رفتن به مطلب

راه نمایی برای راه اندازی سرویس بلاگ دهی

پست های پیشنهاد شده

سلام ، چند وقتی هست یه می خوام یه سایت راه اندازی کنم ولی نمی دونم چطوری باید چنین کاری انجام بدم، چیزایی که می خوام انجام بدم :

1-هر کس که عضو می شه یه بلاگ بهش داده بشه :user.domain.ir

2-توی صفحه ی اصلی ارسال های تمام اعضا نشون داده بشه ، با دسته بندی ها

3- هر کس که می خواد مطلب ارسال کنه ، باید توی دسته بندی هایی که توی کل سایت اعمال میشه ، ارسال داشته باشه ،

4- الان از فروم وی بولتین دارم استفاده میکنم ، آیا وردپرس شبکه چنین کاری می تونه انجام بده ؟ و آیا می شه با وی بولتین یوزرهاش رو ست کرد ؟

ممنون میشم به سوالام جواب بدید ،

مرسی

لینک به ارسال

سلام

1-هر کس که عضو می شه یه بلاگ بهش داده بشه :user.domain.ir

خود وردپرس چندسایته همچین امکانی رو داره

2-توی صفحه ی اصلی ارسال های تمام اعضا نشون داده بشه ، با دسته بندی ها

افزونه و کدهایی برای اینکار وجود داره. قابل اجراست.

3- هر کس که می خواد مطلب ارسال کنه ، باید توی دسته بندی هایی که توی کل سایت اعمال میشه ، ارسال داشته باشه ،

متوجه منظورتون نشدم.

4- الان از فروم وی بولتین دارم استفاده میکنم ، آیا وردپرس شبکه چنین کاری می تونه انجام بده ؟ و آیا می شه با وی بولتین یوزرهاش رو ست کرد ؟

ربطی به چدن سایته بودن نداره. کلا بحث ارتباط با وردپرس هست که تابحال چیز کاملی برای اینکار نوشته نشده.

البته بستگی داره که شما تا چه حد میخواین ارتباط داشته باشن.

لینک به ارسال

سپاس فراوان ،

در مورد سوال ها ، منظورم از دسته بندی ها ، اینه که مثلا برای کل وبسایت 2 دسته بندی خواص برای مقالات وجود داشته باشه و تمام اعضا فقط بتونن توی همین دسته ها مطلب ارسال کنند ،

در مورد ارتباط با وی بولتین هم فقط یوزر ها ست بشن کافی هست البته اگه ورود و خروج هم یکی بشه که بهتر میشه ،

آیا امکانش هست که تمام بلاگ ها از یک قالب برای بلاگ دهی استفاده کنند ؟

مرسی

لینک به ارسال
در مورد سوال ها ، منظورم از دسته بندی ها ، اینه که مثلا برای کل وبسایت 2 دسته بندی خواص برای مقالات وجود داشته باشه و تمام اعضا فقط بتونن توی همین دسته ها مطلب ارسال کنند ،

ببینید هر سایتی که ایجاد میشه مدیریت اون دست کاربر هست. کاربر میتونه هر دسته بندی رو ایجاد کنه.

اگر بخواید یکسری موارد بصورت پیش فرض وجود داشته باشه باید در هسته وردپرس دست ببرید.

در مورد ارتباط با وی بولتین هم فقط یوزر ها ست بشن کافی هست البته اگه ورود و خروج هم یکی بشه که بهتر میشه ،

اگر فقط صرف این باشه که هر کاربری که در وردپرس ثبت میشه در vB هم ثبت بشه بله با یک کوئری و دستور php قابل اجراست.

آیا امکانش هست که تمام بلاگ ها از یک قالب برای بلاگ دهی استفاده کنند ؟

بله میتونید پیش فرض یک پوسته رو به کاربر ارائه کنید.

لینک به ارسال

ببینید هر سایتی که ایجاد میشه مدیریت اون دست کاربر هست. کاربر میتونه هر دسته بندی رو ایجاد کنه.

اگر بخواید یکسری موارد بصورت پیش فرض وجود داشته باشه باید در هسته وردپرس دست ببرید.

کار پیچیده ای هست ؟

لینک به ارسال

میگم برا چنین چیزی ، پیشنهاد بهتری ندارید؟ اگه با وردپرس نشه ،سیستم دیگه ای هست که بشه چیزی رو که من می خوام ، پیاده سازی کنه؟

لینک به ارسال

برای کل مورادی که در نظر دارید بهترین مورد همین وردپرس هست.

لینک به ارسال

اگر حاضرید هزینه کنید یه هزینه تپل ، با چند تا از بچه ها یه سرویس وبلاگ دهی براتون بنویسیم .

با پی اچ پی و پایگاه داده mysql یا شایدم postgresql .

برای کش هم برای کوئری ها از فایل استفاده میشه و از APCکش هم استفاده میشه تا فشار کمتری به سرور بیاد .

یه سرور اختصاصی حسابی تپل هم میخواد .

خلاصه اگه دست به جیب میشید طرحشو با بچه ها بچینیم حرفشو بزنیم .

منتظرم

لینک به ارسال

تشکر بابت پیشنهادتون ، حقیقتش به نوعی یه پروژه برام محسوب میشه ، بدون هزینه می خوام راش بندازم :)

آقا مرتضی از شما هم ممنونم بابت در اختیار گذاشتن تجربتون :)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...