رفتن به مطلب

مشکل در ساخت اسکرول بارگزاری مطالب

پست های پیشنهاد شده

سلام وقت بخیر

من در سایدبار سایتم یک اسکرول ایجاد کردم و توش کد حلقه ی مطلب گذاشتم ، حالا می خوام کاری کنم که هرچی اسکرول به سمت پاییت کشیده بشه ، مطالب قبلی لود بشه .

افزونه infinite scroll رو هم امتحان کردم ، اما این افزونه فقط مطالب صفحه اول سایت رو این طور درست می کنه ، و در یک سایدبار یا div دیگه ظاهرا نمیشه ارش استفاده کرد

ممنون میشم کمکم کنید

لینک به ارسال

با اسکرول عادی یک عنصر بعید می دون به این راحتی بشه تنظیمات آژاکس را تعریف کرد

مگر با window.scrollTop که تابع اسکرول صفحه اصلیست

روشی که من می شناسم و استفاده می کنم هم طولانیه و هم مشکل شاید دوستان راهنمایی بهتری داشتند و الا اگر فرصت شد فردا خلاصه مراحل را می نویسم و باقیش هم با خودتونه چون اصلا فرصت پیگیریش را ندارم

لینک به ارسال

خلاصه اش اینه که بجای استفاده از اسکرول یک div را کادر اصلی قرار می دم و بهش خاصیت

.div{
overflow:hidden;
width:300px;
height:300px;
position:relative;
}

و یک div در داخلش با خاصیتی شبیه

.div2 {
width:275px;
height:1000px;
position:absolute;
left:0;
top:0;
}

div سوم حکم ابزار اسکرول را خواهد داشت

.div3 {
width:25px;
height:25px;
position:absolute;
right:0;
top:0;
}

حالا با استفاده از جی کوئری تابعی تعریف می کنید که با div3 بین فاصله عمودی 0 تا 275 با موس حرکت کنه و با ضریب مشخص div2 رو بالا و پایین کنه (عین خود اسکرول) و چون الان مدیریتن اسکرول به دست خودتونه می تو.نید با تابع load برای مقادیر مختلف top احضار آژاکسی داشته باشید

اگر با کد نویسی آشنا باشید با همین توضیح کارتون انجام می شه و الا حالا حالا درگیرش خواهید بود

پیشنهاد می کنم منتظر راه حل های ساده تر باشید روش من قدیمیه و ممکنه دوستان راه های سریعتری را معرفی کنند

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...