رفتن به مطلب

مهندسی نرم افزار یا it؟

پست های پیشنهاد شده

در ۱ ساعت قبل، ZAHRAn گفته است :

سلام ببخشیدمن الان موندم که بین رشته نرم افزاروitکدوم راانتخاب کنم

ازطرفی هم میترسم اگهitراانتخاب کردم نتونم ادامه بدم وتوش بمونم

لطفاشماکمکم کنیدکه چه رشته ای برم

من اول راهم والان میخوام براکنکوریکی ازاین دورشته ثبت نام کنم

من دیپلمم راازرشته کامپیوترفنی حرفه ای گرفتم وتقریبابازبانای سی شارپ وhtmlوjavaوphpدرحدخودم آشناشدم

ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام
مطلبی که مينويسم شايد از نظر دوستانی که مهندسی نرم افزار خوندن ناراحت کننده باشه و
جبهه بگيرن ! ولی حقيقته! و اين گفته ها از زبان يک استاد خوب تو دانشگاه است زمانی که دانشجو بودم

و اين استاد توی دانشگاه های معتبری تو آمريکا و اينگيليس استاد بود ! از شانس خوب ما تو يه دوره که اومده بود ايران

تصميم به تدريس گرفته بود و از شانس خوب ما ، استاد ما شد تو يه بازه از زمان و بعد دوباره جمع کرد و رفت از ايران !

دوست عزيز رشته مهندسی نرم افزار ما تو دنيا نداريم بطور رسمی ! و اين رشته فقط تو ايران ساخته شده !!!! مهندسی کامپيوتر داريم
ولی مهندسی نرم افزار نداريم ! مهندسی نرم افزار يک درسه ! يک چارت درسيه ! ولی رشته نيست
توی دنيا ! اگه برای آينده کاری چيز معتبر ميخوای که خارج از ايران هم بتونی ازش استفاده کنی ( اگه بشه استفاده کرد )
دنبال مهندسی نرم افزار نرو ! مهندسی آی تی يا فناوری اطلاعات قابل قبول تر

ویرایش شده توسط damoon_zero
لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

سلام خوبید ممنون از همه ی نظرات.فقط من هم مثل بعضی ها میترسم اگه ITبرم بمونم توش نتونم ادامه بدم.نرم افزار رو دوس دارم ITهم دوس دارم ولی نمیدونم چ کنم.راستش من امسال طراحی وب یاد گرفتم.هدفمم اینه ک یه گروه بشیم و بتونیم تو یه راه ادامه بدیم هممونم نمیدونیم چی بریم کدوماش.هدفمون اینه ک مهندسی ک گرفتیم بریم سنگاپور چون توی یه مقاله ای میخوندم که رو هوا میزنن مهندسی نزم افزارو.اینجام ک خوندم نوشته بودید بازار کار بهتری دارهITگیج شدم ک اونجا این دو نسبت ب هم بازار کارشون چجوریه ممنون میشم جواب بدید 

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

سلام من دهم تجربی هستم . حدود دو ساله که برنامه نویسی میکنم . هم طراحی وبسایت و هم اندروید و زبانایی که مرتبطه نه همه ولی زبانای اصلی مثل java , html , css , php , js و .. رو بلدم.  واسه کنکور نمیدونم نرم افزار بزنم یا ای تی که بتونه بهم کمک کنه . ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، esmaeelam گفته است :

سلام من دهم تجربی هستم . حدود دو ساله که برنامه نویسی میکنم . هم طراحی وبسایت و هم اندروید و زبانایی که مرتبطه نه همه ولی زبانای اصلی مثل java , html , css , php , js و .. رو بلدم.  واسه کنکور نمیدونم نرم افزار بزنم یا ای تی که بتونه بهم کمک کنه . ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز، به انجمن وردپرس پارسی خوش اومدید

اگر بیشتر به بحث‌های کدنویسی علاقه‌مندید نرم‌افزار و اگر بیشتر کارهای مدیریتی دوست دارید آی‌تی، زیاد هم نگران نباشید، خیلی از درس‌های مرتبط با کامپیوتر این دوتا رشته باهم مشترک هستن.

ضمن اینکه اینجا من یکسری توضیحات درمورد رشته‌ی آی‌تی دادم که می‌تونید مطالعه کنید:

https://www.hamyarit.com/9464/information-technology/

فقط یه نکته: زمان ما آی‌تی و نرم‌افزار دوتا گرایش جدا بود، اما تا جایی که یادمه از سال ۹۵ یا ۹۶ به بعد مثل اینکه توی کنکور فقط یه مهندسی کامپیوتر هست و بعد از ورود به دانشگاه می‌تونید گرایش انتخاب کنید.

نکته‌ی بعدی هم اینکه مهندسی کامپیوتر، زیر مجموعه رشته‌ی ریاضی فیزیک هست (برای کنکور کارشناسی) شما چون تجربی هستید، بهتره درمورد نحوه‌ی شرکت توی کنکور ریاضی با یک مشاور تحصیلی صحبت کنید که اطلاعات دقیقی بهتون بده.

موفق باشید

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...