رفتن به مطلب

راهنمایی جهت ویرایش پوسته

پست های پیشنهاد شده

سلام

تصویر زیر را ببینیدکاملا واضح هست اگر با این روش بخواهیم پوسته راویرایش کنیم

-امکانش هست یا نه؟اگر پاسخ مثبت هست از کجا باید ذخیره بشه؟

-از کجا میشه فهمید که این متن در کدام فایل وکدام خط فایل قرارگرفته؟

اگر امکانش هست کار کردن با این روش مقداری توضیح بدین.ممنون

post-654-0-07781700-1404458531_thumb.jpg

لینک به ارسال

دوست عزیز اگه اینطوری میشد ویرایش کرد که بدون اجازه همه هرسایتی که میخواستند رو ویرایش میکردند!!

این امکان در مرورگر فقط برای نمایش خروجی html صفحه هست که بتونید مثلا ساختار صفحه یا یه div خاص رومشاهده کنید. درحقیقت شما سورس صفحه رو میبینید.

برای ویرایش پوسته هم شما به پوشته قالبتون برید و فایل های مربوطه رو ویرایش کنید که البته باید آشنایی نسبی داشته باشید تا بتونید تغییر دلخواه را اعمال کنید.

موفق باشید

لینک به ارسال

با سلام

از قابلیت inspect element مرورگرها فقط برای عیب یابی و حل مشکلات به صورت زنده استفاده میشه و نمیتونید به صورت مستقیم فایل ها رو ویرایش کنید ...

با نرم افزار های ویرایش متن مثل notepad ++ می تونید توی کل فایلهای یه پوشه جستجو کرده و نتیجه دلخواهتون رو خیلی زود پیدا کنید .

موفق باشید

لینک به ارسال

خوب اگر ویرایش مستقیم نمیشه تواین موقعیت که

از قابلیت inspect elementاستفاده

میشه،میشه تشخیص دادکه این متن درکدام فایل وکدام کدخط از پوسته قرار داره

که مستقیم به سراغ همون فایل رفت ؟چطوری؟

چون بوده که وقتی ادرس سایت به کسی دادم دیدم که با همین روش ادرس دقیق فایل وخط مورد بهم داده. چطور تشخیص داده؟

لینک به ارسال

اگه شما یکم آشنایی داشته باشید میتونید تشخیص بدید.

شما به راحتی با دیدن سورس بخش css میتونید مکان کلاس و یا خاصیت موردنظر رو پیدا کنید و شما مثلا اگه خواستید روی یه div خاص تغییری انجام بدید ، برید کلاسش رو ببینید بعد از پوشه قالب فایل css رو پیدا کنید و بازش کنید و با پیدا کردن کلاس مورد نظر میتونید به راحتی تغییرات روش اعمال کنید.

البته برای تشخیص اینکه کد مربوط به کدوم فایل قالب شما مربوطه باید فایل های قالب رو بشناسید و از روی و موقعیت عنصر میشه فهمید مربوط به کدوم فایله. مثلا اجزای هدر در header.php و اعضای فوتر در footer.php هستند.

ویرایش شده توسط goldenflower
لینک به ارسال

من ویرایش قالب بلدم

فقط میخوام بدونم درحالتی که

از قابلیت inspect elementاستفاده میشه محل متن را دقیقا تشخیص بدم. وبرم سراغ همنون فایل قالب.همین!!

ویرایش شده توسط saeed313
لینک به ارسال

با سلام

به تصویر ضمیمه شده دقت کنید ...

موفق باشید

شاید من منظورم را درست نرسانده باشم البته من مثال روی قالب زدم ولی به جهت هرمتنی را که به زبان لاتین باشه وبخوای ویرایش وتبدیل به فارسی کنی شامل میشه حتی بعضی از جملات موجود در افزونه ها.

بعنوان مثال تصویر را نگاه کنید

اولا اینکه وقتی

inspect element را بازکردم

برای من تب html نمایش نداد!!

حالامن میخوام جمله "no images were found"را تبدیل به فارسی کنم خوب اگر بخوام کل افزونه نکست گالری را بگردم تا این جمله را پیدا کنم که خیلی وقت گیره

بنظرم از طریق همین قابلیت میشه مسیر این جمله را در فایل افزونه پیدا کردورفت سراغ همون فایل وجمله را ویرایش کرد

میشه به من بگین این جمله در کدام فایل وکدام خط افزونه هست وچطور تشخیص میدین؟(لینک صفحه)دراصل منظورم اینه که من بدونم مسیر یک جمله کجاست

post-654-0-00146300-1404647936_thumb.jpg

ویرایش شده توسط saeed313
لینک به ارسال

دوست خوبم ، اینی که شما میگی یعنی این که مرورگر به کل فایل های سمت سرور دسترسی داشته باشه و بتونه تشخیص بده که فلان جمله توی فلان خط فلان فایله ، که اگه اینجوری بود سه سوت قالب ها ریپ میشدن و سایت ها هک می شدن و ...

برای این کار توی پست اولم توی این تاپیک بهتون توضیح دادم که باید چکار کنید :

با سلام

از قابلیت inspect element مرورگرها فقط برای عیب یابی و حل مشکلات به صورت زنده استفاده میشه و نمیتونید به صورت مستقیم فایل ها رو ویرایش کنید ...

با نرم افزار های ویرایش متن مثل notepad ++ می تونید توی کل فایلهای یه پوشه جستجو کرده و نتیجه دلخواهتون رو خیلی زود پیدا کنید .

موفق باشید

کافیه با همون notepad ++ گزینه find in files رو انتاخب کنی و عبارت مورد نظرتون توی فایل های با فرمت مد نظرت که اینجا php هست جستجو کنی ، به همین سادگی ...

پس عملا به این روشی که شما میگی نمیشه به نتیجه رسید ...

موفق باشید

لینک به ارسال

خوب منهم با روش فوق یا از طریق دریم ویور ویرایش میکردم

اتفاقا تو همین انجمن آدرس سایت را از من میگرفتند ویک ادرس دقیق وحتی شماره کدخط را میدادند که با ویرایش کردنش مشکل حل میشد!!

پس کاربرذ این روش به چه دردی میخوره؟

لینک به ارسال

دوست عزیز اونی که شما میگی فقط برای فایل های css امکان پذیره ، شما بگید کدوم بخش قالبتون رو میخواهید تغییر استایل بدید تا من کلاس و خط مربوطه رو تو فایل css قالبتون نشون بدم.

اینی که شما میگی برای جای دیگه ای امکانپذیر نیست مگه اینکه یکم وارد باشید و سر دربیارید ، که اونم میشه حدس زد تو کدوم فایله نه اینکه بفهمی کدوم خط و کدوم کلمه!!!

شما اگه اجزای قالب رو بشناسید میتونید به راحتی بخش مورد نظر رو پیدا و ویرایش کنید.

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

سلام ، ببخشید من میخواستم یه قسمت سبد خرید رو ویرایش کنم و تغییر بدم ، ممنون میشم کمک و راهنماییم کنید :

تصویر زیر رو ببینید :

post-2273-0-27286000-1449736908_thumb.jpg

توی عکس من یه فلش قرمز رنگ گذاشتم و اشاره کردم به قسمت بالای دکمه " بروز رسانی سبد خرید "

من میخوام دکمه " اتمام خرید و پرداخت " رو بذارم بالای دکمه " بروز رسانی سبد خرید "

باید چیکار کنم ؟ ممنون میشم کمکم کنید.

آدرس سایت bavanshop.com هست ، یه محصول رو به سبد خرید اضافه بکنید شکلش میشه مثل همین عکسی که بالا گذاشتم ببینید.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...