رفتن به مطلب

مصرف بیش از حد منابع

پست های پیشنهاد شده

با سلام

من مدتیه که سایتم به مشکل خورده و منابع بسیار بالایی استفاده میکنه.

حدود 160 کوئری در وردپرس اجرا میشه که سرعت سایت رو بسیار پایین آورده.

بخش اعظمش نزدیک 130 تا مربوط به افزونه wti-like و 50 تا هم از خود وردپرسه!

افزونه رو نمیشه فعال کرد و نمیشه مصرفش رو هم کم کرد. نمیدونم چرا خود وردپرس این همه کوئری ارسال میکنه!!

آدرس سایت

به نظرتون چطوری حداقل مصرف خود وردپرس رو پایین بیارم؟ کسی پیشنهادی داره؟

لینک به ارسال

سایت را با غیر فعال کردن کل افزونه ها و قالب دیفالت چک کنید در اکثر مواقع مصرف بالای منابع مربوط می شه به اسپم ها و یا اسکریپت های نال و کرک شده که بال ایجاد کوئری های مجازی ترافیک داده را به سرقت میس برند اما می تونه از ریست نشدن کوئری یا ست نشدن افزونه ها با هم هم باشه

اگر در تست بالا مصرف منابع پایین آمد لیستا تمام افزونه هاتون رو هم بگذارید

در ضمن داشتن 180 کوئری زیاد نیست باید دید کدام کوئری فشار زیادی را تحنمیل می کند

لینک به ارسال

اگر باز هم مشکل شما پابرجابود مشخصات ورود به پنل وردپرستون رو برام ایمیل کنید من کاملا با رفع این مشکل آشنا هستم و سریع مشکل را براتون برطرف می کنم

webtinax@gmail.com

لینک به ارسال

اگر باز هم مشکل شما پابرجابود مشخصات ورود به پنل وردپرستون رو برام ایمیل کنید من کاملا با رفع این مشکل آشنا هستم و سریع مشکل را براتون برطرف می کنم

دوست عزیز اگر روش مناسبی میدونید بهتره روش حل مشکل رو همینجا بیان کنید تا دیگران هم بتونند استفاده ببرند.

موفق باشید.

@میثم - از پلاگین جلالی استفاده میکنید یا پارسی ساز ؟

بهتره با هاست صحبت کنید ببیننند چه کوئری ای بیشتر زمان سی پی یو رو اشغال میکنه.

لینک به ارسال

میزان مصرف افزونه ها ها براساس کوئری:

Contact Form 7 = 2

Simple Local Avatars = 3

User Role Editor = 4

BWP Google XML Sitemaps = 5

WTI Like Post = 79

تعداد کوئری روی افزونه هایی که در کل شبکه فعال شده:

Akismet = 4

All In One SEO Pack = 2

Link Manager = **

Multisite User Management = **

wp-jalali = **

WP-PageNavi = **

** = غیر از جلالی که غیرفعالش نکردم بقیه با غیرفعال شدن هیچ تعداد کوئری از سایت کم نشد!

تعداد کل کوئری های سایت: 128-130

مشکل اصلی همانطور که گفتم افزونه WTI Like Post ولی چون یکی از امکانات کلیدی سایته نمیشه غیرفعالش کرد! :(

سایت را با غیر فعال کردن کل افزونه ها و قالب دیفالت چک کنید در اکثر مواقع مصرف بالای منابع مربوط می شه به اسپم ها و یا اسکریپت های نال و کرک شده که بال ایجاد کوئری های مجازی ترافیک داده را به سرقت میس برند اما می تونه از ریست نشدن کوئری یا ست نشدن افزونه ها با هم هم باشه

اگر در تست بالا مصرف منابع پایین آمد لیستا تمام افزونه هاتون رو هم بگذارید

در ضمن داشتن 180 کوئری زیاد نیست باید دید کدام کوئری فشار زیادی را تحنمیل می کند

همه افزونه ها رو چک کردم و لیستش رو قرار دادم اما امکان غیرفعال کردن قالب فعلا نیست.

webtinax@gmail.com

سلام

بنا به مسائلی امکانش نیست. ممنون از شما

دوست عزیز اگر روش مناسبی میدونید بهتره روش حل مشکل رو همینجا بیان کنید تا دیگران هم بتونند استفاده ببرند.

موفق باشید.

@میثم - از پلاگین جلالی استفاده میکنید یا پارسی ساز ؟

بهتره با هاست صحبت کنید ببیننند چه کوئری ای بیشتر زمان سی پی یو رو اشغال میکنه.

از جلالی استفاده میکنم. به پشتیبان هاست گفتم و منتظر جوابم ولی با توجه به تست بالا احتمال 99& مشکل از افزونه لایکه

لینک به ارسال

دوست عزیز شما با جایگزینی پلاگین WP-Parsidate به جای جلالی می‌تونید خیلی زیاد از مصرف منابع سرورتون رو پایین بیارید ، به جرات بگم حتی ممکنه مشکل از همین پلاگین باشه و با جایگزینی اون حل بشه ، استفاده از پلاگین جلالی == مصرف منابع بالای سرور

لینک به ارسال

دوست عزیز شما با جایگزینی پلاگین WP-Parsidate به جای جلالی می‌تونید خیلی زیاد از مصرف منابع سرورتون رو پایین بیارید ، به جرات بگم حتی ممکنه مشکل از همین پلاگین باشه و با جایگزینی اون حل بشه ، استفاده از پلاگین جلالی == مصرف منابع بالای سرور

فعلا به دلیل توابعی که استفاده کردیم امکانش نیست و در کل فکر نمیکنم خیلی تفاوتی کنه.

لینک به ارسال

فعلا به دلیل توابعی که استفاده کردیم امکانش نیست و در کل فکر نمیکنم خیلی تفاوتی کنه.

دوست عزیز افزونه جلالی همانطور که دوستان فرمودند بالاترین مصرف منابع را دارد

اما چون خروجی افزونه از روی صفحه index.php است در لوگ شما جزو فشار وردپرس حساب می شود و افزونه لایک چون با متد پست فرم ارسال می کند مستقیما جزو فشار افزونه خوانده می شود افزونه لایک نهایتا بیست فیلد هیدن داشته باشد که آی دی و مشخصات مطلب و کاربر را حمل کند روی هم 100 کیلوبایت فشار نمی آورد در صورتی افزونه جلالی اگر توابع jdate هم استفاده شده باشد با وجود ده تابع در یک صفحه بیش از 100 مگابایت به منابع در هر بار لود فشار می آورد تفاوت این دو قابل قیاس نیست

راه حل مشکل شما همان است که گفته شد اگر نمی توانید در سایت و توابعش تغییری ایجاد کنید راه دیگری برای رفع مشکل نمی تواند وجود داشته باشد با این وجود می توانید پینگ سایت خود را هم بگذارید تا از صحت وضعیت هاست مطمئن شوید برای اینکار از طریق منوی استارت ویندوز Command Prompt را احضار کنید و در محیطش تایپ کنید

ping sitename.com

که sitename را با نام دامین خود عوض می کنید (بدون http و www) و اینتر کنید روی پاسخ راست کلیک و select all کنید و برای کپی پاسخ اینتر بزنید و نتیجه را با کنترل + وی بر روی نوت پد قرار دهید بعد از حذف آی پی و نشانی ها بگذارید اینجا تا بررسی شود

لینک به ارسال

دوست عزیز افزونه جلالی همانطور که دوستان فرمودند بالاترین مصرف منابع را دارد

اما چون خروجی افزونه از روی صفحه index.php است در لوگ شما جزو فشار وردپرس حساب می شود و افزونه لایک چون با متد پست فرم ارسال می کند مستقیما جزو فشار افزونه خوانده می شود افزونه لایک نهایتا بیست فیلد هیدن داشته باشد که آی دی و مشخصات مطلب و کاربر را حمل کند روی هم 100 کیلوبایت فشار نمی آورد در صورتی افزونه جلالی اگر توابع jdate هم استفاده شده باشد با وجود ده تابع در یک صفحه بیش از 100 مگابایت به منابع در هر بار لود فشار می آورد تفاوت این دو قابل قیاس نیست

راه حل مشکل شما همان است که گفته شد اگر نمی توانید در سایت و توابعش تغییری ایجاد کنید راه دیگری برای رفع مشکل نمی تواند وجود داشته باشد با این وجود می توانید پینگ سایت خود را هم بگذارید تا از صحت وضعیت هاست مطمئن شوید برای اینکار از طریق منوی استارت ویندوز Command Prompt را احضار کنید و در محیطش تایپ کنید

ping sitename.com

که sitename را با نام دامین خود عوض می کنید (بدون http و www) و اینتر کنید روی پاسخ راست کلیک و select all کنید و برای کپی پاسخ اینتر بزنید و نتیجه را با کنترل + وی بر روی نوت پد قرار دهید بعد از حذف آی پی و نشانی ها بگذارید اینجا تا بررسی شود

سرور نیمه اختصاصیه و سایت دیگه ای روی اون وجود داره و سرعتش مناسبه. اما فقط این سایت وردپرسی مشکل داره.

برای تغییر افزونه جلالی باید غیرفعالش کنم و افزونه جدید رو فعال کنم بعد نام های توابع رو جایگزین کنم؟ همین؟

لینک به ارسال

البته که تفاوتش به این مقدار هست

jalali-current.png

توابع رو میشه تغییر داد ..

برای تغییر افزونه جلالی باید غیرفعالش کنم و افزونه جدید رو فعال کنم بعد نام های توابع رو جایگزین کنم؟ همین؟

بله ، جلالی رو حذف و پلاگین جدید رو نصب و فعال کنید و در قالبتون به جای jdate قرار بدید parsidate

لینک به ارسال

مشکل اصلی افزونه WTI Like Post بود و البته هست که امکان غیرقعال کردنش نبود بنابراین تصمیم گرفتم اطلاعات سایت رو از وردپرس شبکه به وردپرس مجرد منتقل کنم.

با توجه به صحبت مدیران عزیز یک وردپرس جدید نصب کردم و به جای جلالی از افزونه WP-Parsidate استفاده کردم که خیلی بهتره و به خصوص امکان تبدیل چند حرف عربی به فارسی اش خیلی برام مناسبه :)

اکثر جدول ها رو به سادگی از دیتابیس منتقل کردم اما جدول کاربران مشکل ساز شد که مجبور شدم به صورت دستی اطلاعات رو منتقل کنم.

وردپرس شبکه بنا به دلایل نامعلومی دچار خرابی شده بود و کوئری های زیادی ارسال میکرد و الان با وجود همان افزونه ها حدود 50 کوئری صرفه جویی شد.

افزونه کش w3 total cashe در وردپرس شبکه کار نمیکرد و سوپر کش هم بنا به دلایل نامعلومی اصلا به درستی کار نمیکرد اما الان افزونه w3 total cashe به خوبی کار میکند.

به این نتیجه رسیدم که دیگه از وردپرس شبکه استفاده نکنم یا برای سایتهای خیلی کوچک استفاده کنم. :)

و اینکه افزونه WTI Like Post به درد سایت های متوسط و بزرگ اصلا نمیخوره ^_^

با تشکر از همه مدیران عزیز که با حوصله وقت گذاشتند و راهنمایی کردند

یا علی ;)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...