رفتن به مطلب

از شر صفحات 404 خلاص شوید !

Amir.

پست های پیشنهاد شده

404-Redirection.jpg

دوستان سلام!

امروز میخوام پلاگینی رو بهتون معرفی کنم که از دست صفحات ۴۰۴ به صورت کامل (بدون شک) خلاص می شید البته این را هم بگویم که صفحه ۴۰۴ کاربردهای بسیار خوبی دارد ولی و گاهی هم ممکن است باعث ایجاد مشکل شود.

کار این پلاگین است که اگر کاربر وبلاگ شما به صفحه ای وارد شود که وجود نداشته باشد و یا لینک اشتباهی باشد دیگر صفحه ۴۰۴ نمایان نمی شود بلکه صفحه Home Page شما فراخوانی می شود و یعنی با انتقال دادن کاربر از صفحه ۴۰۴ به صفحه اصلی , دیگر شما صفحه شکسته ندارید و این کار روی گوگل رانک شما تاثیر مثبت دارد

منبع : وردپرس98

wp98-404-redirection.1.4.zip

• امتیاز 10
لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

بعد یک سوال این با اینکه طرف تو صفحه 404 با استفاده از کدی صفحه ی اصلیش رو باز کنه یا همون انتقال بده چه فرقی داره ؟؟؟

استفاده زیاد از افزونه ها باعث مشکلاتی میشه !

لینک به ارسال

اقا این چه وضعشه

یکی میاد توی یه تاپیک میگه 404 ضرر نداره

یکی میاد می گه باید حذفش کرد

دیگری میاد میگنه نه باید 404 رو سئو کرد.

آخرش نفهمیدیم چی کار کنیم

• امتیاز 1
لینک به ارسال

هیچ فرقی نداره

این افزونه هم سربار زیادی نداره

میتونید کد اصلی رو به فایل فانکشن قالب اضافه کنید

function redirect_all_404s() {
global $wp_query;
if ($wp_query->is_404) {
wp_redirect(get_bloginfo('wpurl'),301);exit;
}
}
add_action('wp', 'redirect_all_404s', 1);

اقا این چه وضعشه

یکی میاد توی یه تاپیک میگه 404 ضرر نداره

یکی میاد می گه باید حذفش کرد

دیگری میاد میگنه نه باید 404 رو سئو کرد.

آخرش نفهمیدیم چی کار کنیم

404 که ضرر داره!

و باید حذفش کرد!

در مورد سئو هم مقصر سئوکارهای گرامی هستند!

انتخاب با شماست ;)

• امتیاز 6
لینک به ارسال

منظور از حذف 404، حذف صفحات ایندکس شده 404 در گوگل هست

نه فایل 404

شما چیرو حذف کردید؟

لینک به ارسال

الان من میگم که بهتره که صفحات 404 رو حذف و به صفحه اول ریدایرکت کنیم یا اصلا دست نزنیم؟

لینک به ارسال

ببینید همین الان من چند تا سایت بزرگ رو بررسی کردم نتایج به صورت زیر بود

دانلود ها : 404 ها ریدایرکت می شود به صفحه اول

وطن دانلود : 404 به وجود دارد ولی تنها چیزی که توش میبینید tag هست.

میهن سئو : 404 ریدایرکت می شوند.

جهان سئو : 404 وجود دارد ولی قالب ندارد

راحت سئو : 404 ها وجود دارن ولیبه جای متن 404 اولین پست به نمایش گذاشته می شود

یک ادمین : 404 وجود دارد و دارای متن "در حال حاضر مطلب درخواستی شما وجود ندارد" می باشد

میهن دانلود "404 به صفحه اول ریدایرکت می شود

• امتیاز 3
لینک به ارسال

میشه اقا پارسا یه مقدار بیشتر توضیحی بدی که چه جوری این کد قرار بدیم کجا دقیقا باشه برای ما تازه کارها ممنون می شم

global $wp_query;

if ($wp_query->is_404) {

}

}

لینک به ارسال

ممنون اقا مهدی برم ببینم می تونم درست کنم یا میزنم خراب میشه بعدش چه جوری بفهمه که درست کار می کنه یا نه راه حلی داره؟

الان گذاشتم کد رو برای امتحان هم رفتم به این ادرس

foxdl.ir/admin

بعدش برگشت به صفحه اصلی درسته دیگه اینجوری باید باشه؟

ویرایش شده توسط rockboys
لینک به ارسال

درسته

کاملا کار کرده.

از صفحه ای که وجود نداشته به صفحه اصلی ریدایرکت شده

موفق باشید

• امتیاز 1
لینک به ارسال

میشه اقا پارسا یه مقدار بیشتر توضیحی بدی که چه جوری این کد قرار بدیم کجا دقیقا باشه برای ما تازه کارها ممنون می شم

global $wp_query;

if ($wp_query->is_404) {

}

}

داخل فایل functions.php در پوسته باید قرار بگیره... قبل از تگ ?> اگر همچین فایلی نداره پوستتون، میتونید براش درست کنید، کافیه یک فایل خالی درست کنید و این کد رو داخل تگ <?php .... ?> قرار بدید. با تشکر

• امتیاز 2
لینک به ارسال

اقا محسk درست گفتند اما یادشون رفت بگن که اسم این فایل خالی رو باید فانکشن (function.php) بزاری..

• امتیاز 2
لینک به ارسال

اقا محسk درست گفتند اما یادشون رفت بگن که اسم این فایل خالی رو باید فانکشن (function.php) بزاری..

البته functions.php

• امتیاز 3
لینک به ارسال

وجود صفحه 404 یکی از استاندارد های طراحی و سئو هست. حتی با طراحی 404 مرتبط می تونید سایت رو از نظر heo هم بهینه کنید.

البته می تونید با استفاده از اسکریپت پس از مثلا 10 ثانیه به صفحه اول منتقل کنید. (یعنی موتور جستوجو بفهمه که 404 هست و بعد منتقل بشه)

توی عنوان هم شماره 404 باشه خوبه.

لینک به ارسال

البته می تونید با استفاده از اسکریپت پس از مثلا 10 ثانیه به صفحه اول منتقل کنید. (یعنی موتور جستوجو بفهمه که 404 هست و بعد منتقل بشه)

به اسكريپت نيازي نداره ، با اين متاتگ :

<meta http-equiv="Refresh" content="10;url=http://www.site.com" />

به سادگي اين كار انجام ميشه ، مقدار content رو ميتونيد تغيير بديد كه زودتر يا ديرتر دايركت بشه ، البته فكر نميكنم كاربري 10 ثانيه توي صفحه‌ي 404 منتظر بمونه تا منتقل بشه ، 2 يا 3 ثانيه خوبه ..

• امتیاز 3
لینک به ارسال

الان دیگه دارم سرم رو میزنم به دیوار.....

خوبه همون بالا گفتید از شر 404 خلاص بشید

بعد دقیقا اینجا گفتید که :

وجود صفحه 404 یکی از استاندارد های طراحی و سئو هست. حتی با طراحی 404 مرتبط می تونید سایت رو از نظر heo هم بهینه کنید.

توی عنوان هم شماره 404 باشه خوبه.

و این مسئله رو رد کردید.

اقا Saeed Fard هم که گفتند کاربر 10 ثانیه صبر نمی کنه

گفتند بزارید روی 2 یا 3

توی 2 یا 3 ثانیه گوگل متوجه صفحه 404 میشه؟

لینک به ارسال

با ریدایرکت 301 گوگل سریعا متوجه 404 بودن میشه .

• امتیاز 1
لینک به ارسال

الان دیگه دارم سرم رو میزنم به دیوار.....

خوبه همون بالا گفتید از شر 404 خلاص بشید

بعد دقیقا اینجا گفتید که : ...

و این مسئله رو رد کردید.

مهدي جان اينجا در اين مورد هر كس نظره خودش رو گفته ، آقا امير ( مدير سئو موز فارسي) كه گفتند بهتره كه باشه ، من خودم هم در اين مورد شك كردم و به همين دليل از امير در اين مورد در انجمن پرسيدم ..

پس بهتره در اين مورد به دنبال يه منبع خوب و قابل اعتماد باشيم ..

اقا Saeed Fard هم که گفتند کاربر 10 ثانیه صبر نمی کنه

گفتند بزارید روی 2 یا 3

مطمئنا صبر نميكنه ، كاربر بلافاصله كه لودينگ صفحه‌ي 404 تموم بشه بدون شك صفحه‌رو خواهد بست ..

حتي اگه 1 ثانيه هم باشه گوگل متوجه 404 خواهد شد و عبدالماجد عزيز هم گفتند ..

• امتیاز 2
لینک به ارسال

با ریدایرکت از طریق روش 301 گوگل متوجه این می شود که آدرس فعلی به طور کلی و نه موقتی به آدرسی که ریدایرکت می شود تغییر پیدا کرده است. قبلاً از این طریق برای افزایش رتبه استفاده می کردیم چون گوگل لینک ورودی از سایت دیگر به 404 پاس می کرد ولی الان تنها سود این مسئله برای سایت شما کاهش 404 سایت که خودش تاثیر کمی هم نداره ...

مهدی جان حرف زیاد هست و هر کسی یک نظری داره معمولاً ... شما خودت باید مطالب و منابع مختلف رو بخونید و تصمیم بگیرید از کدوم روش استفاده کنید. نه شما و نه من نمی تونیم یک روزه بهترین راه رو یاد بگیرید اما می تونیم بجای گشتن به دنبال موفقیت به سمت آن حرکت کنیم.

• امتیاز 4
لینک به ارسال

من که تصمیم گرفتم اون کد اول بزارم هر وقت 404 بود زود برگرد به صفحه اصلی راستش فکرکنم اینجوری بهتر باشه برام

لینک به ارسال

برادران نظرتون در مورد خود گوگل چیه؟

خود گوگل می تونست بعد از این که به کاربرش که من و شما باشیم بعد از نشون دادن صفحه 404 ما رو به صفحه اصلی منتقل کنه ، اما همچین کاری رو نکرده.

توی صفحات 404 گوگل، به صفحه اول لینک داده شده و توی یه متن خلاصه و مفید گفته که آدرس فلان وجود نداره توی سایت.

یه عکس باحال که از یه ربات داغون شده هم هست گذاشته.

فکر کنم بهترین 404 این باشه :

ساده، زیبا و خوشگل، یه متن خوب برای نشون دادن 404، لینک به صفحه اصلی و سایت مپ و بارگذاری سریع .

البته این چیزی رو که من گفتم از روی گفته های اقا امیر و دیده های خودم از توی گوگل می گم.

شاید این بهترین 404 باشه.

نظر شما چیه؟

لینک به ارسال

نظر شما چیه؟

من هم فكر ميكنم همين موردي كه گفتيد خوب باشه و براي كسايي كه بازديد صفحات 404 براشون مهم نيست بهتره كه دايركت نكنند ،

واسه من مسئله اينه كه پس كي گوگل اين صفحات رو از نتايج‌ش پاك ميكنه ؟ چقدر طول ميكشه و در چه صورت :wacko:;)

• امتیاز 1
لینک به ارسال

functions.php

• امتیاز 2
لینک به ارسال
  • اضافه کردن...