رفتن به مطلب

با چه برنامه ای PHP می نویسید؟ نیازمند کمک اساتید PHP !

پست های پیشنهاد شده

درود

من انواع برنامه ها رو تست کردم ولی آخرش به چیزی که میخواستم نرسیدم :(

دنبال یه برنامه ام ساده و سبک هستم که بتونم داخل آن PHP بنویسم به طوری که خودش خیلی کار ها رو سبک کنه

مثلا" فرض کنید من تایپ میکنم

if

}

اون خودش بره if رو ببنده با } !

و از این جور کارها

جیزی مثل برنامه ی NET BEANS خیلی خوبه. ولی برنامه ی DREAM WEAWER یه سری امکانات بهتری داره که نت بین نداره . و همینطور الی آخر !

کلا" میخوام بدونم شما که حرفه ای هستید در PHP از چه برنامه ای برای نوشتن استفاده میکنید ؟؟؟ میخوام خیلی اتومات و روتین و سبک و باحال باشه :)

پی نوشت: میدونم برنامه ای مثل notepad++ هست ولی خیلی ضعیفه و هیچ اتوماتی نداره !

ویرایش شده توسط مـحـمـد
لینک به ارسال

بدون شک sublime text 2 یکی از بهترین گزینه های روی میز هست :D که ویژگی تکمیل خودکار رو هم داره و کلی ویژگی دیگه ...

لینک به ارسال

واای ! چه برنامه باحالیه ! انگار انرژی میده لامصب :دی

حالا یه سوال در رابطه با همین برنامه !

الان کمی php زدم باهاش

اگر بخوام با یک شورت کات بره به آخر خط و ";" بزاره که نیاز به اینم نباشه راهی هست ؟

شورت کات "کنترل + اینتر" رو تست کردم ولی ";" نمیزاره

لینک به ارسال

خب برادر من این که خیلی وقت گیره :)))) خیلی سخته ، تا بخوای end رو بزنی بعد ; شب شده :)

شورت کات یا پلاگین اگر باشه عالیه.

لینک به ارسال

بچه ها یه مشکلی .

تو این برنامه راهی نیست فارسی خوانا بشه ؟ الان نوشته های فارسی رو درست نشون نمیده .

لینک به ارسال

sublime text 2 خودش سر خود تکمیل خودکار رو نداره از سیستم Emmet استفاده میکنه میتونید از Emmet روی ادیتور های دیگه هم استفاده کنید

پیشنهاد من به شما Brackets هستش چون رایگانه Sublime مشکل رایگان نبودن داره و همینطور با فونت فارسی هم پدر کشتگی داه ... :lol:

لینک به ارسال

sublime text 2 خودش سر خود تکمیل خودکار رو نداره از سیستم Emmet استفاده میکنه میتونید از Emmet روی ادیتور های دیگه هم استفاده کنید

پیشنهاد من به شما Brackets هستش چون رایگانه Sublime مشکل رایگان نبودن داره و همینطور با فونت فارسی هم پدر کشتگی داه ... :lol:

من با bracket که کار کردم راحت نبودم.. البته نسخه آخرش. تعداد خط ها که زیاد میشه تو باز و بسته کردن تگ ها مشکل پیدا می کنه. نسبت به sublime هم یه خورده سنگین تره.

لینک به ارسال

به نظر من هیچکدوم به سادگی و راحتی کار با notepad++ نیستند...

ویرایش شده توسط alimir
لینک به ارسال

من با bracket که کار کردم راحت نبودم.. البته نسخه آخرش. تعداد خط ها که زیاد میشه تو باز و بسته کردن تگ ها مشکل پیدا می کنه. نسبت به sublime هم یه خورده سنگین تره.

درسته ولی براکت برای برنامه نویسی زبان های سمت سرور طراحی نشده در واقع این نرم افزار بیشتر برای طراحی سایت با زبان های html و css و js طراحی شده اتفاقا توی html باز بسته کردن تگ ها خیلی راحت میشه تشخیص داد خودش یه قابلیت داره که روی تگ کلیک کنید تگ پایانی اون رو نشون میده ...! ولی من از همه نظر brackets رو کامل میبینم و حتی میتونم بگم رغیب جدی sublime هستش چون یک امتیاز داره اونم رایگان بودن + منبع باز بودنش هستش و قابلیت های جدیدی مثل Quick Edite و Live Preview که هیچ ادیتوری تا الان این دو قابلیت رو نتونسته ارایه کنه و اختصاصی Brackets هستش ..

لینک به ارسال

درسته ولی براکت برای برنامه نویسی زبان های سمت سرور طراحی نشده در واقع این نرم افزار بیشتر برای طراحی سایت با زبان های html و css و js طراحی شده اتفاقا توی html باز بسته کردن تگ ها خیلی راحت میشه تشخیص داد خودش یه قابلیت داره که روی تگ کلیک کنید تگ پایانی اون رو نشون میده ...! ولی من از همه نظر brackets رو کامل میبینم و حتی میتونم بگم رغیب جدی sublime هستش چون یک امتیاز داره اونم رایگان بودن + منبع باز بودنش هستش و قابلیت های جدیدی مثل Quick Edite و Live Preview که هیچ ادیتوری تا الان این دو قابلیت رو نتونسته ارایه کنه و اختصاصی Brackets هستش ..

چیزی که باعث شده من از بین این دو تا sublime رو انتخاب کنم فقط سبک بودنش هست.. برای من خیلی مهمه.

لینک به ارسال

چیزی که باعث شده من از بین این دو تا sublime رو انتخاب کنم فقط سبک بودنش هست.. برای من خیلی مهمه.

سبک بودن به چی گفته میشه به اینکه به محض کلیک نرم افزار باز بشه ؟؟ این که دلیل نمیشه در صورتی که براکت هم به اندازه نوت پد سبک هستش و سرعت بالایی داره

ولی به نسبت سخت افزار هایی که ما الان همه داریم بنظرم سبک بودن معنایی نداره چون سبک بودن رو وقتی میشه به کار برد که روی سخت افزار های ضعیف هم به همون مقدار سرعت بالا رو داشته باشه ..

اینم یه دلیل که براکت کمترین میزان رم رو مصرف میکنه یعنی میشه گفت حتی از Sublime و Notepad++ سبک تره چون Sublime درست نمیدونم فکر کنم با پایتون یا جاوا نوشته شده و نوت پد اختصاصی سیستم عامل ویندوز هستش ولی براکت با زبان های HTML & CSS کدنویسی شده

Capture.png

لینک به ارسال

خب برادر من این که خیلی وقت گیره :)))) خیلی سخته ، تا بخوای end رو بزنی بعد ; شب شده :)

شورت کات یا پلاگین اگر باشه عالیه.

دوست من فک کنم با این حوصله بدی بیرون برنامتو بنویسن بهتره :D

لینک به ارسال

سبک بودن به چی گفته میشه به اینکه به محض کلیک نرم افزار باز بشه ؟؟ این که دلیل نمیشه در صورتی که براکت هم به اندازه نوت پد سبک هستش و سرعت بالایی داره

ولی به نسبت سخت افزار هایی که ما الان همه داریم بنظرم سبک بودن معنایی نداره چون سبک بودن رو وقتی میشه به کار برد که روی سخت افزار های ضعیف هم به همون مقدار سرعت بالا رو داشته باشه ..

اینم یه دلیل که براکت کمترین میزان رم رو مصرف میکنه یعنی میشه گفت حتی از Sublime و Notepad++ سبک تره چون Sublime درست نمیدونم فکر کنم با پایتون یا جاوا نوشته شده و نوت پد اختصاصی سیستم عامل ویندوز هستش ولی براکت با زبان های HTML & CSS کدنویسی شده

Capture.png

یه قسمت حرفات رو قبول ندارم. لود اولیه براکت نسبت به Sublime بشتره. دلیلش رو هم نمی دونم. شما میگی با وجود سخت افزار های امروزی سبک بودن برنامه تاثیری نداره.. ولی من اصلا اینو قبول ندارم.

مثال می زنم واست. الان شما VS نصب کن. رو هر مدل سیستم با کانفیگ معمولی تا حرفه ای تست کن. سرعت لود آیا فرق داره؟ نداره! پس نمی تونی لود اولیه برنامه رو به سخت افزار سیستم ربط بدی.

از برنامه خاصی نمی خوام دفاع کنم :D ولی خب مدت زمان زیادی رو با براکت کار کردم ولی به شخصه Sublime رو الان ترجیح میدم.

لینک به ارسال
  • 7 ماه بعد...

دوستان من جدیدا کار با Netbeans رو برای وب تجربه کردم، عالیه. پیشنهاد می‌کنم امتحانش کنید.

واقعا یک IDE تمام معناست...

لینک به ارسال

فقط Sublime Text 3 اونم فقط به خاطر سبک بودن و انرژی زا بودنشه. هم روی لینوکس هم روی وین که به من خیلی خوب جواب داده.

ادیتور Atom هم به نظر من بد نیست البته سیستم بالا میخواد روی سیستم های متوسط سرعتش نسبتاً پایینه.

لینک به ارسال

از نظر من جواب شما توی یه خط خلاصه میشه :D

کسی که اون حد که شما میگی حرفه ای هست با همین notepad هم مینویسه :D

امّا خب شما یکم سطح توقعت بالایه.

دیگه یه ; گذاشتن و فلان و فلان کردن که مهم نیست!

از نظر من مهم ترین چیز تفکیک رنگی هست توی برنامه نویسی ، چون بعضی اوقات ممکنه یه } جا بزنی و کلّ چیزایی که نوشتی به فایده بشه!

که متأسفانه Dream Weaver از خط 2 به بعدش تفکیک رنگیش دوباره درست میشه.

به هر حال از نظر من بهتر اینکه سعی کنی از چیز هایی مثل NotePad و Wordpress استفاده کنی برای طرّاحی.

درسته که طول میکشه ، ولی نرم افزار ها قرار نیستن معجزه کنن.

فوق فوقش موقعی که داری چیزی مینویسه 4 تا علامت اضافه کنه بهش.

لینک به ارسال

به نظرم اگر php نویس باشید همین sublime text بهترینه ، Zen coding یکی از سریعترین هاست

بنده خودم به شخصه همه ی نرم افزار هارو دارم اما همش از notepad ++ استفاده میکنم چون سریع و ردیفه میشه روش zen coding هم سوار کرد فکر کنم

اما بهتره برای php از jetbrains استفاده کنید ، یکی از بهترین هایی هستش که تا حالا دیدم ، مخصوص php هستش

لینک به ارسال

دوستان به نظرم یکی از اشتباهایی که میتونید کنید استفاده از این نرم افزارهاست

البته اگر به صورت موقت هست مشکلی نداره

ولی اگر همیشگی استفاده بشه باعث میشه شما ضعیف بشید و هیچوقت بدوناین نرم افزارها نتونید کدنویسی کنید

ترجیحا از ++notepad استفاده کنید و سعی کنید به صورت دستی کد نویسی و خطاگیری کنید

لینک به ارسال

همیشه گفتم که IDEها و ادیتورهایی که خودشون اسم فانکشن رو تکمیل میکنن، باعث ضعیف شدن برنامه نویسی میشه و حتی روند اون رو کندتر میکنه.

لینک به ارسال

خودم به شخصه همیشه از notepad++ استفاده میکنم

اما بیشتر اوقات برخی املنت ها و توابع هست که نمیتونم حفظ کنم ( انسانم دیه کامپیوتر که نیستم 1000000000 دیتا رو خیره کنم :D ) کپی میکنم

برای همین میگم که در مواقع برنامه نویسی نه طراحی صفحه از همین نرم افزار هایی استفاده کنیم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...