رفتن به مطلب

سوالات و مشکلات من با وردپرس شبکه

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

من جدیدا از وردپرس شبکه دارم استفاده میکنم و احتمالا در طی استفاده مشکلات و سوال هایی برام پیش میاد که در این تایپیک مطرح میکنم

1- چجوری میتونم به کاربرا امکان ویرایش قالب رو بدم؟ به طوری که تغیراتی که اعمال میکنن فقط برای خودشون باشه و روی قالب بقیه کاربرا اعمال نشه

2- چجوری میتونم کاری کنم که کاربرا دامین شخصیشون رو به وبلاگشون متصل کنن؟

3- ایاامکانش هست که به وبلاگ هایی که ساخته میشن این امکان را داد که خودشون مثل وردپرس اصلی شبکه بشن؟ یعنی هر وبلاگ هم بتونه به کاربراش امکان ساخت و بلاگ بده

4- قالب پیشفرض که برای وبلاگ ها مشخص کردم رو توی پوشه پوسته twentythirteen اپلود کردم . دیروز وردپرس رو اپدیت کردم و قالب جدید وردپرس twentyfourteen الان قالب پیشفرض شده و وبلاگ هایی که ساخته میشه با این قالب هستند .الان مجبور شدم پوسته پیشفرضم رو توی پوشه twentyfourteen هم بریزم که الان توی پوشته ها دوبار این پوسته رو شناخته . چجوری میتونم برای کل شبکه یه قالب پیشفرض مشخص کنم؟

اینم ادرس سایتم :

http://yahoo.farsizaban.ir/

ویرایش شده توسط ℳIℒȺD
لینک به ارسال

1. از افزونه استفاده کنید

http://wordpress.org/plugins/user-role-editor/

2. منظورتون رو متوجه نشدم

اگر منظورتون اینه که کاربر با نشانی وبلاگ خودش عضو شبکه شما بشه یعنی در آدرسبار نشانی وبلاگش رو بنویسه و سایت شما باز بشه باید روی سیستم وبلاگش تغییرات ایجاد بشه نه سیستم شما

ولی اگر منظورتون اینه که از ساب دامینی که پیش شما می سازه برای مشاهده سایت خودش استفاده کنه

صحیح ترین راهش اینه که از طریق پنل هاست name server بسازید و در سایت قرار بدید

ولی می شه با کمی مطالعه در مورد htaccess به صورت دستی هم اینکار را بکنید

3. به طور طبیعی خیر

4. لازم نبود اینکار را بکنید می تونستید از پنل مدیریت شبکه پوسته را مدیریت کنید ولی باز هم یک کپی برای هرکاربر ازش ایجاد خواهد شد (اگر هر کاربر یک قالب نداشته باشه چجوری می تونه قالب مربوط به خودش را ویرایش کنه)

لینک به ارسال

2- نه یعنی کاربر بتونه دامینش رو به وبلاگش متصل کنه . یعنی مثلا بلاگ http://yahoo.farsizaban.ir/demo/ با دامین my.ir باز بشه .

5- چجوری میتونم کل وبلاگ های شبکه رو توی یه صفحه نمایش بدم؟

لینک به ارسال

با سلام واحترام به شما کاربر عزیر و وبا اجازه imanfakhar عزیز:

1 - تا جای که بنده میدونم این امکان وجود نداره ولی میتونید یه قابلیت ایجاد کنید که هر وبسایت برای قالب خودش یه استایل دلخواه داشته باشه (css) با افزونه:

WPMU Custom CSS

2 - با افزونه WordPress MU Domain Mapping این قابلیت اضافه خواهد شد.

3 - فکر نکنم

4 - با افزونه Default Theme این امکان فعال میشود. که در زیر پیوست کردم.

default-theme-1.0.3.zip

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

تشکر عزیز

2- افزونه رو فعال کردم ولی توی تنظیمات شبکه به قسمت مدیریت افزونه که رفتم اول این رو نوشت

Please copy sunrise.php to /home/farsizab/public_html/yahoo/wp-content/sunrise.php and ensure the SUNRISE definition is in /home/farsizab/public_html/yahoo/wp-config.php

بعد من فایل /sunrise.php رو توی wp-content کپی کردم الان این رو میگه

Please uncomment the line define( 'SUNRISE', 'on' ); or add it to your /home/farsizab/public_html/yahoo/wp-config.php

منظورش چیه؟ چیکار باید بکنم ؟

خودم ( 'SUNRISE', 'on' )رو بهwp-config.phpاظاف کردم سایت دیگه بالا نیمد و بعد حذفش کردم درست شد

5- چجوری میتونم کل وبلاگ های شبکه رو توی یه صفحه نمایش بدم؟

و 6- چجوری میتونم یه انجمن گفتگو ست با یوزر و پس مدیران وبلاگ ها درست کنم؟

ویرایش شده توسط ℳIℒȺD
لینک به ارسال

2- این کد باید به کانفیگ افزوده بشه

define( 'SUNRISE', 'on' );

5- تست کنید

$sites = wp_get_sites();
foreach($sites as $k->$v){
echo $v['domain'] . "</br>";
}

http://codex.wordpress.org/Function_Reference/wp_get_sites

افزونه bbpress

لینک به ارسال

2- اظاف کردم الن توی صفحه افزونه میگه :

Please edit your /home/farsizab/public_html/yahoo/wp-config.php and move the line define( 'SUNRISE', 'on' ); above the last require_once() in that file or make sure you updated sunrise.php.

5- لطفا نحوه استفاده کد هم بگید

6- امکانش هست که افزونه بی بی پرس فقط برای سایت اصلی فعال باشه؟ الان برای همه بلاگ ها فعال هست

ویرایش شده توسط ℳIℒȺD
لینک به ارسال

با سلام واحترام فایل

public_html/yahoo/wp-config.php رو باز کنید و این کد رو

باید اضافه کنید

لینک به ارسال

سلام

اضاف کردم

قبل از این ه اضافه کنم این رو میگفت

Please uncomment the line

or add it to your /home/farsizab/public_html/yahoo/wp-config.php

حالا که اضافه کردم این رو میگه

Please edit your /home/farsizab/public_html/yahoo/wp-config.php and move the line

above the last require_once() in that file or make sure you updated sunrise.php.

لینک به ارسال

دوست عزیز توجه کن فکر کنم مشکل از این باشه فکر کنم ببین احتمالا این کدی که تو کانفیگ میزاری به جاش حساسه یعنی هر جا نمیشه گذاشت الان برای من اینجاست

قبل این متن

//define('CUSTOM_USER_TABLE', 'wp_users');

تست کنید و خبر بدید لطفاً

لینک به ارسال

اقا درست شد ممنون

برای تنضیمات توی فیلد اول ای پی سرور رو بزنم و توی فیلد دوم ادرس دی ان اس؟ ادرس دی ان اس رو میتونم با دامین خودم بدم یا این که باید با دی ان اس های هاستینگم بزارم؟

و این که گذینه های پایین رو دست نزنم و پیشفرض باشه ؟

ویرایش شده توسط ℳIℒȺD
لینک به ارسال

ببینید دو مودل از این افزونه هست که این جوری که شما میگید من از اونی که شما استفاده میکنید استفاده نمیکنم ولی در کل شبیه همه اون دو تا بخش پاینو رو این بزارید

post-3404-0-89208500-1389031224_thumb.pn

اون دو تا بالا رو نمیدونم ولی یکیش که خیلی مهمه دادن آی پی سروره ;) موفق باشید

لینک به ارسال

اهان. شما اگه از افزونه راضی هستید و تست شده هست لطفا افزونتون رو ایجا قرار بدید من هم از اون استفاده کنم

صفحه افزونه من این هست:

الان تنضیمات درسته؟

http://up.farsizaban.ir/do.php?img=486

لینک به ارسال

فک کنم برای شما کامل تره من از نسخه قدیمی استفاده میکنم یه سوال شما پگ پلاگین دانلود کردید ؟

لینک به ارسال

من همین که خودتون دادید رو نصب کردم

http://wordpress.org...domain-mapping/

چجوری میتونم ایمیل فعال سازی که موقع ثبت نام ارسال میشه رو غیر فعال کنم که بعد از ثبت نام وبلاگ فعال بشه ؟

واین که تصمیم دارم به طور قطعی و جدی این سامانه که فعلا درست کردم رو گسترش بدم و به دامین جدید و هاست قوی تر منتقل کنم یا از نو بسازم .هاست و دامین رو خریداری کردم و میخوام سامانه رو به بهترین شکل راه اندازی کنم

لطفا افزونه هایی که برای وردپرس شبکه نیاز هست و خوب هست رو بم معرفی کنید

امار گیری برای وردپرس شبکه هست که برای هر وبلاگ امار جدا ثبت کنه؟

ویرایش شده توسط ℳIℒȺD
لینک به ارسال

موقع ثبت نام = بعد از ثبت نام

در وردپرس شبکه ایمل فعالسازی حساب ارسال میشود

افزونه آمارگیر برای وردپرس شبکه به نظر نیست

لینک به ارسال

چرا پارسا جان هست همچین افزونه ای هست wp-statistics فقط تنهاد شرطش اینه که پیشفرض رو وبسایت ها فعال نکنیش خودشون برن فعال کنن که جداول دیتا بیس هم ساخته بشه افزونه ها هم بستگی به خودتون داره که چه کاری بخواین بکنید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...