رفتن به مطلب

کسی در مورد tag و ایندکس چیزی میدونه !

silver21

پست های پیشنهاد شده

قبل از هر چیز بگم : این مشکلی که توضیح میدم ، قبلا وجود نداشت و بخاطر دستکاری و تغییرات قالب و یا افزونه بوجود اومده و من هم در حال حاضر بخاطر ندارم کی چیرو تغییر دادم که اینطوری شده (قبلا اینطوری نبود)

صفحات تگ سایت وقتی در گوگل ایندکس میشن ، توضیحاتشون اشتباست / این نمونه رو نگاه کنید که همه تگ ها به اشتباه دارای یک توضیح هست:

https://www.google.c...iw=1024&bih=657

post-1826-0-65242100-1405593122_thumb.jp

(در واقع وقتی روی کلیک میکنید ، صفحه ای که وارد میشید ، در بالا یک اسلاید وجود داره و گوگل توضیحاتو از اون بر میداره ؛ میتونید راهنمایی کنید که کجا در قالب اشتباه کردم که اینطوری شده؟)

post-1826-0-80432000-1405592902_thumb.jp

ویرایش شده توسط silver21
لینک به ارسال

سلام

مشکل سایت شما اینه که تگهای نامربوط زیادی داره و صفحه تگها هیچ محتوایی نداره و تگ توضیحات صفحه تقریبا خالیه.

نمونه:

<meta name="description" content="سمی">

لینک به ارسال

نکته:صفحات بایگانی تگ و دسته بندی و ... نباید در گوگل ایندکس بشند در گوگل فقط باید صفحاتی ایندکس بشند که محتوای ثابتی دارند و الا گرچه اولش ورودی گوگل بالاتر می ره ولی بعد از گذشت مدتی و رفتن مطالب صفحه یک به دو و دو به سه و ... گوگل شروع می کنه به ارور و اخطار دادن و در نهایت بلوکه و حذف کردن به عنوان متقلب

لینک به ارسال

چه کاریش کرده داش ؟

توضیحات دیگه ای در صفحه وجود داشت و چون از لحاظ ترتیب قرار گیری در ابتدا بود ، حذف کردم تا توضیح اول که عمدتا هم گوگل ازون در صفحات تگم برمیداره مربوط به تیتر بشه یه کد هم بد بسته شده بود که درست کردم / اگه به پست اولم نگاه کنید و با ترکیب الان سایت مقایسه کنید متوجه میشید

نکته:صفحات بایگانی تگ و دسته بندی و ... نباید در گوگل ایندکس بشند در گوگل فقط باید صفحاتی ایندکس بشند که محتوای ثابتی دارند و الا گرچه اولش ورودی گوگل بالاتر می ره ولی بعد از گذشت مدتی و رفتن مطالب صفحه یک به دو و دو به سه و ... گوگل شروع می کنه به ارور و اخطار دادن و در نهایت بلوکه و حذف کردن به عنوان متقلب

البته اگه از طریق کلمات مشابه گوگل وب مستر این شباهت تگ ها دیده بشه (ازنظرم)

ویرایش شده توسط silver21
لینک به ارسال

توضیحات دیگه ای در صفحه وجود داشت و چون از لحاظ ترتیب قرار گیری در ابتدا بود ، حذف کردم تا توضیح اول که عمدتا هم گوگل ازون در صفحات تگم برمیداره مربوط به تیتر بشه یه کد هم بد بسته شده بود که درست کردم / اگه به پست اولم نگاه کنید و با ترکیب الان سایت مقایسه کنید متوجه میشید

البته اگه از طریق کلمات مشابه گوگل وب مستر این شباهت تگ ها دیده بشه (ازنظرم)

منظورتون رو متوجه نشدم

یک سایت یا سئو هست یا نیست ایندکس شدن صفحات بایگانی ای که نمایشگر پیوند ثابت و متن کامل مطلب نباشند از لحاظ قوانین سئو اشتباهه و سایت را از سئو خارج می کنه گرچه کمتر رباط آنالیزوری متوجهش می شه و اغلب سایتهای چک کننده سئوی سایت را بی نقص گزارش می دن ولی این اشتباه آنالیزورها در واقع به اینخاطره که فرض اولیه اینه که کاربر با روبوتز تکست و متا اتگ noindex و nofollow جلوی ایندکس صفحات اضافی را بسته و باز و بسته بودن صفحات را چک نمی کنند و فقط کدها و تگ ها را چک می کنند

لینک به ارسال

سلام جناب فخار یعنی باید فایل های tag.php , category.php,archive.php,search.php,author.php

رو noindex قرار بدیم بهترین حالت همینه?

بعد فالو هم باید باشن?

بعد index.php و single.php باید index بشن?

ممنون اگه توضیح کامل و لینک مقاله هم در این مورد بگید.

لینک به ارسال

فقط صفحات پیوند یکتا باید ایندکس بشند (نه single.php این صفحه قالب صفحات پیوند یکتاست) تمام صفحات بایگانی من جمله صفحه اصلی سایت که محتواش در حال تغییر هستندباید noindex ولی follow باشند و برگه هایی مثل فرم تماس با ما باید noindex و nofollow باشند

لینک به ارسال

صفحات پیوند یکتا همون ادامه مطلب هست درسته?

و یک مورد دیگر اینکه اگر در هیچ صفحه ای متا تگ ایندکس و نو ایندکس وجود نداشته باشد چی میشه ?

و یک مورد دیگه اینکه بیشتر افراد متا تگ ایندکس و فالو رو در هدر قرار می دهند و این متا تگ در تمام صفحات تکرار می شه و هیچ مشکلی هم براشون پیش نمیاد تکلیف اینا چیه پس?

و یک سوال مهمتر اینه که مثلا صفحات تگ رو اومدم با h1 تگ به کار رفته رو مهم کردم حالا که noindex بشه h1 دیگر تاثیری ندارد.

ممنونم به خاطر راهنماییهای شما.

لینک به ارسال

قرار نیست مشکلی پیش بیاد متا تگ ها قراره به سایت کمک کنند در موتورهای جستجو رشد کنه مسلما بدون اونها هم این رشد ممکنه با گذاشتنشون درز محل اشتباه هم ممکنه ولی بهترین کمک رو در جای اصلیشون می کنند

صحیحش هم همینه که وقتی شما یک مطلب ارسال کردی یک مطلب در گوگل براش ایندکس بشه نه چند صفحه مختلف

به اصل قضیه توجه داشته باشید که برای هر یک مطلب باید یک مطب ایندکس بشه باقی محل های نمایش اون مطلب follow باشه اگر این چهارچئب رعایت بشه تگها هم کار خودشون رو به درستی انجام می دند

لینک به ارسال

پس الان اگر صفحه ی تگ ها نوایندکس و فالو باشه و صفحه ی تگ ها دارای عنوان آرشیو برچسب فلان برچسب h1 شده باشه تاثیر h1 از بین نمی ره ?

ممنون می شم بگید چون وارد نیستم تو این زمینه ها

لینک به ارسال

من نمی دونم شما چجوری این نتیجه را از حرف من گرفتی

من عرض کردم صفحه ی تگها نباید اینکس بشه اگر شد عملا سایت سئو نیست و وقتی سئو نیست تاثیر تگ ها خودبخود از بین می ره

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

سلام استاد.خسته نباشید.من الان برچسب ها و موضوعات و برگه ها رو تو افزونه yoast تنظیم کردم که ایندکس نشن الان ایندکس های سایتم که تو گوگل دارم چک می کنم کم می شن.به همین خاطره؟!

بعد استاد من سایتم هر روز بروز نمی شه شاید در ماه 7-8 مقاله قرار بدم بازم این روش رو انجام بدم که اون صفحات اینکدس نشن؟! یا اینکدس بشن بهتره برای سایت من.

من همه سایت ها رو بررسی می کنم 98% شون دارن صفحات برچسب و دسته بندی ها رو ایندکس می کنن ولی شما می گید اینکدس نکنید؟!

لینک به ارسال

شما باید به تعداد مطالبتون در گوگل ایندکس داشته باشید نه بیشتر

ایندکس زیاد داشتن به نفع سایت نیست ایندکس درست داشتن به نفعشه

صفحات پیوند یکتا صفحات اصلی و ثابت منطالب شما هستند که باید ایندکس بشند

لینک به ارسال
  • 2 ماه بعد...

استاد فخار عزیز

من که دارم از برچسبهام ورودی میگرم اگه فقط ادامه مطلبم ایندکس بشه ضرر نمیکنم ؟ ؟ ؟

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...