رفتن به مطلب

بررسی مشکلات مربوط به ایندکس نشدن یا مرتب ایندکس نشدن

pourya3232

پست های پیشنهاد شده

ایندکس شدن نوشته‌ها در گوگل قدم اول برای پیشرفت سایت هست. در این تاپیک میخوایم به بررسی مشکلات این موضوع بپردازیم٬ بنده یکی از وبلاگ‌نویس‌هایی هستم که این مشکل رو داره. اما اولین کار پیدا کردن مشکل است. موضوع رو هم محدود میکنیم به وبلاگ‌نویس‌ها و کسایی که تولید محتوا دارند نه سایت‌های اسپمر یا تبلیغاتی و غیره. میدونید که برای هر نوشته وقت زیادی مصرف میشه حالا اگر گوگل به شما نتیجه‌ی درست اون هم در قدم اول نده واقعا میتونه دلسرد کننده باشه.

موضوعات کلی دخیل در ایندکس شدن موتور جستجو:

1. اشکالات دامنه و میزبانی وب‌سایت؛ برای مثال مشکلاتی که در تغییر دامنه و چند دامنه کردن وجود میاد یا مشکلاتی مانند از دسترس خارج شدن سایت بعلت میزبانی که جلوی دسترسی خزنده‌ها رو بگیره یا خزنده‌ها ایراد بگیرند.

2. اشکالات ساختاری وب‌سایت و پوسته؛ بیشتر مشکلات از این دسته است.

با توجه به محدود کردن به دسته‌ی وبلاگ‌نویس‌ها فرض میکنیم محتوا در سطح خوبی باشد و تمام مواردی مثل اندازه‌ی متن٬ برچسب‌ها٬ متاها و غیره درست رعایت شده باشد. افزونه‌ی yoast در این مورد انقدر کمک میکنه که مشکلی نباشه.

با بررسی google webmaster هم میشه به پیدا کردن مشکل نزدیک شد. اگر خزنده‌های گوگل ایرادی بگیرند که تمامه ولی اگر ایرادی نگیره و شما همچنان مشکل داشته باشید کار سخت میشه.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مشکل من بعنوان نفر اول ایندکس نشدن مرتبه٬ هر روز یک نوشته منتشر میکنم ولی میبینم نوشته‌ی جدید ایندکس شد ولی نوشته‌ی قبلی نه.

جزئیات:

سایت با دامنه‌ی com و ir در گوگل وب مستر ثبت شده و نقشه رو در هر دو دامنه ثبت کردم.(نقشه با دامنه com)

نقشه توسط افزونه‌ی yoast ساخته میشه و طی بررسی که کردم مشکلی نداره.

دامنه‌ی فرعی ir را ریدایرکت 301 دائم به دامنه اصلی کردم و با ابزارهای آنلاین بررسی کردم و دیدم درست انجام شده.

از Cloudflare و افزونه‌ی w3 total cache استفاده میکنم. فقط از page cache استفاده میکنم.

احتمالاتی که خودم میدم:

1.در گوگل وب مستر به اشتباه درخواست تغییر آدرس ثبت کردم ولی بعد کنسل کردم. یعنی باید بذارم زمان ببره تا مشکل حل بشه؟

2. احتمال میدم با چندبار عوض کردن تنظیمات عناوین yoast و تنظیم breadcrumb و عوض کردن صفحه‌ی اصلی به یک صفجه‌ی ثابت این مشکل پیش اومده باشه. ممکنه؟

افزونه‌ی yoast هم بطور خودکار به موتورهای جستجو اطلاع میده سایت به روز شده ولی در گوگل وب مستر کجا نشون میده خزنده‌ها چندبار و چه زمانی به سایتت اومدن؟ وقته نوشته جدید ایندکس میشه یعنی خزنده اومده ولی چطور ممکنه نوشته قبل رو ایندکس نکنه؟ من یک عبارت رو برای مثال جستجو میکنم میبینم در متای توضیحات صفحه اصلی عنوان مطلب رو نشون میده ولی لینک مطلب ایندکس نشده!

ویرایش شده توسط pooria_h
لینک به ارسال

افزونه Yoast برای صفحات یک تنظیم داره به اسم

Meta Robots Follow که پیش فرض روی nofollow تنظیم شده.

به گفته خود yoastاین تنظیم به موتورجستجو میگه هیچکدام از لینک‌های صفحه رو دنبال نکنند! ولی من برای اطمینان سورس یک صفحه رو دیدم و همه‌ی لینک‌ها رو nofollow نکرده.

ولی وقتی برعکس تنظیم رو میذاری روی follow این کد به صفجه اضافه میشه:

<meta name="robots" content="index,nofollow,noodp,noydir"/>

این مشکلی ایجاد نمیکنه؟

ویرایش شده توسط pooria_h
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...