رفتن به مطلب

سوالات و مشکلات مربوط به بسته پارسی ساز

پست های پیشنهاد شده

کد مربوط برای نمایش تاریخ و ساعت :

<?php echo parsidate ('امروز : l, j F , Y | ساعت : H:i:s') ; ?>

کد مربوط برای نمایش فقط تاریخ :

<?php echo parsidate ('امروز : l, j F , Y ') ; ?>

• امتیاز 2
لینک به ارسال

در ضمن یک مسئله دیگر

مگر نباید با فعال کردن این افزونه و زدن گزینه تبدیل خودکار تاریخ میلادی به شمسی در هر افزونه یا هر قسمت وردپرس اگر از تابع پیش فرض وردپرس استفاده شده باشه تبدیل به تاریخ شمسی بشه پس در افزونه ها هم مثل آماره بدون نیاز به این که ادم بخواد تابع دریافت تاریخش رو عوض کنه باید میلادی تبدیل بشود به شمسی

سلام

بستگی داره که کدون تابع استفاده بشه

معمولا توابع خروجی تاریخ در وردپرس برای بخش پوسته هستن و توابع برای افزونه ها از استاندارد php پیروی میکنن

برای همه افزونه ها یکسان نیست

برای آماره هم بزودی همسان سازی میشه. صحبت ها انجام شده و برنامه ش زمانبندی شده

سلام

احساس میکنم با آپدیت جدید سرعت وردپرس کم شده ، قبلا بهتر بود !!؟؟

تغییر آنچنانی نبوده

دوستان دیگه هم اگر مشکل دارن مطرح کنن تا بیشتر بررسی بشه

سلام

امكانش هست date picker‎ وردپرس رو از ميلادي به شمسي تغيير بديد

برای نسخه های آتی روی این بخشها هم کار میشه

چون فعلا الویت پایینتری نسبت به بخشهای اصلی داشته

دوستانی هم که با پیوند یکتا مشکل دارن، در حال رفع مشکلات این بخش هستیم

• امتیاز 3
لینک به ارسال

چه جوری میشه اعداد نوشته شده در عنوان پست ها و متن پست ها انگلیسی نشون داده بشه نه فارسی ؟

اینجا گفتم چون فکر کنم به این افزونه مربوط باشه

لینک به ارسال

چندتا مشکل جدید:

من برای تاریخ مطالب سایتم از توابع پیشفرض وردپرس استفاده می کنم و اینکه وردپرسم هم فارسی هست. افزونه را که فعال می کنم بعضی از نوشته ها تاریخشون نشون داده نمیشه یعنی کلا هیچ چیزی به عنوان تاریخ برای بعضی از نوشته ها نشون داده نمیشه بعد وقتی که افزونه را غیر فعال هم می کنم این مشکل پا برجاست ولی وقتی که افزونه جلالی را فعال می کنم مشکل رفع میشه ولی با غیر فعال کردن افزونه جلالی باز هم این مشکل بوجود میاد.

نمونه : http://rokesh.ir/blog/page/2

یک مشکل دیگه هم اینکه داخل یک سایت دیگه از این افزونه به همراه وردپرس فارسی استفاده می کنم ولی مشکلی که وجود داره این هست که ماه های برخی از نوشته ها ناقص نمایش داده میشوند. یعنی مثلا به جای شهریور می نویسه شهر یا به جای اردیبهشت می نویسه ارد. ولی بعضی از ماه ها هم درست می نویسه مثل تیر یا دی. وقتی از افزونه جلالی به جای افزونه وردپرس پارسی استفاده می کنم مشکل حل میشه

نمونه :

http://dnoj.ir/post/...ویزا-چیست؟.html

http://dnoj.ir/post/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D9%88%D9%BE-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D9%84%D9%81-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B1%D9%81%D8%AA%DA%AF%DB%8C-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF.html

http://dnoj.ir/post/...در-مورد-آب.html

ویرایش شده توسط سعید شعبانی
لینک به ارسال

چه جوری میشه اعداد نوشته شده در عنوان پست ها و متن پست ها انگلیسی نشون داده بشه نه فارسی ؟

اینجا گفتم چون فکر کنم به این افزونه مربوط باشه

بصورت کلی همه اینها فارسی/انگلیسی میشن

اگر جدا میخواین باید با تابع اعداد رو فارسی کنین. نوع فارسی کردنش هم توی مستندات نوشتیم

@سعید شعبانی

در مورد مشکل اول

میتونید تابع اون بخش رو قرار بدید. در فانکشن کدی برای تاریخ ندارید؟ با پوسته پیش فرض هم همین مشکل هست؟

در مورد مشکل دوم

به نحوه فراخوانی تاریخ در تابع برمیگرده مثلا m DY که توی جلالی اسم خلاصه و کامل ماه ها همه یکجور بودن که در تاریخ شمسی ما اسم های خلاصه رو به صورت چیزی که می بینین نوشتیم که این درستش هست و شما میتونین اسم ماه رو با تغییر در نحوه نمایش تاریخ عوضش کنین

• امتیاز 1
لینک به ارسال

بصورت کلی همه اینها فارسی/انگلیسی میشن

اگر جدا میخواین باید با تابع اعداد رو فارسی کنین. نوع فارسی کردنش هم توی مستندات نوشتیم

@سعید شعبانی

در مورد مشکل اول

میتونید تابع اون بخش رو قرار بدید. در فانکشن کدی برای تاریخ ندارید؟ با پوسته پیش فرض هم همین مشکل هست؟

از تابع زیر استفاده کردم. داخل فانکشن کدی که مربوط به تاریخ باشه هم قرار ندادم.

<?php the_date('d F y') ;?>

با قالب 2013 در حالت پیش نمایش چک کردم مشکل خاصی نبود یعنی تا جایی که من دیدم تمام تاریخ ها درست نشون داده می شدند.

در مورد مشکل دوم

به نحوه فراخوانی تاریخ در تابع برمیگرده مثلا m DY که توی جلالی اسم خلاصه و کامل ماه ها همه یکجور بودن که در تاریخ شمسی ما اسم های خلاصه رو به صورت چیزی که می بینین نوشتیم که این درستش هست و شما میتونین اسم ماه رو با تغییر در نحوه نمایش تاریخ عوضش کنین

اهان برای ماه ها اگر بخواهم به صورت کامل نشون داده بشه از چه عبارتی باید استفاده کنم؟

لینک به ارسال

یه مشکلی که من بهش برخوردم اینه که آرشیو مطالبم رو اینجوری نشون میده :

عکس ضمیمه رو ببینید

post-2273-0-66408200-1390127560_thumb.jp

لینک به ارسال

سلام وقتی که بسته پارسی ساز رو فعال میکنم این کد کار نمی کنه

<?php
if( date('Yz') == get_the_time('Yz') ) {
echo'<font color="red"> جديد</font>';
};
?>

این یه شرطی در حلقه هست که میگه اگه مطلب امروز ارسال شده باشه کلمه " جدید" رو چاپ کن اما با فعال سازی این بسته این کد عمل نمیکنه.

چه تغییری باید به این کد داد؟

• امتیاز 1
لینک به ارسال
از تابع زیر استفاده کردم. داخل فانکشن کدی که مربوط به تاریخ باشه هم قرار ندادم.

نباید مشکلی باشه

تابع the_time رو جایگزین و تست کنید

اهان برای ماه ها اگر بخواهم به صورت کامل نشون داده بشه از چه عبارتی باید استفاده کنم؟

F

یه مشکلی که من بهش برخوردم اینه که آرشیو مطالبم رو اینجوری نشون میده :

یعنی پست ها رو لیست نمیکنه؟

سلام وقتی که بسته پارسی ساز رو فعال میکنم این کد کار نمی کنه...

این یه شرطی در حلقه هست که میگه اگه مطلب امروز ارسال شده باشه کلمه " جدید" رو چاپ کن اما با فعال سازی این بسته این کد عمل نمیکنه.

چه تغییری باید به این کد داد؟

بجای Yz بنویسید Ymd و تست کنید

• امتیاز 1
لینک به ارسال

این مشکل از خود کدهای پوسته هست و Yz استاندارد نیست

اینو Ymd که گذاشتم حتی در حالت غیر فعال سازی بسته پرسی ساز هم کار نکرد

دوستان عزیز

برای راحتتر شدن پیگیری مشکلات و همچنین دسته بندی موارد دوستان سوالات خودشون رو در تاپیک های جداگانه مطرح کنن

مثلا دوستانی که با پیند یکتا مشکل دارن مشکلاتشون رو در تاپیک مجتمعی قرار بدن

دوستانی که مشکل یا خروجی دارن در تاپیک جدا و ...

دوستانی هم که مشکلات خارج از اینها با بسته دارن تاپیک جدید بزنن

مشکلات جدید رو در تاپی ها جدید مطرح کنید

این تاپیک از لیست پیگیری خارج میشه

• امتیاز 2
لینک به ارسال

یعنی پست ها رو لیست نمیکنه؟

لیست میکنه اما همونطور که توی عکس میبینید تاریخ ها رو به صورت 2013 یا 2014 یا ... نشون میده ، نمیشه کاری کرد که به صورت 1392 یا 1393 یا ... نشون بده ؟ یعنی همون تاریخ هجری شمسی

دوستان عزیز

برای راحتتر شدن پیگیری مشکلات و همچنین دسته بندی موارد دوستان سوالات خودشون رو در تاپیک های جداگانه مطرح کنن

آقا مرتضی خودتون این تاپیک ها رو ایجاد کنید ، لینکشو بذارید اینجا تا دوستان مشکلاتشون رو اونجا مطرح کنند ، یا اگر از قبل این تاپیک ها ساخته شده لینک هاشو بذارید اینجا

لینک به ارسال

لیست میکنه اما همونطور که توی عکس میبینید تاریخ ها رو به صورت 2013 یا 2014 یا ... نشون میده ، نمیشه کاری کرد که به صورت 1392 یا 1393 یا ... نشون بده ؟ یعنی همون تاریخ هجری شمسی

اگر ابزارک هست از آرشیو شمسی استفاده یا اگر تابع هست از این تابع استفاده کنید

• امتیاز 1
لینک به ارسال

یه مشکل :

ابزارک بایگانی تاریخ خورشیدی رو گذاشتم رو سایت ، وقتی روی ماه مورد نظر کلیک میکنم ، آدرس اصلی سایت رو نشون میده ! چرا ؟

در صورتی که وقتی میرم روی ماه یا سال مورد نظر ، آدرسشو دقیق مینویسه ، مثلا مینویسه : site.com/1392/2 !!!

اما وقتی روش کلیک میکنم هدایت میشم به : site.com

ویرایش شده توسط sepehr_2015
لینک به ارسال

دوستان عزیز

• امتیاز 1
لینک به ارسال

یه سوال

بعد از استتفاده از بسته پارسی ساز، اسم ماه ها کامل نمایش داده نمیشه، مثلا" به جای آبان می نویسه آبا

آیا ربطی به بسته پارسی ساز داره؟

لینک به ارسال

یه سوال

بعد از استتفاده از بسته پارسی ساز، اسم ماه ها کامل نمایش داده نمیشه، مثلا" به جای آبان می نویسه آبا

آیا ربطی به بسته پارسی ساز داره؟

آره ربط داره ، ببین کجا ها تاریخ رو فراخوانی کرده ، به جای M بنویس F

• امتیاز 4
لینک به ارسال

سلام من این افزونه رو نصب کردم اما بایگانی خورشیدی کار نمیکنه وقتی که روی تاریخ ها کلیک میکنی همون صفحه رفرش میشه.

لطفا امتحان کنید.

learningbaz.ir

• امتیاز 1
لینک به ارسال

آره ربط داره ، ببین کجا ها تاریخ رو فراخوانی کرده ، به جای M بنویس F

همین کار رو کردم ولی به جای ماه اسم فصل رو میاره

لینک به ارسال

سلام من این افزونه رو نصب کردم اما بایگانی خورشیدی کار نمیکنه وقتی که روی تاریخ ها کلیک میکنی همون صفحه رفرش میشه.

لطفا امتحان کنید.

learningbaz.ir

این مشکل رو اینجا پیگیری کنید ، آقا مرتضی گفتند که " این تاپیک از لیست پیگیری خارج میشه "

همین کار رو کردم ولی به جای ماه اسم فصل رو میاره

آدرس سایتتون رو بذارید تا بررسی بشه

• امتیاز 2
لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...