رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

طراحی سایت با asp.net در ایران به دلیل تک قطبی بودن درس های دانشگاهی کشور و یاد دادن asp.net به دانشجویان زمینه ای را در ایران پدید آورده است که شرکت هایی که با مدرک تحصیلی معتبر در زمینه طراحی وب سایت فعالیت می کنند ادعای برتری این روش در طراحی وب سایت را داشته باشند و دانشجویانی که از دانشگاه فارق الحتصیل میشوند در این حیطه یک نوع مورد هجوم شست و شوی مغزی قرار میگیرند که طراحی سایت فقط با asp.net امکان پذیر می باشد.

امروزه متاسفانه شاهد آن هستیم که طراحی های بسیار ضعیفی از این قشر شاهد هستیم تا آنجا که حتی بسیاری از وب سایت های دولتی آن قدر بد برنامه ریزی شده اند که فقط با مرورگرinternet explorer کار میکنند آن هم نسخه 6 یا 7!طراحی وب سایت با asp.net بد نیست اما در ایران متاسفانه به دلیل به روز نبودن کتب دانشگاهی،سطح طراحی وب سایت ها با asp.net خیلی پایین هستند و از آنجایی که کمتر نیروی متخصصی در این زمینه داریم باعث شده است که تقریبا تمام طراحی های وب سایت پیاده سازی شده با aps.net از کیفیت پایین و پنل مدیریتی اندک برخوردار شوند و حقیقتا کار را برای کاربران و کسانی که قرار است سایت را به روز رسانی کنند دشوار میشود و در حقیقت در ایران متاسفانه کسی نتوانسته است مدیریت محتوایی با asp.net طراحی نماید که فول پنل باشد و تمامی نیاز های کاربران را رفع نماید و کاربر پست باشد در دنیای اینترنت جهان وب امروز تمامی سایت های معروف جهانی از جمله یاهو،فیس بوک و ... با php نوشته شده اند.

متاسفانه شاهد آن بودیم که شرکت معروفی برای یکی از دوستان،وب سایتی را طراحی کرده بود با asp.net و مشتری میخواست که مجموعه بندی عوض شود که با بهانه های مختلف مانع از این کار شدند و باز داستان ضعیف بودن سطح برنامه نویسی و کامل نبودن آن به خوبی مشهود می باشد.

از طرفی طراحی سایت با asp.net نسبت به php( که زبان برنامه نویسی محبوب جهانی میباشد ولی ارگان های دولتی کشور ما متاسفانه هنوز مقاومت وجود دارد) هزینه های سنگینی را در پی خواهد داشت و اگر باگی در آن پیدا بشود حتما خود ماکروسافت باید آن را رفع نماید و این روند ممکن است چندیدن ماه به طورل بی انجامد در صورتی که تا در php باگی پیدا شود به دلیل این که متن باز میباشد در عرض چند روز این باگ رفع خواهد شد در کل هزینه ها و سطح کیفی و کمی طراحی سایت با php برای مشتریان هم با کیفیت تر و هم به صرفه تر خواهد بود

مشکلات asp.net در ایران به اینجا ختم نمی شود متاسفانه به کرات شاهد آن هستیم که شرکت هایی که در زمینه طراحی وب سایت با asp.net کار میکنند به مشتریان خود این تلقین را میکنند که بهترین زبان برنامه نویسی دنیا میباشد و از آنجایی که php بازار آن ها را به دلیل امنیت بالا و کیفیت بهتر خراب کرده است کافیست در اینترنت جستجو نمایید و شاهد آنخواهید بود که تمامی کشور های پیشرفته دنیا رو به زبان php آورده اند و طراحان asp.net سعی در توجیه این مسئله دارند که متاسفانه در آخر هم مشتری ضرر خواهد کرد!

شرکت های طراحی سایت با aps.net سعی میکنند همیشه پنل مدیریتی کامل را در اختیار شما قرار ندهد تا همیشه برگ برنده ای دست آنها باشند و برای هر تغییرات اضافی،شامل فاکتور جدید شود.

اخیرا متوجه شدم که شرکت های بزرگی که با asp.net کار میکنند به دلیل طراحی های نامناسب لینک های مخفی خود را در وب سایت های مشتریان خود قرار داده بودند که باعث افزایش رنکینگ خود شوند! که این از مصادیق مجرمانه می باشد و چگونه میتوان آن را توجیه نمود؟!

نکاتی برای بهبود کیفیت طراحی سایت با asp.net:

اگر از asp.net استفاده می کنید نکات زیر را همواره مدنظر داشته باشید:

همواره از طراحان،پنل کامل مدیریت را بخواهید که دسترسی کامل به شما بدهند که شما در آیند بتوانید هر کاری که خواستید انجام دهید و نیازی به پرداخت هزینه به آنها نباشید

به طراح بگویید که آدرس ها(url) تولیدی در سایت به صورت استاندارد باشد و حروف بی ربط در آن وجود نداشته باشد.

سعی کنید کد های سایت شما را فرد متخصصی بررسی نمایند تا از ضعیف نبودن و باگ نداشتن برنامه نویسی با aps.net مطمئن شوید!

همواره سعی کنید وب سایت طراحی شده خود را با یک وب سایت طراحی شده با php مقایسه کنید و از طراح سبکی در آن بخواهید که کد های خروجی استاندارد داشته باشند

نتیجه گیری:

من به تمام افراد و شرکتهایی که قصد راه اندازی سایت دارند پیشنهاد میکنم که گزینه طراحی سایت با asp.net را در ایران از ذهن خود بیرون کنند. در صورتی که برای کیفیت سایت خود ارزشی قائل نیستید و به سراغ سیستم های امن تر با امکانات بیشتر نظریر php بروید.

البته مقاله فوق به این معنا نیست که همه روش های طراحی سایت به غیر از asp.net مناسب هستند و هیچ مشکلی ندارند، هر روشی مزایا و معایب مربوط به خود را دارد اما افرادی که دید حرفه ای و دراز مدت به سایت خود دارند بهتر است هرگز از aps.net برای آینده شرکت و موسسه خود استفاده نمیکنند.

ویرایش شده توسط modire1388
لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

خیلی ممنونم به دردم خورد داشتم دنبالش میگشتم تا با php مقایسش کنم

که دیدم قابل مقایسه نیست

لینک به ارسال

کلا دانشجو ها توی دانشگاه به واسطه یک سری تکرار چیز هایی در مورد برنامه نویسی یاد میگیرند ...

جالبیش اینکه داشنجو ها با مدرک لیسانس فارغ التحصیل میش ولی هیچی از برنامه نویسی و طراحی نمیدونن وقتی علت رو ازشون میپرسی میگن من شب خوندن صبح رفتم امتحان دادم :| :|

لینک به ارسال

یا یه رفیقم مکانیک خونده ولی دستگاه دیجیتال میسازه اینم یه نمونه:

post-1392-0-33933300-1393095287_thumb.jp

درس با علم فرق داره دوست عزیز

لینک به ارسال

البته باید یا آوری کنم که لزوما اینکه سایت های دولتی آشغال هستند معنی اینو نداره که asp آشغال هست.. چرا که ما سایت هایی با رابط کاربری و کارآیی خیلی بالایی هم با asp داریم.. مثلا همین کلیک تولز خودمون که با asp نوشته شده.. من که واقعا لذت میبرم میرم توش...

کسی که حرفه ای باشه براش فرق نمیکنه که با چه زبانی بنویسه...

لینک به ارسال

من خودم توی شرکتی که تازه استخدام شدم برای طراحی سایت فقط 2 نفر هستند که به Asp.Net تسلط کامل دارند و میتونن یک CMS بسازن

ولی هیچی از اصول طراحی سایت نیمدونن وقتی از مسائل سئو و استاندارد های طراحی های جدید مثل ریسپانسیو بهشون میگم اصلا نمیفهمن چی میگم :D

من هر برنامه نویس php کاری که دیدم توی کار های طراحی و UI حرفه ایی بوده و همیشه آپدیته .. ولی بر عکس هر asp کاری که توی ایران دیدم هیچی از طراحی UI نمیدونست و همشون هم توی سال 2006 گیر کرده بودن حتی مروگری که روی سیستشون نصب بوده فایرفاکس نسخه 3 بوده بهشون میگم چرا اپدیت نیستید میگن مگه ورژن مروگر ها فرقی هم دارن با هم دیگه :||

این فرق استعداد های یک php کار و Asp کار توی ایران هستش ....

php کار ها همیشه دنبال کیفیت بالا میگردن واسه مشتری ولی asp کار ها فقط میخوان یه چیزی تحویل مشتری بدن بره دنبال کارش ...

البته نمیخوام از زبان خاصی طرفداری کنم من چیز هایی که اطرافم دیدم رو دارم میگم ....

لینک به ارسال
  • 7 سال بعد...

واقعا خیلی مسخره است asp رو با php مقایسه کردن و علیه asp گارد گرفتن . php اولش واسه راسموس لردوف بود باهاش کار های ساده اش رو انجام میداد . بعد php زبان اسکریپتی هست که قطعا سرعت زبان های اسکریپتی از کامپایلری پایین تره . این همه سایت های ورد پرسی و php هک شدن . این هم از وضعیت امنیتش . اصلا یه گروه 6 نفره که پشتیبانی Php رو دارن قایل مقایسه با یه کمپانی نسیت . تعصبی نیستم ولی اگه کار های کوچک میخاید انجام بدید تا متوسط برید دنبال Php ولی در سطح سازمانی و پروژه های بزرگ , برید سمت asp . بعد سایت های بزرگی که ادعا میکنید با Php نوشته شدن همه کوچ کردن به یه تکنولوژی دیگه . مثلا فیسبوک دید خیلی Php خطاهاش زیاده و پروژه به این بزرگی رو نمیتونه با php جمع کنن . بعد زبان هک رو ساخت بیشترش رو با اون درست کردن یا یاهو که با Php نوشته بودنش رفت سمت node.js 

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...