رفتن به مطلب

حق کپی رایت

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید.

نمیدونم این مطلب رو در فهرست درستی انتخاب کردم که قرار بدم با نه . به هر حال اگر جاش نامناسبه ببخشید.

مشکل همیشگی سایتا اینه که از مطالبشون کپی میکنن از بدشانسی سایت منم چندتا پیدا شدن که مطالبشو سریع میدزن و عینا کپی میکنن.

در کل میدونم راحتی نیست برای اینکار جز خود گوگل اما میخوام ببیم میشه یه کاری کرد یا نه :

بستن راست کلیک و انتخاب متن امکان پذیره و راه عبورشم که بعضی استفاده میکنن غیر فعال کردن جاواست و بعد کپی میکنن .

راه دیگه واتر مارک کردن عکساست .

اما یه راه دیگه هست که افراد بهتره بگم دزد چون کارشون فرقی با دزدی نداره . استفاده میکنن اینه که سورس صفحه رو باز میکنن و قسمت پست رو راحت کپی میکنن . چون این روش خیلی راحته معمولا این کارو میکنن اما راه حلی که من میخوام اینه که آیا راحی هست که نشه سورس صفحه رو ببینن یا اینکه سورس صفحه رو کاری کنیم که به صورت رمزنگاری شده یا نا مفهوم در بیاد که نتونن متن پستا رو توی سورس پیدا کنن و کپی کنن.

یا راه دیگه ای سراغ دارید. یه مطلب رو چندین ساعت روش زحمت کشیدم راحت میان کپی میکنن به نام خودشون در عرض چند ثانه .

آدم پشیمون میشه سایتشو دیگه ادامه بده.

لینک به ارسال

سلام

ما بعد از نشر مالک نوشته هامون نیستیم و حقوق معنوی ما آن چیزی است که در کپی رایت مطالب می نویسیم

آنچه معمولا به سرقت می رود ترافیکیست که بابت عکس هایی که ما آپلود کرده ایم و در سایت دیگر نمایش داده می شود اشغال می کند برای محافظت از عکس های سایت بهترین راه استفاده از .htaccess است

من راه مطمئنی را برای مسدود کردن مسیر کپی نمی دانم هر قدر که مطالب را انکد کنید و روشون کدهای محافظ بگذارید آخرش بایک کنترل s می شه صفحه را در هارد دیسک ذخیره کرد و توی نوت پد بازش کرد و کدهاش رو کانورت کرد و مطالب رو کپی کرد اما با تگ نویسی درست و استفاده از بک لینک ها و دیگر موارد SEO می تونید باعث ایندکس شدن به موقع سایت در موتورهای جستجو بشید و اگر مطلبی داشته باشید که قبلا توسط شما در گوگل ایندکس شده و حالا سایتی اونرو بدونه قید مرجع کپی نموده باشه می تونید به گ.گل آنالیز گزارش کنید تا به عنوان متقلب به ده صفحه دوم و سوم جستجو منتقل بشه

لینک به ارسال

ممنون

میشه در مورد روش htaccess توضیح بدید . در این مورد چیزی نمیدونم.

نمیدونم اسم سایتشو ببرم یانه اما روش کارش خیلی برام عجیبه .

یه دامنه کام داره روش وردپرس نصبه اما فقط نصب کرده و رهاش کرده. بعد یک سابدامین ساخته و بازم روش وردپرس نصبه .

اجازه درج نظرو بسته . هیچ راه تماسی باهاش وجود نداره و اومده هرچی سیستم تبلیغاتی بوده توش لود کرده.

وجالبه که 100 روزه ساخته شده و بیش از 4500 تا مطلب توش هست.

دقت که کردم دیدم مطالبش خیلی زود بروز میشن . و جالبتر از اون دیدم مطلبی رو که من انتشار میدم با اختلاف چند دقیقه ای توی سایت اون منتشر میشه . این برام تعجب آور بود . تا اینکه یکی از پستای سایتشو دیدم که نوشته بود :

سایت دومم با این ادرس راه افتاد وقتی رفتم اونو دیدم دیدم اصلا موضوعش یه چیز دیگه هست و نمیخوره مال این باشه .

چون دیدم مطالبش بلافاصله بروز میشه فهمیدم یه کلک دیگه داره میزنه . تنها کاری که میتونه انجام بده اینه که از rss سایتا داره استفاده میکنه و نمیدونم چه افزونه ای داره استفاده میکنه که فیدا رو داده بهش که بلافاصله بعد از درج پست اونم پستو کپی میکنه توی سایتش. با این کارش اگر اون مطالبش زودتر ایندکس بشه دیگه اون صاحب مطلبه نه من.

من فیدر رو با کد زیر از دسترس خارج کردم : **** کدو اجازه نداد پیست کنم.

میخوام ببینم میشه کاری کرد که کلا فیدر غیر فعال بشه ؟

دوما این چه افزونه ای هست که داره استفاده میکنه تا ببینم میشه جلوش کاری کرد یا نه؟

یا اصلا شما چه پیشنهادی میکنید.

چون علاوه برپست . تمام تگ ها و برچسب هارو هم کپی میکنه و یه کار دیگه ای هم میکنه اینه که بعضی از سایتارو پستاشونو کامل نشون نمیده یعنی میزنه ادامه مطلب اما هر کاری کنی نمیتونی بری ادامه مطلب اما بعضی دیگه رو میتونی.

جان من هرکی میدونه یه پیشنهاد بده .

الان دیگه مطمعنم که با یه روشی داره مطالب رو کپی میکنه اونم خود کار . مطالبشو که بررسی کردم دیدم بعضی از مطالب رو که فقط توی دوتا سایت وجود داره یکی خودش یکی هم منبع اصلیش گاهی اوقات مطلب اون 1 ساعت زودتر هم ایندکس شدن .

نمیشه اسمشو نبرم خوتون بررسیش کنید:

www.fun.nazles.com

با این کارش عملا کاری کرده که گزارش دادن به گوگل به ضرر خودم میشه تا اون. اگر مطالبش زودتر ایندکس شده باشه.

اگر راحی دیدید ممنون میشم کمکم کنید. مثل انگل چسبیده به سایتا و داره ازشون استفاده میکنه.

آیا راحی هست که بشه بطور کامل فیدر سایت رو پاک کرد . الان فقط از طریق فانکشن دسترسیشو غیر فعال کردم اما میخوا کامل حذفش کنم. هیچ جایی ندیدم .

دوتا افزونه هم دیدم اما اونا هم همین کارو میکنن. اگر بشه ونا ر از php پاک کرد که دیگه فعال نباشن خوب میشه.

مارا که به خیرش امیدی نیست حداقل شر نرسونه.

چون من الان از طرق google reder تونستم فیدو بازکنم.

اساتید وردپرسی خواهشا کمک کنید .

لینک به ارسال

www.2online4.ir

میخواستم ببینم میشه فایلای php فیدر رو از هسته ورد پرس پاک کرد که برای همیشه از شرش خلاص شم.

مثل:

wp-atom.php

wp-commentsrss2.php

wp-feed.php

wp-rdf.php

wp-rss.php

wp-rss2.php

wp-includes/feeds-*.php

لینک به ارسال

ببینید نرم افزار ها و افزونه هایی هست که با رعایت حق کپی رایت اقدام به نشر تقریبا همرمان آثار شما می کنه و از طریق بازتاب به شما هم اطلاع می ده این افزونه ها کارشون دزدی نیست اینها گسترش دهنده آثار شما هستند و شما باید از بابتشون تشکر کنید ولی برای اینکه نتونند ازتون اطلاعات بگیرند می تونید خوراک rss را ببندید و یا از منوی پیشخوان - تنظیمات - خواندن - گزینه ی "

برای هر نوشته در خوراک، نمایش بده" را بر روی خلاصه تنظیم نمایید

لینک به ارسال

با این کد می تونید خوراک را غیر فعال کنید

<?php
function cwc_disable_feed() {
wp_die( __('No feed available,please visit our <a href="'. get_bloginfo('url') .'">homepage</a>!') );
}
add_action('do_feed', 'cwc_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rdf', 'cwc_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rss', 'cwc_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rss2', 'cwc_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_atom', 'cwc_disable_feed', 1);
?>

و برای اطلاعات بیشتر

http://www.wordpress98.com/wordpress/%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-feed-rss-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%BE%D8%B1%D8%B3/

را بخوانید

لینک به ارسال

ممنون از کمکتون.

من از کدای بالادیشب استفاده کردم . والان فعال بودن که سایت رو دیدید.

و من فیدارو روی خلاصه گزاشته بودم به همین علت فکر میکنم دلیلش همین بوده که اون سایت فقط خلاصه مطلب رو نمایش داده. اما چرا ادامه مطلب توی اون سایت به ادرس خود اون سایت هست نه سایت من.

من یه پست تست زدم ببینم چی میشه.

اما دوتا سوال منظورتون از بازتاب چیه همونی که توی "

گزینه‌های دیدگاه"

هست و نوشته :

کوشش برای آگاه کردن ‌همه‌ی وبلاگ‌هایی که پیوندشان در ‌این نوشته است

پذیرفتن بازتاب از دیگران (بازتاب فرستادن)

اجازه‌ی گذاشتن دیدگاه برای نوشته‌های جدید

(این گزینه‌ها ممکن است برای نوشته‌های یکتا لغو شود.)

هست . اگر اینه این بازتاب کجا نشون داده میشه و من چطور متوجه میشم که سایتی نشون داده شده.

و این بازتاب چطور کار میکنه یعنی مثل همون فید میاد کل مطلب یا خلاصشو نشون میده.

مثلا چه سایتایی این بازتابارو نشون میدن

از کمکتون ممنون.

لینک به ارسال

بازتاب یعنی پیوندی داخلی بین مطلب کپی شده و سایت شما که آگاه شدن شما از این جهته که اگر دوست داشتید می تونید شما هم بهش لینک بدید ولی اگر هم اینکار رو نکنید موتورهای جستجو سایت شما رو به عنوان مرجع می شناسند و اگر تگ نویسی درستی انجام بدهید رتبه تون به زودی در موتورها بالا می رود

من نمی دونم سایت مورد نظر شما از چه برنامه یا افزونه ای استفاده کرده ولی معمولا مشخصات سایت مرجع در زمینه های دلخواه مطلب قرار می گیره و اضافه کردن کدهاشون در قالب می تونند مشخصات سایت مرجع را نمایش بدند شاید سایت مد نظر شما کار کردن با این بخش رو ندونه خیلی ها در حال تجربه و آموختن چنین امکاناتی هستند

ولی به هر حال در لایه های اصلی و در خوراک فید اون سایت نام و مشخصات شما درجه

و بهترین راه برای حفظ نام و نشانتون اینه که حرفه ای بنویسید مانند خبرگزاری ها در اولین کلمات هر مطلب قید کنید این مطلب نقل از چه سایتیه و نام سایت رو لینک بدید به خود مطلب اونوقت لینک و نام مرجع همیشه در کپی های خودکار همراه مطلبه

اگر شما نمایش بازتاب را از قسمت گفت و گوها باز گذاشته باشید بازتاب هر مطلب به صورت یک پیوند در نظرات آن پیوند دیده می شه یعنی اگر کپی ای از مطلب شما صورت بگیره در بخش نظرات یک نظر با مشخصات بازتاب اضافه می شه

بازتاب کارش گفت و گو و اطلاع رسانیه و معمولا 30 حرف اول پست را با خودش همراه می کنه

لینک به ارسال

میدیدم بعضی مواقع وقتی پستی رو میزنم یه چند خطی از اون توی نظرات ثبت میشد اما نمیدونستم چیه فکر میکردم مشکل نرم فزاری و اسپمه و همیشه پاکش میکردم.

پس این بازتاب بوده .خوشحال چیز جدیدی یاد گرفتم.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...