رفتن به مطلب

نظرسنجی و بحث : تشکیل گروه مجله وردپرس

Morteza

72 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. آیا با ایجاد مجله وردپرس موافق هستید؟

2. 2. آیا در صورت تشکیل مجله با آن همکاری می کنید؟

• بله، در حد توانم
    • خیر

پست های پیشنهاد شده

سلام خدمت تمامی عزیزان؛

پیش‌تز؛ خواستار مشارکت دوستان در انتشار مطالب در جراید مکتوب بودم. هم‌اکنون هم هر ماه دوازده صفحه مطلب با موضوع وردپرس در ماهنامه رایانه‌خبر منتشر می‌کنم. اگر قصد انتشار ماهنامه مکتوب دارید که شرایط فرق می‌کند و می‌توانید از همین ده صفحه برای ماهنامه استفاده کنید. هفته‌نامه هم هست اگر تمایل داشته باشید.

اعلام نظر بفرمایید تا اقدامات عملی را تدارک ببینم.

حقیر ده سالی می‌شود که در جراید گوناگون در حوره آی.تی فعالیت می‌کنم و یکی دو سالی می‌شود که به طور خاص بر حوزه مطبوعاتی مدیریت محتوا متمرکز شده‌ام. هفت هشت سالی هم هست که در زمینه سیستم‌های مدیریت محتوا کار می‌کنم و به زعم خودم، کم‌تجربه نیستم. اینها را گفتم تا فکر نکنید از آن دست مطبوعات‌چی‌های نون به نرخ روز هستم. علاقمندم و امکاناتش را هم به قدر بضاعت فراهم کرده‌ام. اگر این شرایط راضی‌تان می‌کنم،‌ بسم‌الله!

خبرم کنید تا عرض کنم چرا مراحلی را باید طی کنید. حتی اگر خودتان بخواهید کار مکتوب کنید که توصیه نمی‌کنم،‌می‌توان در این زمینه مشاوره ارایه کنم.

ارادت‌مند دوستان هستم!

لینک به ارسال
اگر قصد انتشار ماهنامه مکتوب دارید که شرایط فرق می‌کند و می‌توانید از همین ده صفحه برای ماهنامه استفاده کنید. هفته‌نامه هم هست اگر تمایل داشته باشید.

اعلام نظر بفرمایید تا اقدامات عملی را تدارک ببینم.

سلام ، بنده بعنوان یکی از اعضای کوچک جامعه وردپرس ، لزومی به این کار نمیبینم . و چنانچه روزی نیاز به انتشار مکتوب مجله بود ، بصورت اختصاصی عمل خواهیم کرد .

وردپرس رایگان است و ترجیحاً مجله هم باید رایگان باشد (البته PDF) و هیچ لزومی نمیبینم ، صرفاً ما مسئول تامین محتوا برای مجله تان/شان باشیم .

موفق باشید

لینک به ارسال
سلام ، بنده بعنوان یکی از اعضای کوچک جامعه وردپرس ، لزومی به این کار نمیبینم . و چنانچه روزی نیاز به انتشار مکتوب مجله بود ، بصورت اختصاصی عمل خواهیم کرد .

وردپرس رایگان است و ترجیحاً مجله هم باید رایگان باشد (البته PDF) و هیچ لزومی نمیبینم ، صرفاً ما مسئول تامین محتوا برای مجله تان/شان باشیم .

به نکات آقا رضا اینو اضافه کنم که فکر نکنم کسی تو مجله های مکتوب دنبال مباحث وردپرس باشه. کاربرای وردپرس همگی تو دنیای اینترنت هستند نه مجله های مکتوب!!!

لینک به ارسال

پی دی اف هستش یا میخواین چاپ کنید ؟

( احتمال زیاد پی دی اف هستش )

مباحث مهم تاپیک های توی همین تالار رو میشه منظم و مرتب کرد و به صورت یه آموزش یا مشکل هفته تو مجله مطرح کرد ! :ph34r:

لینک به ارسال

مطمئنا به صورت PDF منتشر خواهد شد ، مانند ساير مجله‌هاي اينترنتي كه منتشر ميشه ..

لینک به ارسال

خوب مباحث خوبی مطرح شد.

تقریبا به یکسری جمع بندی ها هم رسیدیم.

اگر دوستان موضوع خاصی مدنظرشون هست و یا چیزی از قلم افتاده مطرح کنن وگرنه بریم سراغ استارت کار...

لینک به ارسال

سلام .

خب برای شروع یک مدیر لازم هست و بعد از اون فهرست ثابت موضوعی مجله ، که من اینارو پیشنهاد میکنم .

شروع با وردپرس (هر جلسه از شروع مجله ، کم کم از نصب وردپرس تا توسعه پیش بریم)

چرا وردپرس (بنچمارک ها و قیاس هایی که در رابطه با وردپرس وسایر سیستم ها مطرح میشه رو هر نگارش توضحی بدیم . مثلاً برای شروع با جوملا)

وردپرس زیر زره‌بین (انتقاد ها و نکاتی جهت بهبود پرفورمنس وردپرس)

معرفی افزونه (افزونه های پُر درخواست ، مثلاً از بین تمام افزونه های آمارگیر ، بهترینشون یا چند تا شون معرفی بشه و نگارش بعدی مجله به همین ترتیب ...)

آموزش وردپرس پیشرفته (که البته میشه به بخش هایی چون امنیت ، سئو ، طراحی ، برنامه نویسی تعمیم داد)

من اینا به ذهنم رسید ، ریش و قیچی دست خودتون ، دوستان دیگه ام نظراتشون رو بگن .

لینک به ارسال

من بخش‌هايي كه به ذهنم رسيد رو گفتم ، آقا رضا گل هم بخش‌هاي خوبي رو ارائه كردند .. درسته ، بايد يك فهرست ثابتي داشته باشيم كه توي هر نسخه آپديت بشه .. براي انتشار مجله هم من ميتونم اقدام كنم .. بازم نكته‌اي به ذهنم رسيد مطرح ميكنم ..

مرتضي جان اون قيچي رو بردار بيار اين ريش رضا رو بزنيم كه ديگه بيخياله اين تيكه بشه :D خيلي چاكريم داداش رضا :wub:

لینک به ارسال

سلام دوباره خدمت عزیزان؛

راستش نشریه‌های مکتوب فرصت‌های دیگری علاوه بر فرصت‌های موجود در وب مهیا می‌کنند و هم‌پوشانی چندانی ندارند، یعنی حضور صرف در وب دلالت بر پوشش تمامی مخاطبان ندارد. علی‌ای‌حال این یک پیشنهاد بود که می‌تواند مورد استقبال قرار گیر یا رد شود. آنچه مهم است؛ فرصتی است که می‌توان عجولانه از آن چشم پوشی کرد.

ده دوازده صفحه‌ای که به طور ماهانه در اختیار حقیر است به وردپرس اختصاص داده شده است و اگر همراهی کنید، کیفیت مطالبی که با موضوع وردپرس در فضای رسانه‌ای مکتوب منتشر می‌شود بهبود خواهد یافت که موجب امتنان حقیر، متولیان ماهنامه و بی‌شک خوانندگان خواهد بود. واقعیت این است که این ده دوازده صفحه که بی‌شک در فاضی وب فارسی هم منتشر می‌شوند را برای پوشش حوزه‌ای از آی.تی ایجاد کردیم که چندان در منابع مکتوب مورد توجه قرار نمی‌گیرد. انتشار مطالب جسته و گریخته فایده چندانی ندارد و اگر خدا کمک‌مان کند، می‌خواهیم که در حوزه رسانه‌های مکتوب، مروج موضوع محتوا و سیستم‌های مدیریت محتوا اعم از وردپرس و دروپال و جوملا و انجمن‌سازهای آبرومند و دیگر نرم‌افزارهای مرتبط با این حوزه باشیم،‌ همین!

اگر توافق بر سر انتشار مطالب به صورت الکترونیکی بود، شاید توانستیم از همان با تأمین شرایط قانونی، برای انتشار استفاده کنیم.

با آرزوی توفیق و تأییدات الهی برای تمامی دوستان!

لینک به ارسال

مثل اینکه منظور بنده رو متوجه نشدید .

مجله شما صرفاً با یک برند و هدف تجاری داره کار میکنه .

و اما هدف از ایجاد مجله وردپرس ، توسعه و توجیه بیشتر استفاده از وردپرس هست که بصورت رایگان و تحت وب منتشر میشود و اگر چنانچه روزی با هدف تجاری این مجله انتشار پیدا کند ، ترجیحاً نباید زیر اسم و برند مجله ای دیگر باشد ، یا جزئی از آن باشد!

مفهومه؟

لینک به ارسال
ايد يك فهرست ثابتي داشته باشيم كه توي هر نسخه آپديت بشه

آقا سعید اگه اینجوری باشه فکر نمی کنید مطالب محدود می شن؟ :)

لینک به ارسال

خب

سلام .

خب برای شروع یک مدیر لازم هست و بعد از اون فهرست ثابت موضوعی مجله ، که من اینارو پیشنهاد میکنم .

شروع با وردپرس (هر جلسه از شروع مجله ، کم کم از نصب وردپرس تا توسعه پیش بریم)

چرا وردپرس (بنچمارک ها و قیاس هایی که در رابطه با وردپرس وسایر سیستم ها مطرح میشه رو هر نگارش توضحی بدیم . مثلاً برای شروع با جوملا)

وردپرس زیر زره‌بین (انتقاد ها و نکاتی جهت بهبود پرفورمنس وردپرس)

معرفی افزونه (افزونه های پُر درخواست ، مثلاً از بین تمام افزونه های آمارگیر ، بهترینشون یا چند تا شون معرفی بشه و نگارش بعدی مجله به همین ترتیب ...)

آموزش وردپرس پیشرفته (که البته میشه به بخش هایی چون امنیت ، سئو ، طراحی ، برنامه نویسی تعمیم داد)

من اینا به ذهنم رسید ، ریش و قیچی دست خودتون ، دوستان دیگه ام نظراتشون رو بگن .

خب آقا مرتضی بیا که دیگه با این سرفصل ها و اعلام امادگی ها باید شروع کنیم

میتونیم بخشی هم به به عنوان مثلا وردپرس ترفند درست کنیم که توش ترفند ها،هک ها و .... رو اموزش بدیم

یه بخش هم به عنوان مقاله ماه میتونیم درست کنیم که هر ماه یکی از بچه ها زحمتش رو بکشه یه مقاله در مورد مسائل مختلف روز درباره وردپرس بنویسه

لینک به ارسال

آقا سعید اگه اینجوری باشه فکر نمی کنید مطالب محدود می شن؟ :)

نه تمام موضوعات رو اگه مشخص بشه دیگه حتی اگه مطلب هم نبود اون هفته یا ماه خالی می مونه

لینک به ارسال

سلام

میتونیم چند سربخش کلی داشته باشیم. و چند تا هم متغییر که بنا به مطالب اون شماره بتونیم تغییر بدیم.

برای مجله هم بزودی یک مسئول انتخاب میکنیم + چند نفر جهت هماهنگی و ویراستاری مطالب ارسالی.

برای هر شماره هم دوستانی که میتونن مطلب تهیه کنن برای ما ارسال میکنن و بعد از انتخاب اونها رو در مجله درج میکنیم.

سعی میکنیم برای مجله یک بخش جداگانه هم ایجاد کنیم تا بشه راحتتر هماهنگی ها رو انجام داد.

لینک به ارسال

سلام

میتونیم چند سربخش کلی داشته باشیم. و چند تا هم متغییر که بنا به مطالب اون شماره بتونیم تغییر بدیم.

برای مجله هم بزودی یک مسئول انتخاب میکنیم + چند نفر جهت هماهنگی و ویراستاری مطالب ارسالی.

برای هر شماره هم دوستانی که میتونن مطلب تهیه کنن برای ما ارسال میکنن و بعد از انتخاب اونها رو در مجله درج میکنیم.

سعی میکنیم برای مجله یک بخش جداگانه هم ایجاد کنیم تا بشه راحتتر هماهنگی ها رو انجام داد.

آره منم همچین منظوری داشتم

لینک به ارسال

یه سوال مجله بنظرتون مخاطب داره؟

چون مثلا من خودم مجله اینترنتی زیاد نخوندم ....

فرجاد جان چون منابع فارسي وردپرس براي يادگيري محدود هستش فكر ميكنم بتونه بازخورد خوبي داشته باشه و دنبال كننده‌هاي خودش رو پيدا كنه .. براي مثال من هميشه مجله‌هايي كه از طريق سايت آشيانه در مورد امنيت منتشر ميشد رو دنبال ميكردم همچنين چند مجله‌ي الكترونيك ديگه‌رو .. از طرفي هم اين اتفاق تا به حال به صورت مداوم براي وردپرس اتفاق نيافتاده و در صورت انجام ميتونه باعث پيشرفت و گسترش بيشتر وردپرس بشه .. مخصوصا از نوعه پارسيش ;) ما كه توانايي‌ِ انجام اينكار رو داريم چه بهتر كه انجامش بديم ..

لینک به ارسال

سلام دوستان خیلی وقت بود نبدم.الان که اومدم خداروشکر که خوب موقعی اومدم و میتونم نظری بدم.

همه نظرات رو نخوندم ولی اگه لایق بدونید من هم در زمینه معرفی کوتاه افزونه های جدید یا جالب و اگرم شد در معرفی پوسته های جالب میتونم همکاری کنم.

لینک به ارسال

دوستانی که میتونن مسئولیت هماهنگی و ویراستاری رو به عهده بگیرن به بنده اطلاع بدن.

حداقل تعداد 5 نفر نیاز هست.

دوستانی هم که میتونن مباحث رو انتخاب کنن و همچنین دوستانی که میتونن بحث گرافیک رو انجام بدن هم اعلام کنن. برای هر موضوع حداقل 2 نفر نیاز هست.

بعد از اعلام امادگی دوستان بخش آماده میشه و در دسترس گروه قرار میگیره.

لینک به ارسال

رو من حساب کنید هر جایی که کم داشتید من هستم. البته هماهنگی و ویراستاری بهتره...

لینک به ارسال

یک پیشنهاد:

پیشنهاد می کنم در هر مجله یک قسمتی رو به مصاحبه با مدیران سایت های برتر وردپرس در تمام زمینه ها اختصاص بدید.

این کار هم باعث جذب کاربران به سمت مجله میشه و هم باعث میشه که علاقه مندان به وردپرس از تجربه های دیگر مدیران نیز استفاده کنند.

لینک به ارسال

والا من چیزی بلد نیستم ولی امیدوارم این مجله بتونه کمک زیادی به یادگیری من و خیلا در کدنویسی و بحث وردپرس کنه . موفق باشید

لینک به ارسال

اقا خیلی کار خوبی میکنید واقعات یه همچین چیزی برای وردپرس لازمه (با این همه کاربر)

منم هرچه از دستم بر بیاد انجام میدم(تو بحث گرافیک)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...