونا مقاوم کنید:

1. XSS

2. SQL Injection

3. Shell uploading

4. Session hijacking (که توی php خیلی موردبحث هست، پیشنهاد میکنم اول روی این کار کنید)

5. DDos (که حتی باهاش بزرگ ترین سایت ها رو هم داون کردن)

لینک به ارسال

البته اینو هم باید در نظر داشته باشید تمام امنیت به سایت خلاصه نمیشه بلکه نیمی از امنیت مربوط به سایت هست

و نیمی دیگه مربوط به سرور،شما هر چقدر سایتتون ایمن باشه اگه سرور مشکل داشته باشه به راحتی سایت شما هک میشه

لینک به ارسال

اگر هدف داد و ستد اطلاعات مهم شرکتی و از این قبیله و کاری با مخاطب عام ندارید ایمن ترین کار تبدیل پروتکل سایت به ssl است

http://fa.wikipedia....نیت_لایه_انتقال

که باید پروتکلش را اجاره کنید و گواهیش را هم بخرید به سرورتون بگید راهنماییتون می کنه

اون که مرحله آخره ، من بیشتر منظورم امنیتی هست که برنامه نویس میتونه خودش برای سایت فراهم کنه.

علاوه بر پرتکول SSL که استاد فخار فرمودند، با یه مقدار سرچ میتونید اطلاعات بیشتری درمورد این حملات پیدا کنید و سایتتون رو در برابر اونا مقاوم کنید:

1. XSS

2. SQL Injection

3. Shell uploading

4. Session hijacking (که توی php خیلی موردبحث هست، پیشنهاد میکنم اول روی این کار کنید)

5. DDos (که حتی باهاش بزرگ ترین سایت ها رو هم داون کردن)

خیلی خیلی ممنون ، دارم روی Session hijacking کار میکنم :wub:

خیلی از سایت ها روی Session hijacking تاکید کردند.

بقیش بعد از این مرحله انشالله

البته اینو هم باید در نظر داشته باشید تمام امنیت به سایت خلاصه نمیشه بلکه نیمی از امنیت مربوط به سایت هست

و نیمی دیگه مربوط به سرور،شما هر چقدر سایتتون ایمن باشه اگه سرور مشکل داشته باشه به راحتی سایت شما هک میشه

من همیشه سایت هامو روی سرورهای مطمئن میذارم.

پارس پک تا الان عالی بوده.

من بیشتر میخوام در مورد امنیت سایت بدونم تا سرور.

ویرایش شده توسط Ghasem Paran
لینک به ارسال

پیشنهاد میکنم هرازگاهی یه نگاهی هم به پست های وبلاگ این کارشناس امنیت گوگل بندازید، مخ هک کردنه لامصب.

https://systemoverlord.com/

الحق که overlord هست!

روی Session Hijacking حتماً کارکنید، متأسفانه PHP در این مورد ضعف داره. اگه برای وردپرس میخواید بنویسید، به جای _session از wp_session استفاده کنید.

ویرایش شده توسط Ehsaan
لینک به ارسال

پیشنهاد میکنم هرازگاهی یه نگاهی هم به پست های وبلاگ این کارشناس امنیت گوگل بندازید، مخ هک کردنه لامصب.

https://systemoverlord.com/

الحق که overlord هست!

روی Session Hijacking حتماً کارکنید، متأسفانه PHP در این مورد ضعف داره. اگه برای وردپرس میخواید بنویسید، به جای _session از wp_session استفاده کنید.

خیلی ممنون.

از برای وردپرس نمیخوام.

خود PHP یه کلاس آماده داره به اسم SessionHandlerInterface

برنامه نویس میتونه با استفاده از این کلاس ، یک MySessionHandler درست کنه برای جلوگیری از Session hijacking.

class MySessionHandler implements SessionHandlerInterface
{
// implement interfaces here
}

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...