رفتن به مطلب

سئو وردپرس از ابتدا تا انتها

macro

پست های پیشنهاد شده

دوستان و اساتید محترم بسیار نکات مثبت و خوبی در تاپیک کامل سئو ذکر کردند ولی فکر میکنم فروم وردپرس هست و چه بهتر که از ابتدا تا انتهای یک سایت و طریقه ی سئو شدن (وردپرس) رو بنویسیم ..

سایت wp-persian هم یک دوره ای اقای مطهری مطالب بسیار گهرباری نوشتن که اون تاپیک به سوالات بی جهت خراب شد و البته روش های ایشون شاید روی نسخه های قدیمی افزونه های وردپرس بوده که الان تا حدودی کارایی خودشون رو از دست دادن, برای همین مطالب من مطمئنا تفاوت هایی با مطالب ایشون خواهد داشت.ضمنا من از تجربیات خودم صرفا می نویسم و از توضیحاتی که به درد شما عزیزان نخوره پرهیز میکنم. این تاپیک فقط و فقط جنبه ی عملی داره و سعی خواهم کرد از تئوریک بودن مبانی سئو خودداری کنم. تا بخواهید توضیحات تئوریک تو وب هست. در انتها هم از مرتضی عزیز کمال تشکر را دارم که کامنت های سوالی رو پاک کنن و صرفا مطالب آموزنده اینجا نوشته شه.

خب شروع می کنیم شما سایتی ثبت کردید . صبر کنید همین جا! در ابتدای ثبت انتهای ثبت نام وردپرس تیک داره که اجازه ی جستجو ربات ها رو از سایت شما دریغ میکنه . همین حالا اون تیک رو بردارید یا اگه برنداشتید و سایت ثبت شده به قسمت همه ی گزینه ها > خواندن > تیک چک باکس نمایش به موتورهای جستجو رو بزنید .

حالا با خیال آسوده بریم سراغ قدم به قدم سئو کردن یک سایت .

قسمت سئو کردن کدهای قالب و اضافه کردن متاتگ به قالب رو میزارم قسمت دوم .

ما فزض رو بر این میگیرم یک قالب دلخواه خود رو آپلود کردیم و میخواهیم شروع کنیم به سئو اولیه برای سایتمون .

1- پیوند یکتا . یکی از مهم ترین بخش ها سئو از نظر من ! به قسمت همه گزینه ها>پیوند یکتا> وارید شد اگه سایت عادی دارید میتونید از کد

/%postname%/

استفاده کنید. اگه سایت خبری دارید میتونید برای زیباتر شدن و واضح بودن ماه و سال یا روز خبرتون از کد

/%year%/%monthnum%/%postname%/

استفاده کنید. ولی پیشنهاد من به شما برای انتخاب پیوند یکتا اگه میدونید قراره حجم نوشته ها و مطالبتون بره بالا حتما قبل از postname از یک پیوند عددی استفاده کنید به فرض مثال :

/%post_id%/%postname%/

دلیل من هم برای اثبات این پیوند یکتا به خاطر حجم داده های زیاد وردپرس هست که به سی پی ئو سرور فشار وارد میکنه و نوع پیوند یکتای شما میتونه توی کم شدن فشار از روی سی پی یو مخصوصا شما روی هاست اشتراکی بسیار مهم باشه .

2-سایت مپ و متا تگ ها

همین حالا افزونه ی "wordpress seo by yoast" را دانلود کنید. دنبال افزونه های google sitemap xml و google sitemap image نرید عزیزان من!

دلیل اول : دوستان باید سعی کنید هرچه میتونید کمتر افزونه روی وردپرس خودتون نصب کنید و بهینه کار کنید تا هم مقدار لود سایتتون زیاد نشه و هم کارایی بهتری بگیرید.

دلیل دوم : سایت مپ خود این افزونه قابلیت سایت مپ کردن جدای image و post رو داره و من خودم مدت زیادی باهاش کار کردم و به مشکلی بر نخوردم .

نکته: افزونه های زیادی در بازار اسکریپت فروشان ایرانی و خارجی باب هست مثل premium seo pack عکسش رو میبینید میگید وایییی این دیگه قول سئو نصب کنم سایتم میترکونه! ولی باور بفرمایید اینجوری نیست. ابتدا باید عرض کنم این افزونه پولی هست و نسخه های نال شدش به دست شما می رسه و احتمال اعتماد به این افزونه ها بسیار کم هست. بعد از مدتی میبینید ااِ ارور ها چیه که کار از کار گذشته !

اما طریقه ی نصب این افزونه نسخه ی 1.5.4.2 تا به امروز آخرین نسخه.

پیش خوان:

ردگیری + امنیت = تیک زده شود

ابزارهای وب مستر : فعلا وقت خودتون رو برای ساخت اکانت و پر کردنش هدر ندید! (در آخر سئو به این بخش می پردازیم)

عنوان ها و متاها:

تنظیمات کلی:

اجبار به بازنویسی : تیک

زیر صفحه های بایگانی فهرست راهنما نشود: تیک

استفاده از متا کلمات کلیدی متا؟ : تیک نداشته باشه (دلیل: گوگل و بینگ از سال 2009 مبنای سئو براشون توضیحات هست نه کلمه ی کلیدی)

2 تای پایینی : تیک نداشته باشه

clean the head : همه اش تیک داشته باشه.

گونه فرسته:

عنوان قالب : %%title%%

نویسنده : عدم نمایش

برگه : %%title%% - %%sitename%%

رسانه : %%title%%

قسمت طبقه بندی:

دسته ها : %%term_title%% - %%sitename%%

روبات متا: noindex, follow

برچسب: %%term_title%% - %%sitename%%

ساختار :

نوع قالب : %%term_title%% - %%sitename%%

قسمت دیگر:

قسمت نویسنده و بایگانی تاریخ (noindex, follow)+(غیرفعال کردن بایگانی‌های نویسنده)

صفحات ویژه :

صفحات جستجو : نتیجه ی جستجو - %%sitename%%

صفحه ی 404 : خطای 404 - %%sitename%%

اجتماعی:

قبل از اینکه این قسمت پرشه باید خدمتتون عرض کنم در حال حاضر ارزش سئو در شبکه های اجتماعی از سئو در گوگل برای گوگل بیشتر شده ! عجیبه نه ؟! در حال حاضر این رو بدونید که پر کردن این قسمت مخصوصا با وجود اینکه این افزونه از 3 غول شبکه های اجتماعی یعنی گوگل + فیس بوک + توییتر پشتیبانی می کنه و با اضافه کردن مشخصاتتون در این قسمت متا تگ های این شبکه ها در مطالب شما خودکار اضافه میشه! پس قدر این افزونه رو بدونید.

این قسمت بسیار مفصل هست و به نظرم برای این کار یا در انجمن جستجو کنید یا در گوگل واژه ی "راهنمای تنظیمات Yoast برای شبکه های اجتماعی" جستجو فرمایید .

سایت مپ :

برای فعال کردن نقشۀ سایت xml، بر روی جعبۀ زیر کلیک کنید : تیک

غیرفعال کردن سایت مپ نویسنده/کاربر : تیک

پینگ یاهو! و پینگ ASK : تیک

محروم کردن انواع نوشته : برای قالب های مختلف متفاوت هست ولی به جز POST و PAGE مابقی رو تیک بزنید.

محدودیت برای طبقه بندی: همگی تیک

ورودی هر صفحه : 20

پیوند یکتا :

تهی کردن مبنای دسته (معمولا /category/) از نشانی دسته‌ها. : تیک

افزودن علامت انتهایی ممیز به نشانی دسته و برچسب: بدون تیک

حذف کلمات زائد از نامک‌ها: تیک

تغییر مسیر نشانی فایل پیوست به نشانی پست مادر: تیک

مابقی رو به صورت پیش فرض بذارید بمونه.

پیوند داخلی :

توی سئو برای ربات های سئو گوگل خیلی breadcrumbs مهم هست . بخوام خلاصه در مورد breadcrumbs توضیح بدم این قسمت یه سایت مپ از صفحات شما به ربات ها میده با اینکه با آپدیت های جدید گوگل خیلی از روش های سئو از اهمیتشون کم شد ولی این پیوند داخلی به دلیل اینکه افرادی که در صفحات شما هستند میتونن دقیقا نقشه ی جایی که هستند و ببین , از اهمیتش اصلا کم نشد. لذا بعضی از پوسته ها یا قالب های شما شاید به طور پیش فرض از این قابلیت پشتیبانی کنه که خیلی خوبه ولی اگه پشتیبانی نمیکنه این کد که در صفحه ای که هستید و در فایل single.php خودتون جاسازی کنید.

باقی قسمت ها میگذریم به قسمت ویرایش فایل ها وارد شید .

ویرایش فایل ها:

شما همین حالا فایل robots.txt خودتون رو که بعد از Sitemap تو سئو خیلی خیلی خیلی مهمه رو بسازید .

فایل روبوت وردپرس مشخص هست ولی جایی رو که احتیاج به تغییر داره خودتون ویرایش کنید .

User-agent: *
Disallow: /cgi-bin
Disallow: /wp-admin
Disallow: /wp-includes
Disallow: /wp-content/plugins
Disallow: /wp-content/cache
Disallow: /wp-content/themes
Disallow: /trackback
Disallow: /feed
Disallow: /comments
Disallow: /category/*/*
Disallow: */trackback
Disallow: */feed
Disallow: */comments
Disallow: /*?*
Disallow: /*?
Allow: /wp-content/uploads
# Google Image
User-agent: Googlebot-Image
Disallow:
Allow: /*
Sitemap: http://www.نام سایت شما.com/sitemap.xml

خب کار ما با این افزونه فعلا تمومه .

قسمت بعدی کانفیگ و فرق افزونه ی کش برای هاست اشتراکی یا VPS .

قسمت سوم : راجب ویرایش و سئو کردن کد ها و ولید کردن کدها CSS و HEADER وردپرس براتون میگم .

روزتون خوش

ویرایش شده توسط macro
لینک به ارسال

1- پیوند یکتا . یکی از مهم ترین بخش ها سئو از نظر من ! به قسمت همه گزینه ها>پیوند یکتا> وارید شد اگه سایت عادی دارید میتونید از کد

/%postname%/

استفاده کنید. اگه سایت خبری دارید میتونید برای زیباتر شدن و واضح بودن ماه و سال یا روز خبرتون از کد

/%year%/%monthnum%/%postname%/

استفاده کنید. ولی پیشنهاد من به شما برای انتخاب پیوند یکتا اگه میدونید قراره حجم نوشته ها و مطالبتون بره بالا حتما قبل از postname از یک پیوند عددی استفاده کنید به فرض مثال :

/%post_id%/%postname%/

دلیل من هم برای اثبات این پیوند یکتا به خاطر حجم داده های زیاد وردپرس هست که به سی پی ئو سرور فشار وارد میکنه و نوع پیوند یکتای شما میتونه توی کم شدن فشار از روی سی پی یو مخصوصا شما روی هاست اشتراکی بسیار مهم باشه .

ممنون بابت آموزشتون . فقط در مورد پیوند یکتا لازم دیدم این نکته رو بگم که تا جاییکه من خوندم همه میگن postname ، بهترین پیوند یکتاست و یکی از مشخصه های یک پیوند یکتای خوب ، کوتاه بودنشه که Postname ، این رو از باقی پیوندهای یکتا بهتر رعایت میکنه .

در خصوص فشار به سرور هم که فرموده بودید ، باز هم تاجاییکه من خونده بودم ، گفته بودن در نسخه های قبلی این مشکل به طور کامل حل شده بوده و در نتیجه میشه گفت Postname ، بهترین نوع پیوند یکتاست .

حالا ببینیم تا اساتید انجمن چه نظری دارن .

لینک به ارسال

ممنون بابت آموزشتون . فقط در مورد پیوند یکتا لازم دیدم این نکته رو بگم که تا جاییکه من خوندم همه میگن postname ، بهترین پیوند یکتاست و یکی از مشخصه های یک پیوند یکتای خوب ، کوتاه بودنشه که Postname ، این رو از باقی پیوندهای یکتا بهتر رعایت میکنه .

در خصوص فشار به سرور هم که فرموده بودید ، باز هم تاجاییکه من خونده بودم ، گفته بودن در نسخه های قبلی این مشکل به طور کامل حل شده بوده و در نتیجه میشه گفت Postname ، بهترین نوع پیوند یکتاست .

حالا ببینیم تا اساتید انجمن چه نظری دارن .

سلام بله postname پیوند یکتای خوبی هست ولی در مقایسه با چی؟! شما ابتدا باید ببینید تو چه ضمینه ای میخواهید فعالیت کنید تا معنی بهترین مشخص شه. در مورد کوتاهی اگه به فرض مثال post_id اضافه بشه به نظرتون 2 کاراکتر به پست مقدار میانگین طول کاراکتر های یک عنوان رو زیاد میکنه ؟ نه! نمیکنه ... اگه منبای سئو رو بر اساس گوگل فرض بگیریم که مد نظرش آسودگی کاربران هست و راحتی کار برای کاربرا توی سایت شما پس پیوند یکتا معنی متفاوتی پیدا میکنه!

در خصوص فشار به سرور دوست من وردپرس کوئری های زیادی رو فراخوانی میکنه! من تو قسمت ویرایش قالب حتما ذکر میکنم که با تغییر یک سری که PHP به HTML همون کدها میشه خیلی از بار فشار روی سی پی یو رو کم کرد. این مشکل به طور کامل امکان نداره حل بشه ! مگر اینکه وردپرس تا اینجارو بذارن کنار یه CMS جدید شروع کنن به طراحی اسمش رو بزارن وردپرس! در مورد این موضوع هم میتونید برید روی یک هاست اشتراکی(بستگی به هاست داره) بازدیدتون بین 100 تا 1000 تا باشه تشریف ببرید تو سی پنل یوزیج سی پی یو رو ببینید .. 50% 75% از سی پی یو استفاده میشه!

باز مصداق دیگه ای برای این موضوع هاست های بزرگ دنیا برای وردپرس , مثل blue host کلا سیستم هاست یا سروراشون برای WP متفاوت هست . شما برید مقدار CPU هایی که استفاده کردن برای VPS یا هاستاشون رو ببنید!....سوالی بود در خدمتم

لینک به ارسال

خیلی ممنون بابت توضیحاتتون .

ولی به نظر شما مثلا اضافه کردن postid به پیوند یکتا چه امکان راحتی میتونه واسه کاربرا ایجاد کنه که postname به تنهایی نمیتونه ؟

از طرف دیگه بنده عرض کردم که طبق نظرهای مختلف ، اکثریت گفته بودن postname و دلایل تقریبا قانع کننده ای هم گفته بودن و همون افراد هم گفته بودن که مشکل فشار به سرور زمانی بوده که تعداد صفحات زیاد باشه و همین مشکل هم در نسخه ها ی بعدی وردپرس ( فکر کنم از 3 به بعد اگه اشتباه نکنم ) رفع شده . ضمنا سازنده ی افزونه ی Yoast هم خودش پیوند یکتای Postname رو پیشنهاد داده ( چون فکر میکنم در زمینه ی سئو اونقدری تجربه داره که بتونیم بهش اعتماد کنیم ) .

باز هم تأکید کنم که من از خودم چیزیو نگفتم و هرچه بود نقل قول از دیگران بود .

البته اگه افراد باتجربه ی دیگه ای هم نظری دارند اگه بگن فکر میکنم بیشتر کمک کنه .

در هر صورت تشکر بابت آموزشهای شما . امیدوارم آموزشهاتون روز به روز کاربردی تر و عالی تر بشه و خودتون هم موفق تر .

لینک به ارسال

خیلی ممنون بابت توضیحاتتون .

ولی به نظر شما مثلا اضافه کردن postid به پیوند یکتا چه امکان راحتی میتونه واسه کاربرا ایجاد کنه که postname به تنهایی نمیتونه ؟

از طرف دیگه بنده عرض کردم که طبق نظرهای مختلف ، اکثریت گفته بودن postname و دلایل تقریبا قانع کننده ای هم گفته بودن و همون افراد هم گفته بودن که مشکل فشار به سرور زمانی بوده که تعداد صفحات زیاد باشه و همین مشکل هم در نسخه ها ی بعدی وردپرس ( فکر کنم از 3 به بعد اگه اشتباه نکنم ) رفع شده . ضمنا سازنده ی افزونه ی Yoast هم خودش پیوند یکتای Postname رو پیشنهاد داده ( چون فکر میکنم در زمینه ی سئو اونقدری تجربه داره که بتونیم بهش اعتماد کنیم ) .

باز هم تأکید کنم که من از خودم چیزیو نگفتم و هرچه بود نقل قول از دیگران بود .

البته اگه افراد باتجربه ی دیگه ای هم نظری دارند اگه بگن فکر میکنم بیشتر کمک کنه .

در هر صورت تشکر بابت آموزشهای شما . امیدوارم آموزشهاتون روز به روز کاربردی تر و عالی تر بشه و خودتون هم موفق تر .

بسیار عالی ببینید Yoast یه سایت وبلاگی هست! من خدمتتون عرض کردم در مقایسه به چه محتوایی ! چه سایتی ! سایت yoast روی هاست اشتراکی نیست! شما همین سایت های ایرانی خودمون رو ببینید مثلا 2 تا سایت خبری براتون مثال میزنم سایت tabnak و سایت tasnimnews ! پیج رنکشون 5 هست و هیچ کدوم WP نیستن (سو تفاهم نشه میخوام فقط پیوند یکتا رو مقایسه کنیم)

این پیوند یکتای سایت تابناک : http://www.tabnak.ir/fa/news/423831/%D8%AA%D8%B1%D9%81%D9%86%D8%AF%E2%80%8C%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-task-manager-%D8%AF%D8%B1-%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2-7-%D9%88-8

و اینم پیوند یکتای تسنیم: http://www.tasnimnews.com/Home/Single/455170

حالا شما به من بگو کدوم از اینا یا معیار تنها postname همخونی دارن!

یا خود سایت وردپرس به پیوند یکتاش توجه بفرمایید! http://wordpress.org/news/2014/07/wordpress-4-0-beta-2/

این فقط postname خالیه ؟

در مورد postid که گفتم! این برای کاربرا راحتی ایجاد نمیکنه بلکه واسه خود بات ها کار رو راحت میکنه! اون چیزی که برای کاربرا راحتی ایجاد میکنه از نظر من (در بعضی سایت ها مثل خبری ) mount/year/postname هست .

چون طرف میدونه تو چه ماه و سالی ارسال شده!

دوست عزیز این مباحث ربطی به حرفه ای بودن و آماتور بودن نداره! هرکسی نظر شخصی خودشو داره و باید بهش احترام گذاشت ! منم بسیار متشکرم از پرسش های شما تبعیین هر فرد برای رسیدن به جواب دلخواه خودش متفاوت هست! امیدوارم موفق باشید

لینک به ارسال

سلام و عرض ادب .

در خصوص پیوند یکتا در وردپرس ، نظرات دو کاربر محترم ( macro و Y-a--s--e-R ) از جهاتی درسته .

چند نکته رو در این خصوص عرض میکنم که تصمیم گیری بهتر صورت بگیره :

1- پیوند یکتا ربطی به نوع وبسایت نداره که مثلا خبری باشه ، پورتال باشه و یا وبلاگی ! چون همونطور که شما میتونید از پیوند یکتای %postname% برای یک وبلاگ استفاده کنید ، از همون پیوند یکتا میتونید برای یک سایت خبری و یا پورتال هم استفاده کنید و برای گوگل هیچ فرقی نداره ، ( پس نباید عنوان بشه که چون فلان سایت خبری از فلان پیوند یکتا استفاده میکنه ، اگه ما هم استفاده کنیم خوبه ! )

ثانیا مقایسه ی فرمت پیوند یکتای سایتهای وردپرسی با سایتهایی که از وردپرس استفاده نمیکنند مقایسه ی درستی نیست چون از سیستم های کاملا متفاوتی استفاده میکنند که آقای ( macro ) هم به این نکته اشاره داشتند.

و همونطور که میدونید طراحی و تولید اکثر سایتهای خبری مطرح در ایران مثل : باشگاه خبرنگاران ، تابناک و ... به دست ایران سامانه است و با مدیریت محتواهای میلیونی که مختص همان شاخه ی کاری میباشد اداره میشود که کلا با وردپرس متفاوت است .

ثالثا این رو هیچ وقت فراموش نکنیم که گوگل دنبال حاشیه نیست و شعارش همیشه پیشرفتگی در عین سادگی است . پس نیازی به شلوغ کردن پیوند یکتا نیست . ساده باشید ولی پیشرفته فعالیت کنید .

و به عنوان نکته ی چهارم باید عرض کنم که مقوله ی پیوند یکتا در سایتهایی که با ورژن های قدیمی و اولیه وردپرس تأسیس میشدند ، با سایتهایی که امروزه با وردپرس بهینه تر و جدید تر تأسیس میشن کمی متفاوته . ( این مورد در پیوند یکتای سایت وردپرس هم صدق میکنه ، پس نباید سایت وردپرس رو هم ملاک انتخاب پیوند یکتا قرار داد چون پیوند یکتاش قدیمیه ! )

حالا شاید بپرسید چرا ؟ چون در ورژنهای قدیمی وردپرس ، بایستی به جای استفاده از پیوند یکتای %postname% به صورت انفرادی ، از ادغام سال و ماه و یا آی دی و ... استفاده میشد تا در صورت انتشار مطالب و صفحات زیاد ، به مشکلی برخورد نکنند که تا حد زیادی این مشکل در حال حاضر حل شده و نیازی به اضافه کردن چیز اضافی به پیوند یکتا نیست .

در خصوص این جمله ی آقای ( macro ) هم که فرموده بودند :

در مورد postid که گفتم! این برای کاربرا راحتی ایجاد نمیکنه بلکه واسه خود بات ها کار رو راحت میکنه!

من به شخصه متوجه نشدم که چه مزیتی داره استفاده از %post_id% در پیوند یکتا برای گوگل !!!

چون اگه منظور پیدا کردن آی دی مطلب باشه که خودتونم میدونید که گوگل سورس سایت رو میتونه ببینه و در سورس مطالب سایت ، لینک کوتاه اون مطلب وجود داره ، حالا چه از %post_id% در پیوند یکتا استفاده کرده باشید و چه استفاده نکرده باشید . مگر اینکه این کار ، خاصیت دیگه ای داشته باشه !

در خصوص مشکل با هاست های اشتراکی این نکته باید گفته بشه که اگه هاست اشتراکی تون کیفیت مناسب و خوبی داشته باشه و از شرکتهای معتبر تهیه بشه ، به مشکلات اینچنینی برخورد نخواهید کرد ولی اگر کیفیت سرویستون خوب نباشه و از شرکتهای نامعتبر خرید کنید ، حتی در صورت خرید سرور هم ممکنه اونقدر مشکلات ریز و درشت واستون پیش بیاد که پیوند یکتا توش گم باشه .

به عنوان جمع بندی و سخن آخر :

پیوند یکتای /%post_id%/%postname%/ پیوند یکتای خوب و مناسبیه ، ولی نه به اون دلیل که آقای ( macro ) فرمودند ( چون اون مشکل تا حد زیادی حل شده و جای نگرانی نیست ) بلکه به این دلیل که اگه از این پیوند یکتا استفاده کنید در صورتیکه مطلبی از سایتتون در گوگل ایندکس بشه و بعد شما لینک اون مطلب رو ویرایش کنید و تغییر بدید ، در گوگل وبمستر به دلیل اینکه پیوند یکتای مطلبتون دارای آی دی هست ، به خطای 404 برخورد نخواهید کرد .

در کل هر دو پیوند یکتای %postname% و /%post_id%/%postname%/ ، پیوندهای یکتای خوبی هستند و توصیه میشه چنانچه از هرکدوم از دو پیوند یکتای فوق استفاده میکنید ، تغییری در پیوند یکتاتون ایجاد نکنید زیرا اولا ضررش بیشتر از منفعتشه و ثانیا از لحاظ سئو و ... چیزی به سایتتون اضافه نمیکنه که مجبور باشید به تعویضش .

ببخشید که طولانی شد ، خواستم دو بزرگوار و دیگر کاربران اگه ابهامی در این خصوص دارند برطرف شه .

موفق باشید و یا علی

لینک به ارسال

با سلام :

ممنون از آقای ماکرو .

پیوند /%post_id%/%postname%/ فرقی با /%post_id%-%postname%/ میکنه؟؟ کدوم بهتره؟؟

در مورد متن زیر:

پیوند داخلی :

توی سئو برای ربات های سئو گوگل خیلی breadcrumbs مهم هست . بخوام خلاصه در مورد breadcrumbs توضیح بدم این قسمت یه سایت مپ از صفحات شما به ربات ها میده با اینکه با آپدیت های جدید گوگل خیلی از روش های سئو از اهمیتشون کم شد ولی این پیوند داخلی به دلیل اینکه افرادی که در صفحات شما هستند میتونن دقیقا نقشه ی جایی که هستند و ببین , از اهمیتش اصلا کم نشد. لذا بعضی از پوسته ها یا قالب های شما شاید به طور پیش فرض از این قابلیت پشتیبانی کنه که خیلی خوبه ولی اگه پشتیبانی نمیکنه این کد که در صفحه ای که هستید و در فایل single.php خودتون جاسازی کنید.

باقی قسمت ها میگذریم به قسمت ویرایش فایل ها وارد شید .

از کجا تشخیص بدم قالبم این امکان به صورت پیشفرض داره؟؟

اسم قالب = multi news

---------------

ظاهراً قالبم به صورت پیش فرض این قابلیت نداره!!

خوب آقای عزیز من این کد به فایل single.php اظاف کردم ولی آدرس عوض نشد!!

و در ضمن توی قالب نشون میداد مثل : : خانه » سلام دنیا !

ویرایش شده توسط Mohammadizadeh
لینک به ارسال

1- پیوند یکتا ربطی به نوع وبسایت نداره که مثلا خبری باشه ، پورتال باشه و یا وبلاگی ! چون همونطور که شما میتونید از پیوند یکتای %postname% برای یک وبلاگ استفاده کنید ، از همون پیوند یکتا میتونید برای یک سایت خبری و یا پورتال هم استفاده کنید و برای گوگل هیچ فرقی نداره ، ( پس نباید عنوان بشه که چون فلان سایت خبری از فلان پیوند یکتا استفاده میکنه ، اگه ما هم استفاده کنیم خوبه ! )

و همونطور که میدونید طراحی و تولید اکثر سایتهای خبری مطرح در ایران مثل : باشگاه خبرنگاران ، تابناک و ... به دست ایران سامانه است و با مدیریت محتواهای میلیونی که مختص همان شاخه ی کاری میباشد اداره میشود که کلا با وردپرس متفاوت است .

در خصوص این جمله ی آقای ( macro ) هم که فرموده بودند :

من به شخصه متوجه نشدم که چه مزیتی داره استفاده از %post_id% در پیوند یکتا برای گوگل !!!

چون اگه منظور پیدا کردن آی دی مطلب باشه که خودتونم میدونید که گوگل سورس سایت رو میتونه ببینه و در سورس مطالب سایت ، لینک کوتاه اون مطلب وجود داره ، حالا چه از %post_id% در پیوند یکتا استفاده کرده باشید و چه استفاده نکرده باشید . مگر اینکه این کار ، خاصیت دیگه ای داشته باشه !

در خصوص مشکل با هاست های اشتراکی این نکته باید گفته بشه که اگه هاست اشتراکی تون کیفیت مناسب و خوبی داشته باشه و از شرکتهای معتبر تهیه بشه ، به مشکلات اینچنینی برخورد نخواهید کرد ولی اگر کیفیت سرویستون خوب نباشه و از شرکتهای نامعتبر خرید کنید ، حتی در صورت خرید سرور هم ممکنه اونقدر مشکلات ریز و درشت واستون پیش بیاد که پیوند یکتا توش گم باشه .

با سلام و تشکر از نکاتتون (بدون نتیجه گیری از مطالبتون و درست بودن یا غلط بودن مطلب مفیدی بود.)

در مورد اول شما اگه مطلب اصلی من رو می خوندید "اگه سایت خبری دارید میتونید برای زیباتر شدن و واضح بودن ماه و سال یا روز استفاده کنید" منظور من توش واضح هست!

در مورد نکته ی دوم : من سایت باشگاه خبرنگاران رو معرفی نکردم بلکه تسنیم و معرفی کردم و اینکه با عرض عذر خواهی نه تسنیم نه باشگاه خبرنگاران هیچ کدام جزو پرتال خبری ایران سامانه نیستند! اما در اصول ایران سامانه چه .net چه .php ! در پیوند یکتا هیچ گونه تفاوتی وجود نداره!

! الان به نظر من برای سایت های پربازدید به جز هاست دی ال زیر نظر آسیاتک هست برای سرورهای لینوکسی من VPS خوب و قابل اعتمادی ندیدم! بدیشم اینه که هاست نمیده! ولی اگه چیزی میشناسید قربون دستتون اگه هست به منم معرفی کنید.

پیوند یکتای /%post_id%/%postname%/ پیوند یکتای خوب و مناسبیه ، ولی نه به اون دلیل که آقای ( macro ) فرمودند ( چون اون مشکل تا حد زیادی حل شده و جای نگرانی نیست ) بلکه به این دلیل که اگه از این پیوند یکتا استفاده کنید در صورتیکه مطلبی از سایتتون در گوگل ایندکس بشه و بعد شما لینک اون مطلب رو ویرایش کنید و تغییر بدید ، در گوگل وبمستر به دلیل اینکه پیوند یکتای مطلبتون دارای آی دی هست ، به خطای 404 برخورد نخواهید کرد .

با نظرتون مخالف هستم! خطای 404 به وجود میاره

در آخر تشکر بابت نکاتتون

با سلام :

ممنون از آقای ماکرو .

پیوند /%post_id%/%postname%/ فرقی با /%post_id%-%postname%/ میکنه؟؟ کدوم بهتره؟؟

لطفا توی پیوند یکتاتون از دش و منها و بعلاوه استفاده نکیند . خواهشم از شما این هست که از /%post_id%/%postname%/ استفاده کنید

از کجا تشخیص بدم قالبم این امکان به صورت پیشفرض داره؟؟

اسم قالب = multi news

---------------

ظاهراً قالبم به صورت پیش فرض این قابلیت نداره!!

خوب آقای عزیز من این کد به فایل single.php اظاف کردم ولی آدرس عوض نشد!!

و در ضمن توی قالب نشون میداد مثل : : خانه » سلام دنیا !

بله دقیقا در بالای محتوای نوشته هاتون آدرس دقیق جایی که هستید و نشون میده! این کد رو در جایی که میخواهید باشه جاسازی کنید خودتون .

ویرایش شده توسط macro
لینک به ارسال

با سلام و تشکر از نکاتتون (بدون نتیجه گیری از مطالبتون و درست بودن یا غلط بودن مطلب مفیدی بود.)

در مورد اول شما اگه مطلب اصلی من رو می خوندید "اگه سایت خبری دارید میتونید برای زیباتر شدن و واضح بودن ماه و سال یا روز استفاده کنید" منظور من توش واضح هست!

در مورد نکته ی دوم : من سایت باشگاه خبرنگاران رو معرفی نکردم بلکه تسنیم و معرفی کردم و اینکه با عرض عذر خواهی نه تسنیم نه باشگاه خبرنگاران هیچ کدام جزو پرتال خبری ایران سامانه نیستند! اما در اصول ایران سامانه چه .net چه .php ! در پیوند یکتا هیچ گونه تفاوتی وجود نداره!

! الان به نظر من برای سایت های پربازدید به جز هاست دی ال زیر نظر آسیاتک هست برای سرورهای لینوکسی من VPS خوب و قابل اعتمادی ندیدم! بدیشم اینه که هاست نمیده! ولی اگه چیزی میشناسید قربون دستتون اگه هست به منم معرفی کنید.

در آخر تشکر بابت نکاتتون

لطفا توی پیوند یکتاتون از دش و منها و بعلاوه استفاده نکیند . خواهشم از شما این هست که از /%post_id%/%postname%/ استفاده کنید

بله دقیقا در بالای محتوای نوشته هاتون آدرس دقیق جایی که هستید و نشون میده! این کد رو در جایی که میخواهید باشه جاسازی کنید خودتون .

در مورد خطای 404 هنگام عوض کردن اسم موضوع ::

میشه کاری کرد :: آدرس فعلی این تاپیک http://forum.wp-pars...-ابتدا-تا-انتها

با عوض کردن اسم موضوع اینجا و تبدیل آن به یه چیز دیگر باز اگر آدرس عوض شد با وارد کردن آدرس قبلی به همون آدرس تغییر یافته منتقل میشود !!

یعنی منظورتون اگر اگر درست فهمیده باشم یعنی اینکه این تیتل تو خود قالب نشون بده؟؟

برید این سایت(قالب multi news) رو چک کنید من از این قالب استفاده میکنم

این قابلیت توی قالب هست؟؟

ویرایش شده توسط Mohammadizadeh
لینک به ارسال

از شما درخواست میکنم درا ین زمینه و سایر زمینه ها اگر توانایی نوشتن مقاله آموزشی خوب رو دارید از اینجا

http://www.iroschool.com/magazineguest

برای ما ارسال کنند تا در ماهنامه و یا سایت با نام خود شما منتشر بشه

لینک به ارسال

سلام این سوال رو چند تا تایپک مطرح کردم متاسفانه ...

چند روزی هست سایت جدید رو تاسیس کردیم متاسفانه گوگل عنوان پست ها و عنوان سایت رو اشتباه ایندکس میکنه، نمی دونم مشکل از کجاست که اینجوری شده، در ضمن از افزونه وردپرس سئو استفاده کردیم که عنوان ها به صورت زیر هستند

با این ادرس میتونید اشتباه ایندکس کردن عنوان ها رو میتونید ببینید

مثال یکی از پست ها : اس ام اس فلسفی جدید مرداد 93 - roozsms

که در واقع نباید اینجوری ایندکس کنه

http://wpu.ir/wsr9b

site:roozsms.com

bj3gin3tmu7xb0a3ifeg.jpg

c7iyrbmwhvxpdxq2j3zi.jpg

لینک به ارسال

دوست من افتضاح شما مطلبتون رو سئو کردید! مطلب من رو یک بار بخونید! تو قسمت خانه کامل متاها رو پاک کنید! برای صفحه ی نخستتون تو خود صفحه سئو کنید نه اینجا ..

در نوشته هم اون "اس ام اس روز " رو پاک کنید

لینک به ارسال

در واقع باید از قسمت تنظیمات همگانی (عنوان سایت و معرفی کوتاه ) برای عنوان سایت و توضیحات سایت استفاده کنیم ؟

به ابن صورت دوست عزیز ؟

ypkdx2yanij5qw4wvk1.jpg

vyjusfwbiqbpjtglpqzp.jpg

p3n43cy75i6n5yvobuh.jpg

من در یک سایت سئو که اموزش کامل این پلاگین رو گذاشته بود به همون صورتی بود که من در خانه تنظیم کرده بود

یه سوال دیگه هم داشتم نظرت در مورد این عنوان های سایت چیه ؟ چه تفاوتی باهم دارن و کدومش بهتره ؟

روز اس ام اس | اس ام اس عاشقانه,اس ام اس جدید

یا

روز اس ام اس | اس ام اس عاشقانه | اس ام اس جدید

پایدار باشی :wub:

ویرایش شده توسط S A J J A D
لینک به ارسال

دوست من قسمت اول رو اشتباه رفتی ! تو صفحه ی همگانی یه توضیح میدی که هیچ تاثیری نداره تو سئو شما! شما توضیج مختصر و پاک کن! بالا هم اسم سایتتو بنویس اس ام اس !

شما باید بری به برگه صفحه ی نخست! یا هر صفحه ای که صفحه ای اصلیته .. این مشخصاتی که تو همگانی وارد کردید و تو برگه وارد کنید!

باقی قسمت ها درسته!

به آموزش ها دقت نکنید! حتی آموزش من هم خالی از اشکال نیست! این بیس کار هست خودتون بعدا تغییرات کوچیک میدی تا به بهترین نتیجه برسی!

مهم تایتل شما نیست! مهم نوشته های شماست که آپدیت باشه و بدون کپی بنویسی! سعی کن تصاویری هم میگذاری ناب باشه و تو نت نباشه! خودت بگیر ! بعد تاثیرشو ببین

لینک به ارسال

داداشم ما اصلا برگه صفحه نخست نداریم برای گذاشتن عنوان سایت و توضیحات معمولا از همین قسمت خانه افزونه یا قسمت تنظیمات همگانی استفاده میکنند دیگه

ویرایش شده توسط S A J J A D
لینک به ارسال

دوست عزیز و گرامی ، بنده در صحبتها و نکاتی که گفتم ، تمام بحثم ، روی دو پیوند یکتای /%post_id%/%postname%/ و /%postname%/ بود و یادم نمیاد که صحبتی راجع به انتخاب پیوند یکتای ماه و سال و روز کرده باشم به جز یکجا ، که اونم دلیل انتخاب این نوع پیوند در قدیم بود نه تشویق به انتخاب !

و در مورد اولی که از بنده نقل قول گذاشتید باید عرض کنم که قویا تأکید میکنم که پیوند یکتا ، هیچ ربطی به نوع وبسایت نداره ، و اگه شما به اصول سئو پایبندید و دنبال سئوی صحیح هستید این جمله که فرمودید :

"اگه سایت خبری دارید میتونید برای زیباتر شدن و واضح بودن ماه و سال یا روز استفاده کنید"

باید بگم کاملا غیرحرفه ای هست ، چون سئوی اصولی و صحیح ، کاری به زیباسازی شما نداره ، سئو یک اصول مشخصی هست و همونطور که عرض کردم :

این رو هیچ وقت فراموش نکنیم که گوگل دنبال حاشیه نیست و شعارش همیشه پیشرفتگی در عین سادگی است . پس نیازی به شلوغ کردن پیوند یکتا نیست . ساده باشید ولی پیشرفته فعالیت کنید .

و اما در مورد زیر :

دو نکته لازمه ذکر بشه :

1- من کاری به تسنیم نداشتم و تنها به دلیل شهرت زیاد باشگاه خبرنگاران و طراحی و تولید یکسان با سایت تابناک ، از این سایت نام بردم .

2- همونطور که عرض کردم طراحی و تولید هر دوسایت ( تابناک و باشگاه خبرنگاران جوان ) به دست ایران سامانه صورت گرفته که میتونید برید در فوتر دو سایت مذکور این مورد رو مشاهده کنید . ولی معنای این جمله تون که فرمودید :

نه تسنیم نه باشگاه خبرنگاران هیچ کدام جزو پرتال خبری ایران سامانه نیستند!

رو متوجه نشدم که چرا اصلا ذکر شد !

! الان به نظر من برای سایت های پربازدید به جز هاست دی ال زیر نظر آسیاتک هست برای سرورهای لینوکسی من VPS خوب و قابل اعتمادی ندیدم! بدیشم اینه که هاست نمیده!

در مورد جمله ی بالا ، باید عرض کنم که نظر شما کاملا درسته و سایت هاست دی ال به جرأت جزء اولین ها بوده ( البته تا به حال ) و بر کسی پوشیده نیست که این سایت کیفیت خیلی مناسبی داره و گواه اون هم میتونه سایتهای پربازدید ایرونی باشه که اکثرا هاست دی ال رو به عنوان میزبانی مطمئن انتخاب کردند .

ولی اگه چیزی میشناسید قربون دستتون اگه هست به منم معرفی کنید.

در مورد هاست که جاش اینجا نیست و باید در انجمن مخصوص به خودش پرس و جو کنید ولی میهن وب هاست کیفیت بدی نداره و تقریبا از جایگاه مناسب تری بین میزبانی های مشابه برخورداره ( البته تأکید کنم که این فقط یک پیشنهاد بود و ممکنه بهتر از این هم باشه ، هر کسی بایستی با تحقیق و متناسب با نیازش بهترین رو انتخاب کنه )

خطای 404 ایجاد نمیکنه دوست عزیز ، ریدایرکت میکنه آدرس رو .

در آخر تشکر بابت نکاتتون

بنده متشکرم از آموزشی که به رایگان در اختیار کاربران و هموطنانتون قرار دادید .

موفق باشید و یا علی .

لینک به ارسال

دوست عزیز و گرامی ، بنده در صحبتها و نکاتی که گفتم ، تمام بحثم ، روی دو پیوند یکتای /%post_id%/%postname%/ و /%postname%/ بود و یادم نمیاد که صحبتی راجع به انتخاب پیوند یکتای ماه و سال و روز کرده باشم به جز یکجا ، که اونم دلیل انتخاب این نوع پیوند در قدیم بود نه تشویق به انتخاب !

و در مورد اولی که از بنده نقل قول گذاشتید باید عرض کنم که قویا تأکید میکنم که پیوند یکتا ، هیچ ربطی به نوع وبسایت نداره ، و اگه شما به اصول سئو پایبندید و دنبال سئوی صحیح هستید این جمله که فرمودید :

"اگه سایت خبری دارید میتونید برای زیباتر شدن و واضح بودن ماه و سال یا روز استفاده کنید"

باید بگم کاملا غیرحرفه ای هست ، چون سئوی اصولی و صحیح ، کاری به زیباسازی شما نداره ، سئو یک اصول مشخصی هست و همونطور که عرض کردم :

و اما در مورد زیر :

دو نکته لازمه ذکر بشه :

1- من کاری به تسنیم نداشتم و تنها به دلیل شهرت زیاد باشگاه خبرنگاران و طراحی و تولید یکسان با سایت تابناک ، از این سایت نام بردم .

2- همونطور که عرض کردم طراحی و تولید هر دوسایت ( تابناک و باشگاه خبرنگاران جوان ) به دست ایران سامانه صورت گرفته که میتونید برید در فوتر دو سایت مذکور این مورد رو مشاهده کنید . ولی معنای این جمله تون که فرمودید :

نه تسنیم نه باشگاه خبرنگاران هیچ کدام جزو پرتال خبری ایران سامانه نیستند!

رو متوجه نشدم که چرا اصلا ذکر شد !

در مورد جمله ی بالا ، باید عرض کنم که نظر شما کاملا درسته و سایت هاست دی ال به جرأت جزء اولین ها بوده ( البته تا به حال ) و بر کسی پوشیده نیست که این سایت کیفیت خیلی مناسبی داره و گواه اون هم میتونه سایتهای پربازدید ایرونی باشه که اکثرا هاست دی ال رو به عنوان میزبانی مطمئن انتخاب کردند .

در مورد هاست که جاش اینجا نیست و باید در انجمن مخصوص به خودش پرس و جو کنید ولی میهن وب هاست کیفیت بدی نداره و تقریبا از جایگاه مناسب تری بین میزبانی های مشابه برخورداره ( البته تأکید کنم که این فقط یک پیشنهاد بود و ممکنه بهتر از این هم باشه ، هر کسی بایستی با تحقیق و متناسب با نیازش بهترین رو انتخاب کنه )

خطای 404 ایجاد نمیکنه دوست عزیز ، ریدایرکت میکنه آدرس رو .

بنده متشکرم از آموزشی که به رایگان در اختیار کاربران و هموطنانتون قرار دادید .

موفق باشید و یا علی .

متشکرم از شما

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...