رفتن به مطلب

دزدی شیک و پیک پوسته ها!

پست های پیشنهاد شده

سلام

جدیدا سایت هایی هستند، که قالب های پرمیوم رو برای فروش قرار میدن.. این سایت ها یه بار یه پوسته رو میخرن... و بعد با عنوان این که این پوسته اورجینال هست به خورد مردم میدن..

ببینید، شخصی که قصد فروش پوسته های اورجینال رو داره، بایستی به ازای هر شخصی یک بار بخره تا بگن اون پوسته اورجینال هست... وگرنه من بیام یه پوسته پرمیوم رو بخرم حدودا 50 دلار و بعد بیام همونو فارسی کنم و بفروشم 35 هزار تومن، اونم نه به یه نفر بلکه به تعداد نامحدود خریدار... این کار من چیه؟ این کار طبق قانون کپی رایت = دزدی

جالب تر اینجاست که اگه شما همون قالب رو حالا به هر صورت ممکن به صورت رایگان پیدا کنید و نصب و استفاده کنید، دقیقا همون مقدار دزدی کردید که برید پول بدید و از چنین فروشنده هایی خرید کنید...

پس دو پیشنهاد میدم:

• اصلا قالب ها رو به صورت دزدی استفاده نکنید.که خب واقعا کار خوبی میکنید.
  • اگه حالا این نوع دزدی ها براتون مهم نیست، حداقل از این افراد سوءاستفاده گر خرید نکنید و برید رایگان هاشو گیر بیارید... آخه آدم زورش میاد بعضی ها مردم رو دور از جناب شما دوستان احمق گیر میارن... :angry:

نمیدونم اجازه دارم که چند تا سایت دزد که به این صورت دارن مردم رو ... فرض میکنند رو بگم یا نه.. ولی اگه یکی از مدیران به من یا بقیه اجازه این کار رو داد پته خیلی از این افراد رو میکنیم( هر کس موردی داره در اون صورت به صورت علنی میتونه بگه (تایید میکنم بعد از اجازه مدیران))

به هر حال دوستان حواستون باشه من خواستم فقط تذکر بوده و بس...

موفق و موید باشید

لینک به ارسال

حرفتون کاملا درسته بعضی از این پوسته های دزدی هم ماشالله یه فروشی داره که نگو. :mellow:

اول باید فرهنگ یه چیزی جا بیفته تا نتیجه بده وقتی کسی کپی رایت رعایت نمی کنه چه انتظاری می شه داشت؟!

پوسته ی دزدی و فارسی شده رو کاربرا می خرن بعد میان در انجمنا مشکلاتشو رفع کنن.خب اگه می دونید مشکل داره چرا می خرید؟

بعضی ها هم که پوسته های پرمیوم رو تو سایتشون ارائه می دن افتخار هم می کنن که پوسته ی فارسی برای کاربرا گذاشتیم.تازه آپدیتشم می کنن :mellow:

بیشتر عزیزان فروشنده هم نقشی در کد نویسی و ... ندارند و تنها با یه فارسی سازی به درآمدی کسب می کنند که از نظر شرعی هم به نظر من مشکل داره!

ویرایش شده توسط افشیــــــن
لینک به ارسال

سلام

جدیدا سایت هایی هستند، که قالب های پرمیوم رو برای فروش قرار میدن.. این سایت ها یه بار یه پوسته رو میخرن... و بعد با عنوان این که این پوسته اورجینال هست به خورد مردم میدن..

ببینید، شخصی که قصد فروش پوسته های اورجینال رو داره، بایستی به ازای هر شخصی یک بار بخره تا بگن اون پوسته اورجینال هست... وگرنه من بیام یه پوسته پرمیوم رو بخرم حدودا 50 دلار و بعد بیام همونو فارسی کنم و بفروشم 35 هزار تومن، اونم نه به یه نفر بلکه به تعداد نامحدود خریدار... این کار من چیه؟ این کار طبق قانون کپی رایت = دزدی

جالب تر اینجاست که اگه شما همون قالب رو حالا به هر صورت ممکن به صورت رایگان پیدا کنید و نصب و استفاده کنید، دقیقا همون مقدار دزدی کردید که برید پول بدید و از چنین فروشنده هایی خرید کنید...

پس دو پیشنهاد میدم:

• اصلا قالب ها رو به صورت دزدی استفاده نکنید.که خب واقعا کار خوبی میکنید.
  • اگه حالا این نوع دزدی ها براتون مهم نیست، حداقل از این افراد سوءاستفاده گر خرید نکنید و برید رایگان هاشو گیر بیارید... آخه آدم زورش میاد بعضی ها مردم رو دور از جناب شما دوستان احمق گیر میارن... :angry:

نمیدونم اجازه دارم که چند تا سایت دزد که به این صورت دارن مردم رو ... فرض میکنند رو بگم یا نه.. ولی اگه یکی از مدیران به من یا بقیه اجازه این کار رو داد پته خیلی از این افراد رو میکنیم( هر کس موردی داره در اون صورت به صورت علنی میتونه بگه (تایید میکنم بعد از اجازه مدیران))

به هر حال دوستان حواستون باشه من خواستم فقط تذکر بوده و بس...

موفق و موید باشید

تمام حرفاتون رو قبول دارم.

من قالب سایتم که قبلا صحیفه بود رو به قالب رایگان آقا افشین تغییر دادم.

حالا ببینیم مدیران انجمن چی میگن.

ویرایش شده توسط Ghaem
لینک به ارسال

راستش من سایت های زیادی دیدم که زدن توی کار ریپ و... من هم ناراحت بودم بنابراین یه تصمیم غلططططط گرفتم که قالب همون هایی که ریپ میزنن برای ملت رایگان میزارم مثل نمونه زیر:

http://bstskin.ir/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A8-xscript-%D9%86%D8%B3%D8%AE%D9%873/

و

http://bstskin.ir/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA%D9%87-go/

:D :D

لینک به ارسال

فقط قالب ها نیستند که در امان نیستند عزیز :)

به این موارد، افزونه های وردپرسی رو هم اضافه کنید.

اتفاقاً الان یک مورد یادم اومد توی وب فارسی

که ایشون اطلاع چندانی از وردپرس و برنامه نویسی هم ندارن اینطور که از سایت شون پیداست،

ولی متاسفانه برای وردپرس هواداران زیادی دارن !

فروشگاه هم دارن که افزونه های پرمیوم رو داخل سایت شون بدون هیچ محدودیتی خیلی شیک و زیبا میفروشن!

وقتی سایت های بزرگی مثل اینها این شکلی کار می کنن ، افتخار هم می کنند که از بزرگان وردپرسی اند، چه میشه کرد؟

به هر حال، از ماست که بر ماست .

وقتی از سایت های این شکلی حمایت می کنیم دیگه جایی برای فعالیت مفید نمی مونه.

طرف میاد قالبی که ماه ها روش کار شده رو در عرض از کمتر از 1 روز بصورت پابلیک منتشر می کنه بصورت رایگان،

چه میشه گفت؟ چطوری طرف رو می خوای قانع کنی که نکن ؟ !

نمی دونم دوستان چقدر اطلاع دارن،

ولی شخصاً سایتم که روزی 40 هزار بازدید داشت و روش بسیار کار شده بود رو بخاطر کپی رایت مدتی پیش داون کردم (بدون هیچ فشاری).

ای کاش فرهنگ کپی رایت بین ما جا می افتاد .

لینک به ارسال

حالا یکی هست میخره فارسی میکنه میفروشه

اما یکی هم هست ریپ میکنه/از ی سایت برمیداره یا ...

بعد فارسی میکنه و میفروشه :o

لینک به ارسال

آخه واقعا انصاف نیست ی قالبی که یک تیم روش کار میکنه میدن 30 تومن بعد جالبش اینکه قالب اصلی نیست

زمانی جالبتر میشه که شخصی که قالب و ترجمه کرده به اسم طراح ازش نام برده میشه

لینک به ارسال

با سلام . من پست را به دقت خوندم . راستش من هم همیشه خیلی میسوختم که یک سایت میاد یک قالب را ریپ میزنه بعد به هزاران نفر میفروشه !

فقط ی چیزی . بنده ی مبلغ ناپیزی میگیرم و برای افرادی که در سایتم درخواست میدن قالب هاشون را نصب میکنم و مثل دمو خودشون در میارم. اینکار به نظر شما که کمک در دوزدی نمیشه ؟!!!

لینک به ارسال

سلام

حرفاتون درسته ولی این مشکل از خیلی وقت پیش تو ایران بوده و هست و به تنهایی نمیشه جلوشو گرفت و معرفی کردن اون سایت ها فقط وجهه انجمنو خراب میکنه ولی ...

در آینده حتما این مورد درست میشه و به زودی خودم درستشون میکنم این موضوع هم تو تاپیک مدیرا مطرح میشه ببینیم تصمیم چی میشه

لینک به ارسال

توی انجمن طرحی رو شروع کردیم برای رعایت حقوق پدید آورندگان

خیلی جالب بود که ببینیم نهایت کار چی میشه

خوشبختانه خیلی خوب جواب داد و همین تاپیک رو میشه از نتایج همون دونست

وقتی کسی طراح یا کدنویس واقعی باشه میفهمه که دزدی اثر یعنی چی

برای معرفی هم یکی دوتا سایت نیست

ما با خیلی هاشون مستقیم صحبت کردیم و خیلی هاشون رو هم مجاب کردیم اما کسی دست برداشت؟

راهی مناسب براش درنظر داریم

فقط به یک عامل بستگی داره که منتظر تاییدیه اون هستیم اگر درست بشه خیلی راحت این نوع سایتها از رده خارج و فیلتر میشن ;) فیلتر واقعی و بزودی کساییکه به اسم وردپرس نون میخورن ولی بیسواد هستن! هم از رده خارج میکنیم

فقط کمی زمان نیاز داریم....

لینک به ارسال

بنظرم هیچکاری نمیشه کرد چون ایران قانون کپی رایت نداره و تا وقتی که قانون کپی رایت توی ایران اعمال نشه هیچ کاری از دست کسی بر نمیاد

یکی از دوستانم که در پاریس زندگی میکنه و عضو یک گروه دولوپر هستش میگه اگر دوستان هم وطن ایرانی الان اینجا پیش ما بودند میدیدند که سر یک قابل پریمیوم ما چقدر زحمت میکشیم و واقعا موهامون سفید میشه تا اینکه یک پروژه طراحی قالب پریمیوم به انتها میرسه چون در اینجا ما همه کارهامون حتی ایکون هایی که استفاده میکنیم برای کار باید اختصاصی و ساخت خودمون باشه .... بنظرم باید یک فیلم مستندی چیزی در این باره ساخته بشه تا خود طراحان ببینند و مجاب بشند که این کار انسانی نیست ..

لینک به ارسال

متاسفانه داریم با همه این مشکلات کار میکنیم

منم اوایل خیلی ناراحت میشدم و این که واقعا عصبانی میشدم پیگیری می کردم که کی این کارا کرده و قالبی که براش کلی زحمت کشیدم را کپی کرده یا ...

ولی با این مسئله کنار امدم بیخیالش شدم خیلی دیگه برام مهم نیست

به خودم میگم بزار خوشحال باشه که کپی کرده ;)

تا جاهایی هم پیش رفتم و کلی کار برای جلوگیری از کپی کردن کردم که اگه وقت بود تو عید یه مقاله میزارم که چه کار هایی کنید که کارتون آسون کپی نشه

ولی بازم بهش فکر نکنید این کار یه کاره حرومه و نه مارا تو قبر اونا میزارند نه اونا را تو قبر ما ما کاره خودمونو میکنیم ;)

لینک به ارسال
  • 5 ماه بعد...

سلام.کسی نمی تونه جلوی این افراد رو واقعا بگیره؟!! من دلم می خوام طراحی یاد بگیریم و پوسته بسازم اما حالا می بینم ارزش نداره و افرادی که کاملا چیزی از طراحی پوسته نمی دونن دارن خیلی درآمدهای کلان جمع آوری می کنن.واقعا کسی نمی تونه جلوی این افراد رو بگیره؟!

لینک به ارسال

سلام.کسی نمی تونه جلوی این افراد رو واقعا بگیره؟!! من دلم می خوام طراحی یاد بگیریم و پوسته بسازم اما حالا می بینم ارزش نداره و افرادی که کاملا چیزی از طراحی پوسته نمی دونن دارن خیلی درآمدهای کلان جمع آوری می کنن.واقعا کسی نمی تونه جلوی این افراد رو بگیره؟!

این یک مسئله اجتماعی و فرهنگیه که در سطح کلان باید بررسی و اجرا بشه

یک نفر (کسی که شما میخواید) نمی تونه کاری جلو ببره (باید تک تک افراد اراده کنند)

به نظرم فرهنگ کشور ما با این آرمان، ده ها سال فاصله داره ;)

لینک به ارسال

چی میشه گفت.

من خودم هم زمانی که سایت داشتم یه قالب از دی بی اس تم تهیه کردم. البته مدیر این سایت همیشه در حال بحث با بقیه سر این که اکانت دولپر خریداری کردن از الگانت و اجازه فروش پوسته ها رو دارن و این حرفا... حالا نمیدونم واقعا اینطوری هست یا نه

لینک به ارسال
  • 5 ماه بعد...

متاسفانه الان وضع خیلی بد شده ... طرف میاد اسکریپتی رو میخره اپن سورس 900 ت مثلا ! بعد میاد اون رو 30 ت تو سایتش میفروشه ادعاش هم میشه که برنامه نویس اصلیش خودش بوده در حالی که بلد نیست وردپرس نصب کنه و اون رو هم براش نصب کردن :( بعد شما چه انتظاری داری ؟

لینک به ارسال

متاسفانه فرهنگ کپی رایت تو ایران وجود خارجی نداره و فقط و فقط اسمی ازش بر سر زبون ها هست ...

علاوه بر قالب وردپرس تو اسکریپت ها و ... هم همچنین مواردی به وفور یافت میشه نمونش اسکریپت خبرخوان وبلاگ ها که نویسنده اسکریپت اون رو به صورت رایگان منتشر کرد حالا چند نفری پیدا شدن که یه سری تغییرات ریزی توش ایجاد کردن و دارن اون رو با قیمت های نجومی به فروش میرسونن جالبش اینجا هست که سازنده اصلی اسکریپت هستن

در کل : از ماست که بر ماست

تا خودمون نخوایم و قانون کپی رایت و فرهنگ سازی جا نیفته همین آشه و همین کاسه ... :)

بنده شخصا از این افرادی که گفتید خریداری کردم ولی با اونی که برنامه نویس گذاشته زمین تا اسمون فرق داره :| حالا شما برای وردپرس قالب می نویسی میفروشی 900 هزار تومان در حالی که خود وردپرس رایگانه ! به شخصه دارم روی همین اسکریپت کار میکنم تا به صورت ایفریم بشه اینجوری برای صاحب وبلاگ هم بهتره ... حالا این استدلال از کجا ناشی میشه خدا میدونه ! این که نشد نقض حقوق برنامه نویس ! برنامه نویس میاد رایگان میذاره من میخوام برم گسترش بدم و بفروشم این از نظر منطقی و حقوق برنامه نویس مشکلی داره ؟ ممنون میشم من رو قانع کنی (البته با دلیل !)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...