رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

سلام. یکی از سایتهای من قبلا هک شده بود و یه پست گذاشته بودند که امنیت سایتتون خیلی پایینه.

ظاهرا درخواست ریست کردن رمز عبور رو دادند و از داخل ایمیلم که هنوز نفهمیدم از کجا پسووردش رو بدست آوردن پسوورد رو ریست کردن.

یکی گفت از جیمیل استفاده کن و جیمیلت هم عمومی نباشه. پسوورد ادمین وردپرس و پسوورد جیمیلم هم خیلی قوی.

دوباره همین کار رو کردند. یه ایمیل به جیمیل اومده و پسوورد رو هم ریست کردند!

البته من سریع تونستم پسووردها رو عوض کنم ولی نمی دونم مشکل دیگه ای تو سایت ایجاد شده.

من مطمئنم به این پسوورد جیمیلم هیچ کسی دسترسی نداره. ضمنا اصلا ایمیل باز نشده بود!

کسی می دونه چه جوری این اتفاق می افته و چه جوری میشه جلوش رو گرفت؟ :blink:

لینک به ارسال

من اطلاعاتم در زمینه وردپرس پایینه اما از نظر ویندوز و نرم افزار اطلاعاتم بسیار بالاست و سیستمم هم امنیت زیادی داره. با توجه به شرایط لاگین کردنم هم 100 درصد مطمئنم این اتفاق نیافتاده.

لینک به ارسال

آگر هنوز این مشکل وجود داره آدرس سایتتون را قرار بدید تا بررسی بشه .

به احتمال زباد روی هاستتون شل آپلود کردن .

لینک به ارسال

ضمنا به محض درخواست ریست برام ایمیل اومد من هم سریع وارد ایمیل شدم و دلیتش کردم. جیمیل هم در صورت ورود از طریق سیستمهای دیگر برام ایمیل و اس ام اس می فرسته!

آدرس سایت

لینک به ارسال

ببینید امکان داره در بخش تنظیمات ایمیل دوم رو ایمیل خود هکر قرار دادن که با ایجاد درخواست پسورد برای وی ارسال شده باشد . گزینه اول بود .

گزینه دوم ممکن است پس از هک شدن اولیه یک عدد شل ناقابل در هاست شما آپ شده باشد که توسط ان دوباره به سرور شما دسترسی پیدا کرده باشند .

گزینه سوم هم ممکن است توسط یک کی لاگر تمامی اطلاعات شما برای شخص هکر ارسال شده باشد و او کاملا ریلکس وارد هاستتون شده باشه . این روش یکی از مرسوم ترین روش های هکه ...

لینک به ارسال

از اونجایی که میگید سیستمتون امنیت داره به راحتی هم کسی نمیتونه کی لاگر روی سیستم شما ریخته باشه .

من فکر میکنم شما بهترین کاری که میتونید بکنید این هست که فایل های درون هاستتون را کامل چک کنید و اگر به فایلی مشکوک برخوردید اینجا قرار بدید تا بررسی بشه

لینک به ارسال

بله. از سیستمم کاملا مطمئنم. ضمنا من اصلا پسووردها رو تایپ نمی کنم و از برنامه هایی امنی که خودشون پسوورد رو وارد می کنن استفاده می کنم.

در مورد فایلهای درون هاست، همونطور که گفتم اطلاع چندانی ندارم. چه جوری چکشون کنم؟

من این قالب رو از سایت قالب من (آقای رحیمی حیفه اقا) خریدم. قالب 35 تومنی که از من 400 تومن گرفت تا یه سری تغییرات روش بده. آخر سرم نیمه کاره رهاش کرد و گفت به خاطر دقتی که شما در جزئیات دارید ما نمی تونیم این کارو انجام بدیم و البته پول رو هم برنگردودند. اول می خواستم تو وب سایتهای مختلف بیان کنم ولی گفتم اصلا ارزش وقت گذاشتن نداره.

ولی الان که احتمال 90 درصد میدم مشکل از قالبهای این شخص باشه (حالا یا مشکل یا شارلاتان بازی خودش) فکر کردم بهتره بیانش کنم.

فقط نمی دونم چه جوری باید مشکل رو شناسایی کنم.

این سومین باریه که این سایت هک شده یا داره هک میشه. در حالی که چنین اتفاقی برای ده ها سایت دیگه که مدیریتش به عهده منه نیفتاده.

لینک به ارسال

اگر پنل هاستت سیپنل هستش بعد از ورود پنل هاست اون پائین روی گزینه Virus Scanner کلیک کن و سپس گزینه Scan Entire Home Directory را انتخاب کن و صبر کن تا کل هاستت را اسکن کنه

اگر هاستتون شل داشته باشه به احتمال 80% از این راه متیونید پیداش کنید و حذفش کنید

لینک به ارسال

اگر پنل هاستت سیپنل هستش بعد از ورود پنل هاست اون پائین روی گزینه Virus Scanner کلیک کن و سپس گزینه Scan Entire Home Directory را انتخاب کن و صبر کن تا کل هاستت را اسکن کنه

اگر هاستتون شل داشته باشه به احتمال 80% از این راه متیونید پیداش کنید و حذفش کنید

تمام هاستینگها انتی شلر دارن به طوری که اگر شل وارد کنید بعد از چند دقیقه حذف میشه.

در مورد نفوذ هم بهش گفتن که امنیت سایتش مشکل داره و اگر موضوع تزریق به مرورگر و راههای دیگه باشه باید هکر دروغگویی باشه.

در مورد این دوست ما که سایتش هک شده باید بگم کاری به حساب جمیل و یاهوی شما نداره.

این راه نفوذ wp-admin هست که به خودش باگی نداره و افزونه هایی باعث این کار میشن.میتونید از رمز ثانویه در هاست استفاده کنید.

حتما هم اطلاعات دیتابیس خودتون رو تغییر بدید. یعنی یک دیتابیس جدید با مشخصات جدید بسازید و دیتابیس قبلی رو داخلش وارد کنید.

دسترسی فایل کانفیگ رو روی 444 بذارید. اسم جداول دیتابیس خودتون رو که تغییر بدید. در نهایت هم رمز ورد\رس رو تغییر بدید و نام کاربری رو از محیط دیتابیس

لینک به ارسال

با توجه به توضیحات شما به نظر من احتمال داره از سایت شما (احتمالا از پلاگین ها) یک باگ sqli پیدا کرده طرف و با این روش میتونه راحت پسورد رو ریست کنه!

یه توضیح کوچولو: وردپرس برای انجام تغییراتی مثل تغییر پسورد یا فعال و غیرفعال کردن پلاگین ها و ... یک کلید یک بار مصرف میسازه که برای ریست کردن پسورد این کلید توی لینک قرار داده میشه و براتون ایمیل میشه ولی وقتی طرف بتونه به اطلاعات دیتابیس از طریق sqli دسترسی داشته باشه میتونه راحت این کلید رو هم گیر بیاره و پسورد رو ریست کنه!

آموزشهای امنیتی تو همین بخش رو بخونید.

لینک به ارسال

ممنون از پاسخ دوستان.

خوب اگر به دیتابیس دسترسی داشته باشه می تونه از همین طریق پسوورد رو تغییر بده یا اصلا پست بزاره؟!

من از یکی از این کدهایی که برای تغییر ظاهر (ظاهرا) بخش عضو/ورود هست استفاده کردم ممکنه این بخش هم تاثیر داشته باشه؟

لینک به ارسال

بله از طریق دیتابیس میشه پسورد رو تغییر داد .

در مورد کد هم باید اونو حذف کنید . قالبی که خریدین رو چک کنید . به هاستینگتون هم خبر بدین که یه بار سایتتون رو چک کنه تا از وجود شل ها پاکسازی بشه . افزونه هایی رو هم که نصب کردین رو اسم هاشون رو اینجا وارد کنید . افزونه امنیتی وردپرس فایروال رو هم نصب کنید .

لینک به ارسال

معمولا قالب و یا افزونه های کرک و ریپ شده این مشکلات همراهشونه حتی اگر به صورت مرده روی هاست باشند و نصب نشده باشند

لینک به ارسال

تمام هاستینگها انتی شلر دارن به طوری که اگر شل وارد کنید بعد از چند دقیقه حذف میشه.

در مورد نفوذ هم بهش گفتن که امنیت سایتش مشکل داره و اگر موضوع تزریق به مرورگر و راههای دیگه باشه باید هکر دروغگویی باشه.

در مورد این دوست ما که سایتش هک شده باید بگم کاری به حساب جمیل و یاهوی شما نداره.

این راه نفوذ wp-admin هست که به خودش باگی نداره و افزونه هایی باعث این کار میشن.میتونید از رمز ثانویه در هاست استفاده کنید.

حتما هم اطلاعات دیتابیس خودتون رو تغییر بدید. یعنی یک دیتابیس جدید با مشخصات جدید بسازید و دیتابیس قبلی رو داخلش وارد کنید.

دسترسی فایل کانفیگ رو روی 444 بذارید. اسم جداول دیتابیس خودتون رو که تغییر بدید. در نهایت هم رمز ورد\رس رو تغییر بدید و نام کاربری رو از محیط دیتابیس

بهترین هاستینگ دنیا هم میشه روش شل آپلود کرد .

شل اگر درست نوشته بشه به هیچ عنوان نمیشه شناساییش کرد چون مانند یکی از فایل های سایت عمل میکنه .

لینک به ارسال

به یکی از دوستانم که توی کار امنیت هست سایت شمارو دادم.همانطور که اقای عبدالماجد گفتن اون هم همین نظر رو داشت.و هرچیزی که گفت براتون نوشتم.

قالبتون رو گفت عوضش کنید

این افزونه مشکل داره auto tickbox plus

اون افزونه تقویم شمسی رو هم اگه نیاز ندارید پاکش کنید.

به جای contact_form هم میتونید ایمیلتون رو بنویسید نیازی به این افزونه نیست.

کپچا هم نیازی نیست نصبش کنید راههای زیادی برای جلوگیری از اسپم هست.

ویرایش شده توسط مرداویج
لینک به ارسال

خوب اگر به دیتابیس دسترسی داشته باشه می تونه از همین طریق پسوورد رو تغییر بده یا اصلا پست بزاره؟!

نه نمیتونه.

معمولا دسترسی در حدی هست که فقط بتونه اطلاعات مورد نظرش رو مثل یوزر + ‍‍‍پسورد(هش شده) + آیدی مدیر + ایمیل و یه سری اطلاعات دیگه رو مشاهده کنه.

لینک به ارسال

ضمنا به محض درخواست ریست برام ایمیل اومد من هم سریع وارد ایمیل شدم و دلیتش کردم. جیمیل هم در صورت ورود از طریق سیستمهای دیگر برام ایمیل و اس ام اس می فرسته!

آدرس سایت

حتما حتما رو پوشه

wp-admin رمز قرار دهید

مطالب بخش امنیتی و توصیه ها را انجام دهید

افزونه یا پوسته نال شده

اپدیت نبودن وردپرس

داشتن یوزر admin =admin

داشتن رمز 1234

اینها باعث میشن

ویرایش شده توسط mortezafox
لینک به ارسال

حتما حتما رو پوشه

wp-admin رمز قرار دهید

این کارو کردم. اما کاربری بخواد وارد شه یا عضو شه ازش رمز می خواد.

البته وقتی رمز رو حذف می کنم کلا وارد بخش مدیریت نمیشه!

مطالب بخش امنیتی و توصیه ها را انجام دهید

افزونه یا پوسته نال شده

ندارم.

اپدیت نبودن وردپرس

آپدیته

داشتن یوزر admin =admin

اینگونه نیست.

داشتن رمز 1234

18 کارکتر ترکیبی از اعداد، حروف کوچک و بزرگ و کارکترهای ویژه

اینها باعث میشن

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...