رفتن به مطلب

کدام الگو کد نویسی صحیح تره ؟ چرا ؟

پست های پیشنهاد شده

سلام

توی نوشتن کدهای php من دوتا الگو رو دیدم میخواستم بدونم کدومشون بهتره و چرا ؟

<?php
echo "\r\n<p>\r\n\r\n\t\t\t";
echo "<a href=\"notes.php\">";
echo LANGUI_GAME_MENU5;
echo "</a><a href=\"links.php\">";
echo LANGUI_GAME_MENU6;
echo "</a>\r\n</p>\r\n<p>\r\n\r\n\t\t\t";
?>

یا به این صورت ( هر دو کد خروجی یکسانی دارند) :

<p><a href="notes.php"><b><?php echo LANGUI_GAME_MENU5; ?></b></a><a href="links.php"><b><?php echo LANGUI_GAME_MENU6; ?></b></a></p>

ویرایش شده توسط sos
لینک به ارسال

سلام

هر 2 یک کار رو انجام میدن که در کد اولی تمام کارها با php انجام میشه و کمی مشکلتره نسبت به کد دومی

در کد دومی هم ساده تره هم اینکه در اشکال یابی بهتره چون فقط جایی که نیاز به php بوده استفاده شده

بستگی به نوع کد نویس داره یکی دوس داره کارش پیچیده باشه و همه کارارو با php کنه و تو مورد دوم میخواد به صورت ساده بنویسه که از نظر من نوع دوم بهتره و ساده تر

لینک به ارسال

اگر برای یه کار ساده می خواید ، الگوی دوم بهتره.

اما در کارهای پیشرفته و پیچیده تر ، الگوی اولی مفید تره. (برای مثال تعیین یه شرط برای نمایش محتوا)

لینک به ارسال

آیا از نظر لود روی سرور و هاست هم ارجحیتی دارن ؟ یا برای سرور هیچ فرقی نمیکنه که از کدوم کد استفاده بشه .

لینک به ارسال

فرقی نداره.

فقط توجه داشته باشید که اگه در کدهای PHP الگوی اول اشتباهی وجود داشته باشه ، در صفحه هیچ چیزی نمایش داده نمیشه مربوط به اون قسمت.

اما اگر اشتباهی در کدهای PHP در الگوی دوم وجود داشته باشه ، کدهای HTML اجرا میشن و فقط کدهای PHP ارور می دن.

لینک به ارسال

درود.

به نظر من در تکمیل حرف دوستان در کل اگر از الگوی اول استفاده نکنید بهتر هست یا از ' استفاده کنید به جای " ؛در موارد که وب سایت ها بزرگ میشن ممکنه درخواست ها باعث پردازش بیشتر شوند

چون مفسر میاد و موارد داخل " را پردازش می کنه و در مقیاس بزرگ ایجاد مشکل می کنه.

اما در سایت های معمولی همانطور که دوستان گفتند تفاوتی ندارد که به چشم بیاد.

لینک به ارسال

الگوی دوم.

چون اگر برای این کار ساده بخواهید این همه دستور به کار ببرید، برای کارهای پیچیده تر، میخواهید چکار کنید؟

این کار فقط باعث شلوغ شدن بی مورد خواهد شد. پس الگوی دوم مناسب تر است.

لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

الگوی دوم بهتره

البته من بسته به خروجی از یکی از 2 روش استفاده میکنم

اگه خروجی من return باشه یعنی درون تابع باشه یا نیاز به پردازش نتیجه باشه از نوع اول اگه نه از نوع دوم استفاده میکنم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...