رفتن به مطلب

سوالات و مشکلات مربوط به بسته پارسی ساز

پست های پیشنهاد شده

سلام به همه عزیزان وردپرسی

بعد از ایجاد تایپیک مخصوص معرفی افزونه بسته پارسی ساز منتشر شد

برآن شدیم تا تایپیکی مخصوص مطرح کردن مشلات و سوالات این افزونه ایجاد کنیم

دوستان هرگونه سوال و یا مشکلی در این مورد دارند میتوانند در اینجا مطرح کنند

سوال اول بنده :

طبق مطلبی که جناب آقای مرتضی منتشر کردن گویا توابع تغییر کرده

حالا که ما از توابع افزونه جلالی در قالب و افزونه و کدها مون استفاده کردیم باید همگی را تبدیل کنیم یا امکان همخوانی دارند؟

سوال دوم اینکه : دقیقا کدام توابع تبدیل شدند؟

ویرایش شده توسط فرهاد
  • امتیاز 9
لینک به ارسال

سلام

همه توابع جایگزین دارن

شما نیاز به چند تابع اصلی دارید که اگر استفاده شدن باید تغییر کنن

jdate به parsidate

fa_num به per_number

en_num به eng_number

• امتیاز 11
لینک به ارسال

سلام

کَش رو خالی کنید

این مورد توی افزونه روی چپ چینی تنظیم شده

عکس پیوست

post-1-0-36055400-1389167880_thumb.png

• امتیاز 7
لینک به ارسال

سلام

کَش رو خالی کنید

این مورد توی افزونه روی چپ چینی تنظیم شده

عکس پیوست

ممنون از توجه شما مرتضی جان

اما عرض کردم ویرایشگر پلاگین ها - ویرایشگر قالب درست هست

• امتیاز 5
لینک به ارسال

سلام

من الان میخوام افزونه جلالی رو حذف و این افزونه رو جایگزینش کنم اما وقتی افزونه جلالی رو حذف می کنم سایت دیگه بالا نمیاد یه ارور میده و از هدر به بعد سایت نمیاد!!!

• امتیاز 3
لینک به ارسال

سلام

من الان میخوام افزونه جلالی رو حذف و این افزونه رو جایگزینش کنم اما وقتی افزونه جلالی رو حذف می کنم سایت دیگه بالا نمیاد یه ارور میده و از هدر به بعد سایت نمیاد!!!

پست 2 همین تاپیک را بخوانید

• امتیاز 7
لینک به ارسال

ممنون از توجه شما مرتضی جان

اما عرض کردم ویرایشگر پلاگین ها - ویرایشگر قالب درست هست

ممنون

فیکس شد

فایل wp-parsidate.php رو مجددا جایگزین کنید

• امتیاز 7
لینک به ارسال

پست 2 همین تاپیک را بخوانید

این توابع رو کجا و چجوری باید جایگزین کنیم؟! شرمنده من از این کدها سر در نمیارم!

• امتیاز 2
لینک به ارسال

سلام خسته نباشید بنده این افزونه رو با افزونه جلالی جایگزین کردم فقط الان چند سئوال

1- یکی از دوستان یک سایتی رو داد گفتند که جزو سایت هایی هست که ماله مدیران هست و این افزونه اونجا استفاده شده و اونجا دیباگ می شده و یک بخضی بالای سایت داشت که تاریخ روز رو به همراه ساعت نشون می داد می خواستم بدونم کد اون بخش چی هست برای نمایش تاریخ که می دونم چجوری هست و استفاده کردم ولی این که چجوری ساعت زنده رو قرار بدم نمی دونم لطفا روشش رو بگید

2- چجوری وردپرس رو به صورت دستی به وردپرس انگلیسی آپدیت کنم که از این به بعد فقط وردپرس انگلیسی رو سایت باشه با افزونه پارسی ساز

3- فارسی ساز مشکل داره و در بخش پیشخوان برخی قسمت ها انگلیسی هست لطفا در بروز رسانی بعدی فایل فارسی کامل رو قرار بدید

4- جدیدا فونت های سایتم تغییر کرده و به نظرم فونتش اریال شده که خیلی زشت کرده پیشخوان و دیگر جاها رو مخصوصا افزونه اماره رو

5- ایا نمی شه افزونه اماره رو در تنظیماتش یک بخضی بزارید که با این بسته پارسی سازی ست بشه و تاریخ هاش شمسی بشه

• امتیاز 5
لینک به ارسال

6- یک مسئله دیگر مشکل با پیوند یکتا هست بعد از این که در تنظیمات بسته پارسی ساز زدم گزینه تبدیل تاریخ در پیون یکتا رو همه پست ها 404 شد ساختار ادرس پست هام هم به صورت دلخواه و به اینصورت هست

/%category%/%postname%.html

البته بخش category کار می کرد وقتی فعال می کردی این بخش افزونه رو ولی بخش post name به همون صورت %postname% در ادرس مطلب میومد که باعث می شد ارور 404 بده یعنی به جای اینکه اسم پست رو بزاره خود عبارت %postname% رو نشون می داد در لینک ادامه مطلب لطفا تصحیح کنید این بخش رو و اگر کد جایگزینی هست بدید با تشکر

• امتیاز 4
لینک به ارسال

سلام

کد های :

jdate به parsidate
fa_num به per_number
en_num به eng_number

را از کجا پیدا کنم و تغییرش بدم ؟

اگر در پوسته شما مستقیم از توابع بالا استفاده شده باید جایگزین کنید

گر جلالی غیرفعال شده و در سایت خطایی نداده مشکلی نیست

این توابع رو کجا و چجوری باید جایگزین کنیم؟! شرمنده من از این کدها سر در نمیارم!

خطایی که در سایت شما داده شده رو بزارید اینجا تا بهتون بگیم از کجا تغییر بدید

1- یکی از دوستان یک سایتی رو داد گفتند که جزو سایت هایی هست که ماله مدیران هست و این افزونه اونجا استفاده شده و اونجا دیباگ می شده و یک بخضی بالای سایت داشت که تاریخ روز رو به همراه ساعت نشون می داد می خواستم بدونم کد اون بخش چی هست برای نمایش تاریخ که می دونم چجوری هست و استفاده کردم ولی این که چجوری ساعت زنده رو قرار بدم نمی دونم لطفا روشش رو بگید

از افزونه جداست. با جاوااسکریپت هست

2- چجوری وردپرس رو به صورت دستی به وردپرس انگلیسی آپدیت کنم که از این به بعد فقط وردپرس انگلیسی رو سایت باشه با افزونه پارسی ساز

کافیه وردپرس رو حذف کنید و بجای نصب دستی وردپرس فارسی، وردپرس اصلی رو نصب دستی کنید

3- فارسی ساز مشکل داره و در بخش پیشخوان برخی قسمت ها انگلیسی هست لطفا در بروز رسانی بعدی فایل فارسی کامل رو قرار بدید

بله فایل زبان وردپرس فارسی که بروزترین هست رو برای امروز روی بسته ست می کنیم و برای نسخه های بعدی هم فایل زبان ویرایش شده رو خودمون قرار میدیم

4- جدیدا فونت های سایتم تغییر کرده و به نظرم فونتش اریال شده که خیلی زشت کرده پیشخوان و دیگر جاها رو مخصوصا افزونه اماره رو

احتمالا از وردپرس فارسی هست

5- ایا نمی شه افزونه اماره رو در تنظیماتش یک بخضی بزارید که با این بسته پارسی سازی ست بشه و تاریخ هاش شمسی بشه

برای آپدیت بعدی هست

6- یک مسئله دیگر مشکل با پیوند یکتا هست بعد از این که در تنظیمات بسته پارسی ساز زدم گزینه تبدیل تاریخ در پیون یکتا رو همه پست ها 404 شد ساختار ادرس پست هام هم به صورت دلخواه و به اینصورت هست

بررسی میکنیم ببینیم مشکل چی هست و اطلاع رسانی می کنیم

• امتیاز 9
لینک به ارسال

یک پست بالاتر ;)

بله فایل زبان وردپرس فارسی که بروزترین هست رو برای امروز روی بسته ست می کنیم و برای نسخه های بعدی هم فایل زبان ویرایش شده رو خودمون قرار میدیم

• امتیاز 7
لینک به ارسال

لطفا لینک صفحه افزونه در وردپرس اصلی رو هم در صفحه اصلی سایت در بخش بسته پارسی ساز قرار بدید

• امتیاز 4
لینک به ارسال

بفرما اینم ارور :

Fatal error: Call to undefined function jdate() in /home/fullalbum1/public_html/wp-content/plugins/wp-statistics/includes/functions/functions.php on line 275

• امتیاز 1
لینک به ارسال

بفرما اینم ارور :

Fatal error: Call to undefined function jdate() in /home/fullalbum1/public_html/wp-content/plugins/wp-statistics/includes/functions/functions.php on line 275

مشکل از فانکشن افزونه اماره هست که البته در سایت بنده این ارور رو نداد باید به بخش ویرایشگر افزونه ها برید افزونه wp-statistics رو انتخاب کنید بعد برید توی فایل functions.php و در خط 275 به جای عبارت jdate از معادلی که اقا مرتضی در تاپیک های اولی گفتند استفاده کنید

• امتیاز 6
لینک به ارسال

خیلی عالیه. تازه نصبش کردم.

فقط یه مسئله، اینکه اگه بشه frontend رو فارسی داشت و backend و داشبورد رو انگلیسی خیلی خوب میشه. یعنی قابلیت تنظیم داشته باشه.

• امتیاز 5
لینک به ارسال

فقط یه مسئله، اینکه اگه بشه frontend رو فارسی داشت و backend و داشبورد رو انگلیسی خیلی خوب میشه. یعنی قابلیت تنظیم داشته باشه.

متاسفانه امکانش نیست

چون سیستم بصورت کامل از یک locale استفاده میکنه و نمیشه همزمان ایندو رو با هم داشت

اگر هم راهی باشه به شدت فشار وارد میکنه

• امتیاز 6
لینک به ارسال

اینم حرفی هست بعضی مواقع ادم با محیط انگلیسی کار کنه بیشتر متوجه می شود تا با محیط فارسی :lol:

یک مسئله دیگر که هست اینه که الان هم بخش سیاره وردپرس پارسی هم بخش اخبارش هنوز مشکل داره انشاء الله زودتر درست بشه همونطور که می دونیم خیلی وقته که سیاره وردپرس فارسی از کار افتاده و هر لینکی که کلیک می کنی ارور 404 می دهد ;)

لینک به ارسال

هم سیاره تو راهه و هم پورتال سایت :) و بخش فید هم در پیشخوان از اونجا تغذیه خواهند شد

• امتیاز 14
لینک به ارسال

پیشنهادات من :

1 - اگر افزونه که همیار وردپرس ساخته رو دیده باشیدقسمتی داره که میشه کلمات پنل را جایگزین کرد در اینجا هم ذکر شده :

http://www.hamyarwp.com/wordpress/persian-world-plugin/

2 - تکمیل شدن فایل زبان

3 - فارسی ساز بادی پرس و بی بی پرس

• امتیاز 4
لینک به ارسال

یک سئوال دیگر این دوست عزیزمون اقا مبین کی هستند ایا در این انجمن عضو هستند و به غیر از شما و اقا مبین چه کسی در ساخت این افزونه شما را یاری کرده ;)

بریم یک تشکر بزنیم :wub:

پیشنهادات من :

1 - اگر افزونه که همیار وردپرس ساخته رو دیده باشیدقسمتی داره که میشه کلمات پنل را جایگزین کرد در اینجا هم ذکر شده :

2 - تکمیل شدن فایل زبان

البته این رو بگم دوست عزیز دلیل این که بسته همیار وردپرس هنوز حتی زبان اصلی وردپرس رو به خوبی فارسی نم کنه و از فارسی ساز وردپرس فارسی استفاده می کنه اینه که بیشتر روی بخش تابع شمسی ساز کار کردند تا ترجمه دوستان همیار وردپرس بیشتر روی ترجمنه کار کردند انشا ء الله طبق گفته های اقا مرتضی در نسخه های بعدی بسیار بهتر می شود بعدشم خود افزونه گروه همیار وردپرس یکسری مشکلات داره که بماند برای یک وقت بهتر ;)

• امتیاز 4
لینک به ارسال

پیشنهادات من :

2 - تکمیل شدن فایل زبان

1- روشی که در اون افزونه استفاده شده باعث ایجاد فشار زیاد به سیستم میشه. میتونید برای مقایسه افزونه profiler رو نصب و دو افزونه رو فعال و مقایسه کنید. با اینکه هوک های استفاده شده در افزونه ما بیشتر هست اما سرعت بسیار بالا و فشار بسیار کم هست! اون حالت کاملا منتفی هست. کلا فارسی سازی کار مشکلی نیست بلکه شمسی سازی و خروجی درست مهم هست.

2- بالاتر اشاره شد

3- در مورد بادی پرس و بی بی پرس هم برنامه ریزی داریم. انشاله این مورد جا بیوفته بعدش میریم سراغ اونها و همچنین ووکامرس

یک سئوال دیگر این دوست عزیزمون اقا مبین کی هستند ایا در این انجمن عضو هستند و به غیر از شما و اقا مبین چه کسی در ساخت این افزونه شما را یاری کرده ;)

lord_viper

و دوستان زیادی کمک کردن. از ایده تا رفع خطا، پیشنهاد کد، اطلاع رسانی و...

• امتیاز 15
لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...