رفتن به مطلب

کروم بهتر است یا موزیلا ؟

پست های پیشنهاد شده

سلام

کروم بهتر است یا موزیلا؟

سوالی ساده اما مهم

از نظر امنیت میگن موزیلا اما چند جای دیگه دیدم میگن کروم - در صورتی که هر دو منبع از سایت های اینترنتی قابل اطمینان هستند

ویرایش شده توسط gitymarket
لینک به ارسال

کروم توی امنیت وب گردی و در Web Production ازفایر فاکس بهتره ولی نسخه 29 فایر افکس هم پیشرفت های چشمگیری رو توی امنیت وبگردی داشته که تقریبا هم سطح هستند .

از نظر کارایی هم میتونم بگم که کروم سرعت و پردازش سریعتری نسبت به فایر فاکس داره چون هسته اصلی کروم از موتور WebKit هستش .

همینطور حافظه رم کمتری رو هم نسبت به فایر فاکس اشغال میکنه .

اما فایر فاکس امکانات و گجت های بسیار زیادی نسبت به کروم داره که وب گردی رو لذت بخش تر میکنه .

من خودم همیشه از کروم استفاده میکنم .

لینک به ارسال

موزیلا بهتره

چون موزیلا تمرکزش فقط روی همینه

اما گوگل سعی در معروف کردن موتور جستجو داره و بعضی وقت ها هم از این طریق جاسوسی کرده

لینک به ارسال

موزیلا بهتره

چون موزیلا تمرکزش فقط روی همینه

اما گوگل سعی در معروف کردن موتور جستجو داره و بعضی وقت ها هم از این طریق جاسوسی کرده

انگ جاسوسی زدن به یک شرکت اصلا درست نیست هر چی میشه چرا میگید طرف جاسوسه ؟؟ گوگل جاسوسه بابیلون جاسوسه پس همه یهو جاسوسن فقط ما خوبیم .

لینک به ارسال

موزیلا

1- کنترل بهتر بر روی پنجره های مزاحم Popup

2- کنترل بهتر بر روی برنامه های ActiveX و جلوگیری از نصب و اجزای ActiveXهای مزاحم و مخرب

3- داشتن برنامه Download Manager درونی برای تسریع و نگه داشتن تکه دانلود شده از فایل

4- سرعت بسیار بالاتر در لود کردن صفحات

5- تنظیمات بسیار گسترده تر و پیشرفته تر

6- قابلیت مرور اکثر صفحات اینترنتی به صورت Offline

لینک به ارسال

بستگی به خودتون داره چون هر 2 مرورگر عالی هستن ولی :

موزیلا

2- کنترل بهتر بر روی برنامه های ActiveX و جلوگیری از نصب و اجزای ActiveXهای مزاحم و مخرب

3- داشتن برنامه Download Manager درونی برای تسریع و نگه داشتن تکه دانلود شده از فایل

من از فایرفاکس استفاده میکنم و خیلی هم راضی ام به نظر خودم بهترین مرورگر هست ...

لینک به ارسال

این سوال شما مثل این میمونه که یه یه نفر بگی مادرتو بیشتر دوست داری یا پدرتو ؟!!

از نظر من هردو مرورگر مزایای مخصوص خودشون رو دارن.

این هم نمودار استفاده از مرورگرها تو ایران هست.

23974140602643331906_iran_browser.jpg

در آخر: انتخاب با شماست. خودتان می توانید مشخص کنید کدام مرورگر بهتر است و همان را استفاده کنید.

ویرایش شده توسط mr.browser
لینک به ارسال

با توجه به نظراتی که دوستان دادند من هم مواردی را اضافه می کنم.

از نظر دانلود که دوستان گفتند من فکر می کنم مرورگر برای دانلود جالب نیست و فقط از دانلود منیجر باید استفاده کرد.

مرور آفلاین صفحات به طور پیش فرض در کروم فعال نیست و با افزونه باید آن را نصب کرد.

از نظر راه اندازی سایت و تست آن باید از فایر فاکس استفاده کنی.آمار ایران اینو میگه!!

کنترل پنجره های Popup هم در فایرفاکس موجود هست هم در کروم.

روی بحث جاسوسی که همشون مثل هم هستند.

اگر امار جهانی را نگاه کنید می بنید که 48% مردم جهان از کروم و 22% از IE و 20% هم از فایرفاکس استفاده می کنند.(بقیه اش سافاری و اپرا هستند که ناچیز هستند)

http://gs.statcounter.com/#desktop-browser-ww-monthly-201404-201406-map

از نظر کارایی و سادگی فکر می کنم کروم در عین سادگی با افزونه هایش خیلی حرفه ای می شود.

و در آخر اینکه کروم از نظر بروز بودن با کد های html 5 نسبت به فایرفاکس بهتره.

http://html5test.com/results/desktop.html

لینک به ارسال

انگ جاسوسی زدن به یک شرکت اصلا درست نیست هر چی میشه چرا میگید طرف جاسوسه ؟؟ گوگل جاسوسه بابیلون جاسوسه پس همه یهو جاسوسن فقط ما خوبیم .

این که ثابت شده

مگه گوگل کروم نبود که تا چند ماه پیش توی فرمت های فلش مشکل امنیتی داشت؟

گوگل کروم واسه این ساخته شده که گوگل به هدف های خودش برسه

چرا گوگل توی ثفحه اصلی خودش تبلیغات بخش های دیگه از سایتش رو نمیزاره اما لینک دانلود گوگل کروم رو میزاره؟ چرا گوگل اصرار داره از گوگل کروم استفاده کنید؟

نمیگم مرورگر خوبی نیست

اما هدفش با فایرفاکس فرق میکنه...

لینک به ارسال

سلام دوست من. به نیاز شما بستگی داره.گوگل کروم از برخی صفات html و css پشتیبانی می کنه که موزیلا نمی کنه (البته برخی صفات که فقط وجود دارن!!!)

با اومدن ورژن های جدید فایرفاکس ، وبمسترینگ و کدنویسی باهاش خیلی بهتر شده چون در اکثر صفات CSS دیگه نیازی به -moz- نیست.

لینک به ارسال

این که ثابت شده

چرا گوگل توی ثفحه اصلی خودش تبلیغات بخش های دیگه از سایتش رو نمیزاره اما لینک دانلود گوگل کروم رو میزاره؟ چرا گوگل اصرار داره از گوگل کروم استفاده کنید؟

نمیگم مرورگر خوبی نیست

پس شما سعی کن از هیچ کدوم از سرویس های گوگل دیگه استفاده نکنی اصلا و سایتتون رو هم از گوگل وبمستر پاک کن چون احتمال جاسوسی کردن از سایتتون توسط گوگل وجود داره !

کی گوگل اصرار کرده که حتمی از کروم استفاده کنید ؟؟

حرف شما اصلا منطقی نیست چون بدون مدرک دارید این حرف رو میزنید اگر مدارکی دارید که دلیل بر جاسوسیه گوگل با کروم هستش خوشحال میشم بذارید تا منم مطمعن بشم !

موزیلا

بیشتر این امکانات رو کروم داره ولی تمام این ها رو میشه با پلاگین روی کروم به راحتی نصب کرد

لینک به ارسال

دوستان ممنون میشیم اگر این تاپیک رو به جاسوسی و .... نرسونید . (شاید افرادی که میگن کلاً اینا جاسوسی هست هدف خاص دیگه ای دارن.)

من شخصاً به بعضی دلایل از فایرفاکس (+ پوسته کروم) استفاده می کنم ، ولی سرعت لود و سرعت کار با کروم رو هم واقعا لمس کردم .

+ با این جستجو نتایج خوبی از مقایسه می تونید ببینید :

http://bit.ly/1yWrO8S

لینک به ارسال

بابا یکی نیست به این کاربرا بگه دست از اینترنت اکسپلور بکشن تا ما مجبور نشیم قالبمونو براساس اونا بسازیم

لینک به ارسال

این که ثابت شده

نمیگم مرورگر خوبی نیست

چی داری میگی بابا

اینا همش گفته های اون ...... که میخوان غرب را خراب بکنن

گوگل برای این اصرار داره کروم را استفاده کنن مردم چون بهترین راه برای درآمدش هستو موتور جستجوش ...

لینک به ارسال

مرورگر کروم قاتل باتری لپ‌تاپ

طبق تحقیقات جدید چنانچه از مرورگر گوگل کروم در سیستم عامل ویندوز خود استفاده می‌کنید حتما در ادامه کار با این مرورگر دچار کمبود شارژ باتری لپ‌تاپ و تمام شدن آن به فاصله زمانی کمی خواهید شد و باید در روز چندین بار لپ تاپ خود را شارژ کنید.

به گزارش ایسنا، طبق آمارها استفاده از این مرورگر باعث می‌شود که پردازنده شما به جای پردازش مثلا ۶۰ برنامه در واحد زمان، به پردازش ۱۰۰۰ برنامه بپردازد که در نتیجه پردازنده شما بیشتر درگیر می‌کند و این موضوع باعث شده که عمر باتری لپ تاپ شما کوتاه شود.

طبق اعلام Forbes contributor این نقص ناشی از ضعف سیستم عامل ویندوز است و متخصصان شرکت مایکروسافت را مقصر این مشکل می‌داند چرا که یک برنامه ساده توانسته کنترل و مدیریت سیستم عامل روی باتری لپ تاپ را از بین ببرد.

مایکروسافت و گوگل تاکنون برای این مشکل چاره‌ای پیدا نکرده‌اند و باید منتظر واکنش‌های این دو شرکت درباره این واقعه باشیم.

منبع تابناک

لینک به ارسال

این که ثابت شده

نمیگم مرورگر خوبی نیست

عجب ... شرکت به این بزرگی مرورگر بده بیرون این حقو نداره گاهی وقتا تبلیغ انجام بده ؟ شما میتونی اثبات کنی شکت به این بزرگی داره جاسوسی میکنه ؟ تو مدیر یه همچین شرکتی باشی میای این کارو بکنی ؟ تو مدیر سایت Blogfa باشی میای این کارو بکنی ؟ %100 نمیای این کارو بکنی حالا چه برسه مدیر شرکت گوگل باشی . از چیزی اطلاع ندارین حرف نزنین

ویرایش شده توسط pdf-book
لینک به ارسال

عجب ... شرکت به این بزرگی مرورگر بده بیرون این حقو نداره گاهی وقتا تبلیغ انجام بده ؟ شما میتونی اثبات کنی شکت به این بزرگی داره جاسوسی میکنه ؟ تو مدیر یه همچین شرکتی باشی میای این کارو بکنی ؟ تو مدیر سایت Blogfa باشی میای این کارو بکنی ؟ %100 نمیای این کارو بکنی حالا چه برسه مدیر شرکت گوگل باشی . از چیزی اطلاع ندارین حرف نزنین

مدیر بلاگفا باشی چنین کاری نمیکنی ولی مدیر گوگل باشی این کارو میکنی همونطور که مدیر اپل این کارو کرد.

چون شرکتای بین المللی بزرگ یه مدیر ندارن که. صد تا مدیرن یکی خر بشه کافیه

ولی این خیلی حالمو گرفت:

post-1392-0-91466900-1406116198_thumb.jp

post-1392-0-95596400-1406116213_thumb.jp

لینک به ارسال

بابا یکی نیست به این کاربرا بگه دست از اینترنت اکسپلور بکشن تا ما مجبور نشیم قالبمونو براساس اونا بسازیم

به این دلیل که مایکوسفات پشتیبانی از XP رو قطع کرده برخی کاربران دیگه سمت این سیستم عامل نمیرن و به خصوص اینکه XP رفته رفته کمتر پیدا میشه تو بازار ، الان میهش گفت که بیش از 60% کاربرانی که از IE استفاده می کردن و می کنن دیگه خواه ناخواه (به دلیل عدم دسترسی یا تجربه ی وبگردی و...) از نسخه های IE 9 به پایین کمتر استفاده می کنن و این رو آمارهای جدید هم نشون داده که کاربران (حتی تازه کارها به صورت ناخواسته و از طرف سیستم) به سمت ورژن های بالاتر این مرورگر و مرورگرهای دیگه سوق داده میشن.

هر چند بنده روی سیستم خودم نسخه ی 11 IE رو نصب کردم و میشه گفت که از نظر نمایش قالب ها و... چیزی از کروم و موریلا کم نداره. کما اینکه وب سایت داخل این مطلب هم این موضوع رو تایید می کنه:

http://tuts.icomp.ir/post/3756.php

اینترنت اکسپلورر۱۱ : ۵۲%

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...