رفتن به مطلب

راهنمایی ترجمه افزونه

پست های پیشنهاد شده

درود

بنده سابقا افزونه iThemes Security یا Better WP Security را ترجمه کردم و با تغییرات اساسی که صورت گرفته، شروع به ترجمه مجدد کردم در ورژن 4.2.15 که آپدیت فایل .pot اون مربوط به بیست روز پیش هست.

حالا مشکل اینجاست که ترجمه در سایت(پیشخوان) نمایش داده نمیشه و انگلیسی هست، دوستان لطفا راهنمایی کنند.

امید که هرچه سریعتر بتونیم مانند سابق از این افزونه با زبان شیرین پارسی استفاده کنیم.

لینک به ارسال

فایل کانفینگ به صورت زیر است؟

define('WPLANG', 'fa_IR');

ویرایش شده توسط روحانی
لینک به ارسال

دوست عزیز به این صورت بود:

define('WPLANG', '');

که تغییر دادم به:

define('WPLANG', 'fa_IR');

ولی متاسفانه بازم درست نشد.

لینک به ارسال

تو خیلی از انجمن ها جستجو کردم، و چندتایی همین مشکل را داشتند که متاسفانه همشون بی پاسخ مانده بودند؟

واقعا کسی مشکل رو نمیدونه؟

لینک به ارسال
  • 3 ماه بعد...

تو خیلی از انجمن ها جستجو کردم، و چندتایی همین مشکل را داشتند که متاسفانه همشون بی پاسخ مانده بودند؟

واقعا کسی مشکل رو نمیدونه؟

فایل های ترجمه چگونه اند؟

شما باید دو فایل ترجمه داشته باشید

1-.po برای ویرایش ترجمه

2-.mo برای نمایش ترجمه در سایت

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

بله دقیقا همینجوریه با اصول کار آشنام و ترجمه اولم نیست ولی مشکل اینجاست که ترجمه رو نشون نمیده(کار نمیکنه)

لینک به ارسال

چک کنید تکست دامین افزونه دست نخورده باشه کدی شبیه

add_action( 'plugins_loaded', 'myplugin_load_textdomain' );
/**
* Load plugin textdomain.
*
* @since 1.0.0
*/
function myplugin_load_textdomain() {
load_plugin_textdomain( 'my-plugin', false, dirname( plugin_basename( __FILE__ ) ) . '/langs' );
}

که جای my-plugin باید نام تکست دامین افزونه باشه و در اینصورت تمام عبارات قابل ترجمه هم باید در الگوی

__('Hello', 'my-plugin');
// یا
_e('Hello', 'my-plugin');

باشند

این رو هم چک کنید

http://premium.wpmudev.org/blog/localize-a-wordpress-plugin-and-make-it-translation-ready/

لینک به ارسال

متشکر استاد

کدهای بالا در فایل اصلی افزونه وجود نداره، اونو اضافه کردم باجایگزینی نام افزونه(طبق آموزش) ولی نشد.

و فک کنم اینا واسه آماده سازی افزونه برای افزودن قابلیت ترجمه شدن باشه، این افزونه ترجمه اسپانیولی شده و بنده حتی وردپرس به همین زبانم نصب کردم ولی ترجمه کار نکرد.

نهایتا ایمیل زدم به نویسنده ببینیم چی میشه.

(انصافا افزونه قابلیت های بسیار زیادی در امنیت وردپرس داره)

لینک به ارسال
  • 8 ماه بعد...

اول از اینکه اگه از poedit استفاده می کنید ، مطمعن بشید که توی قسمت properties تنظیمات روی زبان فارسی باشن.

مهمترین قسمت اینه که فایل رو داخل فایل زبان خود پلاگین آپلود نکنید. توی wp-content/language/plugin آپلودش کنیداکثرا پلاگین هایی که ترجمه کردم از این راه جواب گرفتم :D :D :D :D :D :D :D :D

موفق باشید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...