رفتن به مطلب

گوگل وبمستر تولز هشدار داده !!!

پست های پیشنهاد شده

با سلام به همه ی کسانی که از این صفحه بازدید میکنند و تشکر از همه ی کسانی که بنده رو در رابطه با مشکل زیر راهنمایی میکنند .

و اما مشکل ...

در بخش گوگل وبمستر تولز سایت بنده یک هشدار و خطا ثبت شده که مربوط به DNS هست.

متن خطا رو در پایین کپی میکنم ( به جای آدرس سایتم ، mysite گذاشتم که تبلیغ نشه یه وقت )

http://www.mysite.com/:'>http://www.mysite.com/: Googlebot can't access your site - View details

ver the last 24 hours, Googlebot encountered 27 errors while attempting to retrieve DNS information for your site. The overall error rate for DNS queries for your site is 73.0%.

You can see more details about these errors in Webmaster Tools.

Recommended action

If the site error rate is 100%:

Use a WHOIS tool to verify that http://www.mysite.com/ has a proper whois record and that nameservers are configured for the site. If not, contact your domain registrar to update your whois records.

Using a DNS lookup tool, verify that the nameserver's name can be resolved to an IP address. If not, either update your whois record to contain an IP address for your nameserver, or update the DNS records for nameserver.

Using a DNS lookup tool, verify that http://www.mysite.com/ can be resolved to an IP address. If it can't, update the DNS record for http://www.mysite.com/ on your nameserver.

If the site error rate is less than 100%:

The most likely explanation is that your nameserver is overloaded. Contact your hosting provider and discuss the configuration of your DNS server and the possibility of allocating more resources to your DNS service.

If your site redirects to another hostname, another possible explanation is that a URL on your site is redirecting to a hostname that has a DNS problem. Consider checking the links to which your site redirects and make sure that the sites in your redirect links don't have any DNS issues.

After you think you've fixed the problem, use Fetch as Google to verify that Googlebot can properly access your site.

ممنون میشم بفرمایید دقیقا چه کاری باید انجام بدم که این مشکل کامل برطرف شه ؟

لینک به ارسال

سلام

سایتتون داون شده یا بهتره بگم هاستش با مشکل مواجه شده و روبات های گوگل بهش دسترسی ندارن.

موفق باشید

لینک به ارسال

خوب جناب میدونم دسترسی ندارن بهش و مطالب ایندکس نمیشه ولی همونطور که عرض کردم گفتم اگه ممکنه راه حل کاملشو بگید که باید چیکار کنم؟ چون تجربه ای ندارم در این زمینه.

یا علی

لینک به ارسال

قصد اسپم دادن ندارم ولی اگه لطف کنید راهنمایی کامل کنید ممنون میشم. چون بالاخره اونایی که تجربه بیشتری دارن مطمئنا با این مشکل برخورد کردند و میتونن راهنمایی کنن. خیلی گیر کردم خواهشا یه کمک و راهنمایی درست و حسابی کنید که بایستی چیکار کنم دقیقا ؟

یا علی .

لینک به ارسال

فکر نمیکنم این مشکل دائم باشه

شاید اون لحظه که در حال اسکن بوده سایت شما در دسترس نبوده اگر پابرجاست robots.txt هم بررسی کنید

لینک به ارسال

تشکر از پاسخگویی شما .

متأسفانه این خطا از 4 روز پیش که گوگل متنشو واسه وبمستر تولز سایت فرستاده بوده پابرجاست تا الان ! و تو این مدت هم هیچ مطلبی از سایت ایندکس نشده .

البته هم خود سایت و هم مدیریت سایت بالا میاد . این مشکل ظاهرا فقط برای روباتهای گوگل بوده که بعد از جندین درخواست هم نتونستن سایت رو ببینن .

اگه طبق اون متنی که مربوط به خطای گوگل هست راهنمایی کنید که دقیقا چه کاری باید انجام بدم ممنون میشم .

یا علی

لینک به ارسال

قطعی نمیشه گفت

چون شاید زمانی که در حال بررسی سایت شما بوده سایت در دسترس نبوده

باید صبر کرد تا گوگل دوباره بررسی کند اگر مشکل برطرف شد که هیچ اگرنشد فایل robots.txt هم بررسی کنید

لینک به ارسال

منظور از بررسی فایل robots.txt چیه؟ چیشو بایستی بررسی کنم ؟

اگه منظور دسترسیها به موتورهای جستجوست که بنده به همشون دسترسی دادم و علاوه بر اون فایل robots.txt شلوغی هم ندارم .

ضمنا میخواستم بدونم که این مشکلات واسه رتبه بندی گوگل اثر منفی میذاره ؟ چون سایت تازه تأسیسه . واسه همینه که میخوام سریعتر مشکل حل بشه که سابقه سایت پیش گوگل خراب نشه . البته هاست بنده از شرکت تقریبا معتبریه که تو همین انجمن هم خیلیها گفته بودن بد نیست واسه شروع فعالیت.

ولی الان این مشکل پیش اومده .

لینک به ارسال

دوست گرامی اول اینکه دقیقا همین سوال را چند روز پیش دوست دیگری پرسیده بود و جواب گرفت ، پس اول سرچ بعد پست (گل)

دوم اینکه این پیغام واسه اینه که دقیقا تو لحظه ای که روبات گوگل اومده سراغ سایت شما ، سایت شاید مثلا واسه چند دقیقه در دسترس نبوده (از طرف هاست یا دامنه) و این تقریبا یک امر طبیعی هست و ممکنه واسه هر سایتی پیش بیاد ، واسه سایت بنده هم اتفاق میفته گاها

و اینکه هنوز پیغام هست هم اصلا مشکلی نیست ، اینم طبیعی هست.

لینک به ارسال

دوست گرامی اول اینکه دقیقا همین سوال را چند روز پیش دوست دیگری پرسیده بود و جواب گرفت ، پس اول سرچ بعد پست (گل)

دوم اینکه این پیغام واسه اینه که دقیقا تو لحظه ای که روبات گوگل اومده سراغ سایت شما ، سایت شاید مثلا واسه چند دقیقه در دسترس نبوده (از طرف هاست یا دامنه) و این تقریبا یک امر طبیعی هست و ممکنه واسه هر سایتی پیش بیاد ، واسه سایت بنده هم اتفاق میفته گاها

و اینکه هنوز پیغام هست هم اصلا مشکلی نیست ، اینم طبیعی هست.

تشکر از پاسختون .

فقط میشه لینک همون تاپیکی که این سؤال مطرح شده بود رو لطف کنید بدبد ؟

ضمنا اگه طبیعی بود که گوگل پیام خطاشو تو وبمستر تولز نمیزد ! وقتی پیام خطا رو زده یعنی اینکه باید دنبال راهکار باشیم واسه حلش .

جدای از این ، بنده عرض کردم سایت تازه تأسیسه و این قطعا در آینده واسه رتبه دهی گوگل اثر منفی داره . اگه سایت قدیمی بود بله میشد گفت شاید اثر زیادی نداشته باشه چون گوگل به اون سایت اعتماد داره ولی به سایتهای تازه تأسیس که هنوز اعتماد نداره .

واسه همین خواستم بدونم راهکار عملیش چیه که دیگه از این دست مشکلات پیش نیاد. یعنی چه چیزی از سرویس میزبانیم باید بخوام ؟ چون اگه دقت کرده باشید تو متن خطا نوشته تخصیص منابع بیشتر به سرویس DNS .

سایت به دلیل تازه تأسیس بودن که فشاری به سرور نمیاره که بخواد منابع بیشتری بهش اختصاص بدن .

در کل لطف کنید همراه با پاسختون اگه مقدوره راهکار ارائه بدید که بدونم دقیقا چه کار کنم ؟

یا علی .

لینک به ارسال

تشکر از پاسختون .

فقط میشه لینک همون تاپیکی که این سؤال مطرح شده بود رو لطف کنید بدبد ؟

ضمنا اگه طبیعی بود که گوگل پیام خطاشو تو وبمستر تولز نمیزد ! وقتی پیام خطا رو زده یعنی اینکه باید دنبال راهکار باشیم واسه حلش .

جدای از این ، بنده عرض کردم سایت تازه تأسیسه و این قطعا در آینده واسه رتبه دهی گوگل اثر منفی داره . اگه سایت قدیمی بود بله میشد گفت شاید اثر زیادی نداشته باشه چون گوگل به اون سایت اعتماد داره ولی به سایتهای تازه تأسیس که هنوز اعتماد نداره .

واسه همین خواستم بدونم راهکار عملیش چیه که دیگه از این دست مشکلات پیش نیاد. یعنی چه چیزی از سرویس میزبانیم باید بخوام ؟ چون اگه دقت کرده باشید تو متن خطا نوشته تخصیص منابع بیشتر به سرویس DNS .

سایت به دلیل تازه تأسیس بودن که فشاری به سرور نمیاره که بخواد منابع بیشتری بهش اختصاص بدن .

در کل لطف کنید همراه با پاسختون اگه مقدوره راهکار ارائه بدید که بدونم دقیقا چه کار کنم ؟

یا علی .

دوست عزیز نکته ای که گفتم ربطی به تازه و قدیمی بودن نداره ، گاها پیش میاد که این اتفاق میوفته ، بله مهمه که DNS ها همیشه خوب باشن ولی حرف بنده اینه که این مشکل در سایت شما شاید چند دقیقه طول کشیده ولی گوگل این را که دیگه نمیفهمه ! گوگل حرفش اینه که زمانی که من اومدم سایت شما این مشکل را داشته و فرض را میذاره که کلا سایت شما اینجوری هست و به شما پیغام میده تا شما رفعش کنید، در صورتی که این مشکل شاید چند دقیقه بعد حل شده و لازم نیست شما کاری انجام بدید .

در مورد گوگل سئو هم شما باید بیشتر از هر چیز خود را ملزم به رعایت نکات سئو سازی بدونید تا رفع اینجور پیغام های گوگل

البیه بازم خود شما مختارید .

یا حق

لینک به ارسال

http://forum.wp-pars...578-پیغام-گوگل/

دوست عزیز نکته ای که گفتم ربطی به تازه و قدیمی بودن نداره ، گاها پیش میاد که این اتفاق میوفته ، بله مهمه که DNS ها همیشه خوب باشن ولی حرف بنده اینه که این مشکل در سایت شما شاید چند دقیقه طول کشیده ولی گوگل این را که دیگه نمیفهمه ! گوگل حرفش اینه که زمانی که من اومدم سایت شما این مشکل را داشته و فرض را میذاره که کلا سایت شما اینجوری هست و به شما پیغام میده تا شما رفعش کنید، در صورتی که این مشکل شاید چند دقیقه بعد حل شده و لازم نیست شما کاری انجام بدید .

در مورد گوگل سئو هم شما باید بیشتر از هر چیز خود را ملزم به رعایت نکات سئو سازی بدونید تا رفع اینجور پیغام های گوگل

البیه بازم خود شما مختارید .

یا حق

اگه یکبار بود این خطا حرف شما دقیقا درست بود ، ولی عرض کردم که با امروز 5 روز میشه که مطلبی از سایت ایندکس نشده و این خطا پابرجاست.

به نظر شما منطقیه کل روز سایت مشکل نداشته باشه و دقیقا همون ساعت که گوگل میخواد سایت رو بازدید کنه ، واسه خزنده های گوگل سایت مشکل دار بشه ؟

علاوه بر این قبل این مشکل 57 عکس از سایت ایندکس شده بود ولی الان به 47 تا کاهش پیدا کرده تعداد ایندکس عکسها . این در حالیکه نه پلاگین جدیدی نصب کردم ، نه تغییرات در مطالب دادم و نه اینکه سئوسازی و نکاتش رو نادیده گرفتم .

لینک به ارسال

منظورتون از اینکه پیغام پاربرجاست را نمیفهمم ، چون این پیغام گوگل پابرجا بودن نداره! ربات میره تو سایت مشکل داشته باشه یک پیغام میده و تمام ، و دوباره اگر بره و مشکل داشته باشه دوباره پیغام میده و ربطی به پیغام قبلی نداره . این پیغام هم میمونه توی صندوق پیام ها تا پاک کنید .

لینک به ارسال

منظورتون از اینکه پیغام پاربرجاست را نمیفهمم ، چون این پیغام گوگل پابرجا بودن نداره! ربات میره تو سایت مشکل داشته باشه یک پیغام میده و تمام ، و دوباره اگر بره و مشکل داشته باشه دوباره پیغام میده و ربطی به پیغام قبلی نداره . این پیغام هم میمونه توی صندوق پیام ها تا پاک کنید .

منظور بنده اینه که دقیقا از همون روزی که این پیغام خطا رو داده ، هیچ مطلبی از سایت ایندکس نشده در حالیکه قبل از این مشکل هر روز ایندکس میشد مطالب سایت.

و همونطور که در پیام قبل هم اشاره کردم ، حتی رو تعداد ایندکس هم تأثیر گذاشته این مشکل و تعداد ایندکسهایی که قبلا صورت گرفته بوده رو هم کاهش داده .

لینک به ارسال

سلام

گوگل جدیدا باز خودشو آپدیت کرده این مطلب رو بخونید ...

http://www.rezashirazi.com/post341.aspx#axzz30a14KDXF

لینک به ارسال

سلام

گوگل جدیدا باز خودشو آپدیت کرده این مطلب رو بخونید ...

http://www.rezashira...x#axzz30a14KDXF

سلام و تشکر بابت اطلاع رسونیتون .

لینکی که دادید رو خوندم و به چند دلیل فکر نمیکنم مشکل از این باشه :

1- این آپدیت در تاریخ 16 آپریل انجام شده در حالیکه سایت بنده در اون موقع به خوبی ایندکس میشد و مشکلی نداشت حتی این اواخر ایندکس مطالب بهتر هم شده بود تا اینکه این مشکل از تاریخ 28 آپریل که خطای DNS ثبت شده بود در گوگل وبمستر شروع شد و تا امروز هم هیچ مطلبی از سایت ایندکس نمیشه .

2- مطالب سایت بنده کپی نیست و اگر مطلبی از یک سایت رو بخوام در سایتم منتشر کنم دقیقا عین اون مطلب رو انتشار نمیدم و از نوع نگارش تا حتی عکس اون مطلب رو هم عوض میکنم و به شیوه ی نگارش خودم اون مطلب رو منتشر میکنم که فکر نکنم اسم اینکار کپی باشه چون اگه کپی باشه 99 % از سایتهایی که محتواساز هستند هم ، کپی کننده میشن .

3- دامنه ir رو هاست پارکه ولی ریدایرکت شده به .com ، با www هست تمام آدرسها و بدون www ریدایرکت شده ، و تقریبا کارهایی که تو این لینک گفته شده بوده رو بنده تا جاییکه میدونم رعایت کرده بودم از ایتدا و همونطور که ابتدا گفتم این مشکل دقیقا از زمان اولین اخطار گوگل که در رابطه با DNS بود ایجاد شده و این چند روز ( از تاریخ 28 آپریل که میشه 6 روز ) هنوز ادامه داره و درست نشده .

یا علی .

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...