رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

با سلام

من دو کد دارم میخوام که با تغییر رزولیشن به نسبت کوچک بشه و در تمام رزولیشن ها درست کار کنه

حالا مشکل من با این دو کد هست سایر کد ها با تغییر رزولیشن تغییر میکنه (قالب رسپانسیو هست )

اما این دو کد

1-مشکل اول با کد ارتفاع هدر هست که اندازه اش با پیکسل هست و با رزولیشن های متفاوت به هم میریزه و وقتی میخوام به جای پیسکل از درصد استفاده کنم هم کار نمیکنه

این هم کد هدر که مشکل با ان عدد 521 هست

#header {
position: relative;
height: 521px;
margin-bottom: 20px;
}

2-مشکل دوم میخوام یک بک گراند اپلود کنم برای سایت اما بک گراند با تغییر رزولیشن به هم میریزه ممنون میشم توضیح بدید چه کدی را اضافه کنم تا با تغییر رزولیشن بک گراند هم به همون اندازه تغییر بکنه

سپاس از استادان عزیز برای پاسخ گویی :rolleyes:

لینک به ارسال

برای اینکه بتونید تغییر خودکار بده اندازه باید به صورت زیر استفاده کنید :

مثلا اگر اندازه صفحه نمایش کاربر 400px بود اندازه هیدر تغییر کنه به دلخواه :

@media only screen and (width:400px) {
#header {
height:100px;
}
}

لینک به ارسال

به بک گراند می تونید % بدید اندازه ی ارتفاع رو هم که فرمودند

background-size:100% 100%;

لینک به ارسال

با تشکر از استادان عزیز بابت پاسخ گویی

هردو این روش هارو پیش از پرسش امتحان کرده بودم

برای مشکل اول اگر من بخوام از این روش استفاده کنم اگر کسی مرورگر رو به فرض به اندازه 365کوچک کنه بازهم قالب مشکل پیدا میکنه حتی اگر از ماکسیمم استفاده کنم و با فاصله 50پیسکل کد جدید تنظیم کنم برای ارتفاع !!! مگر این که از 1تا 2000رو یکی یکی ارتفاع بدم :blink: پس این روش مشکل ارتفاع رو حل نمیکنه متاسفانه :(

و این که میشه بیان کنید چرا درصد برای ارتفاع کار نمیکنه و حتما باید با پیکسل باشه ؟؟؟؟؟ :mellow:

اما برای مشکل دوم این روش برای بک گراند رو خودم هم انجام داده بودم اما نمیدونم چرا وقتی از کد بک گراند سایز استفاده میکنم وقتی قالب کوچک میشه و رزولیشن تغییر میکنه بک گراند ریسایز میشه اما بخش های دیگه مثل ساید بار و فوتر و پست که قبلا به خوبی ریسایز میشند دیگه ریسایز نمیشن و شکل قالب به هم میخوره :blink::(

با سپاس از پاسخ گویی شما استاد و مدیر انجمن عزیز که وقت با ارزشتان را به صورت رایگان در اختیار ما قرار میدید :)

لینک به ارسال

با تشکر از استادان عزیز بابت پاسخ گویی

هردو این روش هارو پیش از پرسش امتحان کرده بودم

برای مشکل اول اگر من بخوام از این روش استفاده کنم اگر کسی مرورگر رو به فرض به اندازه 365کوچک کنه بازهم قالب مشکل پیدا میکنه حتی اگر از ماکسیمم استفاده کنم و با فاصله 50پیسکل کد جدید تنظیم کنم برای ارتفاع !!! مگر این که از 1تا 2000رو یکی یکی ارتفاع بدم :blink: پس این روش مشکل ارتفاع رو حل نمیکنه متاسفانه :(

و این که میشه بیان کنید چرا درصد برای ارتفاع کار نمیکنه و حتما باید با پیکسل باشه ؟؟؟؟؟ :mellow:

اما برای مشکل دوم این روش برای بک گراند رو خودم هم انجام داده بودم اما نمیدونم چرا وقتی از کد بک گراند سایز استفاده میکنم وقتی قالب کوچک میشه و رزولیشن تغییر میکنه بک گراند ریسایز میشه اما بخش های دیگه مثل ساید بار و فوتر و پست که قبلا به خوبی ریسایز میشند دیگه ریسایز نمیشن و شکل قالب به هم میخوره :blink::(

با سپاس از پاسخ گویی شما استاد و مدیر انجمن عزیز که وقت با ارزشتان را به صورت رایگان در اختیار ما قرار میدید :)

اگه امکانش هست آدرس آنلاین سایتتون رو بزارین تا مشکلتون بررسی بشه.

لینک به ارسال

برای مشکل اول اگر من بخوام از این روش استفاده کنم اگر کسی مرورگر رو به فرض به اندازه 365کوچک کنه بازهم قالب مشکل پیدا میکنه حتی اگر از ماکسیمم استفاده کنم و با فاصله 50پیسکل کد جدید تنظیم کنم برای ارتفاع !!! مگر این که از 1تا 2000رو یکی یکی ارتفاع بدم پس این روش مشکل ارتفاع رو حل نمیکنه متاسفانه

اگر با کد نویسی آشنایی داشته باشید این اتفاق نمی افته

معمولا سایدبار ها را تا انتها ری سایز نمی کنند از یک اندازه ای کوچکتر که شد display:none می گیرند

و این که میشه بیان کنید چرا درصد برای ارتفاع کار نمیکنه و حتما باید با پیکسل باشه ؟؟؟؟

درصد در ارتفاع کار می کنه مشروط بر اینکه براش مقدار تعریف شده باشه یعنیاندازه ی تگ والد مشخص باشه حالا یا با درصد یا پیکسل که در مورد شما باید با درصد مشخص شه در نتیجه تمام تگهای والد تا html باید با درصد اندازه گذاری بشند

اما برای مشکل دوم این روش برای بک گراند رو خودم هم انجام داده بودم اما نمیدونم چرا وقتی از کد بک گراند سایز استفاده میکنم وقتی قالب کوچک میشه و رزولیشن تغییر میکنه بک گراند ریسایز میشه اما بخش های دیگه مثل ساید بار و فوتر و پست که قبلا به خوبی ریسایز میشند دیگه ریسایز نمیشن و شکل قالب به هم میخوره

این دوتا در حالت طبیعی نمی تونند به هم مربوط باشند مگر اینکه تصویر بک گراند شما خیلی بارش زیاد باشه و تایمی که سرور صرف ریسایزش می کنه بالا بره و مابقی عناصر که بعد از اون استایل گرفتند یا با تاخیر این اتفاق براشون بیافته یا کلا به تایم اوت سرور بخورند و لود css متوقف بشه

اگر اینطوره راه صحیحش اینه که با استفاده از کد جناب مهدوی برای اندازه های کوچکتر تصویر کوچکتر بسازید

و اگر نمی خواهید اینکار را بکنید کد بک گراند را به انتهای کدهای css ببرید تا بعد از باقی سایت لود بشه

در ضمن رسپانسیو کردن قالب را به اینصورت چک نکنید چون کاربر که قرار نیست در آن واحد تمام سایزها را ببینه

مونیتورتون رو روی یک سایز بگذارید اون رو ست کنید و بعد سایز را تغییر بدید و تمام موارد مورد نیاز را باز براش ست کنید و برید سراغ سایز بعدی که بتونید با سرعت واقعی که کاربر قراره ببینه سایت رو ببینید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...