رفتن به مطلب

راهنمایی در مورد راه اندازی پوسته

ali haddad

پست های پیشنهاد شده

سلام و خسته نباشید خدمت اساتید

بنده یه قالب برای سایتم گرفتم ( تازه کارم ) که در فایل راهنمای راه اندازی اون مطالبی گفته شده که متاسفانه نتونستم کار زیادی انجام بدم .

متن فایل راهنما هم در زیر قرار میدم اگر امکان داره راهنمایی کنید ممنون

آموزش

ابتدا پلاگین های همراه قالب را نصب و فعال کنید و سپس قالب را فعال کنید

---

برای دسته های ستون سمت راست، فایل این ستون به نام

b-sidebar-r.php

هست

باید آی دی دسته ی مادر را پیدا کرده و در محل تایید شده جایگزین کنید ، برای مثال

<?php wp_list_categories('child_of=1&hide_empty=0&title_li'); ?>

در اینجا

child_of=1

برابر 1 هست ، یعنی دسته مادر آی دی آن برابر 1 باشد تا دسته های فرزند را نمایش دهد

به همین ترتیب برای هر دسته به این شیوه عمل می شود

مطالب اختصاصی ستون سمت راست

<?php $recent = new WP_Query("cat=1&showposts=10"); while($recent->have_posts()) : $recent->the_post();?>

در اینجا دو گزینه رو باید به دلخوا پر (جایگزین) کنید

cat=1&showposts=10

cat

یعنی کتگوری یا همان دسته ، که باید آی دی دسته مربوطه را به آن بدهید به صورت پیش فرض 1 هست

showposts

مقدار نمایش پست که مربوط به این دسته هست تعیین می کند

فایل

b-lastpost.php

این فایل بلوک های وسط صفحه ی اصلی را نمایش می دهد

که این بخش هم همانند

<?php $recent = new WP_Query("cat=1&showposts=1"); while($recent->have_posts()) : $recent->the_post();?>

می باشد

هر بلوک دارای دو گزینه از این کد می باشد

یک موردش مربوط به آخرین پست می باشد که به صورت تصویر دار نمایش داده می شود و یکی دیگر هم 9 مورد ر نمایش می دهد مانند کد زیر که مقدار نمایش پست را برابر 9 قرار داده شده است

<?php $recent = new WP_Query("cat=1&showposts=9"); while($recent->have_posts()) : $recent->the_post();?>

هر بلوک باید برای آن عنوان دسته و لینک آرشیو دسته و لینک فید (خوراک) را برای آن تعیین بشه

فایل

b-slideshow.php

نمایش در صفحه اصلی بالای مطالب

در ضمن من پلاگینها رو نصب کردم و بعد قالب رو هم از طریق هاست آپلود کردم چون از طریق وردپرس نشد . ممنون که راهنمایی میکنید

لینک به ارسال

سلام

به انجمن وردپرس پارسی خوش اومدین.

آیدی دسته ها رو جایگزین کردین؟ از بخش دسته ها می تونید آیدی هر دسته رو ببینید.

لینک به ارسال

الان قالب نصب شده و فقط منوهایی که داره مثل اخبار - سرگرمی - خانواده و ..... با موس میرم روش مینویسه هیچ دسته ای پیدا نشد چطور باید اینارو دسته بندی کنم و ایدی دسته ها رو چطور پیدا کنم ؟

لینک به ارسال

برای پیدا کردن آیدی دسته ها به قسمت دسته ها برو و روی گزینه ویرایش اون دسته ای که می خوای وایسا . پایین فایرفاکس آدرس رو نشونت میده که وسطش نوشته ID= که بعدش شماره آیدی دسته شما هستش .

لینک به ارسال

بخش فهرست ها رو هم چک کنید. شاید بعضی منوهاتون رو به صورت فهرست تعریف کردند.

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

سلام با راهنمایی دوستان موارد راهنمایی نصب و تنظیمات پوسته تقریبا کامل شد فقط لطفا راهنمایی کنید که این قسمت رو که توضیح داده و با عکس مشخص میکنم چطور باید تنظیم کنم .

فایل

b-lastpost.php

این فایل بلوک های وسط صفحه ی اصلی را نمایش می دهد

که این بخش هم همانند

<?php $recent = new WP_Query("cat=1&showposts=1"); while($recent->have_posts()) : $recent->the_post();?>

می باشد

هر بلوک دارای دو گزینه از این کد می باشد

یک موردش مربوط به آخرین پست می باشد که به صورت تصویر دار نمایش داده می شود و یکی دیگر هم 9 مورد ر نمایش می دهد مانند کد زیر که مقدار نمایش پست را برابر 9 قرار داده شده است

<?php $recent = new WP_Query("cat=1&showposts=9"); while($recent->have_posts()) : $recent->the_post();?>

هر بلوک باید برای آن عنوان دسته و لینک آرشیو دسته و لینک فید (خوراک) را برای آن تعیین بشه

w16wakutwqdt8foj5l.jpg

لطف کنید بفرمایید چطور باید برای هر دسته بلوک وسط لینک آرشیو دسته و لینک فید قرار بدم . از راهنمایهاتون سپاسگزارم

لینک به ارسال

لینک آرشیو دسته که همان لینک دسته هست

اگر این بخش ثابت هست به صورت دستی قرار دهید

و فید

http://codex.wordpress.org/WordPress_Feeds#Categories_and_Tags

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...