رفتن به مطلب

سوالات مختلف من در بازه طراحی قالب وردپرس

پست های پیشنهاد شده

سلام . یه مدتی هستش که به طور جدی رفتم به سراغ طراحی قالب وردپرس برای همین فیلمهای آموزشی و داکیومنت های مختلف آموزش طراحی قالب وردپرس رو بررسی میکنم اما چون مقداری صبحت ها در فیلمها و همچنین مطالب انگلیسی به صورت تخصصی درباره وردپرس پرداخته بعضی از دستورات دقیق متوجه نمیشم . برای همین گفتم بیام اینجا و دستورات مربوطه رو داخل این تاپیک بیان کنم که هم دوستان به زبان شیرین پارسی ;) منو راهنمایی کنند و هم اینکه کسی با این کدها به مشکل خورده بود بتونه اینجا پیدا کنش .

فقط خواهشا دوستان یه لطفی کنند بزارن این تاپیک سوالاتش از طرف من مطرح بشه و پاسخ هاش دوستان بدهند . چون میخوام با اصول خودم جلو برم و دوستان حرفه ای تر از من هستند امکان داره سوالات حرفه ای بپرسند و ریشه و بازه کار این تاپیک و هدفش از بین بره . سوال خاصی درباره کدهای مختلف دارید در تاپیک دیگه ای مطرح کنید .

ازتون بی نهایت متشکرم .

سوال اول : درباه wp_title

<title><?php wp_title('|', true, 'right'); ?> <?php bloginfo('name'); ?></title>

دستور بالا برای عنوان صفحات استفاده میشه اما چند تا سوال اینجا دارم که دستور زیر و موارد داخل پرانتز چه کاری رو انجام می دهد ؟

<?php wp_title('|', true, 'right'); ?>

و اینکه دستور زیر میاد عنوان سایت را چاپ میکنه یا نه عنوان صفحات را ؟

<?php bloginfo('name'); ?>

با تشکر .

سوال دوم : درباره wp_list_categories

این دستور برای نمایش عنوان دسته بندی های یک سایت استفاده میشود . حالت نوشتاریش هم به صورت زیر هستش :

<?php wp_list_categories('orderby=name') ?>

حالا اگر داخل پرانتز ما از این دستور نیز استفاده کنیم چه اتفاقی می افتد ؟ &title_li= یعنی به صورت زیر :

<?php wp_list_categories('orderby=name&title_li=') ?>

و بخش دوم سوالم هم اگر بخواهیم یک دسته خاص از یک دسته بندی را نمایش بدهیم آیا فقط کافیست آی.دی اون دسته را به جای name قرار بدهیم یا خیر روش دیگری هستش ؟ ممنون میشم مثالی بزنید .

با تشکر از شما دوستان .

ویرایش شده توسط mehdi.tayebi
لینک به ارسال

1. "|" یعنی برای ایجاد فاصله بین عنوان صفحه و عنوان سایت علامت "|" گذاشته بشه

true یعنی عنوان صفحه چاپ بشه

right یعنی نسبت به کلمه سمت راستش باید تفکیک بشه

کل مقادیر bloginfo مربوط به سایتند

2. عنوان "دسته بندی ها" قبل از لیست چاپ نمی شه اگر هم مقداری براش بگذارید اون مقدار می شه عنوان دسته بندی ها

وقتی می خواهید نام یک دسته بندی را نمایش دهید چه کاریه که لیست دسته بندی ها را نمایش بدید؟ لیست از اسمش معلومه کارش لیست کردنه نه نمایش یک دسته بندی واحد اما برای لیست کردن چند دسته بندی مشخص می شه از

<?php wp_list_categories('orderby=name&include=3,5,9,16'); ?>

و برای خارج کردن یک یا چند دسته بندی از لیست از

<?php wp_list_categories('orderby=name&exclude=10'); ?>

می تونید استفاده کنید کار orderby سورت کردنه نه احضار کردن

در ضمن قوانین را هم بخونید برای هر سئوالتون باید تایپیک جدا بزنید تا بشه جستجوشون کرد پس لطف کنید سئوال بعدی در تایپیکی با نام مرتبط با سئوال مطرح بشه

لینک به ارسال

چشم و ممنون بابت توضیحاتتون .

درباره موضوع تاپیک جدید گفتم بهتر هستش سوالات ابتدایی کلی درباره طراحی قالب رو داخل یک تاپیک بگم که هم یه آرشیو کلی برای خودم باشه و هم اینکه هر جاش به مشکل خوردم بدونم دقیقا باید بیام تو کدوم صفحه انجمن . اما چشم استاد . رعایت می شود . طبق قوانین هر سوالم تو تاپیک جدیدی قرار می دم .

بازم ممنون .

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...